BSL 21. Hafta | Galatasaray DS 64-80 Darüşşafaka

01.04.2019 Pazartesi
20:00
Sinan Erdem Spor Salonu

Ligde ve Euroleague de bu sene hayal kırıklığı yaşayan Darüşşafaka ile oynuyoruz. Playoff için 2 galibiyet gerideler. Kadroları kaliteli ve kaybedecek hiçbir şeyleri yok. Sezonun ilk yarısında deplasmanda iyi savunma ve akılcı bir oyunla kazanmıştık. Aynısını bekliyoruz takımımızdan.

Euroleague fena vurdu bu yıl Darüşşafaka'yı. Kadrodaki nitelik problemi üstüne yoğun fikstür çok etkiledi onları.

Biz daha derli toplu bir takımız açıkçası, umarım seriye devam ederiz. Pota altında ezilmemek önemli.

Diyebilirim ki sezonun en zor maci playofflar oncesi, zira Dacka playoff yapmak adina yirtinacaktir. Ilk defa kazaniriz diyemiyorum, Kazanirsak muhtesem olur diyorum.

Herseye ragmen taraftarimizla %51 kazanma ihtimalimiz var gibi.

Bayern maçında üçlük rekoru kıran Darüşşafaka ilk çeyrek 0/6 ile oynadı. Devam etsinler böyle.

Harrison çıkınca takım duruyor. Geriye koşmakta sıkıntı yaşıyoruz.

Ertuğrul Erdoğan ihya olmaz yemin ediyorum . Karşındaki takım haftada 2. maçını oynadı , bu kadar rotasyon yapmıyor . Senin takımın benchteki her oyuncuyu oynattı şaka gibi ya . 24-17 den 24-26 ya geldi maç mola almadı . Hayır anlamıyorum rotasyon amacın ne ya Fenerbahçe değilsin , Efes değilsin neyin denemesi bu ya ?

Canlari sagolsun ama daha once de belirttigim gibi bekliyordum bu yenilgiyi, zira tehlikesiz gibi gorunen ama genis bir oyuncu rotasyonu olan azcik kastiginda her takima sorun cikaracak tehlikeli bir kadroya sahip Dacka. Ve dahasi Playoff endisesi ile daha da ozen gosterecekleri belliydi.

Ama bakmayin bu maglubiyete, gider Feneri kendi sahalarinda parkeye gomeriz o da supriz olmaz.

Dilimde tuy bitti, Harrison, Hayes ve Auguste ile 1 yil daha lutfen!