Serie A

Nesta?nın sakatlığı Milan?a dert
http://www.goal.com/images/22434_news.jpg
Corriere dello Sport?dan alınan haberlere göre, Milan?ın Alessandro Nesta?nın sakatlığı yüzünden yeni bir defans arayışına girdiği öğrenildi.
Nesta'nın uzun bir süredir devam eden sakatlığı artık Milan için büyük problemler yaratmaya başladı.

Yaşadığı sakatlıklar nedeniyle başarılı oyuncu uluslararası arenadan 2007 yılında ayrılmak zorunda kalmıştı. 32 yaşındaki oyuncunun fiziğini hala çok güçlü olmasına rağmen, geçtiğimiz sezonun son çeyreğinde yine sakatlığı nedeniyle çoğu maçta forma giyememişti.

Sezon öncesi hazırlıklarda Nesta?nın eski sakatlıklarının tekrar nüksetmesi nedeniyle, Milan teknik kadrosunun, bu pozisyona yeni bir alternatif almayı düşündüğü öğrenildi.

Milan bu pozisyonda şu an Paolo Maldini, Kakha Kaladze, Daniele Bonera, Dario Simic gibi oyunculara sahip.

Ronaldinho?dan Barcelona taraftarına teşekkür
32877_news.jpg

Ronaldinho, Barcelona taraftarına duygu yüklü bir teşekkür mektubu gönderdi.
Milan?a transfer olan Brezilyalı yıldızın Katalan ekibindeki günlerini geride bırakmak istediği düşünülebilir ancak işin gerçeği hiç de öyle değil. Ronaldinho yeni kulübünün resmi web sitesinden yaptığı açıklamada Nou Camp?ta geçirdiği yılları hep güzel anacağını dile getirdi. Ronaldinho?nun İspanyolca?dan çevrilen notu şu şekildeydi

?Herşeyden önce Barça taraftarlarına teşekkürlerimi sunarım. Onların desteğini her zaman hissettim. Barcelona?da çok mutluydum çünkü insanlar her zaman bana iyi şeyler hissettirdi. Yürüdüğüm bu yolda birçok sorun yaşadım ancak onlar bana kuvvet verdi. Barça?da futbol oynamaktan mutluluk duydum. Kendimi Barcelonalılara çok yakın hissediyorum. Umarım birgün Nou Camp?ta herkese veda edebilme fırsatını bulurum. Büyük bir kulübe gidiyorum ancak mutlu olduğum ve yalnızca şampiyonluklar değil aynı zamanda duygusal olaylar da yaşadığım bir yerden ayrılmanın burukluğunu da hissediyorum. Brezilyalılar olarak futbolu insanları mutlu etmek için oynarız, ben de bu amacıma ulaştığım için mutluyum. Takım arkadaşlarımdan gördüğüm destek için de ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Benim için onlarla beraber oynamak büyük bir onurdu. Güzel bir grubumuz var ve herkes başarımız için katkıda bulundu. Hiçbir oyuncu tek başına şampiyonluk kazanamaz. Ülkeme ve kulübüme bireysel olarak kazandığım ödüllerdeki katkılarından dolayı da teşekkürlerimi sunuyorum. Antrenörleri de unutamam, masörler, doktorlar, kulüp çalışanları da bizim başarımızın bir parçasıydı. Kulüp yöneticilerine de bana verdikleri destekten ötürü teşekkür ediyorum. Buradaki uzun yıllarımda benim yanımda olan basın mensuplarına da en iyi dileklerimi sunuyorum. Barcelona?da olmaktan mutluluk duydum. Futbol bir oyundur bir eğlencedir, zevk veren ve bunu dağıtan bir spordur. Futbolu bir gülümsemeyle oynamamız gerekiyor. Bu da anladığımız birşey. Benimle birlikte gülümsediğiniz için teşekkür ederim?

Ronaldinho, Barcelona?da geçirdiği dört senede iki La Liga Şampiyonluğu, iki İspanya Süper Kupası, 2006 Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu yaşarken ikişer kez Altın Top, FIFA Dünyada yılın oyuncusu, bir kez Avrupa?da yılın futbolcusu, iki kez FIFPro yılın oyuncusu, bir kez UEFA kulüpler bazında yılın futbolcusu ve UEFA kulüpler bazında en iyi forvet, iki kez La Liga en iyi yabancı futbolcu gibi ödüller de aldı.

Ben çoktan yazdımda transfer haberini asıl konusuna.Transfer haberlerini lütfen Avrupa'dan Transfer Haberleri'ne yazalım.Buraya hani maç skorları felan yazalım.Yada İtalya'da gelişen mühim bir olayı.

Oriali: ?Başka imza olmayacak?
Inter yöneticisi Gabriele Oriali, Sulley Ali Muntari?nin Portsmouth?tan transferinden sonra kulübün başka transfer yapmayacağını açıkladı.
Inter transfer döneminde ilk olarak Roma?dan Amantino Mancini ile anlaşmıştı. Ayrıca çıkan haberlere göre Ricardo Quaresma ile yakında sözleşme imzalanacağı söylenmiş ve Marco Branca da Portekizli?nin imzaya çok yakın olduğunu söylemişti.

Oriali?nin söyledikleri ile Branca?nın söyledikleri şu an için tezatlık içermekte.

Oriali?nin açıklamasında, ?Muntari son imzamış. Şimdi Mourinho?nun isteği doğrultusunda 22 oyuncu ve 3 kaleciye düşürmeye çalışacağız. Tabiî ki bazı oyuncuların ayrılacak olmasından dolayı üzgünüz.? dedi.

Ayrılacak oyuncuların kesin olmamasına rağmen David Suazo, Hernan Crespo, Dejan Stankovic, Nicolas Burdisso ve Adriano takımdan ayrılmaya yakın olan oyuncular olarak gözüküyor.

Kadro çok kalabalık!
"Özellikle orta sahanın güçlenmesi gerekiyordu ve yaptığımız takviyeler sonrası bu hedefimize ulaştık. Ancak sahaya sürmeyi planladığım kadroda bu kadar forveti bir arada oynatmam mümkün değil. Oldukça zor bir seçim yapmak durumunda kalacağım."

22 futbolcu ve 3 kaleciden oluşacak bir kadroyla yola çıkmayı planlayan Portekizli teknik adam Jose Mourinho, yapılan takviyeler sonrası fazlasıyla şişen Inter kadrosunda bazı kısıntılar yapacağı sinyallerini verdi.

Mourinho sahaya yansıtmayı düşündüğü futbol felsefesi gereği kadrodaki her forvete şans veremeyeceğini dile getirince David Suazo, Hernan Crespo ve Adriano gibi isimlerin Serie A şampiyonuna veda edebileceği yorumları yapıldı.

mancini_mourinho_inter.jpg

Shevchenko Milan yolunda
25461_news.jpg

Chelsea?nin forveti Andrei Shevchenko'nun eski takımı Milan?a dönmek için görüşmelere başlayacağı iddia ediliyor
Basında çıkan haberlere göre Sheva, önümüzdeki yıl Chelsea?nin planları içinde yer almıyor. Milan?daysa ileri uçta yer alıp takımı sırtlayacak golcüye ihtiyaç var.

Milan formasıyla çıktığı 208 maçta 127 gol atan Shevchenko, kırmızı siyahlı kulübün efsane isimleri arasında yer alıyor. Milan taraftarları Ukraynalı golcünün geri döndüğü günün hayaliyle yaşıyorlar. Shevchenko da daha önce yaptığı açıklamalarda eski takımına dönmek istediğini belirtmişti.

Corriere Dello Sport?a göre Milan yöneticileri Chelsea, Lokomotiv Moskova, Sevilla ve Milan?ın katılacakları ve Moskova'da düzenlenecek olan Rus Demiryolları Turnuvası sırasında oyuncu ile görüşecek.

Carlo Ancelotti, Sheva?yı San Siro?da görmek istediğini tekrarlarken transferl ilgili olarak Moskova'da bir girişimde bulun bulunmayacağı hakkında sır vermedi. İtalyan teknik adam basın mensuplarının soruları üzerine, ?Eğer Sheva?yı Moskova?da görürsem selam veririm. Milan?dan başka İtalyan takımına gitmez,? dedi.

