Burak Elmas

Ben izlemedim. Ama şu söylediklerinizden yola çıkarak hak veriyorum kendisine. Ciddi bir kamuoyu baskısı var üzerinde. Millet kafayı yemiş, öz babasını savunmayan adam Fatih Terim diye yıkıyor ortalığı. Neticede 10-11 sezonunu dahi aşan rezil bir performans sebebiyle doğru bir kararla yollar ayrıldı. Milletin ezmeye çalıştığı adam da ;makam itibariyle Türkiye'nin en büyük 3 kulübünden birinin başkanı. Dik durup sert tavır koyması ve kararının arkasında durması gerekiyor. Programı izlemediğim için sınırlı yorum yapıyorum yazdıklarınızdan yola çıkarak.

Ben Galatasaray başkanıyım demek dışında cevap vermedi.
Boşa geçen hayatımızdan 1 saat 15dk yine söylüyorum Mayısda Olağanüstü genel kurul olursa şaşırmam

Torrent ilk 10 maçında en az 20 puan toplarsa ne olacak peki ? İşi bilmiş mi olacak yoksa bilmemiş mi olacak Başkan ?
Ben puanları baz alarak konuşmam. FT gibi bir ismin arkasından tartışmaya kapalı kendini kanıtlamış bir hoca gelmeliydi. Yönetim bir kumar oynadı Torrent başarılı olursa yönetimin kumarı tutmuş olacak ve benim için de hala işi bilmiyor olacaklar:) Değişen bir şey yok. Kupalara ya da yalnızca geçmiş başarılara göre konuşsaydık FT zaten en iyi opsiyonlardan biriydi. Ben olsaydım Lucien Favre gibi bir adam getirir ve 3 yıl da arkasında dururdum.

Ben puanları baz alarak konuşmam. FT gibi bir ismin arkasından tartışmaya kapalı kendini kanıtlamış bir hoca gelmeliydi. Yönetim bir kumar oynadı Torrent başarılı olursa yönetimin kumarı tutmuş olacak ve benim için de hala işi bilmiyor olacaklar:) Değişen bir şey yok. Kupalara ya da yalnızca geçmiş başarılara göre konuşsaydık FT zaten en iyi opsiyonlardan biriydi. Ben olsaydım Lucien Favre gibi bir adam getirir ve 3 yıl da arkasında dururdum.
Peki kendini kanıtlamış hocaların bundan haberi var mı? Mesela Favre ne diye gelsin ki Türkiye'ye manyak mı bu adam. Galatasaray demiyorum çünkü Fb 'ye veya Beşiktaşa' da herhangi bir tanınmış bir hocanın gelme ihtimali yok. Hadi diyelim geldi ne kadar maaş alacak, başarısızlık durumunda nasıl yollar ayrılacak.

Peki kendini kanıtlamış hocaların bundan haberi var mı? Mesela Favre ne diye gelsin ki Türkiye'ye manyak mı bu adam. Galatasaray demiyorum çünkü Fb 'ye veya Beşiktaşa' da herhangi bir tanınmış bir hocanın gelme ihtimali yok. Hadi diyelim geldi ne kadar maaş alacak, başarısızlık durumunda nasıl yollar ayrılacak.
abartmayın ya:) türkiyeye o kadar da bitik muamelesi yapmamak lazım. Sorunlar elbette var ama iyi bir proje olduğu takdirde Mancini'ler Rijkaardlar Vicente Del Bosque'ler geldi bu ülkeye evet ülkenin mevcut sosyoekonomik şartlarında zor ama imkansız da değil. Favre özel bir durum çünkü Galatasarayı daha önce de reddedip Nice'e gitti ama birçok hoca var getirebileceğin. Torrent'e tuz alıp koşmanın manası yok. FB ve Beşiktaş da Torrenti getirebilirdi herhalde. Beklediklerine göre daha iyisini getirmeye çalışıyorlar demektir. Bakalım ne olacak?

Döviz kuru ortada. Favre 5 milyon Euro'dan kapı açıyor. Nagelsman kendini kanıtladıda mı, Bayern'in başına geçti? Çünkü biz de kendini kanıtlama olarak kupa mümkünse de şampiyonluk konuşuluyor.
Ben genç bir Alman isterdim ama bu yolda karar alınmış.
Ayrıca bu kötü gidiş olunca Terim ya da başkası da olsa yerine o görevdeyken başka teknik direktörle görüşülür. Görüşmeyenlerin hâli ortada.
Ben asıl altyapı için ne adımlar atılacak onu merak ediyorum.

Yardımcı diye konuşup, takımı teslim ettikleri hocaya umarım uçuk bir ücret vermemislerdir.Bakalim açıklayacaklar mi?Terim'den sonra parasizlik nedeniyle tanınmış bir hoca gelemeyecegi için doğru bir hamle gibi.Olmaz ise en azından çok pahalıya patlamadan yolları ayırabiliriz.Bu sene kayıp sene zaten belki gelecek için bir kaç oyuncuyu parlatabilir.

