2023-2024 Galatasaray Erkek Futbol Takımı

Dostum Nelsson 1.4 alırken yanındaki adam 3.2 yani kendisinden 2 kat fazla maaş alacak. Bunun takımdaşlığı, takım içinde ki o huzuru ve arkadaşlığı bozar korkusu var. Bir taraftar olarak korkum ve derdim bu. Muhasebecilik yapmak değil yani.
nelsson'un kariyerine bak bide yanında oynayacak adamın kariyerine bak.. Bir şirkette lise mezunu adamla abd'de master yapmış adam aynı maaşımı alır ? Adam premier ligde geçen sene bile 30 maça çıkmış... Aspor'daki aykut ince denen adam gibi şu muhasebe işlerini bırakın bence.. Onları düşünmesi gereken insanlar bizden fazla düşünüyorlardır.. Çok düşünmek istiyorsanız stream indirin ordan fm2023 satın alıp onu oynayabilirsiniz..

Yapılan hamleler kağıt üzerinde iyi lakin ben takım kimyası ve yerli konusunda hala soru işaretleri içerisindeyim; oynayan-oynamayan oyuncu dengesi de çok önemli inşallah bu yatırımın karşılığını alırız.

Maalesef bu sene İcardi nin transferi hariç yapılan hiç bir transfer takım kimyasına uyan ve takımı seviye olarak yukarı çıkaracak oyuncular değil.
En acil alınması gereken sol bek idi. Onu yanlış profil aldık , defansif yönü kuvvetli , ileri geri çalışacak bir lazım idi. Biz gittik Angelino yu aldık.
Sonra ilk 8 numara almamız lazım idi. İlk adı çıkan Parades bizim için en ideal tarzda bir oyuncu idi , onu alamadık ama o tarz bir oyuncu almamız lazımken , gittik Ndombele gibi farklı ( eldeki Oliverenın biraz daha koşanını ) birini aldık.
10 numaraya Mertensi kesecek , genç birini almamız lazım idi , gittik son 2 sezonun çoğunu sağ önde oynamış , 4 aydır kamp yapmayan , hazır olmayan , ismi çok iyi olan Hakim Ziyechi aldık.
İlk 11 e direkt yazabileceğimiz Türk oyuncu almalı idik , biz anca iyi yedek olabilecek Türk oyuncular aldık.
İcardiyi yedekleyecek , Gomis tarzı bir genç bir oyuncu almamız lazım iken , 32 yaşındaki daha çok kanat forvet Bakambuyu aldık.
Stopere Nelson ve Abdulkerim den daha iyisini , takıma geriden oyun kuracak , takıma pas trafiğinde destek olacak bir profil lazımken , biz gittik Sanchezi aldık.
Yani bu sene çok yanlış profil oyuncular aldık. Elinde İcardi varken gerisini sallama bir mantıkda yaptık.
Umarım ben yanılırımda , süper bir takım çıkar bu kadro ile.

Maalesef bu sene İcardi nin transferi hariç yapılan hiç bir transfer takım kimyasına uyan ve takımı seviye olarak yukarı çıkaracak oyuncular değil.
En acil alınması gereken sol bek idi. Onu yanlış profil aldık , defansif yönü kuvvetli , ileri geri çalışacak bir lazım idi. Biz gittik Angelino yu aldık.
Sonra ilk 8 numara almamız lazım idi. İlk adı çıkan Parades bizim için en ideal tarzda bir oyuncu idi , onu alamadık ama o tarz bir oyuncu almamız lazımken , gittik Ndombele gibi farklı ( eldeki Oliverenın biraz daha koşanını ) birini aldık.
10 numaraya Mertensi kesecek , genç birini almamız lazım idi , gittik son 2 sezonun çoğunu sağ önde oynamış , 4 aydır kamp yapmayan , hazır olmayan , ismi çok iyi olan Hakim Ziyechi aldık.
İlk 11 e direkt yazabileceğimiz Türk oyuncu almalı idik , biz anca iyi yedek olabilecek Türk oyuncular aldık.
İcardiyi yedekleyecek , Gomis tarzı bir genç bir oyuncu almamız lazım iken , 32 yaşındaki daha çok kanat forvet Bakambuyu aldık.
Stopere Nelson ve Abdulkerim den daha iyisini , takıma geriden oyun kuracak , takıma pas trafiğinde destek olacak bir profil lazımken , biz gittik Sanchezi aldık.
Yani bu sene çok yanlış profil oyuncular aldık. Elinde İcardi varken gerisini sallama bir mantıkda yaptık.
Ndombele'yi kaç kere izlediniz acaba da Sergio'nun koşanı diyorsunuz. Sanchez'i ne kadar izlediniz pas trafiği demişsiniz ama ilerde basan takımız geriye hızlı dönecek defans oyunsu da lazım. Genç oyuncu demişsiniz bu genç oyuncular gelse bu sefer neden daha tecrübeli olanları alınmadı diyeceksiniz. Mertens demişsiniz onun yerinde Kerem Aktürkoğlu oynar, Zaha oynar hatta asıl mevkisi 10 numara olan Kerem Demirbay formayı Mertens'ten kapar.