İnter'in Ferrari atağı!
Marco Materazzi, Walter Samuel, Ivan Cordoba ve Cristian Chivu'nun sakatlıkları sebebiyle defans hattında sıkıntı yaşayan ve Jose Mourinho'nun oyun yapısını sahaya yansıtmakta zorlanan Inter'in eski AS Romalı Matteo Ferrari'yi renklerine bağlayacağı iddia edildi.

27 yaşındaki başarılı oyuncunun menajeri Gianni Corci yaptığı açıklamada "Inter'le görüştük ve 3 yıllık bir kontrat konusunda konuştuk" dedi.

Ferrari_Roma01.jpg

Stankovic-Tiago takası?
2004 yılında Lazio'dan ayrıldığında Juventus'a transferi gündeme gelen ancak Torino ekibine gitmek istemediğini dile getiren Sırp orta saha oyuncusu Dejan Stankovic, İtalya'da açığa çıkan Şike Skandalı'yla (Calciopoli) ilgili yorumlarında da siyah-beyazlıların aleyhinde konuşmuştu.

Interli oyuncunun Juventus'a transferi bu yaz başında da gündeme geldi ancak Torino ekibinin taraftarları Sırp oyuncuyu kesinlikle istemediklerini dile getirmişlerdi.

Inter'in Portekizli çalıştırıcısı Jose Mourinho "Tiago (Mendes) Juventus'ta neden direkt oynamıyor anlayamıyorum, bence futbol bilgisi anlamında Momo Sissoko'dan, Cristiano Zanetti'den daha iyi bir oyuncu" diyince yeni bir transfer dedikodusu oluştu.

İtalyan basını; Inter ve Juventus'un Dejan Stankovic-Tiago Mendes takası için masaya oturmaya hazırlandıklarını iddia etti.

Stankovic_Inter01.jpg

''Kaka'nın durumu ciddi!''
La Liga ekiplerinden Sevilla'yla yapılan ve Gennaro Gattuso'nun kendi kalesine attığı golle 1-0 kaybedilen hazırlık maçında sakatlanarak sahayı terk eden AC Milanlı süper yıldız kaka'nın sakatlığının ciddi olduğu ve sezon hazırlıklarına devam edemeyeceği dile getirildi.

Brezilyalı oyuncu aynı sakatlık sebebiyle 2007/08 Sezonu'nun büyük bölümünü kaçırmıştı. Bu sebeple Kaka'nın sakatlığının kronikleştiği yorumları yapılırken, Ronaldinho ve Owen Hargreaves gibi isimler de daha önce aynı sakatlık sebebiyle uzun süre sahalardan uzak kalmıştı.

Ronaldinho ve Alexandre Pato'nun 2008 Pekin Olimpiyatları'nda olduğu, Marco Borriello'nun ise sakatlığı sebebiyle 2 ay oynayamayacak olması sebebiyle kaka'nın sakatlığı Milan'da sezon öncesi tüm keyifleri kaçırdı.

Kaka_ameliyat2008.jpg

Anelka coştu, Chelsea süpürdü!
Serie A ekiplerinden AC Milan ve Premier Lig temsilcisi Chelsea 2008/09 Sezonu hazırlıkları kapsamında katıldıkları Railways Kupası'nda üçüncülük maçında karşılaştılar.

AC Milan'da 2008 Pekin Olimpiyatları'nda mücadele edecek olan Brezilya Milli Takımı'yla birlikte Çin'de bulunan genç yetenek Alexandre Pato ve yeni transfer Ronaldinho'nın yanısıra, sakat Pippo Inzaghi ve Kaka eksik isimlerdi.

Chelsea [5 - 0] AC Milan
03' [1 - 0] Frank Lampard
08' [2 - 0] Nicolas Anelka
18' [3 - 0] Nicolas Anelka
51' [4 - 0] Nicolas Anelka
58' [5 - 0] Nicolas Anelka

İtalyan ekibinde eksikliklerin yarattığı sıkıntıya Kalac'ın üçüncü golde yaptığı inanılmaz hata da eklenince farklı yenilgi kaçınılmaz oldu.

Maça damgasını vuransa Chelsea'nin Fransız yıldızı Nicolas Anelka'ydı. Fransız oyuncu, Andriy Shevchenko ve Didier Drogba'nın takımdaki durumlarının belirsizliğini koruduğu bu dönemde AC Milan karşısında attığı gollerle Maviler'in taraftarına rahat bir nefes aldırdı.

