7 Numara Dizisi

Arkadaşlar 2000'lerde TRT'de 7 numara adlı dizi vardı. Bir evde 4 kız ve 3 erkek üniversiteli öğrencinin yaşadıklarını anlatıyordu. Saçma sapan entrikalar, yalanlar, ihanetler olmadan da seyredilesi bir dizinin yapılabileceğini, belden aşağı vurmadan da komik olunabileceğini gösteren, gelmiş geçmiş en iyi türk komedi dizisiydi bence.

7 numara hakkında bir yazı yazacağım sizinde yorumlarınız bekliyorum. Mazi'de kalmış bu diziyle ilgili anılarınız, görüşleriniz nelerdir ?

Çok doyurucu bulmasam da izlediğim nadir dizilerdendi. Farklı kültürlerin bir evde karşılıklı anlayış ve sevgiyle yoğrulabileceğini gösteren bir diziydi bana göre.

Matematik dehası bir köylü ile psikoloji okuyan İzmirli genç bir kızın tutkusu.. Anlık gülümsemelerin yanısıra iz bırakan bu olmuş hafızamda.

"Vahid emmü" sözünü hala kullanırım :)

Her hafta gününü ve saatini takip etmesem de denk geldiğimde izlemeye değer bulduğum kaliteli bir diziydi.

Mantı ve Çiğbörek ikilisini bu diziden sonra keşfetmiştim. Dizide en sevdiğim karakter, Çağlar Çorumlu'nun canlandırdığı 'Yusuf Güdük'tü.. O gözlerini kırpıştırarak, 'Ay canını yediğim' 'Aslanım Baldızlar' replikleri, bende unutulmazlar arasındadır. Birde 'Satılmış' karakteri olduğu ilk dönemde, aralarında hatırlayamadım bir yemin vardı. 'Dağlar taşlar etc..' Dizinin erken bitmesi de, o dönemde bende baya bir hayalkırıklığı yaratmıştı.

"7 Numara" efsanedir gerçekten. Dostluğun, kardeşliğin, sevginin, saygının bu kadar sıcak ve bu kadar komik anlatılabildiği tek dizidir bana göre. Kaç kere başa sardım bilmiyorum. Bütün bölümler, bütün sahneler hafızamdadır. Hâlâ canım birşeye sıkıldığında ilk sığındığım limandır "7 Numara.."

''herhalde, galiba , sanırsam'' repliğini halâ kullanırım, anlayan pek olmuyor bu ince göndermemi ama ilginç bi huzur veriyor :) tabi orjinali şiveyle ''heralde, galüba, sanursam'' .

"Vahid emmü" sözünü hala kullanırım :)

Her hafta gününü ve saatini takip etmesem de denk geldiğimde izlemeye değer bulduğum kaliteli bir diziydi.

Hahahah hüzünlendirdin abi :)

''herhalde, galiba , sanırsam'' repliğini halâ kullanırım, anlayan pek olmuyor bu ince göndermemi ama ilginç bi huzur veriyor :) tabi orjinali şiveyle ''heralde, galüba, sanursam'' .

Tek ben yapmıyormuşum demek , Karşıda ki kişilerden tepki alamayınca pek güzel olmuyor ama . :)