EuroLeague Fantasy Challenge 2018-2019

Galatasarayımız olmadan euroleague izlemek çok güzel olmuyor tabi. Ama sonuçta bir gsbasket klasiği olarak bu sene de fantasy challenge euroleague başlığı açmak istedim. Euroleague 11 ekimde başlıyor. Takımlarınızı şimdiden kurabilirsiniz. Oyuna fantasychallenge.euroleague.net ten girebilirsiniz. Oradan kayıt olup oyuna girin ya da eskiden oynadıysanız, mailiniz ve şifrenizle yine giriş yapabilirsiniz. Takımlarda bazı eksiklikler var henüz daha düzeltmemişler sanırım. Bazı oyuncuların resimleri de farklı oyuncuların resimleriyle karışmış ama yakında düzeltilir diye düşünüyorum. Takımınızı kurmak için €10 milyon bütçeniz var.Takımda toplmda 8 oyuncu seçiyorsunuz( Oyun kurucu, Takımın en iyi şutörü,kısa forvet, uzun forvet, pivot, gard forvet, utility olacak şekilde). Yedek olarak da 4 oyuncu seçiyorsunuz. Hepsinin toplamı € 10 milyon euroyu geçmemeli. Bir de takımda kaptan ve yedek kaptan seçiyorsunuz. Kaptan puanının 2 mislini alıyor. Yedek kaptan kaptan oynamadığı zaman onun yerine kaptan oluyor. Puanlama sistemini biliyorsunuzdur diye tahmin ediyorum. Bilmiyorsanız konuşabiliriz ya da bilenler vardır sorabilirsiniz. Bir grup kurulacak mı bu sene bilmiyorum ama bir gsbasket ligi daha kursak güzel olacak. Şimdiden oynayacak herkese kolay gelsin diyorum.

Son düzenleme:
Oyunun uygulaması vardı onu kaldırmışlar galiba, siteye gitmeye üşeniyor insan.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

H2h ligi kuracaksanız şifreyi mesajla ilgili kişilere verin arkadaşlar ve mümkünse bana da :)

Gercekten bir haz, heyacan eksikligi var. Ama yine de bir takim olusturdum. 2. bir takim olustururmuyum emin degilim.

Larkin - Willbekin
Coty Clarke - Kuzminkas
A.Duverinoglu - A.Shevd
Shengelia - T.Pleiss

Dile Kolay tam 10 Milyon Euro harcadim su takim icin. Bir zahmet en az 250 puan getirsinler :)

Gercekten bir haz, heyacan eksikligi var. Ama yine de bir takim olusturdum. 2. bir takim olustururmuyum emin degilim.

Larkin - Willbekin
Coty Clarke - Kuzminkas
A.Duverinoglu - A.Shevd
Shengelia - T.Pleiss

Dile Kolay tam 10 Milyon Euro harcadim su takim icin. Bir zahmet en az 250 puan getirsinler :)
Fiyatlara bakmadım ama bence karkin yerine mike james derim Mehmet hocam :)

Muhammed ben de sitenin eklentisi çalışıyor. Telefondan bağlanabiliyorum. Bir küçük güncelleme yapmak gerekiyor. Onu mu yapmadın acaba?

AppStoreda uygulaması vardı artık yok sanırım. Siteden girdim ben de güncellemeyle ilgili İngilizce bişey yazıyordu 2018 versiyon diye. Yeni takım açtım.

Yedek kulübesinde 4 ü boş bırakabiliyor muyuz, doldurmak şart mı, doldurmanın avantajı var mı ?

Doldurmak zorundayiz Muhammet Bey. Ama gecen yilki gibi bir uygulama soz konusuysa eger en dusuk bedelli oyunculari koy oraya. 0.11 Euroluklardan ozellikle :)

Yedeklerin ne işe yaradığını çok da çözemedim. Eğer oynamayan bir oyuncunuz varsa yedeklerden birisiyle değiştirebiliyorsunuz ama 10 milyonu 12 oyuncuya bçlüötürmek yerine 9,5 milyonu 8 e dağıtmak daha mantıklı.
Asıl konu kaptan seçimi..

Doldurmak zorundayiz Muhammet Bey. Ama gecen yilki gibi bir uygulama soz konusuysa eger en dusuk bedelli oyunculari koy oraya. 0.11 Euroluklardan ozellikle :)

Yedeklerin ne işe yaradığını çok da çözemedim. Eğer oynamayan bir oyuncunuz varsa yedeklerden birisiyle değiştirebiliyorsunuz ama 10 milyonu 12 oyuncuya bölüştürmek yerine 9,5 milyonu 8 e dağıtmak daha mantıklı.

Geçen sene De Colo, Shved, Doncic, Calathes ve zaman zaman da Wanamaker, Pangos guard pozisyonunda iyi katkılar verdiler.
Pivot olarakda Stimac (Ergin Ataman gelene kadar :) ), Vesely, Melli, Shengelia, Dunston..

Ama asıl mesele sürprizleri yakalamakta. Geçen sene Eric Green ve Pierre Jackson mesela doğru zamanda seçenlere çok kazandırdı.

Bu sene James ve Sloukas sezon başı itibarıyla çok formda görünüyorlar.

Yedeklerin ne işe yaradığını çok da çözemedim. Eğer oynamayan bir oyuncunuz varsa yedeklerden birisiyle değiştirebiliyorsunuz ama 10 milyonu 12 oyuncuya bölüştürmek yerine 9,5 milyonu 8 e dağıtmak daha mantıklı.

Geçen sene De Colo, Shved, Doncic, Calathes ve zaman zaman da Wanamaker, Pangos guard pozisyonunda iyi katkılar verdiler.
Pivot olarakda Stimac (Ergin Ataman gelene kadar :) ), Vesely, Melli, Shengelia, Dunston..

Ama asıl mesele sürprizleri yakalamakta. Geçen sene Eric Green ve Pierre Jackson mesela doğru zamanda seçenlere çok kazandırdı.

Bu sene James ve Sloukas sezon başı itibarıyla çok formda görünüyorlar.

Yedekler geçen sene gerçekten pek bir işe yaramadılar. Sadece kredi getirmek için önemliydi. Ama zaten oyuncuların fiyatları çok fazla yükselmediğinden krediye ihtiyaç kalmıyordu. Bir de oyuncu değiştirme açısından etkili olabilir ama 9 milyon Euroyu 8 oyuncuya vermek daha mantıklı katılıyorum . Yedekleri maksimum 4 oyuncuya 1 milyon euro vermek te fayda var.

Bu sene henüz bazı oyuncular sisteme eklenmemiş nedense. Maccabide O Bryant, Olympiakos'ta Leday gibi ama ben bu sene Leday, Goss, Shields , Edwin Jackson, Kopponen, Eriksson gibi oyunculardan umutluyum. Bu arada başlığımız Sporun Dünyasında , Basketbol Dünyası başlığı altına kaydırılmış haberiniz olsun.

Takımlarınızı kurmaya devam ediyorsanız bazı oyuncuların hala sisteme eklenmediğini bilmenizde fayda var. Grubumuza katılmayı unutmayın. GSBasket grubun adı. Kodu bir önceki sayfada var.

Son düzenleme:
Ayhan abi interbasketin ligine de girmişssin =) Ben de 1 takımı soktum oraya. Hem GSBasket te hem orada karşılaşırız artık:)

GSBasket grubumuzun kodu :JAC9FLN2 bu kodu aratıyorsunuz takım çıkıyor. Gruba katılmak isteyenler gelebilir.

Son düzenleme:
En üstte benim adım çıkıyor değil mi :)
Yunanlar doldurmuş orayı da, Türk 'ün gücünü göstermek lazım.
Ben hata yaptım, iki tarafa da aynı takımla katıldım.

Sen oraya üye misin? Nick 'in ne ?