2.Ligde Galatasarayı Düsünmek!!!!

Evet arkadaslar bugun aldıgımız yenilgi sonrası herhalde kümede kalma umudumuz kalmadı su anda bu yazıyı yazarken bile parmaklarım titriyor gonlumun istemedigi fakat gercek seyleri yazıyorum...

Tam bir fiyasko olan basketboldaki son 2 sezonumuz sonunda artık tekel gibi bir takıma yenilerek küme düstük(yüzde 90 olarak)...

Sahsen su anda icimden yönetime inanılmaz beddualar küfürler ediyorum böyle sorumsuzluk olmaz oyuncularıda anlamıyorum,teknik konulara girmek istemiyorum bu topic altında...

Artık gelecek sene 2.ligde neler yapabiliriz nasıl geri cıkarız bunları konusmak lazım.2. ligdede mersin buyuksehir gibi bazı altyapısı güclü olan takımlar var 2.ligde ben yonetimin daha aciz davranicagını takimı tamamen yanlız bırakacagına inanıyorum...

Allah sonumuzu hayretsin...

Aslında bana sürpriz olmadı desem yalan olmaz ama yinede o kadar çok maçı alacağız dedim ama sonuç yine değişmedi üzgünüm ki artık düşüyoruz bundan sonrada hiçbir maç için yorum yapmayacağım şuan gerçekten yıkıldım maç yine TV'deydi 0/9 20 maçta verilen 9 maçtada mağlup olduk üzgünüm 66-66 beraberlikte kazandığımız 2 serbest atıştan sadece birini attı Boddicker ondan sonra yine ümitlendim ama bu seferde Jacobson beni tüketti artık yorum yok şunu söylemek çok kötü ama herşey bitti (umarım yalancı çıkarım ama fazla birşey değişmeyecek) ben kendi adıma şunu söylüyorum TÜKENDİM.....

Spor bu,dusmek de var cikmakta. Ancak keske spor yorumculari biraz futboldan kafasini kaldirsa da yonetime "baskanim supersiniz futbolda 3 kurusluk parayla sampiyonluga gidiyorsunuz"demek yerine, "TR ye basketbolu getiren klubu kume dusurdunuz , Galatasaray futbol klubu
haline getirdiniz takimi" diyebilse..

Uzuntum dustugumuze oldugu kadar bu ilgisizlige.Bu vurdumduymazliga ve caresizlige.. Allah sonumuzu hayir etsin.

H.Ü + bu yönetim kaldığı sürece seneye de "GS ı amatör küede düşünmek" diye topic açarız.. Sezon başından hatta geçen sezondan belliydi böyle olacağı. BAğıra bağıra düştük resmen..

Bu maç hakkındaki son yorumum belki 2 maç kazanırsak ligde kalırız diyemiyorum ama belki play-aut'lara kalabiliriz bunu 100. yılımızda söylemekten üzüntü duyuyorum!!!!!

Bir soru: Playout'a kalirsak (ki bundan sonra playouttan kurtulmamiz mumkun degil gibi) playout maclarinda kac yabanci oynatabilecegiz?

dawkins' Alıntı:
Bir soru: Playout'a kalirsak (ki bundan sonra playouttan kurtulmamiz mumkun degil gibi) playout maclarinda kac yabanci oynatabilecegiz?
Emin değilim ama Murat geçen gün 1 dedi, eğer öleyse yandık.

O seçimi yapmak çok zor.Ayrıca play-aut'ta kümede kalırsak play-aut kadosuna almadığımız yabancılar bizde kalmak isterler mi o da ayrı bir konu.

Büyük ihtimalle Biz, B.kolej, Tofaş ve Beykoz'la oynayacağız tek devreli lig usulü tek yabancı oynayacaksa Nick veya Keep'ten biri oynamalı işimiz
zor Kolej'in yabancı sorunu yok Beykoz'un kadrosu mükemmel yabancısı kaliteli sezon başı bizi iki kere yenmişlerdi Tofaş kadrosunu büyük ölçüde korudu Bora Sancar ve Nedim Dal'ı bu sene kadrosuna kattı
en kötü ihtimalle bakanlar kurulu kararıyla kalırız.

Büyük ihtimalle Biz, B.kolej, Tofaş ve Beykoz'la oynayacağız tek devreli lig usulü tek yabancı oynayacaksa Nick veya Keep'ten biri oynamalı işimiz
zor Kolej'in yabancı sorunu yok Beykoz'un kadrosu mükemmel yabancısı kaliteli sezon başı bizi iki kere yenmişlerdi Tofaş kadrosunu büyük ölçüde korudu Bora Sancar ve Nedim Dal'ı bu sene kadrosuna kattı
en kötü ihtimalle bakanlar kurulu kararıyla kalırız.

TBF.ORG' dan alıntıdır :

TBL’de On üçüncü (13.) ve On dördüncü (14.) olarak son iki sırayı alan takımlar, 2004-2005 sezonu Türkiye Basketbol 2. Ligi final müsabakaları sonucunda Üçüncü (3.) ve Dördüncü (4.) sırayı alan takımlar ile tarafsız bir sahada, tek devreli lig usulü oynar. Baraj müsabakaları sonucunda Birinci (1.) ve İkinci (2.) sırayı alan takımlar 2005-2006 sezonunda TBL’de oynamaya hak kazanırlar. Müsabakalar sonucunda Üçüncü (3.) ve Dördüncü (4.) sırayı alan takımlar Türkiye Basketbol 2. Ligi’nde yer alırlar.

Gelecek sezon 16 takımla oynanacakmış .... Ligde son sırayı alan yani sonuncu olan takım dahi direkman küme düşmüyor. Her halikarda 2. ligden gelecek takımlarla play-out oynayacak.
Samsunspor, Mersin, Tofas, TED, Beykoz... gibi takımların tek yabancılı Galatasaray' dan çok da fazla eksikleri yok ...

ARdaQue' Alıntı:
TBF.ORG' dan alıntıdır :

TBL’de On üçüncü (13.) ve On dördüncü (14.) olarak son iki sırayı alan takımlar, 2004-2005 sezonu Türkiye Basketbol 2. Ligi final müsabakaları sonucunda Üçüncü (3.) ve Dördüncü (4.) sırayı alan takımlar ile tarafsız bir sahada, tek devreli lig usulü oynar. Baraj müsabakaları sonucunda Birinci (1.) ve İkinci (2.) sırayı alan takımlar 2005-2006 sezonunda TBL’de oynamaya hak kazanırlar. Müsabakalar sonucunda Üçüncü (3.) ve Dördüncü (4.) sırayı alan takımlar Türkiye Basketbol 2. Ligi’nde yer alırlar.

Gelecek sezon 16 takımla oynanacakmış .... Ligde son sırayı alan yani sonuncu olan takım dahi direkman küme düşmüyor. Her halikarda 2. ligden gelecek takımlarla play-out oynayacak.
Samsunspor, Mersin, Tofas, TED, Beykoz... gibi takımların tek yabancılı Galatasaray' dan çok da fazla eksikleri yok ...

Final grubundaki bütün takımları sezon basından beri izliyorum ve hepsinin gücünü biliyorum.. Bizden eksikleri olmadıgı gibi cok daha iyi olduklarını da söylemek zorundayım..

P.S Galatasaray'ın 4 yabancısı gelse Mersin'in ABD lisini tutamaz.. Neyse ki Mersin direkt cıkacak 1. lige :wink:

Bence Jason Keep oynamalı neden derseniz bugün şunu gördük ki umut'la iyi paslaşıyor pota altında çok ama çok sağlam Blok Ribaund ve Sayı yapabiliyor pota altında büyük tehdit Bence ilk beştede: UMUT CİHAD ARDA BURAK ve KEEP oynamalı (Bu kadro tabiki Arda Vekiloğlu'nun iyileşmesi durumunda oluşturulmuştur...) Benim kanaatim bu kadro iyi bir direniş gösterir ve BAŞARILI OLUR 8) 8) 8)

Muhtemelen Boddicker oynar. Hem ribaunta hem de skora ciddi katki yapabilen bir yabanciyi tercih eder herhalde.

Muhtemel ilk 5 Umut-Gokhan-Cihat (Arda)-Burak-Boddicker olur. Uzun rotasyonunda arada Ufuk sure alir. Kİsalarda Mert daha fazla sure alir, Umut'u dinelendirmek icin Ismet de sure alir. Bu 8-9 kisi icinde rotasyon tamamlanir.

Turk oyunculardan katki verebilecek oyuncumuz cok az. Arda lutfen artik iyiles, hic olmazsa playouta formda gir! Arda'nin durumu hakkinda bilgisi olan var mi?

Bu arada onumuzdeki maclarda Cihat, Ufuk, Mert ve Ismet'e daha cok sans verilmeli mi sizce? Playout maclarina kadar bu oyuncularin biraz daha sure almasi faydali olabilir mi? Bu gercegi kabullenmek cok zor ama playouta kalmamak icin geri kalan maclarda en az 3 maci kazanmak gerekebilir ki bu da pek mumkun gozukmuyor.