Donald Little

Türkiye Basketbol Ligi'nde yer alan ve uzun oyuncu konusunda sıkıntı yaşayan Galatasaray, gönderdiği Justine Rowe'ın yerine Donald Little'ı transfer etti..

Galatasaray Kulübü Menajeri Turabi Genç, geçen hafta anlaşma yaptıkları Rowe'ı antrenör Halil Üner'in isteği doğrultusunda gönderdiklerini belirterek, ''Bu oyuncunun yerine 1978 doğumlu ve 2.11 metre boyundaki ABD'li Donald Little'ı transfer ettik'' dedi.

Genç, Little'ın yarın yapılacak Efes Pilsen maçında forma giyebileceğini söyledi.

---------------------------------------------------------------------------------
Buyrunuz burdan yakınız...

Little 2 sene önce TED de oynamış, 16.3 sayı 2.3 blok ypamış 10 maçta. Çok yetenekli olduğu söyleniyor ama biraz enteresan karakterli. Sabıka dosyası baya kabarık. Slocum'dan beter. Oda arkadaşını sandalyeye bağlamış, sigarayla yakmış, ağırlıkla vurmuş ve de galiba bacağından bıçaklamış. Barda kavga çıkarmış ve üniversitesinden atılmış.
Oyuncu olarak ise baya atletik, reboundcu ve blokçu gibi. Üniversitesinin tarihinin Kenyon Martin'den sonra en blokçu 2. oyuncusu.

Maçtan 2 saat önce de Shaq gelir artik.
Karakteri oldukca ilginc.
Hadi hayirlisi.

uc2_zoom.jpg

Not: marihuana is legal. 8)

Muhahahah vallaha hiç şaşırmadım beyler darısı gelecek senelere diyorum ve herhalde bu senelik transfer komedisi burada sonlanıyor...

Cincinnati üniversitesinden den kovulmuş bir basketbolcu. Uyuşturucu+alkol alarak, hız sınırlarını aşarak ve de iptal edilmiş bir ehliyetle araç kullandığı için tutuklanmış ve akabinde üniversite takımından kovulmuş.

Diğer suçları arasında barda kavga çıkarmak ve işletme müdürü bayanı tekme ve yumrukla dövüp hastanelik etmek, oda arkadaşını bağlayıp işkence etmek, kafasında içki şişesi kırıp parasını çalmak varmış.

Slocum bunun yanında süt bebesi kalır. 3-5 maç sonra olay çıkarıp kaçacağı kesin gibi.

Elemanın ayrıntılı suç dosyasını incelemek isteyen aşağıdaki linki okusun.

http://www.cracksmoker.com/NCAAB/NCAAB%20Cincinnati.htm

ozzy' Alıntı:
Cincinnati üniversitesinden den kovulmuş bir basketbolcu. Uyuşturucu+alkol alarak, hız sınırlarını aşarak ve de iptal edilmiş bir ehliyetle araç kullandığı için tutuklanmış ve akabinde üniversite takımından kovulmuş.

Diğer suçları arasında barda kavga çıkarmak ve işletme müdürü bayanı tekme ve yumrukla dövüp hastanelik etmek, oda arkadaşını bağlayıp işkence etmek, kafasında içki şişesi kırıp parasını çalmak varmış.

Slocum bunun yanında süt bebesi kalır. 3-5 maç sonra olay çıkarıp kaçacağı kesin gibi.

Elemanın ayrıntılı suç dosyasını incelemek isteyen aşağıdaki linki okusun.

http://www.cracksmoker.com/NCAAB/NCAAB%20Cincinnati.htm

hehehehe - o zaman dogru ülkeye gelmis :D

cemcemgs' Alıntı:
http://www.turkbasket.com/haberanasayfa ... &hid=30620
Bu linki okuyun mutlaka en detaylı bulduğum bu. Copy paste edemedim.

Bir süredir yabancı oyuncu arayışını sürdüren ve deneme antrenmanlarından sonra Justin Rowe 'da karar kılan Galatasaray, bir son dakika değişikliğiyle ABDli oyuncudan vazgeçip Donald Little ile sözleşme imzaladı.

Coach Halil Üner 'in talebi doğrultusunda Justin Rowe 'dan vazgeçen Sarı-Kırmızılılar'ın yeni pivotu 1978 doğumlu ve 2.11 boyunda. 2000-2001'de Cincinnati Üniversitesi'nde 6.1 sayı, 5.6 ribaunt ortalama ile oynayan Little, 2001 yılının Mayıs ayında hızlı ve alkollü araç kullanmak ve marihuana bulundurmaktan tutuklanmıştı. 2001-2002'de Cincinnati 'de 33 maçta 7.1 sayı, 6.8 ribaunt ortalama ile mücadele eden Little, 2002-2003'de TED Kolejliler ile ilk kez ABD dışına çıkmıştı.

