Nerede Ne Yenir?

Önder Ç.

0
Yönetici
Yemek ile aram çok iyi olmasa bile bazı sevdiğim ve vazgeçemediğim tatlar vardır.

Islama köfte Adapazarı
Köfte Merkez Efendi
Kemal usta waffle Moda
HD İskender
Adana dürüm Çınaraltı Maltepe
Lita Mantı Moda

Herkes paylaşırsa sevdiği tatları belki faydalanırız :)

Kahvaltının Benzin'de olmadığı kesin. :)

Adapazarı'nda Islama Köfte en güzel Köfteci Mustafa'dadır.

Görüyor ve arttırıyorum:

Kirpi - Balkabaklı Cheesecake
Beppe (Moda) - Mexicano acı sevenlere tavsiyemdir. İçeride oturursanız, mekanda çalan müziklerin de şahane olduğunu göreceksiniz -tabii 70 ve 80'lerin yabancı pop/rock şarkılarını seviyorsanız.
Yörük Çadırı (Maltepe sahil) - En son 1 sene önce gitmiştim, hala iyi mi bilmiyorum. Ancak gözleme ve semaver çay sabah kahvaltısı için şahane bir kombinasyon olduğu gibi, kahvaltı ardından sahilde yürüyüş yapmak da yediklerinizin yarattığı vicdan azabını bir gıdım azaltıyor.

Balık/meze/rakı sevenler için,

Sarnıç Suits and Kitchen (Kadıköy)
Mavi Restaurant (Heybeliada) - özellikle midye salma ve enginar çiçeği dolması şapka çıkartan cinsten

Çok klasik ama Edirne ciğeri---> Edirne

İskender----> Bursa'da Kent meydanının oralarda Sherlock Holmes taki evler gibi ahşap mekan var. Bursa İskender. Şiddetle tavsiye.

Nargile için de İstanbul Fatih'te Duvardibi Nargile'yi tek geçerim.

Hd iskender iyi değil bence
Nargile konusunda Çorlulu Ali Paşa'yı severim Çemberlitaş'ta.
Ama genel olarak İzmit'teki nargile kalitesi kesinlikle İstanbul'da yok. Bi kere nargile kültürü yok İstanbul'da nargile veren yerlerin çoğunda. Figüran diye veriliyor nargile.

Hd iskender iyi değil bence
Nargile konusunda Çorlulu Ali Paşa'yı severim Çemberlitaş'ta.
Ama genel olarak İzmit'teki nargile kalitesi kesinlikle İstanbul'da yok. Bi kere nargile kültürü yok İstanbul'da nargile veren yerlerin çoğunda. Figüran diye veriliyor nargile.

Çorlulu Ali Paşa'ya defalarca, 2 yıl boyunca gittim. Hem bozmaya başladılar hem de hesapta 25 kuruşun lafını yapmışlardı ondan sonra bıraktım. Meşhur olması dışında esprisi kalmadı bence. Tophanedeki yerlerde aynı.

Çorlulu Ali Paşa'da kahvehane bile olması zaten abes. Medreseyi keyif yeri yapmışlar.

Nerede ne yenir bazen yemek şanstır. Bugünlerde zincir lokantaların hiç biri her şubesinde aynı kaliteyi sunamıyor.

Nasip işi.

Okmeydanı´ndaki Biçen Ekmek Fırını´nın taş fırın ekmeği çok güzel diyorlar.

Yalnız dikkat etmek gerek, alıp da yiyememek var o ekmeği! Tadına bakmadan ölmemek için köşesinden bir parça koparın, tıpkı çocukluğumuzda yaptığımız gibi..

Tuzla Balıkçısı -- Balık
Tavacı Recep Usta -- Tava
Mano Burger -- Hamburger
Vapiano -- Pizza, Makarna
Nalia (Bostancı, Yenibosna) -- Kuru Fasulye
Yüzevler -- Adana, Urfa
Konya Ovalı -- Pide, kahvaltı
Bayramoğlu (Kavacık) -- Döner
Ceviz ağacı (Koşuyolu) -- Bilimum sütlü tatlılar, pastalar
Bibuçuk -- Kanat
Şazeli (Kısıklı) -- Şazeli burger
Denge Balık (Kısıklı) -- Balık
Çanak (Acıbadem) -- Antep yemekleri
Mert Taşfırın (Bahçelievler) -- Lahmacun
Namlı express (Levent) -- Lahmacun
Libadiye'de küçük bir kamyonet arkasında bir amca güzel kokoreç yapıyor.
Balıkçı Kenan (Haznedar'da köprü altında)
Çengelköy, Emirgan Sütiş -- Kahvaltı, kol böreği

Okmeydanı´ndaki Biçen Ekmek Fırını´nın taş fırın ekmeği çok güzel diyorlar.

Yalnız dikkat etmek gerek, alıp da yiyememek var o ekmeği! Tadına bakmadan ölmemek için köşesinden bir parça koparın, tıpkı çocukluğumuzda yaptığımız gibi..

Herkes İstanbul'dan örnek vermiş Abi bari sen Ankaradan haber ver :) Ben vereyim bari biraz.

İskender --- Öz Urfalı (Bahçelievler)
Tava --- Tavacı Recep Usta(pahalıdır)
Gözleme --- Kırık Oklava
Yemek Sonrası tatlı --- Çukurağa
Kuzu şiş --- Abuzer( İzmir caddesinin üst sokağı.)
Sufle --- Çukurambar Mado (kocaman getiriyorlar)
Döner --- Rıhtım beşevler şubesi

Diyarbakırda herhangi bir yer --- Ciğer