TBL 4. Hafta | Galatasaray 80-63 Fenerbahçe

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı normal sezonun 4. haftasında Abdi İpekçi Spor Salonu'nda Fenerbahçe'yi konuk ediyor.Mücadele 2 Kasım Pazartesi günü saat 20:00'da başlayacak.
Normal sezona Trabzonspor deplasmanında net bir galibiyet alarak başlayan takımımız ikinci haftada ise konuk ettiği Anadolu Efes'e kaybederek bu sezonki ilk mağlubiyetini almıştı.Yaşanan salon değişikliği sonrasında konuk ettiğimiz Royal Halı Gaziantep'i yenerek derbi öncesi 2 galibiyet-1 mağlubiyete erişmiş olduk.
Rakibimiz Fenerbahçe ise tıpkı takımımız gibi sezona ciddi bir değişimle başladı.Yeni kadroları ilk 2 haftayı galibiyetle geçtikten sonra geçtiğimiz hafta Ülker Sports Arena'da Torku Konya'ya kaybetti ve takımımızla aynı galibiyet-mağlubiyet sayısıyla 3 haftayı geride bırakmış oldu.
Geçtiğimiz sezonki iki destansı galibiyetle daha da göz önüne gelen Fenerbahçe Ülker'e karşı Abdi İpekçi'deki galibiyet serimizin ismi Fenerbahçe'ye evrilse de yapısı pek değişmeyen,2007 yazındaki Aydın Örs-Tanjevic değişiminden beri TBF'yle bağı bilfiil süren rakibimize karşı devam edeceğini umuyoruz.Galatasaraylıları Abdi İpekçi'ye davet ederken rakip takım ve hakemlere dair takımımıza faydalı olacak sınırlar içerisinde etkin bir baskı kurulacağına inanıyoruz.

Futbolda Kadıköydeki durum bitmediğine göre bu seri de bitmez,yeneriz :D

Basketbol açısından bakarsak;bizim kısa savunmamızın sıkıntıları malum ancak bunu cezalandırabilecek yapıda bir rakibimiz yok.Penetre üzerinden oyununu şekillendirebilmiş bir isim göremiyorum.Uzunlarda da atletizm olarak geride kalacağımızı sanmıyorum Vesely-Udoh-Datome vs. Green-Lasme-Dorsey Dorsey.Biz önde bile denebiliriz bu çok basketbol faciası objektiflikten uzak bir yorum olmaz.Veselyi tutmamız biraz zor olacak o kadar.Onun dışında pota altında bir sıkıntı görmüyorum.

Geniş rotasyonları da yok lig maçı olduğu için.Fiziki olarak geride kalmayız.Efes maçının benzeri ama bizim lehimizdeki bir senaryo görüyorum.Maçı da sonlarda kopartırız 5-10 sayı arası farkla alırız.

Tamam Euroleague önemli olabilir ama sahamızdaki hem Efes hem de FB maçlarının Pazartesi akşamı olması haksızlık. Rakiplerimiz Cuma oynamış oluyor ki FB İstanbul'da oynayacak. Biz bu maçın üzerinden 48 saat geçmeden deplasmanda oynayacağız.
Eğer ayarlayamıyorsan ileri bir tarihe ertelersin ki zaten Ankara saldırısı nedeniyle ertelenmiş maçlar da mevcut. Bir maç da bizimki olur.

Mantıksal çerçevede düşünürsek;
lig fikstürünün Avrupa maçlarına göre ayarlanmasının sebebi takımlarımız ülke dışı rakiplere karşı dinç olsun, yorgun çıkmasın değil mi? Zaten FB rakibine karşı oynamış olmuyor mu? Pazar-Pazartesi oynanan bir maçtan Cuma İstanbul'da oynamış bir FB mi daha fazla etkilenir, Çarşamba deplasmana gidecek bir GS mi? Bu kadar basit bir denklemi çözmekten aciz insanlar ülke basketbolunu yönetiyor ve bir Allah'ın kulu da ses çıkarmıyor.

Bu macin en buyuk surprizi 10 sayi altinda kazanmamiz olur. Fb 2003 senesinden farklari yok kadro gucu olarak.Ulker gitti takim siradanlasti. Winner mac kurtaracak kimleri varki...Cakma Omer Onan dedikleri Melih mi)) Yoksa Aradori den iyi olmayan Datome mi :) Toplamislar Tofas,Gaziantep stili siradan B klass sinifi oyunculari sezon sonunda yari final yapsalar opsunler baslarina koysunlar. Bu macin tahmini 15 18 sayi fark bizim lehimize olmasi sasirtmaz..