En acil alınması gereken sol bek idi. Onu yanlış profil aldık , defansif yönü kuvvetli , ileri geri çalışacak bir lazım idi.
Ndombele'yi kaç kere izlediniz acaba da Sergio'nun koşanı diyorsunuz. Sanchez'i ne kadar izlediniz pas trafiği demişsiniz ama ilerde basan takımız geriye hızlı dönecek defans oyunsu da lazım. Genç oyuncu demişsiniz bu genç oyuncular gelse bu sefer neden daha tecrübeli olanları alınmadı diyeceksiniz. Mertens demişsiniz onun yerinde Kerem Aktürkoğlu oynar, Zaha oynar hatta asıl mevkisi 10 numara olan Kerem Demirbay formayı Mertens'ten kapar.
İzlemediğim kişiler yada maçlar hakkında yorum yapma alışkanlığım yok.
Konu ; gelen futbolcular kötü demiyorum , bizim ihtiyacımız olan profil değil , önceliğimiz olan futbolcular değil diyorum.
Çok basit bakalım olaya Parades mi Ndombele mi bize lazım . İlk geldiği an itibari ile forma giyen Schimanzki ve Tadic mi tercih edilir yoksa hala forma giymemiş , katkı vermemiş ve ne vereceği soru işareti olan Hakim ve Zaha mı. Yoksa ihtiyacımız olmayan sol bek Angelino mu elindeki kazımcan mı .
Kaliteyi arttırmakdan ve ihtiyacdan bahsediyoruz , o burada oynar bu surada oynar demekle olmuyor o işler.

Son düzenleme:
En acil alınması gereken sol bek idi. Onu yanlış profil aldık , defansif yönü kuvvetli , ileri geri çalışacak bir lazım idi.

İzlemediğim kişiler yada maçlar hakkında yorum yapma alışkanlığım yok.
Konu ; gelen futbolcular kötü demiyorum , bizim ihtiyacımız olan profil değil , önceliğimiz olan futbolcular değil diyorum.
Çok basit bakalım olaya Parades mi Ndombele mi bize lazım . İlk geldiği an itibari ile forma giyen Schimanzki ve Tadic mi tercih edilir yoksa hala forma giymemiş , katkı vermemiş ve ne vereceği soru işareti olan Hakim ve Zaha mı. Yoksa ihtiyacımız olmayan sol bek Angelino mu elindeki kazımcan mı .
Kaliteyi arttırmakdan ve ihtiyacdan bahsediyoruz , o burada oynar bu surada oynar demekle olmuyor o işler.
Bence transfer edilen oyuncuların geçen sezondaki oyuncularla profilinin değişmesi hocanın ileride hatta kanatlarda daha atletik oyuncular istemiş olması gibi geldi. Bu arada yukarıda yazdıklarınızdan Syzmanski'yi çok isterdim gelmesini çünkü orta sahada tam bize göre bir oyuncuydu.

Bu takım içi denge konusu eskiden kalma bir mevzu... İçi boş bir ezber.... Yabancı sınırının kısıtlı olduğu yıllarda, takıma yüksek maaşlı bir yabancı transfer edilince, takımdaki yerli oyuncular (ağabeyler) yeniçeri misali kazan kaldırır ve maaşlara zam isterdi. Yöneticiler de bir noktadan sonra buna boyun eğerdi. Çünkü kaliteli yerli oyuncu bulmak zordu.

Yabancı sınırı genişledikten sonra bu devirler bitti. Huzursuzluk yapan kendini kapı dışında bulmaya başladı.

