#61 Göksenin Köksal

haketmediği kontrat derken Melih Mahmutoğlundan örnek vereyim,bugün fb Melihin sözleşmesinden çıksa 1 tane euroleague takımı transfer etmez malesef yerli kontenjanı zorunlu olduğundan takımda duruyor sözleşmede ki rakamdan bahsetmiyorum Melih Fb de olacak kapasitede bir adam değil klupten aldığı her sözleşme zarardır.çok teşekkürler

Göksenin Ekrem Memnun döneminde herhangi bir rolü işlevi yoktu nerdeyse hiç oynamiyordu. Pistolis sonrası bir rolü oldu. İsmet ve Buğrahan'ın henüz oyunumuz içinde belirli bir rolleri yok. Samet'i zaten oynatmıyoruz pek.
Takımın sıkıntıları ile Göksenin arasında nasıl bir alaka var bilmiyorum anlamıyorum.

Göksenin Ekrem Memnun döneminde herhangi bir rolü işlevi yoktu nerdeyse hiç oynamiyordu. Pistolis sonrası bir rolü oldu. İsmet ve Buğrahan'ın henüz oyunumuz içinde belirli bir rolleri yok. Samet'i zaten oynatmıyoruz pek.
Takımın sıkıntıları ile Göksenin arasında nasıl bir alaka var bilmiyorum anlamıyorum.
Takımdan çok koçlarla olan sıkıntılarıı var. Süresini düşüren koça verdiği tepkiler saha içindeki tavırlarından belli oluyor.

Bir insan 14 senedir ulkenin en ust duzey seviyesinde top oynayip kendini bir gram bile gelistirmez mi ? Donem donem veya mac mac iyi oynadigi oluyor arada.Iste soktugu kose uclukleri falan.Ama meslegi profesyonel basketbolcu olan ve ulkesinin milli takiminda oynayan bir sporcu topu yere vurmaktan bile aciz olabilir mi ya ? Tek bildigi sey kose uclugu.Onu da yarim istikrarla bile yapamiyor.Salla pati ya tutarsa..

Iyi Galatasarayliymis,kaptanmis falan filan..Galatasaray’in basketbol subesinde bir ic yapilanma ve palazlanma varsa en basi da bu arkadastir.Top oynamadigi gibi futbol jargonunda soylenen takimdaki “arka besli” tamlamasinin basrolu bu arkadastir.

Eger yeni bir yapilanma istiyorsak once bu arkadasi gonderecegiz.Cunku kendisi cok buyuk bir papaz.Ayni futbol takiminda zamaninda Sabri’yi kapinin onune koyup refaha ulastigimiz gibi bu arkadasi da kapinin onune koymaliyiz.Bir de bu arkadas Sabri’nin yarisi kadar yetenekli de degil.

Ekrem Memnun’un erkek basketbol takimi kocu oldugu donemde yaptigi iki dogru varsa;biri yaptigi yabanci oyuncu secimleri,ikincisi de bu arkadasa sure vermemesidir.

Ekrem hoca yalandan bile atmiyordu bunu sahaya bizde diyorduk aralarında bir problem mi var diye, Ekrem hoca yemin ederim çok büyük adam taraftar hala kaptan zart zurt diyip üçlü çektirirken göksenin'in takımı bozduğunu ve sandığımız kadar iyi niyetli birisi olmadığını görüp gerekeni yapmış. uzunca bir süre sahaya atmadı göksenin'i. Pistiolis müthiş bir verim alıp Goksenin ile bizleri yeniden barıştırdı ama o da dönemseldi. Buğrahan ile beraber anasını optuler şubenin bu sene triplerinden geçilmiyor. valla iğrendim bunlardan. yerler böyle Galatasaraylılığı.

Bir insan 14 senedir ulkenin en ust duzey seviyesinde top oynayip kendini bir gram bile gelistirmez mi ? Donem donem veya mac mac iyi oynadigi oluyor arada.Iste soktugu kose uclukleri falan.Ama meslegi profesyonel basketbolcu olan ve ulkesinin milli takiminda oynayan bir sporcu topu yere vurmaktan bile aciz olabilir mi ya ? Tek bildigi sey kose uclugu.Onu da yarim istikrarla bile yapamiyor.Salla pati ya tutarsa..

Iyi Galatasarayliymis,kaptanmis falan filan..Galatasaray’in basketbol subesinde bir ic yapilanma ve palazlanma varsa en basi da bu arkadastir.Top oynamadigi gibi futbol jargonunda soylenen takimdaki “arka besli” tamlamasinin basrolu bu arkadastir.

Eger yeni bir yapilanma istiyorsak once bu arkadasi gonderecegiz.Cunku kendisi cok buyuk bir papaz.Ayni futbol takiminda zamaninda Sabri’yi kapinin onune koyup refaha ulastigimiz gibi bu arkadasi da kapinin onune koymaliyiz.Bir de bu arkadas Sabri’nin yarisi kadar yetenekli de degil.