Önümüzdeki hafta 9 günde 4 maçımız var. Bunun ikisi deplasman...

2 Kasım Pazartesi evimizde Fenerbahçe ile oynayacağız.

4 Kasım Çarşamba Krasny ile Volgograd'da karşılaşacağız.

7 Kasım Cumartesi Uşak deplasmanına çıkacağız.

10 Kasım Salı evimizde Nizhny ile mücadele edeceğiz.

Umarım bu periyodu sakatlık, ceza vb sorunlar olmadan, azami puan toplayarak geçeriz. Takımımıza başarılar...

Tamam Euroleague önemli olabilir ama sahamızdaki hem Efes hem de FB maçlarının Pazartesi akşamı olması haksızlık. Rakiplerimiz Cuma oynamış oluyor ki FB İstanbul'da oynayacak. Biz bu maçın üzerinden 48 saat geçmeden deplasmanda oynayacağız.
Eğer ayarlayamıyorsan ileri bir tarihe ertelersin ki zaten Ankara saldırısı nedeniyle ertelenmiş maçlar da mevcut. Bir maç da bizimki olur.

Mantıksal çerçevede düşünürsek;
lig fikstürünün Avrupa maçlarına göre ayarlanmasının sebebi takımlarımız ülke dışı rakiplere karşı dinç olsun, yorgun çıkmasın değil mi? Zaten FB rakibine karşı oynamış olmuyor mu? Pazar-Pazartesi oynanan bir maçtan Cuma İstanbul'da oynamış bir FB mi daha fazla etkilenir, Çarşamba deplasmana gidecek bir GS mi? Bu kadar basit bir denklemi çözmekten aciz insanlar ülke basketbolunu yönetiyor ve bir Allah'ın kulu da ses çıkarmıyor.
seçim nedeniyle pazar oynanamıyor maç. herşeye çamur atıyoruz ülke olarak. fikstür kötü, evet olabilir ama cuma günü realle oynayan fener cumartesi bizimle oynayabilir mi? hayır. en normal gün maalesef pazartesi. yorulabiliriz olabilir. ama mecbur bu olay.

seçim nedeniyle pazar oynanamıyor maç. herşeye çamur atıyoruz ülke olarak. fikstür kötü, evet olabilir ama cuma günü realle oynayan fener cumartesi bizimle oynayabilir mi? hayır. en normal gün maalesef pazartesi. yorulabiliriz olabilir. ama mecbur bu olay.

Top 8 döneminde lig maçları erteleniyor 2 günde 1 maç olmasın diye. Zaten vurguladığım nokta seçim günü maç olsundan ziyade ileri tarihe ertelensin.
Soruyorum Çarşamba FB'nin EL deplasmanı olsaydı bu maç Pazartesi olur muydu?

Çok kötü bir takvim yapmış fenerasyon. Ha bu durum en başından belli miydi? Evet. İtiraz edeceksin ve burada rakibin onayı falan da gerekmiyor. Buradan Rusya'ya gitmek az buz değil.

Top 8 döneminde lig maçları erteleniyor 2 günde 1 maç olmasın diye. Zaten vurguladığım nokta seçim günü maç olsundan ziyade ileri tarihe ertelensin.
Soruyorum Çarşamba FB'nin EL deplasmanı olsaydı bu maç Pazartesi olur muydu?
top 8den bahsediyoruz? eurocup maçı için kimse düzenini bozmaz. ki bozmamalı. alt tarafı novgorod. bence de gözardı edebileceğimiz bir maç. önemli olan fenere hançeri saplayıp iyice ümitsiz hale getirmek. bi de erteleme konusunda. ankara nedeniyle ertelendi zaten. neden yığdıkça yığsınlar maçları? basketbol takvimi yeterince sıkışık zaten.

Ozellikle Mccollum oyundayken tempoyu olabildigince yukseltmeliyiz. Abdi Ipekci'nin full cekecegini dusundugumuzde temponun artmasi bizim lehimize olacaktir kesinlikle. Ayni zamanda tam saha prese de basvurmaliyiz ara ara. Dixon'u ezebiliriz bu sekilde.

Fenerbahce bir yabancisini kesmek zorunda. Antic'i kesseler uzun rotasyonlari cok daraliyor, Kalinic'i kesseler atletizmleri yerlere dusuyor. Bu da bizim avantajimiz demek.

