Euroleague Fantasy Challenge 2022-2023

Aslında hissederek seçmiştim biraz. Her şey yolunda gidince de 202 buldu haliyle. Ama bu hafta Efes'ten mütevelli Clyburn , Micic gibi adamların vasatı aşamaması, Jones'un kadroda olmaması fena vurdu. Yedekler eksi getirdi bir de tabii ki. Petrusev , Tavares'in patlama yaptığı maçta 13-14 getirerek fazla bile getirdi bence o pota altına karşı.

Çift maç haftasının ilk kısmında 100 yapamadım. İkinci kısmını 157.2 ile kapattım. Kaptanlık seçiminde Mirotic'e güvenmesem 170-180 olacaktı muhtemelen. Onun da bu yanar döner halleri sinir bozuyor. Bırakırsın 25 yapar, alırsın 12.
Draftta da son haftalardaki formum devam etmiş. Walden,De Colo, Hunter, Nebo, Higgins, Rubit ile 20+lar gelmiş bu hafta.

L.Brown'ı kaptan yaptım 4 dakika oynamış 0 sayı 0 ribaunt 0 asist ve - 3.60 pr
Bacon'ı çıkaracaktım ama çok istikrarlıydı son dakika vazgeçtim 1 pr yapmış
Yedeklere kredi harcadım Abalde'yi aldım,kırmızı işaret var oynamıyor
Son haftalarda yüksek pr yapıyor diye Berlin'den J.Smith'i aldım 10 pr yapabilmiş.
Lessort 13 pr'da kalmış.

Loser olmak böyle bir şey demek.

126 puan yapmışım bu hafta. De Colo biraz kıpırdansa daha iyi olabilirmiş her şey. H2H'de şampiyonluk adaylarından Hakan Türk'ü 30 küsur fark ile yenmişim. Ligde de ilk 4'te bitirmişim sanırım haftayı yanlış görmediysem. Ama genel itibariyle düşük puanlı bir hafta olmuş sanırım. Özellikle de favori oyuncularda.

Deck'in son maçta 4 yaptığını görüp almamıştım ve 33 yaptı, içim kanadı. Neyse ki yerine aldığım Musa da 20 küsur getirip acımı bir nebze hafifletti. Diğer yandan De Colo eski takımına karşı iyi yapar dememe rağmen çıkıp yerine James aldım. Yine aynı senaryo yaşandı ve neyse ki James de iyi yapıp biraz acımı hafifletti.
Sadece kaptan seçiminde Motley yaparak çuvalladık. T2'de Rubit'e geçtim ve en az 20 yapmasını bekleyeceğim bir hayalle...

Deck'in son maçta 4 yaptığını görüp almamıştım ve 33 yaptı, içim kanadı. Neyse ki yerine aldığım Musa da 20 küsur getirip acımı bir nebze hafifletti. Diğer yandan De Colo eski takımına karşı iyi yapar dememe rağmen çıkıp yerine James aldım. Yine aynı senaryo yaşandı ve neyse ki James de iyi yapıp biraz acımı hafifletti.
Sadece kaptan seçiminde Motley yaparak çuvalladık. T2'de Rubit'e geçtim ve en az 20 yapmasını bekleyeceğim bir hayalle...
h2h de rakipmişiz. bakalım nasıl bitecek :)

Pes ediyorum artık.

H2h liginde yine yenildim,9 sayı farkla,önce C.Jones'u almıştım çıkardım De Colo'yu aldım sonra onu da çıkarıp Baldwin'de karar kıldım.Jones 22 De Colo 33 Baldwin 11 pr yaptı.

Bugün maç varmış.

Mirotic,Vildoza ve Jaleen Smith'i çıkardım

B.Colson,J.Loyd ve D.Hall aldığım isimler oldular

Koça da artık para harcayıp en iyisini aldım Mateo Chus yeni koçum oldu : )

Ergin Ataman niye hâlâ 9 küsurlarda abi ? 7'lere inmesi için daha ne olması gerekiyor ? Her takım için bu kadar mağlubiyet sayılarının yüksek olduğu yerde neye göre bu krediler hâlâ yüksek ? Aylardır komada olan Bjelica falan ne alaka yani bu krediler ? Daha ne olması lazım ?
Mirotic topuna ben de girmiyorum 2 hafta önce bir alıp saldım sonra. Barcelona tam kumar. Saras desen uyuz herifin teki. Sinir hastası eder adamı. Gerek yok bulaşmaya.

