KBL 16. Hafta | İstanbul Üniversitesi 75-87 Galatasaray

Kadınlar Basketbol Ligi'nde 16. Hafta!

İstanbul Üniversitesi -
Galatasaray

Tarih: 27 Ocak Cumartesi
Saat: 14:00
Salon: Prof. Dr. Turgay Atasü Spor Salonu
Yayın: TRT Spor

İstanbul Üniversitesi'nin antrenörü Emre Özsarı. Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi'nde oynadığı 15 karşılaşmada 1 galibiyet, 14 mağlubiyetle 13. sırada yer alan İstanbul Üniversitesi'de Claduia Pop, İlayda Güner ve Aisha Mohammed ön plana çıkan oyuncular. Sezon başında kadrolarında yer alan Julie Vanloo ve Ify Ibekwe takımdan ayrıldı.

Sarayın Sultanları'na İstanbul Üniversitesi karşısında başarılar diliyorum...

Son düzenleme:
Rakip de sanırım maddi problemlerden ötürü yabancılarını kaybetmiş. 1 futbolcu parasına şubenin kurulup döndürüldüğü ülkedeyiz ama herkesin cebinde akrep oluyor nedense.

İkinci yarıya iyi başlayıp play-offlarda olacağımızdan eminim. Hatta üstteki takımların kabusu olacağız.

Jelena ve Gintare yabancılardan dışarda kalanlar olmuş bugünkü maçta. Umarım bundan sonra ligdeki bütün maçlarda da dışarda kalırlar.

Kobryn, Petronyte'den daha iyi. Takımın da en kötü yabancısının Jelena Dubljevic olduğunu düşünüyorum bu sezon. Bence de ikisinin kenarda olması doğru karar.

Kobryn, Petronyte'den daha iyi. Takımın da en kötü yabancısının Jelena Dubljevic olduğunu düşünüyorum bu sezon. Bence de ikisinin kenarda olması doğru karar.

Kobryn genel olarak daha kaliteli evet ama son yıllarda düşüş var zaten 35 yaşında birisinden ne bekliyoruz o da var. Ne Petro ne Kobryn ikisi de Galatasaray'da as oynayacak seviyede değiller. Bu takım Nevriye'leri Fowles'leri Sancho'ları vs. görünce haliyle beklentilerimizi de karşılamıyorlar.

Kobryn genel olarak daha kaliteli evet ama son yıllarda düşüş var zaten 35 yaşında birisinden ne bekliyoruz o da var. Ne Petro ne Kobryn ikisi de Galatasaray'da as oynayacak seviyede değiller. Bu takım Nevriye'leri Fowles'leri Sancho'ları vs. görünce haliyle beklentilerimizi de karşılamıyorlar.
Orası kesin. Önümüzdeki sene için hiçbir yabancıyı takımda görmek istemem ben. 6 yabancımız var, Quigley'i hariç tutarak hiçbirisi önceki senelerdeki gibi değil.
Maryia Papova falan ne kadar da kaliteliymiş dedirttirecek cinsteler.

İkinci ligde olması gereken oyuncular takımda olursa böyle rezil bir takıma bile zorlanırsın işte.

Gizem Başaran savunmada hiç durmasın 4 kişi oynayalım daha iyi.

Gizem Başaran savunmada hiç durmasın 4 kişi oynayalım daha iyi.
Kobryn dışında 1 tane pota altı savunması yapan oyuncumuz yok. O da faul problemine girince patır patır yedik, yemeye devam ediyoruz.
Ekrem Memnun döneminden en büyük farkımız da bu savunma zaafımızın ortaya çıkmış olması. 3. periyotta 60 sayı buldu rakip, çok fazla.

Son düzenleme:
nOmJo5.jpg

“Kazandık ancak mükemmel oynamadık”

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 16. hafta maçında deplasmanda İstanbul Üniversitesi’ni 87-75 mağlup eden Galatasaray’da koç Marina Maljkovic ve Allie Quigley karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Marina Maljkovic:

“Kenardan gelen oyuncularımızın bugün oyuna katkı vermesi bizim için önemliydi. Maçın başından sonuna kadar kontrol elimizdeydi. Ancak yine de oyunun tamamını mükemmel oynadığımızı söyleyemeyiz. Yine de ligde kazanmak önemliydi ve bugün kazanmayı başardık.”

Allie Quigley:

“Bence her geçen gün takım olarak daha iyiye gidiyoruz. Oyun olarak ilerleme kaydetmeye başladık. Ben de sakatlığım sonrası kendimi iyi hissediyorum, yeniden sahalara dönüp oynadığım için çok mutluyum.”

Son düzenleme:
Kötü Canik'in, Çukurova'nın 145 attığı, Fenerin yine yedek kadroyla 100 sayı baremini geçtiği Bornova'ya 97 sayı atan takımın İstanbul Üni'ye karşı zorlanmasına şaşırmadım.

Kaela Davis en skorer oyuncumuz olmasına rağmen +4 verimlilikle oynamış. Gizem Başaran'dan bile düşük. Bu onun bireyselliğinden ve set oyunu yoksunluğundan kaynaklanıyor bence.
Kötü oynayarak kazandık maçı. Rakibin yabancıları +35 dk oynadı ve hala dirilerdi.