Bir oyuncunun maaşına zam isteyebilmesi için, halihazırda aldığı maaştan daha fazlasını teklif eden kulüplerin olması lazım. Bildiğim kadarıyla ne Toreira'ya ne de Nelsson'a bizden kazandığından fazlasını teklif eden kulüp yok. (Medyada bu oyuncuların ismi geçiyor) Dolayısıyla maşlarını beğenmeme gibi bir durumları da olamaz. Takımda onlardan yüksek maaş alan oyuncuların olması bu durumu değiştirmez. Aksi halde tüm takıma zam yapılması, herkesin benzer maaşı alması lazım.

Şu an takımda performansına göre düşük maaş alan tek oyuncu Boey var. Ona da yönetim gerek görürse sözleşme revizyonu yapar.

Boey üzerinden bu tür haberler yapılmazken, Nelsson ve Toreria hakkında yapılması da haberlerin kasıtlı olduğunu düşünmeme sebep oluyor.

Son düzenleme:
Abdülkerim kim olacak da zam isteyecek pardon ? 1 sezon TR liginde parlamış bir oyuncu ile Premier Lig üst ekiplerinden birinin stoperi. Kendisi de düşününce Sanchez'e hak verir zaten.
Ben 2 transferin de tam ihtiyacımız olan tipte oyuncular olduğunu düşünüyorum. Arkadaşların da yazdığı gibi eğer performans olarak da biraz işin içine girerlerse inanılmaz bir Galatasaray takımı izleyebiliriz bu sene ve her sene.

Burada sorun yerlilerin maaşından çok yabancıların maaşı. Abdülkerim'in ya da Kerem'in zam isteyeceğini sanmıyorum ama Torreira, Boey, Nelsson gibi takımın ana parçaları zam isteyebilirler, bence isterlerse haklılar. Hadi Davinson'a verilen maaşı "PL oyuncusu" diyerek aklamaya çalışıyorsunuz Tete'ye verilen 2.8 milyon Euro'yu nasıl aklayacaksınız? Boey 480 bin Euro'ya mı ne oynuyor, takımın bel kemiği Torreira da 2.75 milyon Euro'ya oynuyor. Boey'in sözleşmesinin bitmesine 2 sene kaldı, 1,5 yıl sonra bize 1 kuruş kazandırmadan istediği takımla sözleşme imzalayabilir. O yüzden sözleşmesini uzatman ve dolayısıyla zam da yapman lazım. Boey'e zamla 1.5 milyon Euro versen sağ kanat yedeği Tete 2.8 milyon Euro alırken 1.5'u kabul eder mi?

Nelsson, Premier League'e 40 milyon euroya transfer yapsın, ondan sonra maaşında zam isteyebilir. Davinson da Ajax'tayken muhtemelen 1 milyon euro civarına oynuyordu.

Maaşları, Boey-Nelsson seviyesini baz alarak dağıtmaya çalışırsan 1 tane kariyerli oyuncu getiremezsin buraya

Nelsson, Premier League'e 40 milyon euroya transfer yapsın, ondan sonra maaşında zam isteyebilir. Davinson da Ajax'tayken muhtemelen 1 milyon euro civarına oynuyordu.

Maaşları, Boey-Nelsson seviyesini baz alarak dağıtmaya çalışırsan 1 tane kariyerli oyuncu getiremezsin buraya

Nasıl ki bir basketbolcu Avrupa'dan NBA'e giderken maaş olarak da çok kazanıyorsa futbolda da PL öyle. Bonservisine de çok takılmamak lazım çünkü adam Ajax'tan çıkıyor. Nelsson bizdeki performansını Ajax'ta verse ona da 40 vermeseler bile en az 30 verirler. Senin liginden çıkan oyunculara ise 30-40 vermezler. Ek olarak Avrupa'da takımlar zaten Euro kazanıyor, senin ülkende ise Euro olmuş 28. Takımlar sana bonservis önerirken bunları bilmiyor mi sanıyorsunuz? O yüzden bizim ülkemizde öyle büyük satışlar çok olmaz.

Özetle isterse 40 değil 80 milyona transfer yapsın, şu an bizim verdiğimiz maaşlar fazla. Bu sene CL var diye sıkıntı çekmeyebiliriz ama gelecek seneler CL'de olacağının garantisi yok.

