7DAYS Eurocup 1. Hafta | Trento 64-70 Galatasaray Doğa Sigorta

Galatasaray Doğa Sigorta, 7DAYS EuroCup D Grubu ilk maçında İtalya temsilcisi Dolomiti Energia Trento ile karşı karşıya gelecek. BLM Group Arena’da oynanacak olan mücadele 1 Ekim Salı günü saat 21.30’da oynanacak.

Son olarak kadrosuna Alessandro Gentile'yi katan İtalyan ekibi, Justin Knox, James Blackmoon, Rashard Kelly ve Davide Pascolo gibi önemli silaha sahip. Zor maç olacak.

Maça Webster-Harrison-Göksenin-Moore-Auguste beşiyle başladık. Şu anda 20-7 öndeyiz.

7/5 üçlük attık.

Kaçan 2 üçlüğü de Göksenin kaçırdı. anlamadığım şey neden hala maçlara Gökseninle başlıyoruz. Yiğit Arslanı neden aldık?

Harika bir ilk çeyrek oynadık. 32-11 öndeyiz.

Ama sanki bir şeyler ters gidecekmiş gibi geliyor. Umarım böyle devam eder.

Evet tabi bir yandan PSG maçı var ilgi orada, bir yandan da burada Eurocup maçı .

İlk yarıyı 51-34 önde kapattık. Çok iyi savunma yapıyoruz. Hücum ribaundları ve üçlüklerde çok etkiliyiz.

En etkili oyuncumuz Whittington ilk yarı 16 sayı attı. Ekstra parçalarda katkı yaptı. Ege 5 sayı, Emir Gökalp 4 sayı.

Göksenin yine 3/0 üçlük attı tek işlemeyen nokta o gibi.

Harrisonda 10 sayı attı. O da her zamanki gibi etkili.

Tebrikler takıma göz ucuyla ikinci yarıyı izledim.

Emir Gökalp iki boş üçlük atabilse maçı daha rahat koparabilirdik.

Umarım daha iyi oluruz.

Göksenin'e bir şey diyemiyorum artık. Whittington sanki en azından bizdeki performansıyla Hayes'i geçecek. En azından top kayıplarını bir seviyede tutunca deplasmanda kazanabiliyoruz. Tebrikler takım.

Webster neden sadece 3 dakika oynadı.
Sakatlık falan yok dimi?
Hiç ümidim yoktu ama benim için süpriz bir galibiyet oldu.
Greg ve Harrisona sonsuz teşekkürler 👏

ŞL maçı olunca bu maça bakamadım. Deplasmanda kazanmak güzel. İlk çeyrek 21 sayı fark atmışız ve maç boyu önde götürmüşüz.

Geçen sene en büyük başarısızlığımız eurocup'tan erken elenmemizdi. O yüzden deplasman galibiyetiyle başlamak çok iyi oldu. Hem takımın kendine güveni gelir hem de ilerideki maçlar için kredi sağlamış oluruz. Harrison kaldığı yerden devam ediyor ama mutlaka ona yardımcı bir kısa bulmamız lazım. Harrison tıkandığında devreye girecek ikinci bir adamımız yok şu an. Takımı tebrik ediyorum.