San Antonio Spurs

Dünya üzerinde en çok saygı duyulacak spor organizasyonu. Başka takımlarda dökülenler bile bu organizasyonda parlıyor. 1-2 seneleri daha var üst düzey başarı için sonra yeniden yapılanmaya girerler.

Bu gece Miami ile (bence finalin provası ) müthiş bir oynayacak takım.Zor fikstür var bence önünde Spurs'ün.Güzel maç olması ve Spurs'ün kazanması dileğiyle :)

98 senesinden beri Spurs taraftarıyım.

Şampiyonluğun favorisi demek çok iddaalı olur. Batıda eşleşmeler istediğimiz gibi giderse neden olmasın ? Geçen sene "O"seneydi olmadı , Ray Allen'ın bal yapacağı tuttu.

Birazdan 02.00 Nba Tv yayını Spurs - Indiana var bekleriz.

Dün izlemediğim maçta Charlon'ı deplasmanda yenmişiz Petty Mills 25 dk. 32 sayı.

Bu ara takım biraz sakatlıklar,biraz vites düşürme bir hayli maç verdi.Takip edenler Popovich'in sene içinde form durumunu kontrol ederek takımı idareli kullanmayı ne kadar sevdiğini bilir.Tahmin ediyorum Mart ortalarına kadar tekrar bir vites artırırız,son 1 ay düşük viteste playoffları bekleriz.

Birkaç gün önceki Portland-Indiana maçına değineyim.Belki Indiana geçen sene de kadrosuyla kendini belli eden bir takımdı ama Portland bu senenin flaş sezon içi takımı.Lillard,Mathewss'in çılgın dış sayı attığı birçok maç biliyorum.Ayrıca Lamarcus Aldridge gerçeği var.Orta mesafede inanılmaz atıyor,fiziği itibariyle şutlarını engellemek de çok zor.

Bu maçta P.George'un ağır mental sorunlarının olduğuna emin oldum.Formsuz olduğu maçta inanılmaz zorluyor.Sokamadıkça devreleri yakıyor tabiri caizse.Bunları aşana kadar Durant'in Lebron'un şuan için yanına yazmak hakaret olur.Savunma takımı Indiana için Hibbert'ın hem hücumda Robin Lopez ve Lamarcus'a karşı sinmesi hem savunmada boyalı alanıa adeta küsüp Lillard'a halay çektirmesi kabul edilemez.D.West'in istikrarı ve Hill'in ortalama üzeri oyunu maçı getirdi.

Geçen sene Miami'nin Doğu'da rakipsiz olduğunu iddaa ediyordum.Ama bu sene Indiana kesinlikle tehdittir.Hibbert Miami'ye son derece ters gelen bir pivot.En çok da P.George'un playyoff formunu merak ediyorum.Stephenson,G.Hill,Granger,Scola hele hele West boş oyuncular değil.

Batıda eşleşmeleri merak ediyorum.Oklahama'yı hala Spurs'e çok ters bir takım olarak görüyorum.Westbrook'un sakatlığında Durant yanıyor.Keza Lamb,R.jackson müthişler.Houston da bize ters gelebilecek ki ters gelen bir takım.Houston-Okc'nin eşleşmesini bekliyor ve umuyorum.

Başka bir forumda 10 Şubat tarihli mesajım. Futbol merkezli bir forum olduğundan fazla ciddiye alınmamış.

Düşüşe geçmek dışında senaryo güzel oturmuş gibi.

Bugün de Oklahama mağlubiyeti aldık. Belki de kalan maçları rolantide geçirip birkaç mağlubiyet daha alacaz.

San Antonio'yu tutan herkeste bir düz mantık var bence. Çevremdeki bütün Spurs sempatizanları 10 yıldır içtiği sigara box ise soft paketini bile içmeyecek kadar standart takılıyorlar. Biraz samimiyetiniz varsa günün belli bir saatinde nerede olduklarını , ne yaptıklarını ezberden söyleyebiliyorsunuz.
Standart bir San Antonio'lunun hayat evreleri :
Mutlaka mühendislik oku ya da ona benzer birşeyler.
Öğretmen ya da hemşire bir kızla evlen.
Tokiden eve gir.
Fiat Doblo ya da Ford Connect al.
3 çocuk yap.
3 çocuk büyüyünce arabayı Transportera çevir.
Erdek'ten yazlık al ve yazları babanneyle çocukları yazlığa gönder.
Emekli ol ve yazlığa yerleşip domates yetiştirmeye başla. Bir de mühendissen kendine takılıp biraz para da kazanabileceğin bir elektronikçi aç.
Bitti. Bu sırada San Antonio da 6-7 kere şampiyon oluyor zaten.