Şu maaş konusunu, takım içi denge konusunu takan taraftarlarımız. Bir M.City,Real,Psg gibi takımlara baksın kim ne kadar maaş alıyor

City’de Haaland Yıllık 23 mil £ Kazanırken , En yakın rakibi De Bruyne 11 mil £ Kazanıyor. Bernardo Silva 8.5 mil £ Sterlin alırken, Kaleci Ederson 3 mil £ Oynuyor. Burda denge bozulmuyor mu avrupa takımlarının en büyüklerinden küçüklerine böyle durum.

Futbolcu maaşlarının kendi içinde piyasası ve kuralları var. Oyuncunun konumu, Oyuncunun dünya piyasındaki yeri, Gelen Maaş Teklifleri, Ligdeki Sınır, Oyuncunun Pasaportu, Oyuncunun mevkisi herşey dahil buna

Şu maaş konusunu, takım içi denge konusunu takan taraftarlarımız. Bir M.City,Real,Psg gibi takımlara baksın kim ne kadar maaş alıyor

City’de Haaland Yıllık 23 mil £ Kazanırken , En yakın rakibi De Bruyne 11 mil £ Kazanıyor. Bernardo Silva 8.5 mil £ Sterlin alırken, Kaleci Ederson 3 mil £ Oynuyor. Burda denge bozulmuyor mu avrupa takımlarının en büyüklerinden küçüklerine böyle durum.

Futbolcu maaşlarının kendi içinde piyasası ve kuralları var. Oyuncunun konumu, Oyuncunun dünya piyasındaki yeri, Gelen Maaş Teklifleri, Ligdeki Sınır, Oyuncunun Pasaportu, Oyuncunun mevkisi herşey dahil buna

Sizin de anlamayı reddettiğiniz noktalar var. Kimse Icardi'nin maaşını konuşmuyor çünkü adam takımın yıldızı, helal hoş olsun aldığı para. Ya da Ziyech'in Zaha'nın aldığı paraları da konuşmuyoruz çünkü bu adamlar yıldız. Ama sen ilk 11 oynayacağı kesin olmayan Tete'ye 2.8 verirken takımın Icardi'den sonra 2-3 yıldızından biri olan Boey'e 480 bin, Torreira ise 2.75 milyon Euro verirsen bunlar olmaz.

Verdiğiniz takım örnekleri de saçma çünkü adamlar o takımlara giderken öncelik olarak "para" için gitmiyorlar, Avrupa'da başarı için gidiyorlar. Senin ülkene gelen adamlar ise "para" için geliyor. Basit bir örnek olarak Ramos. Gitti Sevilla'da 1 milyon mu 2 milyon mu ne maaşa oynayacak ama sana gelirken en az 7-8 milyon maaş istiyordu.

Bu arada buyrun Manchester City'in maaşları: https://www.capology.com/club/manchester-city/salaries/ başka bir kaynak: https://www.spotrac.com/epl/manchester-city-fc/payroll/ bir gazete haberi: https://www.thenationalnews.com/sport/football/2023/07/31/manchester-city-salaries-202324/ ve gene başka bir kaynak: https://salarysport.com/football/premier-league/manchester-city-f.c./

Söylediğiniz maaşlar burada öyle gözükmüyor. Siz dediğiniz maaşlara nereden baktıysanız bizi de bilgilendirirseniz seviniriz.

Nasıl ki bir basketbolcu Avrupa'dan NBA'e giderken maaş olarak da çok kazanıyorsa futbolda da PL öyle. Bonservisine de çok takılmamak lazım çünkü adam Ajax'tan çıkıyor. Nelsson bizdeki performansını Ajax'ta verse ona da 40 vermeseler bile en az 30 verirler. Senin liginden çıkan oyunculara ise 30-40 vermezler. Ek olarak Avrupa'da takımlar zaten Euro kazanıyor, senin ülkende ise Euro olmuş 28. Takımlar sana bonservis önerirken bunları bilmiyor mi sanıyorsunuz? O yüzden bizim ülkemizde öyle büyük satışlar çok olmaz.

Özetle isterse 40 değil 80 milyona transfer yapsın, şu an bizim verdiğimiz maaşlar fazla. Bu sene CL var diye sıkıntı çekmeyebiliriz ama gelecek seneler CL'de olacağının garantisi yok.

Yazdığım gönderiyi tekrar okudum da herhangi bir yerinde Nelsson'a bizden Premier League'e direkt transfer yapsın gibi bir ifade göremedim.

