Galatasaray :74 Tuborg:78

maçta yenilmişiz
skorlara göre asımla hakan köseoğlunu durduramamışız

jacobson 16 sayı
ferreria ise 19 sayı atmış

Arda ise 5 sayıda kalmış

Tuborg'la başabaş oynamak aslında benim için beklentilerin çok üzerinde bir başarı. Dün Karşıyaka'nın Tuborg'a daha farklı bir skorla yenildiğini hatırlarsak özellikle..

Karşıyaka sürpriz şekilde Beykoz'a yenilmiş, bu durumda son maçta yenilsek bile şansımız olabilir.

tuborg bu sene ne kadar iyi bilemiyorum ama eğer ortalamanın üstünde ise bizim yabancıların daha çok yeni olması nedeniyle o kadar da kötü sayılmaz bu sonuç.Eğer yine maddi sorunlar çıkmaz ve kadro bozulmazsa zamanla oturan takım daha etkili olacaktır mutlaka

Tuborg lehine 30 bizim lehimize 8 faul gibi abuk bir istatistik duydum.. Mactan gelen haberler hic hos degil.. Bir ara 20 sayi fark yapmamiza ragmen maci kaybetmisiz.. Macta bir pislik donmus.

zoban' Alıntı:
Tuborg lehine 30 bizim lehimize 8 faul gibi abuk bir istatistik duydum.. Mactan gelen haberler hic hos degil.. Bir ara 20 sayi fark yapmamiza ragmen maci kaybetmisiz.. Macta bir pislik donmus.

İlk çeyreği 29-10 önde tamamlamışız.İlginç valla...

BEnce en ilginç ve bizim açımızdan önemli istatistik Asım PArs'ın attığı 21 sayı. Bu adam rüyasında görmemiştir bu kadar sayıyı. BElli ki bizim pota altı savunmamızda sorun var. GElen yabancı pivotun savunma yönü oldukça zayıf sanırım.

Nick Jacobson 16 sayı 2 rib
Brian Baddıcker 5 sayı 4 rib
Arda Vekiloğlu 5 sayı 6 rib
Umut Tınay 9 sayı 3 rib
Estevan Ferreıra 19 sayı 11 rib
Cihad Şahin 7 sayı 3 rib
Gökhan Üçoklar 10 sayı

Abi benim bildiğim bütün çeyrekleri Tuborg önde kapatmış.Balıkesir'deki arkadaşımız Gs Tatu bizi aydınlatırsa iyi olur.Bu arada yarın Karşıyaka'yı yenemezsek gruptan çıkmanın da pek bir anlamı kalmıyor.Tuborg ve Beykoz'a yenilerek de Karşıyaka şansını baya bir kaybetti.Ferreira ve Jacobson yine iyi oynamışlar.Cihad,Arda,Enver ve Boddicker performansını biraz daha geliştirmezse işimiz gerçekten zor.

turkbaskette ve resmi sitede ilk çeyregi tuborgun 29-22 önde kapattıgı yazıyor. baska istatistik yazmıyor.

Basketbolseverlerde de ilk çeyreğin 29-10,ikinci çeyreğin 47-32,üçüncü çeyreğin de 54-52 Galatasaray lehine olduğu yazıyor.Turkbaskette ise çeyreklerin 29-22,47-32 ve 67-58 bittiği yazıyor.Ama maçta Tuborg'u ev sahibi yazdıkları için periyotların Tuborg lehine bittiğini söylemeye çalıştıkları anlaşılıyor.Resmi site ise maç istatistik ve yorumlarını turkbasketten aynen alıyor.Yani hiçbir belirleyici yanı yok.Dediğim gibi maça giden bir arkadaş periyot skorlarını ve maçın yorumunu bizimle paylaşsa çok mutlu oluruz.

Bencede macin kilit olayi bu.Asimdan 21 sayi yemek gercekten zor.
Ayrica Brezilyali pivotumuzun Kambalayi bile durdurdugunu duyduktan sonra Asimdan bu sayiyi yemek dusundurucu.

Ismet kadroda yokmus bu arada anlasilan.Bu iyi degil.

Bir diger sorunda Umut ve Arda da.Toplam sayilari 10 u gecmiyor.Yapmayin cocuklar.Bu senedemi bos gecireceksiniz.

Ralph ve digerleri.Baddicker i izlemek gerekiyor oncelikle.Sayi beklemek zaten yanlis olur o adamdan.Skorerimiz cok acikca belliki Jacopson.Ama buna ozellikle Arda ve Umut un destek olmasi gerekiyor.

ozzy' Alıntı:
BEnce en ilginç ve bizim açımızdan önemli istatistik Asım PArs'ın attığı 21 sayı. Bu adam rüyasında görmemiştir bu kadar sayıyı. BElli ki bizim pota altı savunmamızda sorun var. GElen yabancı pivotun savunma yönü oldukça zayıf sanırım.

Ya ilk periyotta 17 sayı machta bi ara 21 sayı öne geçmişiz ama 6 ki$i ile oynayan takıma yenilmişiz.. Işte tecrübesizlik bu.. Nyse $mdi Karşıyaka maçı önemli..