Ergin Ataman niye hâlâ 9 küsurlarda abi ? 7'lere inmesi için daha ne olması gerekiyor ? Her takım için bu kadar mağlubiyet sayılarının yüksek olduğu yerde neye göre bu krediler hâlâ yüksek ? Aylardır komada olan Bjelica falan ne alaka yani bu krediler ? Daha ne olması lazım ?
Mirotic topuna ben de girmiyorum 2 hafta önce bir alıp saldım sonra. Barcelona tam kumar. Saras desen uyuz herifin teki. Sinir hastası eder adamı. Gerek yok bulaşmaya.
Bjelica 14.4 le başladı oyuna, her oynamadığı maç için 0,1 değeri düşüyor. Ergin Atamanın da ilk değeri 10 du. 10 galibiyet 11 mağlubiyeti var, 9.1 normal bir değer. 7 lere düşmesi imkansız.

Bence hesaplamaları yanlış. Bjelica aylarca hep yükseklerde oldu kredisi. Oynayıp iyi yapan adamlar bile onun kredisine neredeyse yetişemedi. Hiç oynamamış, aylardır ağır sakatlık geçiren 36 yaşındaki adamı nasıl en yüksek kredilerde tutarsınız ? Hangi akla mantığa uyuyor bu ? Hurda arabaya 500 bin tl istemek gibi bir şey.
Ergin Ataman desen sezonun en formsuz ve kötü koçlarından. Ona rağmen hala tepede kredisi. Bu ne perhiz ?
Bu iki isim nasıl hala el yakıyor kredi olarak anlamıyorum. E sen hiç alım imkânı vermiyorsun ki kullanıcılara ?

Bence hesaplamaları yanlış. Bjelica aylarca hep yükseklerde oldu kredisi. Oynayıp iyi yapan adamlar bile onun kredisine neredeyse yetişemedi. Hiç oynamamış, aylardır ağır sakatlık geçiren 36 yaşındaki adamı nasıl en yüksek kredilerde tutarsınız ? Hangi akla mantığa uyuyor bu ? Hurda arabaya 500 bin tl istemek gibi bir şey.
Ergin Ataman desen sezonun en formsuz ve kötü koçlarından. Ona rağmen hala tepede kredisi. Bu ne perhiz ?
Bu iki isim nasıl hala el yakıyor kredi olarak anlamıyorum. E sen hiç alım imkânı vermiyorsun ki kullanıcılara ?
Demek istediğim oyunun bir fiyat algoritması var. Bjelica 14.4 ten başladığı ve hiç oynamadığı için bu fiyata gelebilir ancak. Mesela bugün oynayıp düşük verimlilik yapsa değeri hiç oynamadığı güne göre daha çok düşecek. Ergin Ataman'a formsuz ve kötü demişsin ama matematiksel olarak baktığımız zaman 10 galibiyet 11 mağlubiyeti var, bunların beşi 10 sayı üzerinde kazanılmış maçlar. Dolayısıyla değeri 0.9 düşmüş sadece.

Elbette anlıyorum; bir algoritma var zaten oyunda. Fakat bana yine de mantıklı gelmiyor bu rakamlar. Zaten oynamayacağı belli olan adamı aylar öncesinden yüksek krediden başlatmak ve aylardır hala oralarda tutmak enteresan. Bu da algoritmanın saçmalığını ortaya çıkarıyor.
Ergin Ataman da 50/50 olarak gitse de beklentilerin çok çok altında ve kötü bir sezon geçiriyor. Ama işte algoritmadan yine yüksek kredisi. Mantık olarak 7 olsa mesela çok talibi olacağını zannetmiyorum. Efes'i almak büyük kumar çünkü.
Özetle ; mantık ve algoritma çok ters düşüyor bu oyunda.