EuroCup 4.Hafta | Galatasaray 85-86 AS Monaco

Ertuğrul hoca sezon başından beri Oktay hocanın isteğiyle alınan Erol Can ve Emir Gökalp'e süre vermemekte kararlı davranıyor, iki isimde süre aldığı maçlarda faydalı olacaklarını gösterdiler. Maç içinde yaptıgı rotasyonlar ve beş tercihleri çok kötü zaten. Sezon başında kadro kurulduğunda Klobucar'ın yanlış hamle olduğunu söyledik, Webster'ın oganizatör olmadığını o yüzden yanına iyi bir guard alınması gerektiğini söyledik. Ya da illa organizatörlüğü 2-3 oynayan kısaya yaptırmayı düşünüyorsak, DJ Kennedy gibi hem iyi yönlendirici olan hemde çok daha iyi skorer olan birini tercih etmemiz gerektiğini söyledik, aynı şekilde Auguste'n arkasına bir uzun alınması gerektiğini, Ege ile olmayacağını söyledik. Eğer hoca saha dışında ve saha içinde doğru olanı yapmış olsaydı şu an bir tek Efes maçını kaybetmiş olurduk, ki o maçıda kazanabilirdik.

Ege'yi geliştirmeye çalışacağız gibi polyanacılık yapmaktan vazgeçip bir uzun hamlesi yapmalıyız ve en önemlisi guard almalıyız, her hafta tekrar tekrar yazıyorum ama görünen köy kılavuz istemez. Takim hucum anlamında yetenekli oyunculardan oluşuyor ama bu adamları doğru pozisyonlarda topla buluşturacak, herkesi oynatabilecek bir guardımız yok. Webster, Harrison, Hayes, Arapovic, Auguste hepsi pozisyonunda hucum sahasında etkili ama neredeyse her hücumda bire bir hucum etmek zorunda kalıyoruz, sahada organizasyonu sağlayacak biri olmadığı için. Savunmada özellikle Webster ve Hayes başta olmak üzere sorun yaşıyoruz, her hafta rakip guardlar şov yapıyor zaten. Hocanın bunlara çözüm bulması lazım, umarım bir an önce çözüm bulunur.

Bu maçı kaybettiğimize mi yanalım yoksa Kızılyıldız'ın bizi saf dışı bırakmak için yaptığı aleni şikeye mi? Konu çok ciddi ve yönetime iletildi. Yarın Ankara'da TBF Genel Kurulu varmış orada istişare edilip eğer imkan varsa Fiba'ya taşınacaktır.

85 sayı atıp sadece 9 asist yapılması da organizasyon açısından kötü durumun göstergesi. Bazı skorer oyuncuların şutu girdiği zamanlarda takım iyi, o oyuncular ortalıkta gözükmediğinde tüm sıkıntılar, sorunlar gün yüzüne çıkıyor. Yine kafa kafaya giden bir maç sonlarda kaybedildi. Bu sezon bu senaryo sürekli tekrarlanıyor. Her maçın içinde kalınması mutluluk verici ama sonu da güzel olmalı artık.

Tekrar tekrar aynı şeyleri yazmak can sıkabilir ama takımın eksiği daha kadrolar kurulur kurulmaz ortadaydı. Klobucar yerine tecrübeli, gerekirse hocanın bile önüne geçebilecek bir lider şart. Bu oyuncu veteran olabilir, 10-15 dk. oynayabilir ama olması lazım. Twitter'da, bu forumda genç kardeşlerimizin bu konudaki yorumları son derece yerinde ve olaya bakış açılarını çok beğeniyorum. Teknik yönetimin de bu yönde bir isteği var mı bilemiyorum ama istekleri yoksa durum çok kötü. Eğer istekleri varsa ve yönetim bunu sağlayamıyorsa şartlar bunu gerektiriyor deriz ama buna bir çözüm bulmak şart. Saha içinde herkesin saygı duyduğu bir isme sahip olsak şimdi en az 3 maç daha fazla kazanmıştık.

Sonuç olarak ben bu takıma güveniyorum. Bu takımı seviyorum. Puzzle'ın çok önemli bir parçası eksik. Puzzle ne kadar güzel görünse de o tek parça eksik oldu mu bir işe yaramaz. Bir an önce o parçayı da doldurmak gerekir.

Son düzenleme:
Tekrar tekrar aynı şeyleri yazmak can sıkabilir ama takımın eksiği daha kadrolar kurulur kurulmaz ortadaydı. Klobucar yerine tecrübeli, gerekirse hocanın bile önüne geçebilecek bir lider şart. Bu oyuncu veteran olabilir, 10-15 dk. oynayabilir ama olması lazım. Twitter'da, bu forumda genç kardeşlerimizin bu konudaki yorumları son derece yerinde ve olaya bakış açılarını çok beğeniyorum. Teknik yönetimin de bu yönde bir isteği var mı bilemiyorum ama istekleri yoksa durum çok kötü. Eğer istekleri varsa ve yönetim bunu sağlayamıyorsa şartlar bunu gerektiriyor deriz ama buna bir çözüm bulmak şart. Saha içinde herkesin saygı duyduğu bir isme sahip olsak şimdi en az 3 maç daha fazla kazanmıştık.

Sonuç olarak ben bu takıma güveniyorum. Bu takımı seviyorum. Puzzle'ın çok önemli bir parçası eksik. Puzzle ne kadar güzel görünse de o tek parça eksik oldu mu bir işe yaramaz. Bir an önce o parçayı da doldurmak gerekir.

Tanju ve Doruk beyler.
Kerem Abi'nin dediği konu hakkında bir gelişme olabilir mi ?
Yoksa ters turnike bile atamayan bir liderle devam mı edeceğiz ?

biliyorsunuz maça gidip izledim hatta paraya kıydım courtside dan izledim maçı ve güzel oluyormuş takımla resim de çektirdim (belki gören olmuştur siyah hummel yelekli iri adam ) ben genel olarak gecen seneden beğeniyorum takımı son top girmeyebiliyor ama olsun canları sagolsun.

Dostlar katılır mısınız bilmiyorum ama şu Sinan Erdem'de maç izleme soğutuyor beni.
Bana da Sinan Erdem, İpekçi'ye göre soğuk geliyor. Belki alışamadığımız için midir bilmiyorum ama İpekçi'de daha güzel tribün yapılıyordu. Sinan Erdem'in mavi koltukları, pota arkası hariç tribün yapmaya elverişli olmaması, localar, tribün arası katlar falan soğutuyor. Umarım yeni yapılacak salonda bu detaylar dikkate alınır.