Burak Elmas

Bir de daha önce de defalarca söyledim Galatasaray gibi maddi anlamda çok büyük sıkıntıları olan kaotik bir yapıya Burak Elmas gibi profesyonellerden başkan olmaz. Yönetemezler dedim yönetemediler. Burası Ajax vs değil. Türkiye gerçeklerinde başkanlık koltuğuna oturacak adamın maddi olarak güçlü olması gerekiyor. O maddi imkanların yoksa yönetme erkin de olamaz. Biraz Dinçer verdi biraz Erden verdi ile olmaz bu işler. Bir süre sonra başkan sensin kolay gelsin derler kalırsın öyle. Türkçemizde çok güzel atasözü vardır El ....'yle gerdeğe girmek diye. O iş olmaz baştan olmaz. Ee olmadı da zaten. Kaldı ki Dursun Özbek gibi baya baya paran da olsa başarılı olmana yetmeyebilir ama paran yoksa belli imkanların yoksa hiç şansın yok. Bir süre sonra adamı ciddiye bile almazlar. Erden Timur iyi bir Galatasaraylı gibi görünüyor ama mesela bir gün madem bu kadar para veriyorum o zaman ben başkan olayım dese cevap bile veremezsin. O yüzden vizyonlu genç profesyonel hayattan gelen başkan düşüncesi bir fanteziydi. Kaldı ki seçtikleri başkan vizyonlu da değilmiş onu da görmüş olduk böylece. Dursun Özbek'i mesela çok eleştirdim ama o bile bundan iyi yönetir çünkü iş sıkıştığında elini cebine atabilecek gücü var. O yüzden bundan sonra Galatasaray başkan seçerken tavsiyem şu önce belli maddi imkanları olsun ve mümkünsede belli bir ağırlığı olan argo deyimle ta.aklı bir insan olsun. Vizyon filan da olunca zaten Ünal Aysal gibi bir adam çıkıyor ortaya.

Diğer türlü sayın Elmas gibi bir acemi çavuş başkan seçilirse adamı ne yazarı ciddiye alır ne televizyoncusu ciddiye alır. Bir süre sonra da ne de taraftarı ciddiye alır. Adam daha başkan seçilmeden Candaş denen gazeteciden posta yedi. Çok kötü görüntü Galatasaray adına. Adam Galatasaraya başkan seçilmeden önce ergen gibi her başkanı eleştirmiş her başkanla ilgili twit atmış ama twit atmak kolay iş yönetmeye gelince gözüne far tutulmuş tavşan gibi kalıyorsun maalesef. Sayın Elmas günümüz Türkiyesinin bir özeti gibi adeta ambalaj güzel ama içi bomboş. Ha ben o ambalaja kandım mı? kanmadım. Çünkü biliyordum böyle olacağını. Umarım bundan sonra camia da kanmaz. Zaten uzun bir süre daha böyle bir profilin bir daha başkan seçileceğini sanmıyorum.

Ayrıca kendimi de eleştireyim Burak Elması desteklemedim ama daha önceki seçimde basketbolla ilgili olan güzel vaatleri sebebiyle Ozan Korkut'u desteklemiştim ama şu dakikadan itibaren Ozan Korkut gibi bir profilin de başkan olmasını istemem. Olmaz yani o iş.

Ayrıca kendimi de eleştireyim Burak Elması desteklemedim ama daha önceki seçimde basketbolla ilgili olan güzel vaatleri sebebiyle Ozan Korkut'u desteklemiştim ama şu dakikadan itibaren Ozan Korkut gibi bir profilin de başkan olmasını istemem. Olmaz yani o iş.

GS, Euroleague'de A Lisansı alacak diyen adamdan başkan olmaz olarak genişleteyim çerçeveyi. Vaat vermek, herkesin duymak istediğini söylemek değildir.

Yazıldığı gibi satıştan %50 pay maddesi varsa. Bu transferin olmamasına sevinmek gerekmiyor mu? Bende mi bir sorun var yoksa.
İki transfer döneminde uğraşıp alamaması ve bunu taraftara anlatamayıp beklentiye sokması sorun. Gedson için isyan edecek taraftar değildir galatasaray taraftarı ama işte başkan devamlı hem saha içinde hem de saha dışında olumsuz sonuçlar alınca taraftar patlama noktasına geliyor.

Bjk 6 milyon verip onuda söylenenlere göre 5 taksitte verdiğin için pay bu kadar yüksektir. Üstüne ezeli rakibini son yumrukla indirmek için de fazla paya okey demiş olabilirler. Zorunlu alma 7.5 - 8 kabul etsek pay olmazdı büyük ihtimal bizde. Her şey para kazanmakta değil sakatlık falan olmazsa kar edemesende katkını alırdın. Üstelik bu transferi yapmayarak tüm takımın ipini çektiler özellikle cicaldau ve Morutanın. Futbol taraftarının cahil ve akılsız kesimini hafife almamak lazım bir kaç maç sonra yuhalamalar başlar bu ikiliye sanki o bonservisleri kendileri zorla verdirmişler gibi. Torrent zaten iptal.

