Avrupa Şampiyonası Elemeleri

Milli takımımızın Belçika, Ukrayna ve Fransa ile gireceği Avrupa Şampiyonası'na girme mücadelesini burada tartışalım.

Milli takım en son İngiltere, Portekiz ve Bosna'yı yenerek Konya'da düzenlenen Efes World Cup'ı kazandı.

A grubunda ise maçlar başladı ve karşılaştığımız manzara sonrası Milli Takımımızın işinin çok zor olduğunu söylemek zor değil.

1.Bulgaristan 3-0
2.Sırbistan 2-1
3.İtalya 1-3
4.Finlandiya 1-2
5.Macaristan 1-2

İtalya'nın durumuna düşmeyelim de.

Efes world cup uzerıne konusayım bıraz,Tanjevıc demekten sıkıldı herkes,olumlu seyler uzerıne konusalım bıraz dıyecegım,gordugum tek olumlu olay Sınanla,Keremın mıllı takımda olması,cızılmıs dogru-duzgun set yok,top yarısahayı gecıyor,elden ele dolasıyor,hep Hıdayetın elınde patlıyor.

Ama 2. oluruz gıbı gelıyor Fransanın arkasında tahmınen,kı ınsallahta oyle olur,kımse elenmeyı kaldıramaz su an.

Ali ben Tanjevic'in gönderileceğine bir inanabilsem elenelim diyorum. Ciddiyim bu konuda. 2010 gibi bir cevher var elimizde (elimizden alınması da ihtimal) ama hiç hazır değiliz.

Elenelim, Tanjevic gitsin. Aydın Örs gelsin. 2001'deki heyecanı tekrar yaşayalım.

2010 konusu ayrı bır olay zaten,Tanjevıc su an kendısıyle celısıyor,2010a genc takım,Kerem Tuncerıyı belkıde karıyerının zırvesı yaptıgı donemde(Uleb,Acb sampıyonlugu)mıllı takıma alınmaması),Hakan Demırel safsataları falan fılan gıder bu.Federasyon ayrı telden calıyor zaten,2 yıl var organızasyona gordugum tek olay lıg maclarında 2010 bılmemne tabelaları.

Anlayamadıgım nıye genc takım dıye dıretmesı,kendı evımızdekı sampıyonada formdakı veya yaslı ne dersen de 1.-3.luk derecesını genc takımla alınacak 5.-8. lık derecesıne kesınlıkle degısmem.Neyse zaten gorunen bu dusuncesınden vazgecme egılımı gosterdıgı yonunde.

Turgay Demirel kişisel çıkarlarını! inşallah bir kenara bırakırda şu elemelerden sonra Aydın Ors' dogru gerı donerız ınsallah dedıgın gıbı.

Ali Ozen' Alıntı:
Anlayamadıgım nıye genc takım dıye dıretmesı,kendı evımızdekı sampıyonada formdakı veya yaslı ne dersen de 1.-3.luk derecesını genc takımla alınacak 5.-8. lık derecesıne kesınlıkle degısmem.Neyse zaten gorunen bu dusuncesınden vazgecme egılımı gosterdıgı yonunde.

Başarısızlığa bahane bulmak o,gençleri düşünmek falan değil bence.2010 diye cepten yiyip duryorlar.

2010 bitince bakacağız artık ne olacak

Birkaç not...

Biedrins Makedonya'yı 83-82 yendikleri maçta 30 sayı 22 reb ile oynamış.

Vujanic 12 dk.da 3 sayı yapmış. (Patlayacak Efes'in elinde demiştim o yolda ilerliyor)

Fransa'da Nando De Colo 28 sayı ve %100 ile oynamış.

Luol Deng İsrail deplasmanında İngiltere formasıyla 30 sayı atmış, maçı uzatmaya götürmüş ama alamamış maçı. (Ben Gordon da gelince adam ederler biraz)

Sırbistan-İtalya 72-52

İtalya 1 galibiyet ve 4 mağlubiyetle artık şansını yitirdi sayılır.

İngiltere-Çek C. 87-68

İngiltere'yi Avrupa Şampiyonası'nda göreceğiz galiba. Ben Gordon da gelirse izlenmesi zevkli bir takım olur.