Ekrem Memnun’un erkek basketbol takimi kocu oldugu donemde yaptigi iki dogru varsa;biri yaptigi yabanci oyuncu secimleri,ikincisi de bu arkadasa sure vermemesidir.

Ekrem Memnun ilk geldiğinde süre veriyordu. Gayet 20-25 dakika süre alıyordu Göksenin. Sonraki sezon DeVaughan Akoon Purcell asıl kısa forvet olunca kenardan gelip az süre almaya başladı. Yine 25 dakikayı gördüğü maç oluyordu ama bunun yarısından az süre aldığı maçlar oluyordu. Akoon Purcell sezonu kapatınca ve kısa forvet yerine Canaan gibi bir kısa skorer gelince tekrar ilk 5'teki yerine döndü. Yabancı kısa forvet gelmediği içinde bugüne kadar istediği kadar süre almaya devam etti.

Aslında Yeboah yabancı sınırına takılmazsa kendisinin yerini alır. Göksenin'in yarısından az para kazanıyor ama bu sezon takıma ondan en az 3 kat daha fazla yarar sağlıyor. Lig maçlarında da daha fazla oynamalı Yeboah.

Ekrem Memnun ilk geldiğinde süre veriyordu. Gayet 20-25 dakika süre alıyordu Göksenin. Sonraki sezon DeVaughan Akoon Purcell asıl kısa forvet olunca kenardan gelip az süre almaya başladı. Yine 25 dakikayı gördüğü maç oluyordu ama bunun yarısından az süre aldığı maçlar oluyordu. Akoon Purcell sezonu kapatınca ve kısa forvet yerine Canaan gibi bir kısa skorer gelince tekrar ilk 5'teki yerine döndü. Yabancı kısa forvet gelmediği içinde bugüne kadar istediği kadar süre almaya devam etti.

Aslında Yeboah yabancı sınırına takılmazsa kendisinin yerini alır. Göksenin'in yarısından az para kazanıyor ama bu sezon takıma ondan en az 3 kat daha fazla yarar sağlıyor. Lig maçlarında da daha fazla oynamalı Yeboah.

Ekrem Memnun’un ilk geldigi zamanlarda Goksenin’e sure vermesinin nedeni Pierre Jackson ve Crawford gibi undersize iki oyuncuyla ayni anda oynarken takimda Goksenin disindaki tek 3 numaranin Caner Erdeniz olmasiydi.Yani mecburiyetten oynatti aslinda.

Canaan geldiginde zaten hocamiz Pistiolis’ti.Ekrem Memnun ayrilali 1 ay falan olmustu.

Yine tum suclu Goksenin, Goksenin bu arkadaslar rol oyuncusu ben TBL’de hangi takimda olursam oluyum isteyecegim oyunculardan biridir. Yildiz olmasini bekliyorsaniz iste o Goksenin degil. Elestirelim ama Goksenin’den beklenti onemli ben de kiziyorum bazen kendisine ama top Goksen’in elinde kalip ona pst up yaptirmaya calisiyorsak burada suc Goksenin’de degil. Delici guardin yok oyun kuran guardin yok makine gibi set oynatan hocan yok. Sorun Goksenin degil yanindakiler…

Galatasaray'ın necip uysal'ı. h-talks'a bir yayınında necip uysal makarası soruluyordu adam dedi ki bu adamın az süre aldığı dönemler Beşiktaş'ın en başarılı olduğu dönemlerdir. açtı süre aldığı dönemleri, Beşiktaş'ın başarılı olduğu dönemler hep formalite yada basit maçlarda atmışlar sahaya necip'i. niye, adamın limit belli çünkü. belli aralıklarda sahaya atarsın maksimum verim alirsin camia evladı diye benimsersin cart curt. ne zaman bu adamın süresi artar o zaman bil ki kadro kötü oyun kötü başarısızlık kapıda.

şimdi goksenin üzerinden bakalım buna, çok fazla süre alıp verimli olduğu bir süreç var mı bugüne kadar 20-21'in son haftaları hariç? 21-22'de dönemsel katkı verdi. 22-23'te rezaletti. bu sezon desen öyle. ve bu adam dili dışarda dolaşacak kadar fazla süre alıyor. neden abicim, niye yani. bu adam sana sahada ne katıyor, niye bu adamın süresi bu kadar fazla? şahsen bende bakıyorum Göksenin'in aldığı sürelere, eğer fazlaysa dil dışarda dolaşacak kadar sahada kalıyorsa hiç puan durumuna bakmadan bilirim ki takım başarısız.

2000'lerin Sabri Sarıoğlusu gibi. Yerine bir Eboue koymak için 10 yıl kemer sıkan yönetimler değil böyle adamlar eleştirilir. Hayır takıma büyük Cimbomlu sıfatıyla gelen diğer yerlilerimizin oyununu görmesek inanacağız Göksenin'in bu takıma ''fazlalık'' olduğuna.