San Antonio'yu tutan herkeste bir düz mantık var bence. Çevremdeki bütün Spurs sempatizanları 10 yıldır içtiği sigara box ise soft paketini bile içmeyecek kadar standart takılıyorlar. Biraz samimiyetiniz varsa günün belli bir saatinde nerede olduklarını , ne yaptıklarını ezberden söyleyebiliyorsunuz.
Standart bir San Antonio'lunun hayat evreleri :
Mutlaka mühendislik oku ya da ona benzer birşeyler.
Öğretmen ya da hemşire bir kızla evlen.
Tokiden eve gir.
Fiat Doblo ya da Ford Connect al.
3 çocuk yap.
3 çocuk büyüyünce arabayı Transportera çevir.
Erdek'ten yazlık al ve yazları babanneyle çocukları yazlığa gönder.
Emekli ol ve yazlığa yerleşip domates yetiştirmeye başla. Bir de mühendissen kendine takılıp biraz para da kazanabileceğin bir elektronikçi aç.
Bitti. Bu sırada San Antonio da 6-7 kere şampiyon oluyor zaten.

Haha.. E.E. Mühendisiyim. Şimdi diğer evrelere mi geçiyoruz yani ? :)

Ortalama bir spurs fan olarak sunu diyebilirim; offseasonlarda bizim kadar kafasi rahat olan yoktur.
Gene cok etliye sutluye karismadan kendi yagimizla kavrulacagiz gibi. Draft oncesi lamarcus ve demar ile ilgili bin tane senaryo cikti, biz birsey olmayacagini bildigimiz icin gulerek izledik.
20 kusur senenin en yuksek draftinda (11. Sira) vassell ile anlastik. Jakop ile 3 yillik uzattik haberleri dustu.
Eldeki veteranlarin hepsi kontratlarda son senelerinde belki bunu cazip bulup bizimle takas yapan cikar yoksa uc asagi bes yukari bizim kadro budur. Arkadas bir sezon bizim de konusacak konumuz olsun, iki takas heyecani yasayalim.

Bu sezondan sonra Dejounte Murray dışında kimsenin garanti kontratı yok. Keldon Johnson ve Lonnie Walker'ın takım opsiyonları kullanılır, sonrasında tamamen sıfırdan bir yapı kurmalık ortam. Ama gidip DeRozan'a 4 yıllık falan kontrat verirler muhtemelen.

1605940944129.png

Seneye cok var daha ama o gunlere gelirsek oncelik white olur sanki.
Zeller ve lyles kontratlar kismi garantili sanirim onlardan cikariz belki. Bubble da oynattigimiz bir uzun vardi eubanksdi sanirim ismi belki o kalacak.

Kadro bayagi hafifledi. Tam hamle yapilacak sene, artik bos gecmeseler bari.
Dj ve white ikilisinden birini bile takasta kullanabilirler bence.
Gonlumden gecen trae ve collins. Tamam napalim hayal etmek yasak degil ya :)

Draftta 12.sıra Alperen Şengün - Spurs o kadar güzel gözüküyor ki gözüme, kısa Hido macerası sonrası bir oyuncumuzu San Antonio'da izlemek benim açımdan güzel olur. Hem zaman zaman 5 numara oynayabilir, hem Poeltl'ın yanında biraz şut atan bir 4 numara olursa da direkt ciddi süre alarak başlayabilir NBA kariyerine. Chip Engelland hala takımdadır sanıyorum, oyuncuların şut gelişimi konusunda çok övülen bir asistan koçtu. Parker'ın gelişimi, kolejden dış şutu yok diye gelen Kawhi'ın neredeyse elit şutör olması falan genelde bu adama bağlanmıştı. Alperen de iyi bir şutör 4'e evirebilirlerse diğer özellikleriyle beraber NBA'de önemli bir rol oyuncusu olabilir.