Burak Elmas

Galatasaray futbol ve basketbol takımlarının başında yaşları 60 olmasına rağmen şu an çalıştıkları branşlarda 1-2 yıl baş antrenörlük tecrübesi olan 2 kişi var. İnanılır gibi değil

Acilen erken seçim kararı alınmalı,Nisan gibi seçim yapılmalı ki yeni yönetim bütün branşlarda istediği gibi hamleler yapabilsin.

Seçim yapmamak bile bile Galatasaray'a zarar vermektir.

Bu iş mart ayına kalmamalı,ibra olaylarına gerek kalmadan bu iş acilen olmalı.

Üyeler imza mı toplarlar,yöneticiler istifa mı ederler yoksa başkan kendisi mi karar alır bilemem ama acilen acilen acilen seçime gidilmeli.

Bu yönetimin ve 23 nisan dışında koltuğa oturmaması gereken bu başkanın çapsız olduğunu biliyorum buna inanıyorum ama Torrent hamlesi bence bunların bile üstünde bir kepazelik. Ben bu konuyla ilgili menajer bağlantılarının komisyon işlerinin filan araştırılması irdelenmesi gerektiğine inanıyorum.

Şimdi de adı sanı pek bilinmeyen yeni bir sportif direktörle anlaşılmış. Transfer dönemi bitmiş, para zaten yok. Yönetimin ne yapmaya çalıştığını anlayabilen var mı? Giderayak sıvıyorlar galiba.

Her yaptıkları iş skandal olmaya başladı, Pasqualini midir nedir tamam getirmişsin ama bu teknoloji çağında gidip dünyanın sayılı isimlerinden biri diye açıklayıp insanların sinir uçlarıyla oynamaya hakkın yok. Ne basiretsiz insanlar varmış yönetiminde.

Üye yapısı üyeler bu şekilde olduğu sürece bu kulüpte artık doğru düzgün bir başkan geleceğini sanmıyorum. Az bir farkla da olsa seçilmiş bir başkan ve yönetimi var kötü yönetiliyor mu evet yönetiliyor ama başkanı bak seni ibra etmeyiz şeklinde sosyal medyadan açıklama yapmakta doğru değildir. Sportif direktörlük konusuna gelirsek sezon başı yapılacak işi şimdi işler kötüye giderken yaparsan tepki alırsın.

Her yaptıkları iş skandal olmaya başladı, Pasqualini midir nedir tamam getirmişsin ama bu teknoloji çağında gidip dünyanın sayılı isimlerinden biri diye açıklayıp insanların sinir uçlarıyla oynamaya hakkın yok. Ne basiretsiz insanlar varmış yönetiminde.
Evet çok güldüm ona. Vasat bir sportif direktörlük kariyeri olan adamı dünyanın sayılı isimlerinden biri olarak lanse etmişler. Bunlar milleti salak sanıyor sanırım. Ayrıca dünyanın sayılı isimlerinden biri diyebilmen için monchi’yi frank arnesen’i tixi begiristan’ı filan getirmen lazım.

Evet çok güldüm ona. Vasat bir sportif direktörlük kariyeri olan adamı dünyanın sayılı isimlerinden biri olarak lanse etmişler. Bunlar milleti salak sanıyor sanırım. Ayrıca dünyanın sayılı isimlerinden biri diyebilmen için monchi’yi frank arnesen’i tixi begiristan’ı filan getirmen lazım.
Campos için yazsalar olurdu ama Sensibile için yazınca olmuyor.

Campos için yazsalar olurdu ama Sensibile için yazınca olmuyor.
Camposla bir şeyleri yok ki. Danışmanlık deniliyor ondan bile çok emin değilim. Campos'un haberi olmayabilir durumdan:))
eğer Campos'u sportif direktor olarak getirebilselerdi bu şekilde lanse edilebilirdi ama acınacak durumdalar ve bırakmaları gerekiyor bir an önce.

Camposla bir şeyleri yok ki. Danışmanlık deniliyor ondan bile çok emin değilim. Campos'un haberi olmayabilir durumdan:))
eğer Campos'u sportif direktor olarak getirebilselerdi bu şekilde lanse edilebilirdi ama acınacak durumdalar ve bırakmaları gerekiyor bir an önce.
Abi twitter da beğenmiştim de videoyu ama bulamadım şu anda Fransa da spor kanalına yaptığı açıklamada biz kulüplere danışmanlık yapıyoruz. Bizimle çalışan kulüplere ekibimizden görevlendirdiğimiz kişileri gönderiyoruz demişti. Yani kendisi yapmıyor o işi ekibi var onları kulüplere gönderiyor.

Abi twitter da beğenmiştim de videoyu ama bulamadım şu anda Fransa da spor kanalına yaptığı açıklamada biz kulüplere danışmanlık yapıyoruz. Bizimle çalışan kulüplere ekibimizden görevlendirdiğimiz kişileri gönderiyoruz demişti. Yani kendisi yapmıyor o işi ekibi var onları kulüplere gönderiyor.
En son Lille'de kendisi sportif direktördü sanırım 17-20 arası. bence onu becerebilselerdi daha verimli olurdu. Şimdi bir sürü kulübe danışmanlık yapıyor olabilir bu kulüplerin birbiriyle menfaati çakıştığında nasıl olacak? Yani ya sportif direktör olarak getir iyi bir transfer bütçesi ver ya da cebindeki parayı danışmanlık adı altında bence kaptırma. Zaten bu yönetimin doğru düzgün bir ömrü de yok gibi. Nasıl olacak ki?

O yüzden derim hep bu youtube'da sevseniz de şu böyle bu böyle yok Campos'un olduğu yerde başkasının söz hakkı yok diye masal anlatan voleci, socratesci vs yorumcuları dikkate almayın.
Bir Torrent anlattılar biri bile ben bilmiyorum demedi. Vole takımı zaten belli ki menajer bağlantılı.
Yönetim zaten Tayyip gibi her tuşa basıp koltuğu koruma derdinde. Mali genel kurulda ibrasızlık çıkmaz ve Burak Elmas, Fatih Altaylı'nın programında söylediği "ben diğerleri gibi yapmam, ibrasızlık olursa" lafını afiyetle yer.
Bunu benden başka söyleyen yok ve kulübün hukukçu üyeleri ses çıkarmıyor. Galatasaray tüzüğünde dernekler kanununda olmayan bir madde var. Çift ibra. Mahkeme kararında bu açıkça yazıyor ama ülke de kanunları takan yok. Avrupalı geçinip bu kanundışılığa ses etmeyen üyeler ise başka konu.

Şu spor yasası bir an önce çıksın belki gerçekten bu işe layık birilerini seçilir. Daha kötüsü gelene kadar sevgili başkanımız ve yönetemeyicileri ile idare edeceğiz artık. Bu yapıda daha iyisini gelme ihtimali kuş taşa çarpmalı şeklinde olur ancak.
Sportif direktör işine gelince futbol takipçisi değilim o nedenle tanımam ama 2020-21-22 ve belli ki bir süre daha sporda İtalyan altın çağındayız. En azından bunu görmüşler diyelim, küçük bir avuntu, bir umut kırıntısı olsun.

Programın tamamını izlemeye tahammül edemedim atlaya atlaya izledim ama anladığım kadarıyla Belmas başkan diyor ki Canım üyeler sevgili üyelerim beni Fatih Terim sebebiyle seçmedi Galatasaray'ın geleceğini düşündükleri için seçti. Eğer Fatih Terim için seçildiğim söyleniyorsa bu Galatasarayın canım üyelerine hakarettir. Başkan üyeleri öpmeye başlamış ya ibra edilmezsem korkusuyla ama eğer şu adam ibra edilirse Adnan Polattan da Mustafa Cengizden de yüz bin kez filan özür dilenmesi gerekiyor.

Diğer taraftan Rezan'ı apar topar postalayan banane banane bir kez istifa ettin ağzından çıktı diyen başkan Işıtan'ı yedirmem diyor. Ya ışıtan çok önemli bir insan ki pek benzemiyor ya da bizim bilmediğimiz derin ilişkileri var başkanla:)

Işıtan Gün, Hollanda’da alt seviye bir takımın başkanıyken sanki devrim yapacakmış diye biz satmadık. Ki daha önce de GS yönetiminde çalışmışlığı var. Satanlar düşünsün bir zahmet. Avukatını yönetime sokup, sözde tarafsız kalanlar vs vs.

Derin ilişkilik bir mesele yok ya.İkinci adamına tepki geldi diye el çektirirsen, 3 aya ortada yönetim kalmaz herkes bir yerden sallar.

Bu yönetim düşse ne olacak ki? Düşsün de. İnsanlar nasılsa yeni birini bulup ona yapışacaklar allayıp pullayacaklar. Burası sorgulayanların dışlandığı, biat üzerine kurulu topraklar. Sporu da siyaseti de sosyal yaşamı da bundan nasibini alıyor. O yüzden sistemi kökünden çözecek adamla kuru ekmek bile yerim ama seçimlere en önemlisi Galatasaray kulübüne saygısını yitirdi insanlar ki bu daha kötü.

Işıtan Gün, Hollanda’da alt seviye bir takımın başkanıyken sanki devrim yapacakmış diye biz satmadık. Ki daha önce de GS yönetiminde çalışmışlığı var. Satanlar düşünsün bir zahmet. Avukatını yönetime sokup, sözde tarafsız kalanlar vs vs.

Derin ilişkilik bir mesele yok ya.İkinci adamına tepki geldi diye el çektirirsen, 3 aya ortada yönetim kalmaz herkes bir yerden sallar.

Bu yönetim düşse ne olacak ki? Düşsün de. İnsanlar nasılsa yeni birini bulup ona yapışacaklar allayıp pullayacaklar. Burası sorgulayanların dışlandığı, biat üzerine kurulu topraklar. Sporu da siyaseti de sosyal yaşamı da bundan nasibini alıyor. O yüzden sistemi kökünden çözecek adamla kuru ekmek bile yerim ama seçimlere en önemlisi Galatasaray kulübüne saygısını yitirdi insanlar ki bu daha kötü.
Işıtan ikinci adam değil ki. Bir yakınlıkları olduğu belli ama ikinci adam kavramını karşılaması için başkan yardımcısı ikinci başkan vs olmalı. Mesela Rezan başkan yardımcısıydı onu harcadı çabucak. Işıtan futbol aklı olacak deniyordu onu da FT ilk etapta floryaya sokmadı. Şimdi biraz daha aktiftir ama bence ikinci adam değil. Neyse önemli de değil. Derin ilişki konusuna gelince bence menajerlik bağlantıları vs üzerinden aralarında daha derin ilişkiler olabilir. Bir bilgim yok sadece his.

Bu yönetim düşse ne olacak kısmına da çok katılmıyorum. Başarısız olan gitmeli yerine gelecek olan da daha özenle seçilmeli ama yapı bozuk evet buna katılıyorum. Diğer taraftan şartlar ve camia Aysalı yeniden ikna edebilirse en azından daha iyi yönetilen bir Galatasaray izleyebiliriz. Normal şartlarda Ünal Aysal'ın bir daha geleceğini düşünmüyordum siyasi sebeplerden dolayı ama Türkiye'de siyasi iklim de değişiyor dolayısıyla ilk seçimde Ünal Aysal aday olursa çok da şaşırmam bu saatten sonra.

Ilginc ama bana gercekci gelen bir yaklasim.
Siyasi iktidara gore yonetim belirlemek fikri hur vicdani hur etiketi ile uyusmasa da malesef gercekci ancak dogru diyemiyorum. Nitekim son yillarda boyle bir anlayis agir basiyor.

Bu arada burak elmas ibra olmazsam kendim giderim lafini tekrar soyledi. Dedigini yaparsa onceki yonetim ile farkini ortaya koyar. Keske kendisine bu firsati sunsak :)

Ünal Aysal Başkan milyon kez söyledi bir daha adaylık düşünmediğini. Kolay kolay fikrinin değişeceğini zannetmiyorum. Aysal’a vermediği yetkileri Dursun Özbek çapsızına veren genel kurula da Burak Elmas gibiler müstahak zaten.