2023-2024 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Sezon başında 6, sonradan kadroya eklemeli 5 ve 3 günlük sözleşme imzalayıp göndereceğimiz 1 oyuncuyla, play off yapacağımızı düşünüyorum…

Muhsin ya da Ahmet gelse keşke Samet olsaydı deriz. Yıllardır aynı terane. Oynayan nasıl oynuyor? Hani öyle bir sezon geçiriyoruz ki Sadık bile kötü. Hatta forumun yarısından fazlası İsmet ve Buğrahan'ın işe yaramaz olduklarını düşünüyor.

Sorun yapıda arkadaşlar. Ömer Yalçınkaya'nın olduğu yerden bir şey çıkmaz. Tek ümidim arpalığını alırken etliye sütlüye bulaşmaması, işe yaramaz yeğeni filan varsa nepotizme, beceriksiz arkadaşı varsa kronizme el atmaması.

Buğrahan misal zor bir oyuncu yaratıcı mı evet ama pg için fazla sayıda basit top kaybı yapması (baskı altında top getirmekte zayıf) ve net bir sg için şut seçimi hataları ve yüzdesi sıkıntıl, savunma da vasat. Artılarından faydalanmak için her maç basit top kayıpları erken/hatalı şutlara katlanmaniz lazım. Samet'te de benzer handikaplar var. İsmet daha verimsiz görünse de bana daha net stabil bir oyuncu izlenimi veriyor.
Menajerin değil koçun işi takım oyununu oturtmak ama eldeki malzemeyle zor. Walden'a halen katlanmamiz ilginç sakatlıklar olmasa yollar ayrılırdı diye düşünüyorum. Şu haliyle Bodrum Merkezefendi Çekmece bile kadroya almaz.

Muhsin ya da Ahmet gelse keşke Samet olsaydı deriz. Yıllardır aynı terane. Oynayan nasıl oynuyor? Hani öyle bir sezon geçiriyoruz ki Sadık bile kötü. Hatta forumun yarısından fazlası İsmet ve Buğrahan'ın işe yaramaz olduklarını düşünüyor.

Sorun yapıda arkadaşlar. Ömer Yalçınkaya'nın olduğu yerden bir şey çıkmaz. Tek ümidim arpalığını alırken etliye sütlüye bulaşmaması, işe yaramaz yeğeni filan varsa nepotizme, beceriksiz arkadaşı varsa kronizme el atmaması.

Takim planlamasina bakar. Atlteik ucan kacan bir pivot ile baslasak Samet olabilirdi ama Halilovic/Mccormack gibi oyunculari Ahmet ya da Muhsin daha iyi tamamlar.

Geçtiğimiz günlerde transfer edildikten kısa süre sonra takımdan ayrılan PJ Cartwright hakkında;

🗣️Yakup Sekizkök: "PJ'in ayrılışı, geldiğinde sakatlıkla geldi tedavisine de başlanılmıştı bizde de devam etti. Burada yaptığımız tetkikler ortopedik bir sıkıntı olduğunu gösterdi. Oynayabilirdi, belli bir sıvı alarak devam edebilirdi ama yazı beklemek istemedi. Avustralya'da çok yorulduğunu ve bize ayrılmak istediğini iletti. Mutlu olmayan bir oyuncu için ısrar etmek istemedik ve yollarımızı ayırdık." (radyospor / Burak_Alaca_ )

Müthiş bir sistem kurulmuş tebrik ederim, oynayacağı belli olmayan oyuncuya bel bağlamak. Madem oyuncuya ihtiyacımız vardı neden hazır olan oyuncuya gitmiyoruz, madem oyuncuya ihtiyacımız yok neden senenin sonunda oyuncu transfer ediyoruz. Nerden bakarsan bak, saçmalığın daniskası.

... Yakup Sekizkök: "PJ'in ayrılışı, geldiğinde sakatlıkla geldi tedavisine de başlanılmıştı bizde de devam etti. Burada yaptığımız tetkikler ortopedik bir sıkıntı olduğunu gösterdi. Oynayabilirdi, belli bir sıvı alarak devam edebilirdi ama yazı beklemek istemedi. Avustralya'da çok yorulduğunu ve bize ayrılmak istediğini iletti. Mutlu olmayan bir oyuncu için ısrar etmek istemedik ve yollarımızı ayırdık." (radyospor / Burak_Alaca_ )
Hoca ben de pişmanım ama gitmek istediğimi nasıl söylerim bilemiyorum demek istiyor bence.
Branş yönetiminin adı şanı ne demeden a da z ye gitmesi ve bu yapı ile hatta kulüp ile bağı olmayan profesyoneller ile yeniden kurulmalı. Bu zihniyet durdukça yönetim, koç filan gelen giden değişmiyor, hep aynı terane.
Acaba bir sezona zıplayabilen uzun boylu uzun, ribaund alabilen 4 numara, savunması olan forvet, basket atabilen skorer, oyun kurabilen gaurd alarak başlayabilecek miyiz?
Arada övgü de lazım, Branş yönetiminin mükemmel iş çıkardığı bir konu var: pozisyonunun gereklerini yapamayan, ya sakat, ya psikiyatrislik, ya takımında kovulmuş adamlar... Her sene mutlaka bulup daha sezona başlamadan kaybetmeyi başarıyorlar.

Hoca ben de pişmanım ama gitmek istediğimi nasıl söylerim bilemiyorum demek istiyor bence.
Branş yönetiminin adı şanı ne demeden a da z ye gitmesi ve bu yapı ile hatta kulüp ile bağı olmayan profesyoneller ile yeniden kurulmalı. Bu zihniyet durdukça yönetim, koç filan gelen giden değişmiyor, hep aynı terane.
Acaba bir sezona zıplayabilen uzun boylu uzun, ribaund alabilen 4 numara, savunması olan forvet, basket atabilen skorer, oyun kurabilen gaurd alarak başlayabilecek miyiz?
Arada övgü de lazım, Branş yönetiminin mükemmel iş çıkardığı bir konu var: pozisyonunun gereklerini yapamayan, ya sakat, ya psikiyatrislik, ya takımında kovulmuş adamlar... Her sene mutlaka bulup daha sezona başlamadan kaybetmeyi başarıyorlar.
Abi o ilk cümleyi nasıl çıkardın ya PJ hakkında söylediği sözlerden.

Takım hakkında analiz yapma, sorun ve çözüm tespit etme bu doğrultuda karar alma mekanizması olmalı. Hoca her konuya kafa yormamalı. Seneye hangi Avrupa kupasında oynanacağını düşünmemeli açıklama yapmak zorunda hissetmemeli. Bir transfer istediğinde Türkiye geçmişi eh işte, son sezonu fena olmayan mental olarak kötü durumda ve sakat oyuncu ile muhatap edilmemeli vs... İlk cümlem sadece bir oyuncu transferi için değil koçun izlediğim ve okuduğum konuşmalarından daha şimdiden nereye düştüm hissi alıyorum. Umut ederim bu his sadece "artık şu sezon bitse"den ibarettir de yeni sezon için başka bir ruh hali ile girer.

Şubede herkesin tek düşüncesi "bu lanet sezon bitsin de kurtulalım"dır. taraftarından tut başkanına, Yakup hoca'ya, Yalçınkaya'sı bile. Şu lanet sezon bitene kadar kafanızı kuma gömün, böyle bir şube hiç yokmuş gibi davranın. Mayıs sonuna doğru yeniden transferlere, yeni sezonda neler yaparız demeye başlar ve mesai veririz. o zamana kadar sorguyu bırakalım, boşuna moralimizi bozmayalım.