BSL 12. Hafta | Türk Telekom: 87 - 81 Galatasaray

Başta Zafer Yılmaz olmak üzere tüm hakem triosuna kafam girsin afedersin. Çaldıkları sportmenlik dışı fauller, Landesberg'e atış olmayan pozisyonda zorla serbest atıştan faul ikramları, Kaya'yı büyük çabayla oyuna sokmaları, maçı Telekom'da tutmak için ellerinden geleni yaptılar.

Bir de Klobucar'ı sevmiyoruz da Webster çok mu iyi? Bir daha şu Webster'ın olduğu takımda Klobucar dışarıda kalırsa hakikaten Ertuğrul Erdoğan'a da başka laflar ederim. Bugün kovun gitsin bu herifi. Jamon Gordon tarzı sadece savunma yapabilen bir kısa düşürün 50-100 bin dolara, hiç yoktan işin bir tarafında fark yaratır. Bu nasıl eziyettir arkadaş. Can bile safi sakinliğiyle Tutku Açık gibi kalıyor bu herifin yanında.

Başta Zafer Yılmaz olmak üzere tüm hakem triosuna kafam girsin afedersin. Çaldıkları sportmenlik dışı fauller, Landesberg'e atış olmayan pozisyonda zorla serbest atıştan faul ikramları, Kaya'yı büyük çabayla oyuna sokmaları, maçı Telekom'da tutmak için ellerinden geleni yaptılar.

Bir de Klobucar'ı sevmiyoruz da Webster çok mu iyi? Bir daha şu Webster'ın olduğu takımda Klobucar dışarıda kalırsa hakikaten Ertuğrul Erdoğan'a da başka laflar ederim. Bugün kovun gitsin bu herifi. Jamon Gordon tarzı sadece savunma yapabilen bir kısa düşürün 50-100 bin dolara, hiç yoktan işin bir tarafında fark yaratır. Bu nasıl eziyettir arkadaş. Can bile safi sakinliğiyle Tutku Açık gibi kalıyor bu herifin yanında.
orada telekom bencine zorlaya zorlaya teknik faul çalmak zorunda kaldılar ondan sonra ne varsa telekoma verdiler saçma sapan fauller verilmeyen fauller

Sonuca şaşırmadım çünkü bekliyordum. Beni bu maçta tek yaralayan şey tekrarlanan hatalar oldu. Webster belli ki şut sokamıyor. Mola alıyorsun mola dönüşü Webster oyuna giriyor pas bile vermeden yine topu kaldırıp atıyor çembere değmiyor. Bunu bana kimse anlatamaz ben hesabını koça keserim.

Takımın guard sorunu var, transfer gerekiyor. Koç burada haklı görülebilir hem fikirim fakat elinde Emir diye bir adam var. Oynattığın sürelerde faydası zararından fazla olmuş. Bu adamı neden kullanmazsın? Bu adamı da kullan başarısız ol sonra dön transfer de eyvallah.

Yönetime gelirsek söyleyecek sayfalar dolusu şey var. Tek amaçları para harcamadan sezonu böyle mümkünse Play Off oynamadan bitirmek. Basketbola dair amaçları ve hedefleri yok. Vizyonları yok. Paraları yok. Kaynakları yok. 400 bin Euro bulamadıkları için yasak duruyor belki de artacak. Transferi geçtim maaş bile ödeyemez haldeler.

Ben seriyi sürdürmemizi bekliyordum. Kesin kazanırız diyemezdik hiçbirimiz ancak favori olan taraf bizdik. Ama bugün aşırı kötü oynadık özellikle savunmamızı beğenmedim. Bjk, Daçka ve Fb maçındaki savunmamızdan eser yoktu. Serbest atışlarımız da oldukça kötü olunca kaybettik. Tabii Telekom da baya extra oynadı. Hakem kötüydü, en ufak faullere sportmenlik dışı çaldılar. Aynı faulleri Fb yapınca onlara niye sportmenlik dışı vermiyorlar merak ediyorum.