MilanChelsea_hazirlik0809.jpg

Almiron, Mor Menekşelerde!
2008/09 Sezonu için Juventus kadrosunda düşünülmeyen Sergio Almiron sağlık kontrolünden geçtikten sonra kendisini 1 yıllığına Fiorentinalı yapan kiralık kontrata imza attı.

Fiorentina'dan yapılan resmi açıklamada; oyuncunun satın alma haklarının da 2008/09 Sezonu sonunda Floransa ekibinde olacağı bildirildi.

Almiron İtalya'da daha önce de Empoli forması giymişti.

Almiron_Juventus01.jpg

Ağlayacak değilim!
Bir dönem Chelsea'yi çalıştıran Inter Teknik Direktörü Jose Mourinho, Frank Lampard'ı transfer etmek istemiş ancak yıldız oyuncu kulubünde kalmıştı.

Portsmouth'un Ganalı orta saha oyuncusu Sulley Muntari'yi transfer ettikleri için mutlu olduğunu söyleyen ve Lampard hakkında da konuşan Mourinho, "Ağlayan bir teknik direktör değilim. İleri bakarım ve unuturum. Lampard'ın transferinin olmayacağını sezdiğimiz anda kararımızı verdik. Muntari'ye sahip olduğumuz için çok mutluyum. Çok iyi bir oyuncu. Daha önceleri iyi bir teknik direktörle çalışmış oyuncuları çok severim ve İngiliz futbolundaki en iyi menajerlerden biriyle çalıştı ki, Harry Redknapp'tan çok şeyler öğrenmiştir. Frank Lampard'dan çok Sulley'i düşünmeyi tercih ederim" dedi.

mourinho_yakin.jpg

Roma nabız yokluyor!
Kulübü Fiorentina'yla sözleşme yenileyen Rumen golcü Adrian Mutu'dan umudunu kesen 2007/08 Serie A ikincisi AS Roma; Real Madrid'teki geleceği belirsiz olan Brezilyalı forvet Julio Baptista'ya yöneldi.

İtalya ve İngiltere'de çıkan haberlerde; pazar günü Tottenham'la White Hart Lane'de bir hazırlık yapacak İtalyan ekibinin, Londra'ya gitmişken Chelseali Fransız orta saha oyuncusu Florent Malouda için de nabız yoklayacağı iddia edildi.

Takımla birlikte Londra'ya gidecek olan sportif direktör Daniele Pradè'nin Chelsea başkanı Peter Kenyon'la görüşeceği tahmin ediliyor. Chelsea'nin sahibi Rus işadamı Roman Abramovic Real Madridli Robinho için 20 milyon Pound ödemeye hazır ancak bu transferden istediği sonucu çıkaramazsa Maviler'in Malouda'yı da bırakmayacağı düşünülüyor. Bunlara ek olarak da; Manchester Unitedlı Cristiano Ronaldo'yu alamayan Real Madrid'in Robinho'yu bırakmaya yanaşmayacağı sızan haberler arasında.

Malouda01.jpg

Baptista Roma'da!
Real Madridli Julio Baptista'nın menajeri Marcus Garcia İtalyan basınına yaptığı açıklamada; Brezilyalı yıldız oyuncu için girişimlerini sürdüren AS Roma'nın İspanyol kulübünü ikna ettiğini dile getirdi.

Il Romanista'ya konuşan Garcia "Henüz transferin bittiğini resmi olarak dile getiremem ancak iki kulüp yapılan yeni teklif konusunda anlaşma sağladı. Pazartesi günü yöneticiler son bir kez daha görüşecek ve transfer bitecek" dedi.

Julio Baptista AS Roma'nın tranferde hedeflediği ikinci forvetti. Başkent ekibi Fiorentinalı Adrian Mutu konusunda mutlu sona ulaşamayınca Brezilyalı oyuncuya yöneldi.

JulioBaptista_real.jpg

Alıntı: ajansspor

Mourinho ilk kupasını aldı!
2007 - 08 sezonunu şampiyon tamamlayan Inter ile Coppa Italia'yı kazanan Roma'yı karşı karşıya getiren Süper Kupa mücadelesi nefesleri kesti.

