Eurobasket 2009 | Türkiye 94 - Bulgaristan 66

Litvanya maçından alnımızın akıyla çıktığımıza göre bu maçı konuşmaya başlayabiliriz.Maç yarın yine 22.15'te NTV'de.

Bulgaristan Amerikalı guardlarının önderliğinde gerçekten turnuvanın en zayıf takımlarından.Pota altında bu maçta Oğuz,Ömer ve Semih'i bile çok sık kullanabiliriz.Videnov ve Stoykov'u durdurursak oyuncularımız dinlene dinlene bu maçı kazanırız.

Re: Eurobasket 2009 | TÜRKİYE - Bulgaristan

Son gun ev sahıbı ıle oynuyoruz.Bu yuzden bu macıda kayıpsız gecıp kafamız rahat gırelım son gune.Ikı macıda ızledım.Rakıplerınde son halını bılıyoruz bana gore fıresız cıkarız ama ev sahıbı avantajlarını bılıyorsunuz.Burayıda gecıp son gun Hıdo ve Ersanı dınlendırebılırsek daha dırı cıkarız ust guruba.

Macıda beeyoglunda Eyup abının kafede ızlıyecez.Savas,Onder abı,Samıl,Keremle beraber olacagız.Bızle beraber olmak ısteyene kapımız acıktırr.Lutfen kımse cekınmesın.

Bulgaristan maçında dün ki oyunumuzu oynadığımız ve pota altı savunmasını iyi yaptığımız taktirde rahat bir galibiyet elde edeceğmize inanıyorum .

Her topu inatla pota altından oynarsak maçın ikinci yarı formalite olur, bugün gösterdiğimiz mücadeleyi aynen devam ettireceğimizi düşünerek yazıyorum tabii.

kazanılan her önemli maçın ardındanki kolay gibi görünüen maçlarda hep zorlandık.umarım bugün böyle bir şey olmaz.

Semih ve Ömer aşık oynamaz ise maçı kazanırız.Ömer onan ve engin atsürün durumu belli değildi oynayacaklarmı bilmiyorum.Bulgaristan maçında tek korkum bulgarlar fark ne olursa olsun maçı bırakmıyorlar o yüzden farkı 10-12 yaptığımızda rehavete kapılırsak bulgarların inadı bizi zor durumda bırakabilir.Tabiki favori biziz.

Tanjevic kaç yıldan beri bu takımın ve bu oyuncuların bir bölümünün başında.

Oğuz Savaş'a savunma yapmayı,Ömer Aşık'a sırtı dönük oynamayı, Semih Erden'e ise hiç basketbol oynamayı öğretemedi mi ?

Guard ikilimizin olağanüstü performansı herkesi çok şaşırtıyor ve mutlu ediyor.İki gündür maça damga vuruyorlar.Ayrıca rol oyuncuları Bekir,Sinan,Engin'de 2 güne bakarsak iyi işler yaptılar.
Yarın ki maçta yapmamız gereken bazı nüanslar var yapabilirsek 3'de 3 iyi olur diğer grup için.

Şimdi herkes takımın iyi yönlerini söylicek bende hemen aynısını düşünüyorum fakat bu takıma Bekir ile Barış Hersek hiç yakışmıyor cok sırıtıyorlar bench'de oturmaları yararımıza

Semihi Allaha havale ediyorum fener maclarında coşar burda 5 faul alıp çıkıyor kendini lige saklıyor heralde

Ayrıca bir takım kursam ilk Türk oyuncu olarak kimi alırsın deseler tek kişi Sinan Güler derim tam bir görev adamı ...

Bu Semihi gördükce ah Kaya ah Kerem G. diyorum.Yarın bakalım Gortat ve Lampe karşısında napcaklar.Takım iyi gidiyo ama sanki halen bişeyler eksik gibi :?

A.Çağlar TORUN' Alıntı:
Her topu inatla pota altından oynarsak maçın ikinci yarı formalite olur, bugün gösterdiğimiz mücadeleyi aynen devam ettireceğimizi düşünerek yazıyorum tabii.

Görünen köy misali..

Yarın çok önemli bizim için, kazanırsak sonuna kadar yürüyebiliriz.

Kusursuza yakın bir maç çıkardık tek eksiğimiz; savunmada bazı anlarda açıklar veriyoruz kolay basketler yiyoruz bunun üzerinde durulursa halledilebilecek bir sorun olduğunu düşünüyorum.Onun haricinde Semih Erden sen yüce bir insansın, takımın sana ihtiyacı var. 3.periyodun ilk dakikalarında 5 faul aldın ama çok iyi bir performans sergiledin umarım her maç bu performansını devam ettirirsin.

Tanjevic beni çok şaşırttı. Maç esnasında çok doğru değişiklikler yaptı, takımın motive olmasında payı var.Umarım yarında bu performasımızı devam ettiririz. Ender Arslan'ı gerçekten kutlarım guard nedir sorusunun cevabını bugün çok net verdi. Ömer Aşık'ın biraz daha pota altında kullanilibirsek, yanlış tercih yüzünden kaynaklanan PF ve C eksikliğini, bir nebze de olsak giderebiliriz. Barış Hersek'e bir türlü ısınamadım. 1/5 yanlış hatırlamıyorsam böyle bir oranla 3'lük kullanmak ve maç esnasında hiçbir pozitif gelişme göstermeden maçı noktaladı, takım arkadaşları oyunda aktif olsun diye paslar verdi ama adamda ruh yok be kardeşim.

Tebrikler Türkiye.

2/2 yapmak harika. Maçı ilk yarıda koparmayı başardık. Litvanya maçında olduğu gibi ilk yarı skor yükümüzü yine Ersan çekti. İkinci yarıda Ersan ve Hedo gibi yıldızlarımızı dinlendirdik. Şimdi Polonya maçını da kazanıp bir üst tura avantajımızı taşımalıyız.