Muthis taraftar destegiyle kazanacagimiza inaniyorum. Ben de tribunde olacagim bir aksilik cikmazsa. Basarilar aslanlara.

Deplasmanda ki Krasny maçı çok önemli olmamalı.
Şu maçı kazanalım inşAllah.
Öyle denildiği gibi kolay maç olmayacak.
Kazanalım da 10 sayıdan az farkla kazanalım.
Koça güvenim sonsuz.
Alnımızın akıyla,galibiyetle çıkacağız bu maçtan inşAllah.

Rusyayı boşverin şimdi.
Fenere bir tokat da biz atmalıyız. Bu akşam Reale de kaybederlerse iyice ümitsizliğe kapılacaklardır. Zaten yine doğru kimyayı bulamadılar zorlama şekilde maç kazanabiliyorlar.
Bizim açımızdan önemi kazanma alışkanlığını devam ettirmek. Takım ilk kez gerçek İpekçi atmosferine girecek. Onlara da mesajı vermiş olacağız. Sezon sonu işi bize bırakın!

Bugun Fener'in Realle macı var.Fakat bugun kazansalarda kaybetselerde pazartesi günü Fener'i yeneceğimizi düsünüyorum.Çünkü biz tam bir takım görüntüsündeyiz.İnsallah düsündüğümüz gibide olur.Çarşamba günü oynayacagımız Krasny macını çok umursamıyorum.Yeter ki pazartesi günü kazanalım.

Kalinic ve Antic den hiç katkı alamadılar şu güne kadar ama vesely ve udoh zorlayacak gibi bizi. Tabi iş rekabete dönüşürse Dorsey in maçı da olabilir, Lasme de gününde olmalı.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bi an bu maç Dorseyin maçı olacak diye icimden geciriyorum ki ikili oyun oynatacak bir guardimiz olmadigi aklima geliyor :) neyse saka bir tarafa bu mac dorseyi kazanacagimiz mac olsun...

Fenevin Real Madrid'le dünkü maçını izledim. Neredeyse kusursuz savunma yaptılar. Udoh ve Vesely kararttı pota altını. Real de üçlüklerle reaksiyon vermek istedi doğal olarak fakat çok kötülerdi. Öyle söylenildiği gibi kolay maç kesinlikle olmayacaktır. Herkesin yüzde yüzünü vermesi lazım. Özellikle Sinan Hapoel maçındaki gibi oynarsa işlerini bitiririz. İlk çeyrekte dış atış yüzdesine de ihtiyacımız var savunmalarını açmamız için. Real 2 tane ard arda dış atış sokamadığı için kaybetti maçı. Koça güvenim sonsuz. Zorlancaz gibi geliyo bana ama inşallah hiç zorlanmadan alırız maçı. Bu arada Antiç parmaklarını tutarak çıktı oyundan ve hiç girmedi tekrar. Antiç olmayacaktır büyük ihtimal.

Fenevin Real Madrid'le dünkü maçını izledim. Neredeyse kusursuz savunma yaptılar. Udoh ve Vesely kararttı pota altını. Real de üçlüklerle reaksiyon vermek istedi doğal olarak fakat çok kötülerdi. Öyle söylenildiği gibi kolay maç kesinlikle olmayacaktır. Herkesin yüzde yüzünü vermesi lazım. Özellikle Sinan Hapoel maçındaki gibi oynarsa işlerini bitiririz. İlk çeyrekte dış atış yüzdesine de ihtiyacımız var savunmalarını açmamız için. Real 2 tane ard arda dış atış sokamadığı için kaybetti maçı. Koça güvenim sonsuz. Zorlancaz gibi geliyo bana ama inşallah hiç zorlanmadan alırız maçı. Bu arada Antiç parmaklarını tutarak çıktı oyundan ve hiç girmedi tekrar. Antiç olmayacaktır büyük ihtimal.
Ciddi manada enerji harcadılar,ligde daha dar bir rotasyonları olduğunu varsayarsak bence bizim maçta o mücadeleyi 40 dakika sürdüremezler. Benim en büyük korkum Vesely ve Udoh. Her ikisi de bizi çok fena yıpratacak ve başımızı ağrıtacak gibime geliyor.

SM-A500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Katılıyorum. Vesely sürekli hücum faul kovalıyor ve sürekli kendini yere atıyor. Umarım fenerasyonun hakemleri dikkat ederler. Maça iyi başlamamız en önemlisi Obradoviç hata yapanı anında çıkardığı için iyi başlarsak morallerini de hemen düşürmüş oluruz. Heyecanla bekliyorum maçı.