26 Mayıs 2018'de seçilecek Galatasaray yönetiminin tarihi sorumluluğu!

Normal sezonu tamamlamak üzereyiz. Bu sezon bilindik sebeplerden ötürü Playoff yapamayacağız. Türlü badireler atlattık, çokça üzülüp çile doldurduk, nadiren sevindik...

Hiç kuşkusuz sezonun ender güzel anlarından biri, Oktay Mahmuti'nin 1.5 yıllık kontratla tekrar takımın başına getirilmesiydi. Galatasaray basketboluna, ilkbaharın ilk müjdesini veren dönem Oktay hocanın önderliğinde geçmişti. Tabiri caizse şubenin başına "cemre" düştü ilk Mahmuti döneminde. #SonTopaKadar sloganını şiar edinip taraflı tarafsız herkese "Galatasaray basketbolu ayağa kalktı" dedirtti o güzel takım...

İkinci Oktay Mahmuti döneminin ilk dört ayının bize gösterdiği şudur: Asgari şartlar sağlanırsa, Galatasaray&Mahmuti kimyası bir kez daha tutacaktır! Ocak ayının ilk günleri itibariyle en iyimserimize dahi "bu takım küme mi düşecek" diye karalar bağlatan tablo, Mahmuti'nin gelişiyle değişmiş, en olmadık kadro yetersizliklerine rağmen (bugün galip geldiğimiz Banvit maçında, takımda süre verebileceğimiz bir PF yoktu!) Playoff hedefi için elden gelenin en iyisi yapılmış ve tüm defolarına rağmen bu oyuncu grubuyla bile #SonTopaKadar esintileri solunabilmiştir.

Şimdi önümüzde tarihi önemde bir seçim var. Bu konuda "şu isim kazansın" demek yakışık almaz. Ancak şunu söyleyebilirim ki, kim kazanırsa kazansın, seçilecek yönetime düşen tarihi görev Oktay Mahmuti'ye en azından 4-5 milyon dolarlık bir bütçe sunmak ve oyuncu ödemelerini düzenli yapmaktır. Galatasaray'ın şanlı ismi, basketbolda artık "transfer yasakları" gibi küçük düşürücü işlerle anılmamalıdır. Şubeyle dalga geçercesine işlere imza atan Can Topsakal'ın akıbeti ve Dursun Özbek'e seçim kaybettirmesi basketbolun esasında ne kadar "belirleyici" olduğunun da bir göstergesidir. Galatasaray basketbolu 2017-18 sezonu Ağustos-Ocak ayları arasındaki dönemin benzerini bir kez daha yaşamamalıdır, yaşayamaz! Bu kulüp bunu hak etmiyor, beyaz bir sayfa açma ihtiyacı en acil meseledir.

Galatasaray basketboluna yakışan; azmetmek, savaşmak, tırnaklarıyla kazıya kazıya başarıya ulaşmaktır.

Oktay Mahmuti önderliğinde açacağımız bu yeni sayfaya biz taraftarlar hazırız!

Son düzenleme:
Sadece bütçe değil olay Ciddi, planlı ve programlı bir düzen kurulmalı. Yeni yönetim 3 sene için gelecek ve bu şans ellerinde olacak.

İlk olarak şube ile gerçekten ilgilenecek, sadece başarı olduğunda ortada görünmeyecek bir GM lazım. Galatasaray liseli Ömer Yalçınkaya'nın bu görevi layıkıyla yapamadığı apaçık ortada. Senelerdir en büyük sıkıntı GS liseli olup yaptığı işi bilmeyen insanlara para kazandırması oldu şubenin. Artık bu alışkanlıktan kurtulmamız gerekiyor.

Kadın ve erkek altyapı içler acısı halde. İki maç kazanınca ya da şampiyonluk alınca başarılı olduğunu sanan zararlı bir zihniyet var altyapılarda. A takımlara oyuncu veremedikten sonra altyapıda şampiyon olsak ne yazar?

Pardon ama hedef nedir? Ortada sürekli zengin iş adamları tarafından kollanan ve her sene 30 milyon euro gibi anormal bir para saçan bir Fener gerçeği varken nasıl yarışabiliriz? Bu yüzden hedefi ve planı mantıklı yapmak gerekiyor.

sanırım bu başlığa yazmam gerekiyor. bir nebze de olsa ozan korkut'tan umudum vardı ama bugünkü açıklamalarından sonra umudum ondan da kalmadı.

amatör sporlar için, sporcu yetiştirmek istediğini ve 5 yabancıya karşı olduğunu söyledi. sanki sporcu da öyle şak diye yetişiyor. kaliteli genç oyuncu transfer etmek zaten yabancı getirmekten daha maliyetli olur.

ne yazık ki galatasaray basketbolu için yakın dönemde ışık gözükmüyor.

26 Mayıs'ta ya Mustafa Cengiz seçilecek ya Mustafa Cengiz...

Kendi de basketbola biraz üvey evlat muamelesi yaptık diye özeleştiri yaptı, sonrasında yine de uzun almadı filan ama en azından iki kelimeyi bir araya getirebilen, boş bardaktan su içmeyen, kulübün bel bağladığı gayrimenkulleri tek tek umarsızca elden çıkaracak kadar gafil olmayan, faks çekmeyi bilen biri olduğu ortada. Zor bir dönemde geldi, öyle kardeşini filan kulübe sokup, otellerini devreye sokup şark kurnazlığıyla aile kulübü mantığına bürünmedi. Açıklamaları, diğer takımlara karşı tavırları gayet güzel. İşi bilenlere bırakır ve biraz olsun iş bilen adamlar getirirse çok iyi şeyler yapabilir.

Dursun'a dönersek önümüz karanlık. Zaten ülkenin de öne çok açık değil maalesef. İnsanın elinden de bir şey gelmeyince üzülüyor haliyle. Hayırlısı neyse o olsun artık.

Son düzenleme:
Biraz da farklı açıdan bakalım. Ülkemizde Euro ve Doların sürekli yükselişte olduğu bir dönemdeyiz. Bir ekonomik krizin içinde miyiz yoksa giriyor muyuz henüz bilinmiyor ama ekonomistlere bakılırsa önümüzdeki dönemde daha kötü bir durum söz konusu olabilir. Kulübün harcamalarının çoğunlukla döviz üzerinden olduğu düşünüldüğünde, bir kısım tedbirler alınması kaçınılmazdır. Aynı sorunu 1994 ve özellikle bizi çok etkileyen 2001 krizinde de yaşadık. İlk önlem olarak futbolda yıllık ücreti yüksek ama faydası düşük (Feghouli, Belhanda ve Maicon gibi) bazı oyuncular en kısa sürede pazarlanabilir, yerli oyuncuların sözleşmeleri TL'ye dönüştürülebilir ve bonservissiz oyuncuların transferi gerçekleştirilebilir. Neticede futbolda zarar etsekte şampiyonlar liginden karşılarız bir kısmını. Ama basketbol için temmuz ayını yani seçimlerinin tamamlanmasını beklemek en doğru yol olur sanki.

Son düzenleme:
Tüm adayları dinlemiş biri olarak ben oy verme hakkına sahip olsam Mustafa Cengiz'i desteklerdim. Bunun birçok sebebi var. Mustafa Cengiz'e rakip olabilecek gördüğüm yönetim Ozan Korkut yönetimi. İki yönetimi kıyasladığımızda Ozan beyin üstün olduğu tek alan basketbol gözüküyor. Naci Cansun ismi Ömer Cansever ve Mahmut beyden doğal olarak üstün.

Kulübümüz için şubemiz için en iyisi olsun diliyorum ve inşallah Özbek sandığa gömülür diyorum.

Tüm adayları dinlemiş biri olarak ben oy verme hakkına sahip olsam Mustafa Cengiz'i desteklerdim. Bunun birçok sebebi var. Mustafa Cengiz'e rakip olabilecek gördüğüm yönetim Ozan Korkut yönetimi. İki yönetimi kıyasladığımızda Ozan beyin üstün olduğu tek alan basketbol gözüküyor. Naci Cansun ismi Ömer Cansever ve Mahmut beyden doğal olarak üstün.

Kulübümüz için şubemiz için en iyisi olsun diliyorum ve inşallah Özbek sandığa gömülür diyorum.

Bu iş bir ekip işiyse-ki bence kesinlikle öyle- Ozan Korkut'un yönetimi kesinlikle ağır basıyor. Albayrak dışında listesi bence oldukça zayıf Cengiz'in.. Ayrıca Cengiz'le ilgili kişisel olarak öyle çok olumsuz bir görüşüm yok ama 3 yıllığına yeniden seçilmeyi pek hakettiğini düşünmüyorum. Ayrıca basketbola olan bakış açısından da hep söylediğim gibi oldukça rahatsızım. Basketbola bu şekilde bakan ve basketbolu teslim ettiği kişiler belli olan bir başkanın yeniden seçilmesini ben pek içime sindirmem. Kaldı ki basketbol dışında da öyle aman aman başarılı olduğunu, iyi yönettiğini de düşünmüyorum. Basketbola bakış açısı belli olan bir adayın basketbolu önemseyen taraftarlar tarafından desteklenmesini de açıkçası fazlasıyla yadırgıyorum. Futbol taraftarının desteklemesi ise beni şaşırtmıyor.

Ozan Korkut yönetimi hem liste olarak hem de vizyon olarak bence ağır basıyor ama oylara sonuçlara nasıl yansır pek kestiremiyorum açıkçası. Ayın 26'sında hep beraber yaşayıp görücez. Ozan Korkut yönetimi eğer söylenildiği gibi oyları bölmek için değil, kazanmak için girdilerse, iyi çalıştılarsa bence kazanabilirler diye düşünüyorum. Eğer beklenenden düşük oy alırlarsa oy bölme iddiaları haliyle güçlenecektir.

Bu arada birkaç gündür kafamdan geçiriyordum, Mustafa Cengiz'in yaptığı UEFA'dan ceza gelmeyecek şampiyonlar ligine katılacağız açıklaması umarım seçimlerden sonra patlamaz diyordum ki, sanırım bugün bir spor programında UEFA'dan yazılı bir karar almadık, yalnızca sözlü olarak söylediler gibi bir açıklama yapmış sanırım. Eğer seçimlerden sonra UEFA aksi bir karar açıklarsa hem Mustafa Cengiz'in karizması oldukça çizilir, hem de bence taraftarı, kamuoyunu aldatmış ve bunu bir seçim malzemesi olarak kullanmış demektir benim için. Umarım öyle bir tablo yaşanmaz ve Şampiyonlar ligine sorunsuz bir şekilde katılırız.

Son düzenleme:
Bu iş bir ekip işiyse-ki bence kesinlikle öyle- Ozan Korkut'un yönetimi kesinlikle ağır basıyor. Albayrak dışında listesi bence oldukça zayıf Cengiz'in.. Ayrıca Cengiz'le ilgili kişisel olarak öyle çok olumsuz bir görüşüm yok ama 3 yıllığına yeniden seçilmeyi pek hakettiğini düşünmüyorum. Ayrıca basketbola olan bakış açısından da hep söylediğim gibi oldukça rahatsızım. Basketbola bu şekilde bakan ve basketbolu teslim ettiği kişiler belli olan bir yönetimin yeniden seçilmesini ben pek içime sindirmem. Kaldı ki basketbol dışında da öyle aman aman başarılı olduğunu iyi yönettiğini de düşünmüyorum. Basketbola bakış açısı belli olan bir adayın basketbolu önemseyen taraftarlar tarafından desteklenmesini de açıkçası fazlasıyla yadırgıyorum. Futbol taraftarının desteklemesi ise beni şaşırtmıyor.

Ozan Korkut yönetimi hem liste olarak hem de vizyon olarak bence ağır basıyor ama oylara sonuçlara nasıl yansır pek kestiremiyorum açıkçası. Ayın 26'sında hep beraber yaşayıp görücez. Ozan Korkut yönetimi eğer söylenildiği gibi oyları bölmek için değil, kazanmak için girdilerse, iyi çalıştılarsa bence kazanabilirler diye düşünüyorum. Eğer beklenenden düşük oy alırlarsa oy bölme iddiaları haliyle güçlenecektir.

Bu arada birkaç gündür kafamdan geçiriyordum, Mustafa Cengiz'in yaptığı UEFA'dan ceza gelmeyecek şampiyonlar ligine katılacağız açıklaması umarım seçimlerden sonra patlamaz diyordum ki, sanırım bugün bir spor programında UEFA'dan yazılı bir karar almadık, yalnızca sözlü olarak söylediler gibi bir açıklama yapmış sanırım. Eğer seçimlerden sonra UEFA aksi bir karar açıklarsa hem Mustafa Cengiz'in karizması oldukça çizilir, hem de bence taraftarı, kamuoyunu aldatmış ve bunu bir seçim malzemesi olarak kullanmış demektir benim için. Umarım öyle bir tablo yaşanmaz ve Şampiyonlar ligine sorunsuz bir şekilde katılırız.

Oldukça zayıf derken sadece Okan Böke ve Emre Erdoğan yeter...

Ozan Korkut yönetiminin asıl Başkanı Adnan Öztürk. O'nun da ben yakın dönem açıklamalarını çok iyi hatırlıyorum özellikle amatör branşlar için. Denk bütçe ve yerli sporcu vurgusu yapan biriydi Adnan Öztürk. Yani örneğin gelir 10 milyon TL ise erkek basketbolda 10 milyonluk kadro kuralım diyordu.

Netice itibariyle sponsorluk geliri çok önemli. Sponsorlara anlaşmadan gelecek paranın muhakkak basketbola gideceği garantisini vermemiz lazım. Arzu ettiğimiz bütçelerle sponsor olmadan ulaşamayız.

Son olarak da Mustafa Cengiz Uefa cezası konusunda batı'da beyan esastır dedi yazılı kâğıt almadınız mı sorusuna karşılık. Bakalım o da seçim sonrası netleşir zaten.

Oldukça zayıf derken sadece Okan Böke ve Emre Erdoğan yeter...

Ozan Korkut yönetiminin asıl Başkanı Adnan Öztürk. O'nun da ben yakın dönem açıklamalarını çok iyi hatırlıyorum özellikle amatör branşlar için. Denk bütçe ve yerli sporcu vurgusu yapan biriydi Adnan Öztürk. Yani örneğin gelir 10 milyon TL ise erkek basketbolda 10 milyonluk kadro kuralım diyordu.

Netice itibariyle sponsorluk geliri çok önemli. Sponsorlara anlaşmadan gelecek paranın muhakkak basketbola gideceği garantisini vermemiz lazım. Arzu ettiğimiz bütçelerle sponsor olmadan ulaşamayız.

Son olarak da Mustafa Cengiz Uefa cezası konusunda batı'da beyan esastır dedi yazılı kâğıt almadınız mı sorusuna karşılık. Bakalım o da seçim sonrası netleşir zaten.

Bence zayıf.. Okan Böke iyi bir ekonomist bildiğim kadarıyla ama voleybol şubesinde neler yaptığından çok haberim yok ve bildiğim kadarıyla da taze bir yönetici. Bu işlerde Vizyon ve yöneticilik tecrübesi önemli bence. Emre Erdoğan'ı da pek tanıdığımı söyleyemem ama akademisyen sanırım. Bu arada Cengiz seçilirse bakarız bakalım yetecek mi bu iki isim:), ben hiç sanmıyorum. Farklı bir açıdan bakacak olursak bence Ömer Cansever de tek başına seçilmemeleri için yeter bence. Mahmut Recevik filan da bonus:))

Asıl başkan Adnan Öztürk yorumlarına pek katılmıyorum. Kimse gölge başkan olmak için bir yarışa girmez. Adnan Öztürk etkili olacaktır yönetim içerisinde ama asıl başkan Adnan Öztürk demek bence başkan adayı olan insana biraz haksızlık. Denk bütçe denilen olayda mantıken bir yanlışlık yok. Güçlü bir sponsor bulursun ve denk bütçe yapmaya çalışırsın ki açık vermeyesin. Güçlü bir sponsorun olduğu takdirde denk bütçe faydalı bir şeydir. Kaldı ki Euroleague A lisansını hedef olarak koyan bir yönetimin 10 milyon TL'lik bir bütçe koyacağını düşünmüyorum. Koyarlarsa da ilk ben eleştiririm ama Eğer Cengiz seçilirse Ömer Cansever 10 milyon TL'lik bütçeleri kovalayacaktır diye tahmin ediyorum vizyon olarak.. Çünkü bu iş bence vizyon işi. Sponsorlukla ilgili söylediğin şeye de katılıyorum ve Ozan Korkut' da bize katılıyor :) ama Mustafa Cengiz'in sponsorlara bu yaklaşımı gösterip iyi bir sponsor bulabileceğinden açıkçası şüpheliyim. Her şey bir kenara Cengiz'in kötü bir insan olduğunu da düşünmüyorum. Yani seçilirse çok da üzülmem ama özellikle de Basketbol şubesine bence yazık olur. Ben tarihe notumu düşeyim :)

Beyan elbette esastır ama Galatasaray Başkanı için de beyan esastır. Galatasaray başkanının ağzından bir söz çıktığında o sözün bir karşılığının ve kesinliğinin olması gerekiyor. Yani seçim sonrası netleşmesi değil zaten net olması gerekir. Böyle bir konuda eğer patlarlarsa üzülürüm sayın Cengiz adına.. Dursun Özbek'in tarihin en büyük sponsorluğu'nu bulduk açıklaması gibi bir şey olur benim için. Seçilmeden önce Cengiz'in de basketbolla ilgili güçlü sponsorluk tarzı vaatleri vardı sanırım ama seçildikten sonra ise söylemleri oldukça değişti. İşte tam olarak da olmaması gereken şey bu değişim. Bu değişimler olursa Dursun Özbek'ten çok da bir farkınız kalmaz. Eğer seçilirlerse ve Ozan Korkut yönetiminde de bu tarz değişimler olursa yine ilk ben eleştiririm.

Bence zayıf.. Okan Böke iyi bir ekonomist bildiğim kadarıyla ama voleybol şubesinde neler yaptığından çok haberim yok ve bildiğim kadarıyla da taze bir yönetici. Bu işlerde Vizyon ve yöneticilik tecrübesi önemli bence. Emre Erdoğan'ı da pek tanıdığımı söyleyemem ama akademisyen sanırım. Bu arada Cengiz seçilirse bakarız bakalım yetecek mi bu iki isim:), ben hiç sanmıyorum. Farklı bir açıdan bakacak olursak bence Ömer Cansever de tek başına seçilmemeleri için yeter bence. Mahmut Recevik filan da bonus:))

Asıl başkan Adnan Öztürk yorumlarına pek katılmıyorum. Kimse gölge başkan olmak için bir yarışa girmez. Adnan Öztürk etkili olacaktır yönetim içerisinde ama asıl başkan Adnan Öztürk demek bence başkan adayı olan insana biraz haksızlık. Denk bütçe denilen olayda mantıken bir yanlışlık yok. Güçlü bir sponsor bulursun ve denk bütçe yapmaya çalışırsın ki açık vermeyesin. Güçlü bir sponsorun olduğu takdirde denk bütçe faydalı bir şeydir. Kaldı ki Euroleague A lisansını hedef olarak koyan bir yönetimin 10 milyon TL'lik bir bütçe koyacağını düşünmüyorum. Koyarlarsa da ilk ben eleştiririm ama Eğer Cengiz seçilirse Ömer Cansever 10 milyon TL'lik bütçeleri kovalayacaktır diye tahmin ediyorum vizyon olarak.. Çünkü bu iş bence vizyon işi. Sponsorlukla ilgili söylediğin şeye de katılıyorum ve Ozan Korkut' da bize katılıyor :) ama Mustafa Cengiz'in sponsorlara bu yaklaşımı gösterip iyi bir sponsor bulabileceğinden açıkçası şüpheliyim. Her şey bir kenara Cengiz'in kötü bir insan olduğunu da düşünmüyorum. Yani seçilirse çok da üzülmem ama özellikle de Basketbol şubesine bence yazık olur. Ben tarihe notumu düşeyim :)

Beyan elbette esastır ama Galatasaray Başkanı için de beyan esastır. Galatasaray başkanının ağzından bir söz çıktığında o sözün bir karşılığının ve kesinliğinin olması gerekiyor. Yani seçim sonrası netleşmesi değil zaten net olması gerekir. Böyle bir konuda eğer patlarlarsa üzülürüm sayın Cengiz adına.. Dursun Özbek'in tarihin en büyük sponsorluğu'nu bulduk açıklaması gibi bir şey olur benim için. Seçilmeden önce Cengiz'in de basketbolla ilgili güçlü sponsorluk tarzı vaatleri vardı sanırım ama seçildikten sonra ise söylemleri oldukça değişti. İşte tam olarak da olmaması gereken şey bu değişim. Bu değişimler olursa Dursun Özbek'ten çok da bir farkınız kalmaz. Eğer seçilirlerse ve Ozan Korkut yönetiminde de bu tarz değişimler olursa yine ilk ben eleştiririm.

Ozan Korkut yönetiminin destekçisi ve ekibinin bir parçası kulüp üyemiz Barış Cenk Akkaya ile bizzat telefonda 1 saat konuştum bundan 2 hafta evvel. Kendisi Adnan Öztürk'ün kısa süre evvel yurtdışı kaynaklı çalıştığı firmanın başına getirildiğini ve Başkanlık için yeterli vakit bulamayacağını bu sebeple Ozan beyin Başkanlık pozisyonuna getirildiğini söyledi. Ekstra olarak da Öztürk'ün iş yerine yakın olması sebebiyle yüzme ve kürek şubesine bakacağını söyledi. Fatih Altaylı'nın Bloomberg'te son 2 programda anlattıkları bire bir doğru. Ozan Korkut yönetimi Özbek'in yaptıklarının ortaya çıkarılmaması ve ibra ettirilmesi sebebiyle tepki olarak çıktılar. Söylemler ve vizyon oldukça tatmin edici ama güvenilir mi yüzde yüz belli değil. Ömer Cansever ve Mahmut Recevik'ten memnun kalır mıyız gelecekte ondan ben de emin değilim. Hakan Üstünberk-Adnan Polat ortaklığında basketbola sponsorluk yaratabiliriz bence.

GSdeki statukocu yapiya karsi aday olan cengiz ve benzer yapidaki korkut bu yapidaki uyelerin oylarini paylascak. Ozbek aradan siyrilcak. Korkut aday olarak ozbeki baskan yapmis olacak. Yaptigi GSye ... neyse gerisini soylemeye dilim elvermiyo

Bence Dursun Özbek başkan olacak. Mustafa Cengiz başkanımıza yazık olacak. İnş dursun başkan yaptıkları hatalardan ders almıştır. Yoksa işimiz çok zor olur.

Dursun Özbek seçilirse kabak Adnan Öztürk'ün başına patlar. Bir daha ağzıyla kuş tutsa kamuoyu gözünde imajını düzeltemez.

Ozan Korkut GS TV'ye çıktı ve konuştu. Gerçekten bir adam çıkar konuşur ama bir tane mi somut projesi olmaz? Demek ki oluyormuş. Dursun'dan hiç farkı yok vaatler konusunda. Galatasaray kulübü x işletmez dedikten on dakika sonra yurt yapıp işleteceğiz diyor mesela. Üç yılda toplam 15 milyon Euro harcayarak A lisansı alacakmışız, e nasıl olacak o iş? Sponsorla mı olacak, EL yönetimi bu konuda açıklama mı yaptı, yoksa gerçekten hakkını verip gidip görüştü mü? Taraftarın gazı alındı, kulüp az buçuk düze çıktı, liseliler yine yapacak şimdi liseliliğini. Dursun'dan çok farkı olacağını sanmam, en iyi ihtimalle Liselilere güzel bir misafirhane yapar.

Her sene 15-20 milyon euro harcayan Khimki bile A lisansı alamazken, biz 5 milyon euro ile nasıl alacakmışız?

Mustafa Başkan sempatik biri ama başkanlık döneminde bende çok iyi bir intiba bırakmadı sıradan bir taraftar olarak. Ozan Korkutu dinliyorum yönetimi ve kendisinin söylemleri bana modern bir yapı hayal ettiriyor. Ama düzenin bozulmaması için Mustafa Cengizin kazanmasını isterim. Ali Fatinoğlu ve Dursun Özbekin kazanmalarını ise hiç istemem. Maalesef Galatasaray kulübünde Duygun başkandan sonra yönetimlerde bir zayıflık oluyor. Önceden her başkan adayının önemli bir yöneticilik geçmişi ve arkasında da kaydadeğer bir ekip olurdu. Şu anki adaylar da mutlaka alanlarında başarılıdır fakat hiçbirinin yöneticilik geçmişi yok ya da başarısızlıklarla dolu. Aysal da mesela spor yöneticiliği bakımından deneyimsizdi ama arkasındaki ekip belki de Galatasaray tarihinin en önemli yönetimlerinden biriydi. Bu durumu kaybetmemiz çok üzücü.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ozan Korkut konuşuyor fakat vaatlerinin altını dolduramıyor. Seçilirsek Euroleague A lisans alacağız demesi iktidarın seçimden sonra dolar düşecek demesine benziyor. "Bunlar nasıl olacak" sorusuna ise elle tutulur bir cevap yok. Vakit varken birleşsinler Mustafa Cengiz ile gidip hainleri başa getirip milyonlarca Galatasaray taraftarının kulüpten uzaklaşmasına sebep olmasınlar.

Ozan Korkut iyi hoş konuşuyor da somut vaadi yok. Adam akıllı projeleri yok. Bir de çıkıp Euroleague'de kalıcı olacağız, basketbola desteği vereceğiz diyor. İyi de nasıl yapacaksın? Yoksa ben de konuşurum buradan boşça ama icraat olmayınca söylediklerimin bir anlamı olmuyor.

Ozan Korkut ve yönetimi neo-statükocudur. Yani yenilikçi liseciler. Lisenin hala egemen olmasını istiyorlar ama eskisi gibi baskıcı bir rejim istemiyorlar anlaşılan. Dursun Özbek'in tayfası eski-statükocular yani dedeler. Ali Fatinoğlu'nu zaten ben adamdan bile saymıyorum Çocuklar Duymasın dizisinde dayak yiyen bir adamdan bahsediyoruz.

İçlerinde en iyisi Mustafa Cengiz olarak gözüküyor. Tabii ki kusursuz değil özellikle yönetimi. Mesela amatör branşlara atadıkları isimler skandal. Basket şube sorumlusu Erol Özmandıracı'ya beşiktaşlı deniliyor ve geçmişte cicişler denilen ünlülerle karısını aldattığı yönünde haberler var. Ve Cengiz aleyhine bazı iddialar var. Mesela kendi reklamını yapıyor diyenler var, benzinlik açtığı belediyeleri ziyaret ediyor diyenler var. (Özellikle bu meseleyi araştırdım Mustafa Cengiz'in petrol ile ilgili haberleri var geçmişte, iddia doğru olabilir) Ama lisecilere karşı haklı davasında destekliyorum. Liseciler bu kulübün kangrenidir. Sırf lise mezunu diye hiçbir vasfı olmayan beceriksiz insanlar Türkiye'nin en büyük kulübünü yönetemez. Ama geçmişte yönetti Özhan Canaydın lise mezunu olmasaydı 3 dönem üst üste seçilebilir miydi? İmkansız. Adnan Polat'ın ibra edilmediği yerde Dursun Özbek'in ibra edilmesine ne demeliyiz?

Yani demem o ki 2 isim vasat, 2 isim çok kötü. Ehveni-şer olarak Mustafa Cengiz'i destekliyoruz aynı Ocak ayındaki gibi. Ölümü gösterip sıtmaya razı olmak gibi diyelim.