Fatih Hoca daha da yıpranmasın diye onu gönderip bu adamı getirmiş olabilirler diye düşünüyorum. Sezon sonu tekrar gelirse şaşırmam. Yeni gelen adamın kariyerine bakıyorsun, ortada kariyer yok. Sen ortaya iyi bir proje sun, Fatih Hoca'nın da maaşını ver, iyi bir hoca gelir. Boşta olsaydı Ömer Erdoğan olabilirdi, Bülent Korkmaz olurdu. Yeter ki sabır gösterilsin.

Burak Elmas ne yazık ki tam bir stajyer başkan profili çiziyor. Makamın ağırlığını taşıyamadığından dolayı aşağılık kompleksine girip altını dolduramayacağı söylemler ve despotik hareketlerle gülünç duruma düşüyor. Umarım bir an önce lise satranç kulübüne geri döner.

Abi nasıl teoriler bunlar hoca yıpranmasın diye göndermiş olabilirler filan bu kadar naif düşünmeyin. Burak Elmas adamın adını kullandı başkan seçildi baktı ki pabuç pahalı tepkiler kendisine dönecek adamı gönderdi ama bu sefer de isimsiz bir hoca getirerek kumar oynadı. O yüzden başkanlıkta ömrünün uzun olacağını sanmıyorum. Hocanın zaten başarısız olduğunu bırakması gerektiğini düşünüyordum ama tabi ki hayalim bu değildi. Elmas Galatasarayı biraz daha vasatlaştırdı kimse iyi hocalar gelmez filan diye kendini avutmasın getirmek istersen gelirler. Şu andan itibaren transferlere iyi odaklanmak gerekiyor. FT gibi transferde dominant bir adam olmayacak artık belki de malum karikatür'ü haklı çıkaracak transferler olacak menajer ışıtan gün vs farklı farklı garip bağlantılarla. Umarım olmaz şimdiden uyarmış olalım.

Anlayamadığım bir nokta var. Transfere 30 Milyon Euro verirken süperdi , Fatih Terim'in arkasındayız derken süperdi, yapılanmaya gidiyoruz derken süperdi de ; ilk yarıdan 25 puan fark yiyen hocayla yolları ayırınca mı hain oldu ? Velev ki hocayla yolları ayırmadı, devam etti diyelim. O zaman da kötü bir başkan olacak mıydı ? Bu adamın bu kadar gömülmesinin sebebi nedir ? Kötü ve yalancı bir başkan olduğunu ben de biliyorum fakat bunun şimdi ayyuka çıkarılmasının sebebi nedir , hoca mı ?

Işıtan Gün'e methiyeler düzenler şimdi küfür ediyor. Tayyip'e laf geçirdiği tiviti hem de 2011'de atılmış bu tivit bakın fetöcüye mesaj atmış diye yoran ahmaklar var. fetöcü kılıçdaroğlu'na sallayıp tayyip'i savunuyor o tivitte oysa ve Işıtan Gün'de o'na asıl sen bu yalanı söyleyenden hesap sor diye tayyip'in yalan söylediği bir konuyu hatırlatıyor.
10 yıl önce atılan ve sadece Işıtan Gün'ün tivitlerinin olduğu ama cevap verdiği tivitin ne olduğu belli olmayan yayınlar yapılıyor.

Bir de menajerler Florya'yı mesken tuttacak diye yalan söylüyorlar. Terim'in damadı menajer, damadının ortak olduğu Ahmet Bulut yıllardır bu kulübe oyuncu veriyor. Bu yaz 25,3 milyon avro para harcanmış ve menajerler bu pastadan pay almamış mı? Bu yalana inanmamızı mı bekliyorsunuz?

Burak Elmas zaten 100 milyon dolarlık sponsorluk palavrasıyla benim için bitti sonrası teferruat.

Fatih Hoca daha da yıpranmasın diye onu gönderip bu adamı getirmiş olabilirler diye düşünüyorum. Sezon sonu tekrar gelirse şaşırmam. Yeni gelen adamın kariyerine bakıyorsun, ortada kariyer yok. Sen ortaya iyi bir proje sun, Fatih Hoca'nın da maaşını ver, iyi bir hoca gelir. Boşta olsaydı Ömer Erdoğan olabilirdi, Bülent Korkmaz olurdu. Yeter ki sabır gösterilsin.

