Şu Anda Hangi Kitabı Okuyorsunuz?

JACK LONDON | DENİZ KURDU

Yine denizlerde,okyanuslarda geçen bir kitapla devam ediyorum,kitabın arka kapağındaki tanıtım yazısından çok etkilenmiştim,mutlaka okumalıyım diyordum,bitmesine yaklaşık 100 sayfa falan kaldı.Filmi çekildi mi bilmiyorum ama mutlaka çekilmeli,Wolf Larsen karakteri harika.Kendimi Humphrey Van Weyden karakterine yakın buldum ama ...

Bugün Bursa'da kitapçıya gireyim dedim,çalışanlar hızla etiketleri değiştirmeye başladılar,yine zam gelmiş diye söyleniyorlardı,gözüme bir kitap çarptı,hemen alırsanız üstündeki fiyat geçerli dediler,ben de son fırsat diyerek aldım,kitap " Dorian Gray'in Portresi " sanırım okuyacağım son kitap olacak,bu fiyatlara kitap alınmaz artık,bir zevkimize daha veda ettik böylece

Bugün Bursa'da kitapçıya gireyim dedim,çalışanlar hızla etiketleri değiştirmeye başladılar,yine zam gelmiş diye söyleniyorlardı,gözüme bir kitap çarptı,hemen alırsanız üstündeki fiyat geçerli dediler,ben de son fırsat diyerek aldım,kitap " Dorian Gray'in Portresi " sanırım okuyacağım son kitap olacak,bu fiyatlara kitap alınmaz artık,bir zevkimize daha veda ettik böylece
Arkadaşım kitapçı hem de basım yapıyor maliyette de satışta da 3-4 katı yükselmiş durumda neredeyse her hafta fiyat değişikliği yapıyor.

Her sonbahar - kış döneminde her ay bir kitap okuyordum ama bu sene hiç içimden gelmiyor,zamlar ve daha sayısız olumsuz olayın etkisi var,geçtiğimiz yıl roman yazmıştım ama yazmakta içimden gelmiyor, belki her şeyin güzel olduğu zamanlar gelir,şimdilik hayat devam ediyor : )

Her sonbahar - kış döneminde her ay bir kitap okuyordum ama bu sene hiç içimden gelmiyor,zamlar ve daha sayısız olumsuz olayın etkisi var,geçtiğimiz yıl roman yazmıştım ama yazmakta içimden gelmiyor, belki her şeyin güzel olduğu zamanlar gelir,şimdilik hayat devam ediyor : )
Alın benden de o kadar. Yaşama sevincimizi,umutlarımızı tükettiler. Umarım sona erecek.

Sonunda bir kitap bitirebildim,geçen ay A.Conan Doyle - Korku Vadisi kitabını bitirdim.

Şimdi Dorian Gray'in Portresini okuyorum 50. sayfalara geldim,kitap okuma hevesimizi yok etselerde bu sene tam olarak gelmeyen bahardan / yazdan aldığımız az miktarda pozitif enerjiyle okuyoruz işte.

Dün gece Dorian Gray'i bitirdim,Dorian Gray'in ressamı öldürmesi etkilendiğim bölümdü,ayrıca kitabın sonu efsaneydi,bu kadarını beklemiyordum,mutlaka okunması gereken bir klasik.

Son düzenleme:
Sonbahar'da tam seveceğim tarz bir kitap almıştım,gemilerde,okyanuslarda geçiyormuş hikayesi ama bir türlü başlayamadım,başlamak için moralli olacağım bir günü bekliyorum çünkü moralsiz başlarsam kitaptan tat alamam diyorum ama o gün bir türlü gelmiyor : )

Bu yüzden ben merak ettiğim kitapları yazayım,Oblamov'u çok merak ediyorum,Suç ve Ceza'yı henüz okumadım,Nikos Kazancakis'in bütün kitaplarını okumak isterdim mesela ..