Tekrar yazıyorum, Nelsson kariyer çizgisinin herhangi bir yerinde Tottenham'a 40 milyon euroya transfer yapsın, ondan sonra maaşını Davinson'un maaşıyla kıyaslayabilir

Szymanski’de attigi goller haric pek bir numara goremedim ben.O golleri atamamaya basladiginda basta Fbliler de olmak uzere bazi supheler olusur herkeste.Cunku oyunun icinde hic yok.Oyle oyunu domine eden veya hat kiran bir orta saha oyuncusu degil.Fred derseniz eyvallah ama Szymanski de pek bir numara yok bence.

Sizin de anlamayı reddettiğiniz noktalar var. Kimse Icardi'nin maaşını konuşmuyor çünkü adam takımın yıldızı, helal hoş olsun aldığı para. Ya da Ziyech'in Zaha'nın aldığı paraları da konuşmuyoruz çünkü bu adamlar yıldız. Ama sen ilk 11 oynayacağı kesin olmayan Tete'ye 2.8 verirken takımın Icardi'den sonra 2-3 yıldızından biri olan Boey'e 480 bin, Torreira ise 2.75 milyon Euro verirsen bunlar olmaz.

Verdiğiniz takım örnekleri de saçma çünkü adamlar o takımlara giderken öncelik olarak "para" için gitmiyorlar, Avrupa'da başarı için gidiyorlar. Senin ülkene gelen adamlar ise "para" için geliyor. Basit bir örnek olarak Ramos. Gitti Sevilla'da 1 milyon mu 2 milyon mu ne maaşa oynayacak ama sana gelirken en az 7-8 milyon maaş istiyordu.

Bu arada buyrun Manchester City'in maaşları: https://www.capology.com/club/manchester-city/salaries/ başka bir kaynak: https://www.spotrac.com/epl/manchester-city-fc/payroll/ bir gazete haberi: https://www.thenationalnews.com/sport/football/2023/07/31/manchester-city-salaries-202324/ ve gene başka bir kaynak: https://salarysport.com/football/premier-league/manchester-city-f.c./

Söylediğiniz maaşlar burada öyle gözükmüyor. Siz dediğiniz maaşlara nereden baktıysanız bizi de bilgilendirirseniz seviniriz.

Capology hariç bir siteye güvenmiyorum. Attıgınız diger kaynaklarda yıllık maaş var brüt haliyle. Capology’de yıllık gross ve net bölümü var.

Yazdığım gönderiyi tekrar okudum da herhangi bir yerinde Nelsson'a bizden Premier League'e direkt transfer yapsın gibi bir ifade göremedim.

Tekrar yazıyorum, Nelsson kariyer çizgisinin herhangi bir yerinde Tottenham'a 40 milyon euroya transfer yapsın, ondan sonra maaşını Davinson'un maaşıyla kıyaslayabilir

Yazınızda belirttiğiniz Davinson'un 40'a gitmesinin sebebini açıkladım. Davinson, Ajax'taki performansını bizde sergilese 40'a gitmezdi, demek istediğim o.

Transfer ettiğimiz oyunculara vereceğimiz maaşı eski takımına transfer olduğu bonservise göre mi belirleyeceğiz?

Sizin tekrar ettiğiniz gibi ben de yazdığımı tekrar edeyim, Davinson isterse 80'e transfer olsun bizim maaş bütçemiz için fazla bir maaşı var. Birisi düşüşte olan oyuncu diğeri yükselişte olan bir oyuncu, Davinson'un ilk 11 olup olmayacağı bile muamma. Yarın bir gün maaşlardan dolayı UEFA sırtımıza binmesin, tekrar FFP gibi bir bela ile uğraşmayalım diye söylüyoruz bunları.

Yaptığımız transferlere tek tek baktığımızda isim olarak iyi oyuncular. Kağıt üzerinde bir sorun yok gibi lâkin bu malzemelerden iyi bir yemek çıkacak mı, orda da iş Okan Buruk’a düşüyor. Form durumları, doğru diziliş vs.

En can sıkıcı durum ise; kadroya kattığımız futbolcuların neredeyse hiçbirinin hazır olmayışı. Kısacası; mutlak galibiyet için çıkacağımız evimizdeki Kopenhag maçında sahada faydalanamadıktan sonra ve olası bir puan kaybında transfer sezonunun nasıl geçtiğinin pek bir esprisi kalmayabilir. Umarım kaza bela yaşamadan bir an önce ideal kadroyu izleme şansını yakalarız.

Son düzenleme: