Burak Elmas

Adayların hiç birinden ümitli değildim. Tek gerçekçi aday hiç bir hazırlığı olmayan Yiğit Şardan'dı. Ama o da geri aldığı bir para için 40 yalan söyledi. Ne yazık ki kongre üyelerinin kalitesi yerde ya da şöyle diyeyim adaylık için kalibresiz yetersiz kişiler ortaya çıkıyor. Bir tanesi vardı twitter'dan yeterisz dedim diye bana dava açacağını söylemişti hâlâ bekliyorum şahsın dava açmasını.
Metin Öztürk'ü de gördük son divan'da. Burak Elmas zaten 100 milyon dolarlık hazır stad sponsorsu yalanıyla patlamıştı.

İbra olursa şaşırmam,olmazsa değişen birşey olmuyor,o koltukta oturmaya devam ediyorlar,önceki yönetim seçime gitmesi gerekirken yönetmesi gerekenden bile fazla yönetti kulübü,pandemi sayesinde

Ayrıca genel kurul iptal olabilir,illa bir sebep oluyor sonuçta,x olay nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmiştir derler,alıştık artık.

Sonuç olarak yine hayal kırıklıği yaşayacağız,yine sevincimiz kursağımızda kalacak.

Hayatın her alanında olduğu gibi sistematik olarak maruz kaldığımız psikolojik işkenceyi bu konudada yaşayacağız.

Biri şu kulübü satın alsa da rahatlasak artık hiç değilse rahat ederiz ibra seçim derdimiz olmaz. Üyesi hala dünyayı gençliğindeki gibi zannediyor, genci orta yaşlı bazı üyeler neredeyse Fatih Terim, sosyal medya gazı ile belki seçilmeyecek bir adama oy veriyor. Millet oylamada elektronik ortama geçti biz hala el kaldır indir ile uğraşıyoruz.

Bugün kulübün mali genel kurulu var. Bakalım neler olacak ama sonuç belli olmadan tarihe not düşmek adına görüşlerimi paylaşayım.
Sonda söyleyeceğim şeyi ilk başta söyleyeyim. Eğer Galatasaray genel kurulu fikri hür vicdanı hür bir yer ise bu başkanın kesinlikle ibra edilmemesi gerekiyor. Başkanlık performansı olarak net olarak son 20 yılın en kötüsü olduğunu düşünüyorum. Bir de üstüne sportif başarı olarak da oldukça rezalet bir durumda. Yani şu tablo ibra edilirse birileri bizimle ve galatasaray kulübüyle dalga geçiyor demektir.

Ben kendi adıma Dursun Özbek ile Mustafa Cengiz'in de performanslarını hiç beğenmezdim ve onları da oldukça sert eleştirirdim ama bugün geldiğimiz noktada şunu net şekilde görebiliyorum. Özbek ve Cengiz potansiyelleri ölçüsünde ellerinden geleni yapmışlar. Bence başarısızdılar ama gerek malları gerekse sağlıkları pahasına ellerinden geleni yapmışlar ama şu anki başkanda ise durum çok farklı. Tamamen bir zübük modeli.. Laf çok ama icraat sıfır. Ya çok iyi yalan söylüyor ya da gerçeklikten kopmuş bambaşka bir dünyada yaşıyor ve kesinlikle fazladan bir gün daha Galatasaray başkanlık koltuğunu işgal etmemeli.

Bende öyle biliyorum,hatta Dinçer Azaphanda kadın basketboluna ve diğer amatör branşlara destek oluyor deniyordu.Daha net bilen belirtebilir.Şu geldiğimiz nokta,Kelsey hakkındaki lig maçlarında oynamayacak haberleri bardağı taşıran son damla oldu artık.
Dinçher Azaphan sadece tekerlekli sandalye basketbol şubemizde Galatasaray Tunç Holding olarak geçiyor. Diğerlerin de sırtta, şortta ve çorapta. Kelsey konusunda transfer olmadan önce adı çıkınca özel sponsorlukları var gelmesi zor denmişti bu olayda o da olabilir ama her gelen yabancı gidince sıkıntı oluyor. İşin tuhafı hep amerikalı oyuncular geri gidiyorlar avrupalı oyuncular da olduysa da hatırlamıyorum.

Barcelona serisinde ara verilen rakı masaları yine kurulacak heralde :) Orada bir kişi var değil kongre üyesi olması, Galatasaraylı olması bile utanç verici.

Avukatını yönetime sokup, işler kötüye sarınca basından alttan alttan seçimde etkili değildi, x’i istedi, y’yi aldılar, o komisyon aldı bu komisyon aldı haberleri yaptırılıyor. Ne ara bu kadar mide bulandırıcı olduk aklım almıyor. Böyle ortamda burak elmas ibra edilse ne olur, edilmese ne olur.

yarın sabah terim çıkıp elması desteklese, bugün herkes yazdığını yutar. Öyle bir ortam.

Son düzenleme:
Mustafa Cengiz yönetimi hem idari hem de mali açıdan ibra edildi.
Burak Elmas yönetimi ise beklenildiği gibi İdari açıdan ibra edilmedi. Mayıs da seçim gözüktü. Umarım bu geçiş dönemini iyi yönetecek güçlü bir başkan ve yönetim kurulu karşımıza çıkar. Ünal Aysal, Dursun Özbek ve Eşref Hamamcıoğlu'nun seçimde aday olacağı konuşuluyor. İnşAllah kulübümüz için hayırlısı olur...

İlginç kulübüz. Liseden mezun diye kongre üyesi olmuş BJK'li Begüm Özkan ahlak öğretiyor. Oysa başvuru formunu doldururken başka bir takımın taraftarı olmadığına dair bilgi veriyorlar. Başkan'a, futbolculara hakaret eden şahıs kulüp içindeki "abileri" tarafından affettirilip yine kürsüye çıkıp martaval okuyor. Bakın doğruları söyleselerde bu tip insanların her sözü martavaldır.
Neyse artık Burak Elmas artık ibrasızlık olursa seçime giderim sözünü tutmak zorunda. Hayri Kozak seçim için karar alsın diye erteleme istedi ama tutmadı.

İlginç kulübüz. Liseden mezun diye kongre üyesi olmuş BJK'li Begüm Özkan ahlak öğretiyor. Oysa başvuru formunu doldururken başka bir takımın taraftarı olmadığına dair bilgi veriyorlar. Başkan'a, futbolculara hakaret eden şahıs kulüp içindeki "abileri" tarafından affettirilip yine kürsüye çıkıp martaval okuyor. Bakın doğruları söyleselerde bu tip insanların her sözü martavaldır.
Neyse artık Burak Elmas artık ibrasızlık olursa seçime giderim sözünü tutmak zorunda. Hayri Kozak seçim için karar alsın diye erteleme istedi ama tutmadı.
Açıkladı zaten ibra sonuçları sonrasında yaptığı konuşmada hemen bu hafta içi bu yönetim kurulunu toplayıp kararınızın gereğini yapacağız hakkınızı helal edin dedi.

Burak Elmas dönemi mali ve idari oylama sonuçları ;

Mali oylama sonuçları:

• Oy: 1385
• İbra: 718
• İbrasızlık: 638
• Çekimser: 29

İdari oylama sonuçları:

• Oy: 1383
• İbra: 566
• İbrasızlık: 801
• Çekimser: 16

Neredeyse maddi olarakta ibra edilmeyecek duruma gelmiş.
3 seneliğine seçilmiş ama 9 ayda ibra edilmeyen Burak Elmas'tan sonra artık kimse gerçekleştiremeyeceği vaatlerle ve sportif başarısızlık ile başkan olamayacağını anlamıştır. Güçlü başkan ve güçlü yönetimle kalan 2 yıllık geçiş sürecini tamamlamak gerekiyor. Bakalım kimler aday olacak?

Mesele insanların yanılması değil ki. Hepimiz insanız, elbette yanılacağız. Mesele ''zihniyet''. Bugün Burak Elmas gider ; yarın A kişisi aday olur, ona da tapar bu taraftar. Fikri kendisiyle aynı olmayanları da ''hain, senin isteğin olmadı diye ağlıyorsun'' diye yaftalar mercimek kadar aklıyla. Milyonlarca taraftara kısa zamanda tükürük yalattı Burak Elmas. Ancak ben zihniyetin değişip değişmediğini merak ediyorum. Zira bütün mevzu hoca gönderildikten sonra patlak verdi. Pek umudum yok bu taraftardan ama neden olmasın diye de düşünmüyor değilim. Bu yaşananlar herkese ibret olsun , ibret alsın herkes.
Ek olarak; yukarıda arkadaşın da yorumunda söylediği gibi ; bugün Fatih Terim çıksın Elmas'a destek olsun; bizim taraftar 1 güne olmasa da 1 haftaya ''insandır, hata yapar , zaten pişman da görünüyor'' cümlelerine döner en yakın U kavşağından.

Mesele insanların yanılması değil ki. Hepimiz insanız, elbette yanılacağız. Mesele ''zihniyet''. Bugün Burak Elmas gider ; yarın A kişisi aday olur, ona da tapar bu taraftar. Fikri kendisiyle aynı olmayanları da ''hain, senin isteğin olmadı diye ağlıyorsun'' diye yaftalar mercimek kadar aklıyla. Milyonlarca taraftara kısa zamanda tükürük yalattı Burak Elmas. Ancak ben zihniyetin değişip değişmediğini merak ediyorum. Zira bütün mevzu hoca gönderildikten sonra patlak verdi. Pek umudum yok bu taraftardan ama neden olmasın diye de düşünmüyor değilim. Bu yaşananlar herkese ibret olsun , ibret alsın herkes.
Ek olarak; yukarıda arkadaşın da yorumunda söylediği gibi ; bugün Fatih Terim çıksın Elmas'a destek olsun; bizim taraftar 1 güne olmasa da 1 haftaya ''insandır, hata yapar , zaten pişman da görünüyor'' cümlelerine döner en yakın U kavşağından.

Ne yazık ki bu sorun devam edecek. Popüler söylemlerde bulunanlar yine göklere çıkarılacak. Dün ve bugün yaşananlar ortada. Selçuk Bey'in ihraç edilmesi ise apayrı bir rezalet. Sahte imzalarla üye yapılanları ortaya çıkarmışlar, üye başvurusunda verilen dekont sayısı ile üye başvurusu yapanların sayısı bir birbirini tutmayınca önceki denetleme kuruluna ceza verilmiş ama Serdar Bey'e sadece 1 yıl ceza verilmiş. Bu usulsüzlük tespitini sadece kulüp içinden değil devletin denetleme kurulları da ortaya koymuş ama Selçuk Bey suçlu olmuş.
Kongre üyeliği iptal edilen 141 üyeden sadece 2'si tekrar başvurmuş. Bu lise mezunu diye üye yapılanlar arasında Bjk'li ve FB'li oldukları sosyal medya hesaplarıyla tespit edilmişler bile vardı. Yıllardır bir üye bir yılda en fazla 2'mi 3'mü ne yeni adaya referans olur kuralı uygulanmıyormuş ki bu da ortaya çıktı ve bu bazı "hukukçular" tarafından savunuldu. Avukat olunabilir ama hukukçu olmak kolay iş değil.

Son düzenleme: