Euroleague Fantasy Challenge 2022-2023

Ek olarak; oyunun haftalık PIR sıralamasına bakınca da sinirler bozuluyor. Asla yukarılarda göremeyeceğimiz adamlar 30 falan yapıyorlar. Misal William Howard... 33 ile haftanın MVP'si oldu sanırım. Oysaki bu sezon 10 bile zor gören birisiydi.

Howard'a özel bir sempatim vardı Muhammed geçen sene. Öyle çok iyi bir oyuncu değil ama potansiyeli var yani görev adamı aslında ama ucuz krediye alıp beni çok kurtardığı olmuştur geçen sene. Bu sene de Asvel de eksikler çok. Ona gün doğdu. Okobo kötüydü hakkaten benim hem draft takımda vardı hem de klasik takımda. Bu sene maalesef bir oyuncudan kolay kolay çıkamıyoruz krediler kolay artıp azalmıyor.

Bugün 4 maç var. Dün 2 tane Türk takımından Fener aldı Efes kaybetti. Bugün Mirotic, Tavares, Clyburn gibi ağır topların maçları var. Özellikle El Classico çok önemli bir mücadele olacak. Ben Mirotic'den iyi bir performans bekliyorum. Ayrınca Laprovitolla da eski takımına oynayacak. O da iyi getirebilir. Zalgiris- CSKA maçında Milutinov pota altında yalnız kalacak. O da iyi yapabilir diye düşünüyorum. Voigtmann ve Shengelia olmayacak. Monaco-Milano maçında ise James oynamayacak. O yüzden yedek guardlarının daha çok sorumluluk alacağını düşünüyorum. Özellikle Paris Lee'nin. Panathinaikos-Alba maçı da epey yakın geçer diye düşünüyorum. Ama ben her ne kadar koç olarak Priftis'i seçsem de Alba'nın galibiyete yakın olduğunu düşünüyorum. Sikma ve Eriksson haftasonundaki maçta oynamamışlar. O yüzden ben Eriksson'u yedeğe çektim. Bu arada draft ligimizde zirvedeki yerimi @Anıl Demirbas 'a kaptırdım. Kaptanım Papagiannis devasa bir skor bulamazsa 2. sırada kalıcam. Zaten demiştik geliyor gelmekte olan diye. Anıl beye dinletemedik :) Kendisinin kadrosu all star gibi olduğu için. Neyse hayırlısı. Kaçınılmaz son. Herkese keyifli bir Cuma akşamı dilerim. Gelecek hafta da çift maç haftası. Ona göre kadrolarınız kurun.

Zaten Efes'le Fener'in aynanda kazandığı pek olmuyor sanırım. Biri kaybedince diğeri kazanıyor ya da kazananınca kaybediyor.
Ben hala kendi performansımdan nefret ediyorum. 19-20 ve 20-21 sezonlarında iyiydim. Kurulan ligleri-özellikle h2h- ilk 4 içerisinde bitiriyordum uzun galibiyet serileriyle. Fakat bu sene 10 yıl geriye gittim gibi. Ara ara yüksek puanlar alsam da genel olarak çok basit hatalarla küçük puanlar alıyorum.

Bugün 4 maç var. Dün 2 tane Türk takımından Fener aldı Efes kaybetti. Bugün Mirotic, Tavares, Clyburn gibi ağır topların maçları var. Özellikle El Classico çok önemli bir mücadele olacak. Ben Mirotic'den iyi bir performans bekliyorum. Ayrınca Laprovitolla da eski takımına oynayacak. O da iyi getirebilir. Zalgiris- CSKA maçında Milutinov pota altında yalnız kalacak. O da iyi yapabilir diye düşünüyorum. Voigtmann ve Shengelia olmayacak. Monaco-Milano maçında ise James oynamayacak. O yüzden yedek guardlarının daha çok sorumluluk alacağını düşünüyorum. Özellikle Paris Lee'nin. Panathinaikos-Alba maçı da epey yakın geçer diye düşünüyorum. Ama ben her ne kadar koç olarak Priftis'i seçsem de Alba'nın galibiyete yakın olduğunu düşünüyorum. Sikma ve Eriksson haftasonundaki maçta oynamamışlar. O yüzden ben Eriksson'u yedeğe çektim. Bu arada draft ligimizde zirvedeki yerimi @Anıl Demirbas 'a kaptırdım. Kaptanım Papagiannis devasa bir skor bulamazsa 2. sırada kalıcam. Zaten demiştik geliyor gelmekte olan diye. Anıl beye dinletemedik :) Kendisinin kadrosu all star gibi olduğu için. Neyse hayırlısı. Kaçınılmaz son. Herkese keyifli bir Cuma akşamı dilerim. Gelecek hafta da çift maç haftası. Ona göre kadrolarınız kurun.

Kendi kendimi yalanladım resmen. Voigtmann ve Shengelia oynuyor :) , James de oynuyor. Ne dediysek yalan çıktı. Ben de yanıldım maalesef gelen haberlere göre.

Kendi adıma çok kötü bir hafta geçirdim. Sadece koç puanıyla ayakta kaldım, ne kaptandan ne de diğer oyunculardan aradığımı bulamadım. Oysa ki çoğu kişinin düşük yaptığı haftada fırsat teptik.

Hezonja haftalarca 20-30 yapar; ben alırım sürünür. Ben çıkarım tekrar 20+lar yapar arka arkaya. Lorenzo keza öyle. Fonteccio takımı sırtlarken, ben alınca sıfır çeker. Nebo da aynı şekilde... Messina'yı alırız gider perişan olur arka arkaya... O kadar usandım ki salak saçma işlerden. Yine tadı tuzu kalmadı.

Hezonja haftalarca 20-30 yapar; ben alırım sürünür. Ben çıkarım tekrar 20+lar yapar arka arkaya. Lorenzo keza öyle. Fonteccio takımı sırtlarken, ben alınca sıfır çeker. Nebo da aynı şekilde... Messina'yı alırız gider perişan olur arka arkaya... O kadar usandım ki salak saçma işlerden. Yine tadı tuzu kalmadı.
Ben de draft liginden sıkıldım. Kıskanmak gibi olmasın, millet rahatça kaptan seçip benim tüm takım kadar puan alabiliyorken ben sürünüyorum bu konuda. Süper star olarak Micic i seçmiştim ve gene yıldız olarak Mickey i (hem de yüksek beklentilerle) seçmiştim. İkisi de fiyasko. Micic ilk maç 0 getirdi kaptanım olarak. Sonrasında Lloyd + Calathes ile takas ettim, Sonrada Poirier için Calathesi verdim, kadro biraz toplandı ama kaptandan 70-80 puanlar alınırken sadece çırpınıyorlar :).
Tabi bir de sakatlıklar var. Salı günü Yabusele kaptandı, oynamadı, yedekteki Sedekerekis 13 yaptı. Perşembe değiştirdim, bu sefer de yedeğe atacağım Cavanaugh ile oynadım, Yabusele 24 getirdi..

Ben de draft liginden sıkıldım. Kıskanmak gibi olmasın, millet rahatça kaptan seçip benim tüm takım kadar puan alabiliyorken ben sürünüyorum bu konuda. Süper star olarak Micic i seçmiştim ve gene yıldız olarak Mickey i (hem de yüksek beklentilerle) seçmiştim. İkisi de fiyasko. Micic ilk maç 0 getirdi kaptanım olarak. Sonrasında Lloyd + Calathes ile takas ettim, Sonrada Poirier için Calathesi verdim, kadro biraz toplandı ama kaptandan 70-80 puanlar alınırken sadece çırpınıyorlar :).
Tabi bir de sakatlıklar var. Salı günü Yabusele kaptandı, oynamadı, yedekteki Sedekerekis 13 yaptı. Perşembe değiştirdim, bu sefer de yedeğe atacağım Cavanaugh ile oynadım, Yabusele 24 getirdi..

Abi sen Micic'i vererek büyük hata yaptın :) . Kendisi çok dengesiz bir oyuncu. Bir maç 30 yaparken bir maç -3 yapıyor. Ama yine de tutmak lazımdı kadroda. Benim açımdan en büyük kazanç sene başında çok değer vermediğim Vezenkov oldu. Bu sene bir başka oynuyor. Hele 3 hafta önce umutlarım biterken kaptan yaptım 79 puan getirmişti. @Anıl Demirbas 'ın beni geçmesini engelledim. Ama onun nefesini ensemde hissediyorum maalesef. Kurdugu all-star kadroya direnmek pek kolay değil. @Eyüp Özkaya da arkadan gelmeye devam ediyor. Elinde Mirotic gibi bir süperstar var. Anıl'da 2 tane hem Tavares hem Larkin var. daha da bitmiyor tabi. Güvenilir kaptan bulamayınca oyunda önde gidenleri yakalamak çok kolay değil. Ben de son 2 haftada De Colo formda. Djordjevic biraz da inadı bırakınca yola geldi. 3 tane kaptan adayım oluyor. İçerde Papagiannis. OAKA'da bir başka oynuyor. İçerde,dışarda Vezenkov ve De Colo. Ama bu sefer de yan parçalarım kötü oynamaya başladı. Giedraitis mesela sakatlıktan yeni döndü kendini toplayamadı. Derrick Williams'da kötü. Hall 10-11 civarı son maçlarda. Fall da maksimum 15 yapıyor. Çaresi yok geliyor gelmekte olan :)

Bence hatam Micic i bırakmak değil de draft zamanında onu almak oldu. Gerçi baka kimi alabilirdim hatırlamıyorum. 6. ve 11. seçimleri yapmıştım. Tavares, Mirotic, James, Shved, De Colo gitmişti sanırım. Vesely, Larkin, Milutinov, Micic arasından seçmiştim sanırım.
Micic - Goss karşılığında Calathes - Lloyd fena değildi bence. Ama fa Garnger alıp Lo vermen sonrasında Lo nun haftalarca 20 lerde olması da iyi olmadı tabi.

Bence hatam Micic i bırakmak değil de draft zamanında onu almak oldu. Gerçi baka kimi alabilirdim hatırlamıyorum. 6. ve 11. seçimleri yapmıştım. Tavares, Mirotic, James, Shved, De Colo gitmişti sanırım. Vesely, Larkin, Milutinov, Micic arasından seçmiştim sanırım.
Micic - Goss karşılığında Calathes - Lloyd fena değildi bence. Ama fa Garnger alıp Lo vermen sonrasında Lo nun haftalarca 20 lerde olması da iyi olmadı tabi.

Vesely ya da Larkin'i alabilirmişsin pekala abi. Micic karşılığında Loyd iyidir ama Calathes katkı vermedi sakat zaten artık. Lo da bir ara müthiş oynuyordu. Sonra sakatlar dönünce geriledi. Şimdi dün yine 30 yaptı sakatlar olunca. Alba'nın en büyük sıkıntısı çok oyuncuyla oynamak. Bazen Delow filan bile oynuyor. Gerek yok bence. Ben oradan Eriksson aldım. Memnunum.

Micic takasını benle yapmıştın ama bana da yaramadı Micic maalesef. Sonra eski oyuncum Lucic ile değiştirmek fena değildi ama onu da en iyi oyuncusu Calathes olan bir takas paketinde takasladım ve Calathes maça çıkamadan sakatlandı. Lo'yu da ben Granger'ı almak isterken sen erken davranınca bari ben de Lo'yu alayım diyerek fa'den alan bendim ve dediğin gibi çok ekmeğini yedim. Ama rolü azalmıştı, tabii verimlilik puanları da ve ben de Lucic'i alırken verdiğim pakette yer aldı ama o da yeniden dişe dokunur puanlar getirmeye başlamış(Senin yoluna çomak sokmuş gibi olmuşum ama bana da çok yaramadı :D) . Neyse ki kaptanım Mirotic Barça'nın maçlarının yakın geçmeye başlamasıyla yüksek PIR'ler yapması ve ortalama oyuncularımın bile 15-20 bandında seyretmesiyle özelikle bu çift maç haftasını çok iyi geçtim.

Bu arada mid-season takım diye birşey çıktı şu anda. Sezon ortasında takım kurabiliyorsunuz. Ben takımımı kurdum. Neden sezon ortasında yapmışlar anlamadım ama dilerseniz siz de kurun mid-season takımınızı. Dilerseniz bir de ona lig kurabiliriz. Yeni lig olsun ne dersiniz?

Vesely ya da Larkin'i alabilirmişsin pekala abi. Micic karşılığında Loyd iyidir ama Calathes katkı vermedi sakat zaten artık. Lo da bir ara müthiş oynuyordu. Sonra sakatlar dönünce geriledi. Şimdi dün yine 30 yaptı sakatlar olunca. Alba'nın en büyük sıkıntısı çok oyuncuyla oynamak. Bazen Delow filan bile oynuyor. Gerek yok bence. Ben oradan Eriksson aldım. Memnunum.
tabi daha da beteri, Milutinov u da alabilirdim..

Micic takasını benle yapmıştın ama bana da yaramadı Micic maalesef. Sonra eski oyuncum Lucic ile değiştirmek fena değildi ama onu da en iyi oyuncusu Calathes olan bir takas paketinde takasladım ve Calathes maça çıkamadan sakatlandı. Lo'yu da ben Granger'ı almak isterken sen erken davranınca bari ben de Lo'yu alayım diyerek fa'den alan bendim ve dediğin gibi çok ekmeğini yedim. Ama rolü azalmıştı, tabii verimlilik puanları da ve ben de Lucic'i alırken verdiğim pakette yer aldı ama o da yeniden dişe dokunur puanlar getirmeye başlamış(Senin yoluna çomak sokmuş gibi olmuşum ama bana da çok yaramadı :D) . Neyse ki kaptanım Mirotic Barça'nın maçlarının yakın geçmeye başlamasıyla yüksek PIR'ler yapması ve ortalama oyuncularımın bile 15-20 bandında seyretmesiyle özelikle bu çift maç haftasını çok iyi geçtim.
Senlik bir durum değil Eyüp hocam. Draft a son sıralardan girmem + kalan adamlar içinden en uygununu seçememiş olmamın sonucu bu :) Micic genede fena değil, en azından Lloyd a vesile oldu ama Mickey tam bomba oldu.. Lo da benim şanssıszlığım oldu :) Piyangodan çıkacak adamlar oluyor, Lo da onlardan birisi. Kimsenin bilerek bir seçim yapacağı bir isim değildi.
Bu arada fa transferlere bakarken Ümitin de Da Silva yı beleşe aldığını gördüm.. İyi hamle olmuş :)

Herkese tekrar merhaba.

Sanırm çoğu kişi sezon ortası (mid-season) takımlarını kurmadı. Sanırım 104,7 kredi vermişler. Gayet iyi bir oran yeni takım kurmak için. Detayları ben de okumadım. Ama yeni takım yeni heyecan demek. Belki farklı bir bakış açısı oluşturabilir zaten bu sene sadece 2 takım kurabildik draft dışında.

Ligler ve kodları şöyle:

SEZON ORTASI 1 (Klasik Ligi)
80A3BD0C

SEZON ORTASI H2H (H2H Ligi)
37868A17

Çarşambadan önce bu liglere dilerseniz katılabilirsiniz.

Teşekkürler.

NOT: Bu arada Sezon ortası kurulan takımlarda en yüksek puanı alan kişiye imzalı forma ve euroleague tv üyeliği veriyorlar. Belki bu ödülleri kazanan(y)siz olursunuz.

Maçların başlamasına 40 dakika kaldı. H2H ligimiz doldu. Gelmek isteyen olursa yeniden bir lig kurarız. Klasik ligimizde hala epeyce yer var. Gelmek isterseniz. Kodu yukarıda yazıyor. Burada da vereyim.

SEZON ORTASI 1 (Klasik Ligi)
80A3BD0C

40 dakika dolmadan girerseniz yeni klasik ligimizde yer alabilirsiniz.

Teşekkürler.