TED Kolejliler'de 10 maçta 16.3 sayı, 8.9 ribaunt, 1.3 asist, 2.2 blok ortalamasıyla başarılı bir performans çizen Little, 2003'de USBL draftında Pennsylvania Valley Dawgs tarafında seçildi. South California Yaz Liginde oynayan ABDli pivot, 2003-2004 sezonunda Dinamo Moskova ile sözleşme imzaladı. FIBA Europe Cup'ta 18 maçta 4.2 sayı, 5.4 ribaunt, 1.4 blok, Rusya liginde 20 maçta 5.8 sayı, 5.6 ribaunt, 1.4 blok ortalama ile oynadıktan sonra 2004'ün Ocak ayında serbest bırakıldı.
Mart ayında ise Fransa 'nın Dijon takımına transfer oldu.

Çok atletik ve ribaunt ile blok özellikleriyle sivrilen Donald Little 'ın yeteneğine karşın NBA olmamasını en büyük sebeplerinden birisi mental problemleri ve suça yatkın kişiliği olarak gösteriliyor.

;)

iyi aferin...manyağın birini almışız!!! yakında halil üner le tekme tokat girerler birbirlerine.Halil üneri döver,araya girenleri ısırır sonra da kovulur

Şimdi; diğer oyuncu geçen hafta oynamadığı için beceriksiz yöneticiler denilince 50 türlü bahane sıralayan, yok ordan kağıt gelmedi,burda yılbaşı kutladı,ötede yağmur yağdı,beride şimşek çaktı vs.vs. diye ortaya çıkan yetkili bey sen bundan sonra hangi lafına kimi inandıracaksın ?

Bu gelen oyuncu da yarın ortalığı birbirine katarsa kime nasıl izah edeceksin ? El insaf !

Vaaay bizim küçük John'u(Keremle böyle isimlendirmiştik) almışız. Çok yetenekli ve tek başına maç kazandıracak bir oyuncuydu. Kolejdeyken sezon ortasında geldi. Ayağının tozuyla bizi yendi. Bugün oynarsa ve yeteneklerini köreltmemişse Efes maçını kazanırız. Kazanabiliriz demiyorum, kazanırız. Bu oyuncu tribunede oynar tribun severse onu, oda tribunu sever, kendi mac icinde cosarsa tribunude costurur.

Amaaa arkadaşlar endişelenmekte ve kızmakta haklısınız. Ama bu saatte hem iyi hemde ucuz bir oyuncu arıyorsunuz ancak Donald Little gibi bir deliyi transfer ederiz.

Muhtemelen 1-2 ay oynar. Parasını alamazsa olay çıkarır birilerin döver yollanır :) Herşey yolunda gitsede kulüp dışında bir olaya karışır gazetelerde boy gösterir yollanır :) Yada maç içinde rakip oyuncunun birini veya hakemi saha içinde parçalar, sezonu kapar :) Maç kazandıracaktır ama şampiyon yapacak sürede takımda yer alabileceğini hiç sanmıyorum.

Yetneklerini inşallah kaybetmemiştir. Hırsı inşalla maç kazanmak için devam ediyordur. Uslanmış olmasını temenni ediyorum. Görelim bakalım ne durumda :)

Donald Little ...comedy transfer show. yeni bi transfer politikası uyguluyoruz galiba hafta içi antremanlarde başka hafta sonu maçlarda başka oyuncular kullanıyoruz.bi de rakiper bizi ciddiye alsa çook şaşırtacağız ama...Bu arada donald little renkli bi oyuncu çok eğleneceğiz beyler

turnusol' Alıntı:
iyi aferin...manyağın birini almışız!!! yakında halil üner le tekme tokat girerler birbirlerine.Halil üneri döver,araya girenleri ısırır sonra da kovulur

benim de aklıma direkt bu geldi en çok da buna sevindim. :)

ben böyle oyuncuları severim. takım içinde sevilir tolere edilirse taraftarda tutarsa çok başarılı olabilir. dediğiniz gibi bu saatte hem ucuz hem yetenekli kimi bulacaktık ki.

Ben bugün yetenekli bir oyuncu olarak göremedim kendisini. Top tutmadan-sürmeden,şut atmadan aciz, sadece sıçrayabilen ama onu da herhalde idmansızlıktan ötürü zamanlamasını ayarlayamayan bir oyuncu havası vardı.

Bana göre hoplayıp zıplayandan ziyade biraz daha kalın bir oyuncuya ihtiyaç vardı.

TedKolejin küme düştüğü 02-03 sezonunda G.Üçoklar'la beraber oynadılar
sezonu tamamlamadan gitti sanırım.
Geçen hafta aldığımız pivotun lisansı çıkartılıp gönderildiyse bu son aldığımız oyuncuyla birlikte bir sezon içindeki 6. yabancımızı almış bulunuyoruz ve bu ssatten sonra yabancı oyuncu transferi yapamayız.
bir sezonda 6 yabancıyla toplam anlaşma yapılıyor kurallar değişmemişse
bundan sonra yabancılarımızdan biri giderse yerine adam alamıyoruz.

Bir maçla adami elestirmek pek dogru olmaz.
Uçaktan yeni inmis, antremansiz maça çikiyor.
Önümüzdeki haftalarda görecegiz.
Ama geçmisi oldukca ilginc.

zoban' Alıntı:

Burda Little Halil Üner'in arkasinda duruyor, korkmadim degil hani.