GSbasket Film Kulübü

No Man's Land.
Savaşa gülebilmek mümkün değil.Ama büyük resmin trajikomik olduğu Yugoslavya'yı basit ve mükemmel bir dille anlatmış Danis Tanovic.

Coach Carter, bayağı önce bölük pörçük izlemiştim de DVD'sini alıp izledim geçen hafta. Buradaki herkesin hoşuna gidecek bir film.

Source Code.

Üstünde biraz daha uğraşsalar ne matrix ne inception bırakır. Ama bir kısır döngüsü var filmin. Diyaloglar sıfır. Oyuncular yetersiz. Tüm bunlara rağmen şahane bir kurgusu var.

Baran: 2001 İran yapımı bir film. Benim izlediğim en güzel aşk hikayelerinden birisi diyebilirim. Çoktandır böyle iyi film izlememiştim.

Trainspotting: bağımlılık ve ingilterede azınlık olmak, sosyal çevre ilişkileri ile ilgili güzel bir film bence. Ewan McGregor'un çok genç olduğu bir film. 1996 yapımı ve imdb puanı 8.2. izlemeye değer.

Dedemin İnsanları

Son derece mükemmel bir film olmuş. Yeni bir Babam ve Oğlum vakası olacaktır, eminim. Fazla yorum yapmaya gerek yok, gidin izleyin.

Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi.
Tiyatro tadında ilginç bir yapım.Onur Ünlü imzalı.Türkü Turan izlemek adına başlı başına sebep. :) Cine Majestic'in sıcaklığıyla paraleldi film.Eksisi de artısı da çok.Mutluyum izlediğim için.

Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi.
Tiyatro tadında ilginç bir yapım.Onur Ünlü imzalı.Türkü Turan izlemek adına başlı başına sebep. :) Cine Majestic'in sıcaklığıyla paraleldi film.Eksisi de artısı da çok.Mutluyum izlediğim için.
İlk duyduğum andan beri bu filme çok gitmek istiyordum, Onur Ünlü gibi bir isim vardı sonuçta ama koskoca Ankara sinemalarında ya çok az kaldı ya da hiç gelmedi. AnkaMall, Optimum, Göksü, Kızılay Büyülü Fener ve bir kaç tane daha salona hiç gelmedi diye biliyorum. İnternetten devamlı takip ettim çünkü, koca Ankara'da şu filmi izleyecek yer bulamadım ya ne diyeyim bilmiyorumki.Artık DVD'sinin çıkmasını bekleyeceğiz.

İlk duyduğum andan beri bu filme çok gitmek istiyordum, Onur Ünlü gibi bir isim vardı sonuçta ama koskoca Ankara sinemalarında ya çok az kaldı ya da hiç gelmedi. AnkaMall, Optimum, Göksü, Kızılay Büyülü Fener ve bir kaç tane daha salona hiç gelmedi diye biliyorum. İnternetten devamlı takip ettim çünkü, koca Ankara'da şu filmi izleyecek yer bulamadım ya ne diyeyim bilmiyorumki.Artık DVD'sinin çıkmasını bekleyeceğiz.
İstanbul'da ikisi Avrupa yakasının uç noktalarında olmak üzere üç sinemada gösterime girdi.Anadolu yakasındaki hiçbir sinemada yoktu.Buna rağmen gişe performansının fena olmadığı gibi bir şey okudum.Anlayamadım doğrusu.

Zamani barayé masti asbha-İran sinemasından bu aralar İran sinemasına sardım ve çok beğendim. Filmler hep havada bitiyor hep bir durum tespiti var. Yönetmenler oldukça iyi, çok ucuza çok kaliteli filmler çekilmiş herkese tavsiyemdir İran sinemasından birkaç film izlemeden sinemasever olamazsınız :))

Immortals

2011'in şu son günlerinde izlenebilecek güzel bir film. Görsel efekt ve aksiyon konusunda müthiş haz alıyorsunuz.. Önerilir. ;)

Yanlız o değilde Kahin ve Athena'ya bittim, o derece güzeller. Biri Esmer Bomba diğer sarışın afet.. 3D gözlüklerle izlemek iyiydi bu ikisini.. =) Şaka bir yana filmden sıkılmazsınız, izleyin derim.

Sümelanın Şifresi

Eğer ki hayat uzun boşa harcayacak 1,5 - 2 saatim var diyorsanız durmayın gidin. Ama şu kadar söyleyeyim filmi izlerken o kısa zaman o kadar uzun geliyor ki!!

Bağdat hanım belliki sağlam bir izleyici,kendisinden 2 tane romantik komedi önerisi alabilirmiyiz.Ağlamaklı olmayan türden olursa memnun oluruz.

"... Hayatta neden anlam arıyorsun ki? Hayat bir istektir, anlam değil. Arzu, tüm hayatın konusu bu. Bir gülün, gül olabilmek için yaşamayı istemesi gibi. Bir kayanın kendisini koruyup hep kaya kalmak istemesi gibi..."

(Charles Chaplin / Limelight)