İlk devrede maalesef kötü yenilgiler aldık. Efes, Bahçeşehir, Afyon ve şimdi de Telekom bütün maçları ucu ucuna kaybettik. Webster yerine tecrübeli bir guard, Klobucar yerine Schilb tarzında bir forvet olsaydı bu maçların en az 2'sini kazanabilirdik. Bence bu sezon fena değiliz ligde. Geçen sezonki skandalı düşünürsek bu sezon play-off'a 5. veya 6. sıradan katılacağımızı düşünüyorum. İkinci yarı fikstürümüz daha kolay. Bahçeşehir, Bjk, Telekom, Tofaş gibi dengimizdeki takımlarla bu sefer evimizde oynayacağız. Umarım gerekli yerlere transferler yapılır.

play off sırasındaki bütün rakiplermizle içeride oynuyoruz.Taraftar desteği alınacak bir oyun kurucu ile şu takım şu senede iyi işler yapabilir.Bunu okuyabilecek bir yönetim var mı derseniz?...Sadece susuyorum.

Bi kisa bi uzuna yari finalde Efes kovalayip zorlayabilecek pozisyona gelir takım. Takimin direncini dusuren goksenine calinan ust uste 2 savunma faulu. Hakemler sov yapmaya cikmislar her faulde masaya gidip oyunu soğuttular. Bundan bir ay önce pivot elzemken şuan guard problemi bir adim oteye gecmis gorunuyor.

Maçı yerinde seyrettim. Maçı vermemizin en büyük sebebi serbest atışlar oldu. Sadece Arapovic ve Auguste 8 serbest atış kaçırdı. Bir diğer etken de Tai Webster'ın rezalet şut yüzdesi oldu. Webster ne oyun kurabiliyor, ne skor üretebiliyor ne de savunma yapabiliyor. Tuttuğu oyuncu TJ Campell 20 sayı attı. Göksenin de iki ucu keskin bıçak. Katkıları olduğu kadar özellikle top kayıplarıyla çok da zarar verdiği oluyor takıma. Boş turnikeleri kaçırması da cabası. Yalnız Landesbergi iyi savundu. Sadece 11 sayıda kaldı Landesberg. Arapovic oldukça ağır ama içerde çok yer kaplıyor. Auguste'u bazılarının aksine beğendim. Stimac 20 sayı atsa bile içerde gayet etkliydi bence. Yakından görünce daha çok belli oluyor. Harrison son çeyreğe kadar topa dokunamadı. Malesef pozisyon hazırlamıyoruz ona. Guard eksiği ortaya çıkıyor bariz olarak. Son çeyrek te sanırım 9 sayı attı Harrison. En güvenilir oyuncumuz. Ertuğrul hoca son 4 dakika guardsız bir oyun denedi, çok bocaladık orada. Guard varken de çok bocalıyoruz. Can iki tane üçlük attı ama yeterli değil bence. Ben hala Emire şans verilmesi taraftarıyım. Ama o da yeterli olmaz. Bu takıma guard transferi şart oglu şart. Maçta Klobucarı görmediğime çok sevindim =)

Fenerbahçe'yi yendik diye iyi günde kendini gösteren ve transfere gerek yok diyen yönetim bakalım şimdi ne yapacak?
Bu takıma guard şart oğlu şart kardeşim.
Bunu nasıl görmezler akıl alır gibi değil !!!

Geçen hafa konuşmuştuk. Fenerbahçe galibiyeti açıkçası çok bir şey ifade etmiyor. Takımın tribünle birleşip verdiği bir reaksiyonun dışında çok büyütülecek ya da sezonun geri kalanına dair bir ışık verecek bir maç değildi. Bugün de kötü oynadığımızı düşünmüyorum. Takımın eksikleri bağırdı sadece. Üç sayı yüzdemiz çok yüksekti ama özellikle ikinci yarıda sürekli topu dolaştırarak boş oyuncuyu bulduk çoğu zaman doğru şutları attık. Takımın bundan 1 ay önceki sorunları neyse, o sorunlar yüzünden kaybettik bugün. Yöneticiler twitter'da şovunu yaptı, hatta galibiyeti kendilerine bile yazdılar. Şimdi her şey normale döndüğüne göre onlar için ortadan kaybolma zamanı.

Neyse canlari sagolsun. Stimac gibi bir adam bizde olacakti Eurocupta bile devam ediyorduk bence. Bekledigim gibi zor mac oldu. Webster mubarek ne igrenc oynadi oyle. Goksenin bildiginiz gibi bir adim ileri iki adim geri. Saglik olsun.