2023-2024 Kadın Voleybol Takımı (Galatasaray Daikin)

Umarım katkı sağlar kariyerinin geneli alt lig de geçmiş bir oyuncu bu sene hiç izlemedim umarım bu sene bir ışık görmüşlerdir ama genel olarak bakarsak kariyeri yedek yada alt lig de geçmiş

Mayista secim var umarim yeni Yönetim Kurulu Listesinde Mehmet Cibara gibi yasli vizyondan uzak kisiler yer almaz.

Erden Timur gibi genc ve vizyonlu yöneticelere ihtiyac var

Sene başından kupa maçlarını izlerken çanlar bizim için çalıyor fikrine kapılmıştım zaten inşallah rövanş maçına transfer yetiştirirler aksi halde Avrupa'ya veda kapıda.

Kısa bir süre önce, bu takıma gerekli ve doğru yeni transferler yepılıncaya kadar, özür dileyerek ve sizlere teşekkür ederek, yorumlarıma ve yazılarıma ara vermek konusundaki kararımı paylaşmıştım. Bugün sabahleyin GS TV'de, Cibara beyefendinin , yavuz hırsız evsahibini bastırır örneği gibi, erkek takımımızın maç sonunda verdiği saçma sapan ve kızgın beyanlarını, hayretler içinde izledim. Beyefendi diyor ki; "taraftarlar sosyal medyada yazı yazıp eleştirceklerine maça gelsinler".

Önceden direkt olarak kimseyi suçlamamaya çalışarak, eleştirilerimi düzeyli tutmaya çalışmıştım, ama artık mızrak çuvala sığmıyor beyefendi.
Bazı taraftarların sert çıkışlarını, zamanında eleştirmiştim ama belki de fazlasını hak ediyordunuz.

1- Siz Galatasaray camiasını, sadece oturduğunuz semt veya Istanbul'mu sanıyorsunuz ki yorumcuları eleştirip, maça geliniz diye çağırıda bulunuyorsunuz?
2- Bu büyük camiada, Istanbul dışındaki taraftarların ve izleyicilerin sizce görüş bildirme veya eleştirme hakkı yokmu?
3- Bu takım oluşturur ve transfer yaparken, hangi voleybol aklı ile hareket ettiniz? Gidenler ile gelenlerin muhasebesini neye dayanarak yaptınız?
4- Çevrenizde bulunan ve transferler konusunda karar vericiler, iddia edildiği gibi komisyonmu alıyorlar?
5- Sezon başından itibaren, Yağmur Karaoğlu, Melisa Sazalan, Elifsu Ericek, Selen Ursavaş kaç maç oynadı ve toplamda bu takıma ne kattı?
6- Sezon başından itibaren, berbat bir performans sergileyen Libero Bihter'in yedeği, hiç maç oynamayan Selen Ursavaş'mı olacaktı? Libero konusundaki uyarılar neden dikkate alınmadı?
7- Hücum yönü güçlü, savunma yönü göreceli zayıf olan Logan ile ve servis karşılamada iyi (ki son dönemde servis karşılama sıkıntısı yaşamaya başlayan) hücumlarda ise ortalama performans sergileyen Sude ve son maçlarda hücum hattında çok büyük düşüşe geçen İlkin ve maç oynamayan 2 smaçörle bir yere varılamayacağı hesaplanmadımı?
8- İki sezon önce gönderilen ve Adam Voleybol'da yer bulabilen Fatma Beyaz, hangi akla hizmet yeniden transfer edildi ve şu anki katkısı ne?
9- Emine Arıcı şu sıralarda ne ile meşgul? Gerekli kilo'ya düşemedimi?
10- Heather, boyuna rağmen nasıl bir savunma katkısı sağlıyor? Normal oyununu bile unutmuş görünüyor. Kimse bunları görmüyor'mu?
11- Hernandez ve teknik ekibi, mevcut oyuncuları, fizksel ve mental olarak geliştirmek ve gerçek bir takım yaratma konusunda ne yapıyor? İleri'mi, geri'mi gidiyor?

Siz beyefendi, önce bunlara bir cevap verin de, taraftarlarla uğraşmayı bırakın...

Ve son olarak, Galatasaray üst yönetimi, artık taraftara çile çektiren ve azarlamaya kalkan bu şube yönetimini karşınıza alıp bir sorgulayın ve tümü için gereğini yapın. Gerekçesi ne olursa olsun (bütçe imiş vs) yaşananlar, bu camiaya yakışmıyor...

Erkeklerde dahi Selim Kalaycı'nın Kayseri'de iyi oynadık fakat kaybettik dediği ortamda Savaş Eskigülek dışında kimse konuşmasın demek geliyor insanın içinden. Savaş Abi iğne iplikle dikiyor, kendisi dışındaki hemen herkes mikrofon uzatılır uzatılmaz anında söküyor. Kötü polis olmak asgari düzeyde iletişim yetisi gerektirir.

Artık şunu da görmesi lazım kulübün Voleybol çok fazla taraftar çekmeye başladı belki ülkemizde bir kaç yılla basketbolu yakalayacak kadın voleybolu şimdiden yatırım yapılması gereken bir branş ortalama bir futbolcu maaşına her takımla mücadele edecek bir takım kurulabilir 850 bin Euro civarı komik bir rakamı var kadromuzun

Basketbol ve voleybolun toplam popülerliğinin futbola yaklaştığı bir dünyada bu branşlara yatırım yapmamak kabul edilemez bir durum.
Şu an İtalya’da voleybol yükselişte.
Almanya’da basketbol yükselişte.
Fransa’da basketbol Tony Parker’ın da hem yeni salon yapması hem yatırımı arttırması nedeniyle yükselişte.
ABD ve Çin’de zaten basketbol futboldan çok daha popüler.
Basketbol ve voleybolda başarı yoksa futboldaki başarının da pek önemi kalmıyor. Lig şampiyonluğu ile mutlu oluyoruz sadece.

Basketbol ve voleybolun toplam popülerliğinin futbola yaklaştığı bir dünyada bu branşlara yatırım yapmamak kabul edilemez bir durum.
Şu an İtalya’da voleybol yükselişte.
Almanya’da basketbol yükselişte.
Fransa’da basketbol Tony Parker’ın da hem yeni salon yapması hem yatırımı arttırması nedeniyle yükselişte.
ABD ve Çin’de zaten basketbol futboldan çok daha popüler.
Basketbol ve voleybolda başarı yoksa futboldaki başarının da pek önemi kalmıyor. Lig şampiyonluğu ile mutlu oluyoruz sadece.
Yok hocam zarar ediyormuşsun, 10 yatırıp sadece 1 alıyormuşsun, paranın geri dönüşü yokmuş. basketbola ve voleybola yapılan yatırım ölü yatırımmış. bana Galatasaraylılar öyle söyledi.