Karşılaşmaya hızlı başlayan Inter yeni transferi Ganalı Muntari ile 19. dakikada 1-0 öne geçti.

İlk yarı bu skorla tamamlanırken İtalya Milli Takımı'nın da formasını giyen Daniele De Rossi 60. dakikada beraberliği sağladı.

1-1'den sonra ataklarını sıklaştıran Inter Gana asıllı İtalyan golcüsü Balotelli ile 83. dakikada bulduğu golle skoru 2-1'e getirdi.

Karşılaşmanın bu skorla biteceği tahmin edilirken 90. dakikada sahne alan Vucinic kaydettiği golle hem skoru 2-2'ye getirdi hem de maçı uzatmaya götürdü.

Uzatma dakikalarında gol sesi çıkmayınca kupanın sahibini penaltı atışları belirledi.

Inter'de penaltıları Ibrahimovic, Balotelli, Maxwell, Cambiasso, Jimenez ve Zanetti gole çevirirken Stankovic bir penaltıdan yararlanamadı.

Roma'da ise Vucinic, Baptista, Cassetti, De Rossi ve Pizarro gole çevirirken Totti ve Juan golü bulamayınca Lacivert siyahlılar Süper Kupa'ya uzandı.

Bu zaferle Sezon başında Inter'in başına getirilen Portekizli teknik adam Jose Mourinho İtalya'daki kariyerine kupayla başladı.

inter_superkupa_09_zanetti.jpg

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Baptista Roma'da!
Real Madridli Julio Baptista'nın menajeri Marcus Garcia İtalyan basınına yaptığı açıklamada; Brezilyalı yıldız oyuncu için girişimlerini sürdüren AS Roma'nın İspanyol kulübünü ikna ettiğini dile getirdi.

Il Romanista'ya konuşan Garcia "Henüz transferin bittiğini resmi olarak dile getiremem ancak iki kulüp yapılan yeni teklif konusunda anlaşma sağladı. Pazartesi günü yöneticiler son bir kez daha görüşecek ve transfer bitecek" dedi.

Julio Baptista AS Roma'nın tranferde hedeflediği ikinci forvetti. Başkent ekibi Fiorentinalı Adrian Mutu konusunda mutlu sona ulaşamayınca Brezilyalı oyuncuya yöneldi.

JulioBaptista_real.jpg

Alıntı: ajansspor

roma mancini yi şampiyonluk yolunda en büyük rakibi inter e satarak inter i güçlendrdi.ordan gelen para ile babtistayı aldı.bence zararlı çıkan roma oldu.

Milan şokla başladı!
Barcelona'dan Brezilyalı süper yıldız Ronaldinho'yu alan, Chelsea'den de Ukraynalı golcü Andriy Shevchenko'yu kiralayarak 2008/09 sezonu'nda Serie A, İtalya Kupası ve UEFA Kupası şampiyonluklarını hedefleyen AC Milan ligde 2008/09 Sezonu'na San Siro'daki Bologna maçıyla başladı. Zorlu mücadelede Daniele Orsato düdük çaldı.

Sakatlıkları sebebiyle Bologna maçında forma giyemeyen Nesta ve Kaka'dan yoksun Milan'da Ronaldinho ilk 11 başladı. Shevchenko ise 46. dakikada Jankulovski'nin yerine oyuna girdi. Yeni transferlerden Matthieu Flamini ve Gianluca Zambrotta da lige ilk 11 başladılar.

AC Milan [1 - 2] Bologna
18' [0 - 1] Marco Di Vaio
41' [1 - 1] Massimo Ambrosini
79' [1 - 2] Francisco Valiani

Milan'da beraberliği getiren golü atan Massimo Ambrosini'ye asisti yapan Ronaldinho ve ikinci yarıda Marek Jankulovski'nin yerine oyuna girerek forveti ikileyen Andriy Shevchenko'nun performansları Rossoneri'ye yetmedi.

Günün diğer maçlarındaysa;
AS Roma 1 - 1 Napoli
Atalanta 1 - 0 Siena
Cagliari 1 - 4 Lazio
Catania 1 - 0 Genoa
Chievo 2 - 1 Reggina
Torino 3 - 0 Lecce

ronaldinho_milan_uzgun.jpg