İki transfer döneminde uğraşıp alamaması ve bunu taraftara anlatamayıp beklentiye sokması sorun. Gedson için isyan edecek taraftar değildir galatasaray taraftarı ama işte başkan devamlı hem saha içinde hem de saha dışında olumsuz sonuçlar alınca taraftar patlama noktasına geliyor.

Ya Emre Akbaba ya istifa tagı açmış insan grubunun neye tepki göstereceği konusunda fazla emin olmamak gerek bence.

Gedson gibi bir oyuncu her zaman bulunmaz. Çok büyük kayıp. Önümüzdeki seneler çok kafayı vuracağız.

Benim bildiğim her kulüp başkanı kasa kolaylığı sağlar sayın başkan siz bu 6 ayda Galatasaray'a ne verdiniz? Birinin çıkıp seçimde boş ütopik vaatelerle başkan olduğuna da şahit olduk, tüm sözlerinin altında ezilen hiç bir ağırlığı olmayan bir başkanda gördük daha kötüsü ne olabilir bilemedim...
Galatasaray'da Yönetici olmayı kolay görmüş belli, ama artık bu taraftarı daha fazla avutamazsınız. Yıllardır ligde ilk defa bu derece hakemler tarafından cayır cayır doğranmasına SEYİRCİ KALAMAZSINIZ.
Kulübe Sportif açıdan en kötü dönemini geçirten, yeterli ek kaynak ve sponsor çeşitliliği sağlayamayan ezeli rakiplerinin her alanda tokat yiyen Pasif bir BAŞKAN İSTEMİYORUZ..
Marttaki kongrede Liseli tayfa tarafından İdari açıdan ibra olmayacaklarını düşünüyorum, umarım vizyoner bir başkan çıkar artık...

Saat 13.00 da açıklama yapacakmış Gs Tv'de.
Bakalım bu sefer suçu kime atacak.
İstifa etsin isterdim ama içimi soğutmaz.
Mart'ta mali ve idari yönden ibrasızlık ile gönderilmeli ve bir daha bu çatı altında çay içmeye bile gelmemeli...

Bir defol git ya! İsteseymiş alırmış, açıklamaya bak.

Daha 23 yaşındaki böyle kalitede oyuncuyu hem de düşük bir fiyata ezeli rakibine kaptırıyorsun. Ve utanmadan İspanya 3. liginden kaleciyi bedava kiraladık diye övünüyorsun.

İstifa edip FM’de devam edebilirsin kariyerine.

Bu oyuncunun tapusunun yarısı hala Benfica da demektir. Biz Torrent istemedi belliydi ama baştan açıklayacaklardı ki Terim olsa gelmişti çoktan.

Olay bu zaten. Çıkarsın ben artık ilgilenmiyorum dersin. O saatten sonra kime giderse gitsin. Ama bu şekilde olunca rezillik yaratmış oluyorsunuz.

Sözleşme detaylarını bilmiyorum ama o payın kardan pay olacağını düşünüyorum. Genelde bu şekilde yapılır sözleşmeler. Öyle olursa ne verilen bonservis ne de sonraki satış payı çok fazla değil bence.

Başkan, menajerlerden bahsediyor ama Mustafa Kapı'yı Lille'e götüren Ogan Tarhan' ın kankası Işıtan Gün'ün sözünden çıkmıyor 😀
Bugün bir kez daha anladım. Bence şu anda başkan Işıtan Gün. Burak Elmas onun görünen yüzü. Burak Elmas,IG tarafından kullanılıyor. Tez zamanda ikisinden de kurtulmak dileğiyle...

Başkan, menajerlerden bahsediyor ama Mustafa Kapı'yı Lille'e götüren Ogan Tarhan' ın kankası Işıtan Gün'ün sözünden çıkmıyor 😀
Bugün bir kez daha anladım. Bence şu anda başkan Işıtan Gün. Burak Elmas onun görünen yüzü. Burak Elmas,IG tarafından kullanılıyor. Tez zamanda ikisinden de kurtulmak dileğiyle...
Mustafa gittiğinde şuan Burak Yılmaz, Yunus Akgün ve Abdülkadir Ömür'ünde menajerliğini yapan ergezen menajerlik şirketindeydi şu an aynı şirkettemi bilmiyorum ama Ogan Tarhan o zaman o şirkete bağlıydı. Bartuğ'un da eski fenerli basketbolcu Mirsad Türkcan o zaman Fatih hoca da açıkladı ailesiyle görüştük ama kabul etmedi diye.