Burak Elmas ne yazık ki tam bir stajyer başkan profili çiziyor. Makamın ağırlığını taşıyamadığından dolayı aşağılık kompleksine girip altını dolduramayacağı söylemler ve despotik hareketlerle gülünç duruma düşüyor. Umarım bir an önce lise satranç kulübüne geri döner.
Palu ailesi gibi bir hikaye yazılmış.
Bu kokuşmuş insanlar boka batmış yönetim
Vasıf yöneticilerle dolu bir yere FATİH hocam daha gölgesini geçirmez

Geçen gün hocayı gönderirken, bu kulübün başkanı benim, hocayı ben gönderdim, seçilmiş başkanım, öyle başkanım, şöyle başkanım diyen Burak Elmas iğrenç mesajları ortaya çıkan Işıtan Gün ve Selim Sefada'ya karşı sessizliğini bakalım daha ne kadar koruyacak?
İbrasızlık tehdidinin farkında bile değil. Ama seçim sanki çok yakın...

Geçen gün hocayı gönderirken, bu kulübün başkanı benim, hocayı ben gönderdim, seçilmiş başkanım, öyle başkanım, şöyle başkanım diyen Burak Elmas iğrenç mesajları ortaya çıkan Işıtan Gün ve Selim Sefada'ya karşı sessizliğini bakalım daha ne kadar koruyacak?
İbrasızlık tehdidinin farkında bile değil. Ama seçim sanki çok yakın...

Bir şey yapamaz çünkü kendileri istifa etmeleri gerekiyor. Mehmet Helvacı, Adnan Polat'ı içerden vurmuştu. Hem kulübü yönetilmez hale getirmişti hem de istifa etmiyordu. Burada da asıl mesele ne oldu da Işıtan Gün'ün ve Selim Sefada'nın bilmem kaç yıl önceki twittleri gündem oldu?

Terim'in kovulması doğru karardı hatta geç kalmış bir karardı ama bu karar alındıktan sonra birilerinin geçmişi deşiliyorsa o zaman ben orada art niyet ararım.

Işıtan Gün 3 gün önce Fortuna Sittard üzerinden övülürken gönderdiği teknik direktörlerin açıklamaları üzerinden saldırıya uğruyor şimdi de.

Ben bu iki yüzlülüğe kızıyorum. Bunlar 2021 Haziran'ın da yok muydu? Selim Sefada bu tivitlerini dün mü attı ya da Işıtan Gün?
Bir de cevap verdikleri tivitler neydi?
Misal biri 2011'de Emre Uslu adlı fettuşinin Kılıçdaroğlu'na salladığı bir tivitine Işıtan Gün'ün "başbakan'ın şu konuda söylediği yalanı paylaş asıl" diye attığı tiviti Emre Uslu ile paslaşıyorlar diye satmaya çalışıyor.

Rahmetli Mustafa başkan ve ekibinin bizi al sat dengesinden kurtardığı sene boşa harcanmış 25 milyon euro var elimizde. O yönetime satışı beceremedi diye sallayanlar bu yaz sessiz kaldılar. 26 yaş ortalamasıyla saha çıkan ekibi bize genç diye satıyordu bu ekibi destekleyenler.

Tansel Taşanlar gibiler bu yönetimi "ya covid var para gelmiyor" diye savunuyordu, sanki 2020 yılının başından beri yokmuş gibi.

Son düzenleme:
Hatay’ın ikinci golünde ofsayt, üçüncü golünde ise faul var. Hakem yine doğradı bize. Rahmetli Mustafa Cengiz yönetimini en çok bu yüzden eleştirmiştim, hakkımızı savunmuyor diye. Sene başından beri nerdeyse her maçta skandal hakem kararlarına maruz kalıyoruz ama ses seda yok. Gelişin ile umut vermiştin ama büyük hayal kırıklığı oldun. Gidişin yakın inşAllah...

Ben bu yönetimden hiçbir halt olmayacağını çok önce söylemiştim. Baya da linç yemiştim o dönem. Burak Elmas'tan başkan olmayacağını da söylemiştim bu işin altından kalkamayacağını da yönetiminin maddi anlamda da etki anlamında da çok güçsüz olduğunu defalarca dile getirmiştim. Değil Mustafa Cengiz Dursun Özbek yönetimi kadar da yönetim değiller şu anda. Onlar kadar hatta çeyreği kadar da başkan değil kendisi.

Ortaya dökülen twitler iddialar gösteriyor ki baya baya niteliksiz herhangi bir ağırlığı olmayan ama ambalajı hafif düzgün görünen adamları doldurmuş listesine ama birazcık kazınca neler neler çıkıyor alttan. Tarhan Telli'nin twitleri pek konu olmamış burada ama onlarda çok feci. İşin kötü tarafı bence maalesef başkan da bu yakın arkadaşları gibi bir insan. Tam manasıyla bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim durumları söz konusu. Ciddiyetsiz konuşunca mangalda kül bırakmayan ama uygulamaya gelince hiçbir şey yapamayan adamlar bunlar. Tam bir zübük hikayesi.

Bu arkadaşı ve yönetimini seçen seçtiren bu adamların PR'ını yapan herkes bence mevcut durumu hakediyor. Onlara sevgiler.