Tek. San. Basketbol Takımımızdan Başkan Canaydın?a Ziyaret

TEKERLEKLİ SANDALYE BASKETBOLU

616 kez okundu
Tek. San. Basketbol Takımımızdan Başkan Canaydın?a Ziyaret

Türkiye Ligi?ni namağlup şampiyon tamamlayan Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, bugün Başkan Özhan Canaydın?ı ziyaret etti.

Şampiyonluk kupasıyla Mecidiyeköy?deki kulüp binasına gelen takımımızı, Başkan Özhan Canaydın ile birlikte Başkan Yardımcısı Adnan Polat karşıladı.

Antrenör Sedat İncesu ve oyuncularımızı tek tek kutlayan Başkan Özhan Canaydın, ?En kıymetli kupamız. Hepinize tekrar çok teşekkür ederim? dedi.

Ardından bir konuşma yapan Özhan Canaydın, şampiyon takımımıza hitaben şunları söyledi:

?Kulübün kabuğunu kırıyoruz. Yeni bir kabuk yapıyoruz. Çok ciddi çalışmalarımız var. Size alakamız sonsuz. Bu takımın kurulması için çok büyük destek verdim. Sinan Bey?e (Kalpakçıoğlu) ve Yavuz Bey?e (Kocaömeroğlu) çok teşekkür ediyorum. Bugün şampiyonlukta onların da katkısı var.

Kolay iş değil yaptığınız. Ama hissedilmeye başladı. Siz Galatasaraylısınız. Her şube sıkıntı çekiyor. Siz de çekeceksiniz. Ama sonunda rahatı bulacağız hep beraber. Çünkü sizin emeğinizin, sizin duanızın bize katkıları var.

Bu branşta yenilmez armada olun! Ufkumuzu genişleteceğiz. Ufkumuz nasıl genişler? Avrupa?da ses getireceğiz. Yine size güveniyoruz. İnşallah işleri şekle soktuktan sonra yine maçlarınıza gelir hale geleceğiz. Onun da sebebi, gecemiz gündüzümüz yok. Her yere yetişmeye çalışıyoruz. Ama sizi ihmal ettiğimizden dolayı üzülüyorum. Siz üzülmeyin, telafi edeceğiz. Allah sıhhat versin, hiç eksiğiniz yok. Çünkü siz Galatasaraylısınız!? diye konuştu.

Daha sonra basketbolcularımızla sohbet eden Başkan Özhan Canaydın ve Adnan Polat, takımımızı bu akşamki forma lansmanı ve Kalamış Tesisleri?nin açılışına davet ederken, oyunculara ve teknik heyete Galatasaray Store ürünleri armağan etti.

Her yere yetişmeye çalışıyormuş beyefendi ! Bu sene kaç defa maça gitti acaba amatör şubelerde? Futbol hariç diğer branşlardaki sporcularını sokakta görse tanır mı?

Bit git be bi git ! Şu insanlara yalan söyleme bari !

sedat hocadan söz almıştım o kupa canaydına gitmiycek diye! hocam çok kırdınız beni.. o kupada emeği en az geçen hatta hiç geçmeyen kişidir canaydın. bi defa bile sizi izlemeye gelmeyen sözde başkanın ayağına keşke o kupayı götürmeseydiniz.

şurda bile kendine pay çıkarmış ya destek verdim demiş. Allah kork be özhan yeter artık.

Utanmadan rezilliğini kendi ağızıyla söylüyor.Biliyor hiç bir maça gitmediğini ama utanmadan ayağına çağırıyor o insanlar.Futbolda bir kupa kazanıldığında şaklaban gibi sahaya inip kupa kaldırmayı biliyor.Futbolcular gibi sevinmeyi biliyor.Şimdi bu insanlara niye üvey evlat muamelesi yapılıyor.Takımada kızmak lazım ama onlarda aksi davranışta bulunamazlar.Sonuçta aradaki tatsızlıktan onların başı ağrıyacak.

Eğer başkan takıma ve teknik kadroya ; "Galatasaray´ı destekleyenler her branşta hemen hemen aynı kişiler, bildiğiniz gibi bende taraftarı protesto ediyorum bu nedenden dolayı çok istememe rağmen salona gelerek size destek veremedim" deseydi bu kadar komik duruma düşmezdi. Başkanda büyük bir değişim görüyorum, eskiden konuştukça ağlatırdı artık konuştukça güldürüyor!

Semih insanlar bazen istemediği şeyleri de yapmak zorunda kalabilir. Eğer takım başkanı ve yönetimi protesto etseydi Canaydın´ın takımı dağıtmayacağı ne malumdu. Muhtemelen Sedat Hoca yüreğine taş basıp gitti o törene.

Canaydına rağmen şampiyon bu takım !

Gerek Hoca gerek oyuncularda kırgındır bu ılgısızlıkten mutlaka.
ılk bjk macında mac sonu canaydının amator de olmamasını sorgularken bız trıbunde ,
GS tv oyuncularımızla olan roportajlarını yarıda kestıler.Arkada olusturdugumuz fon muzıgınden oturu.
O an trıbune donup bızı alkıslayan oyuncularımızın yuzundekı ıfade anlatıyordu herseyı..
İyiki son maca da gelmeyerek istatistiklerini ve macta konsantremızı bozmadılar.Biz macta takıma oyunculara ayıp oluyor dusuncesıyle zar zor tutuyoruz kendımızı & hatta bazende tutamıyoruz ve yonetıme yonelık seylere kayıyoruz.Birde salonda olsaydılar macla hıc ılgılenemezdık heralde.
Gelmyedurun.

Bence takım doğru şeyi yapmış. Her ne kadar Canaydın'ın ilgisizliği hat safhada olsa da, sonuçta kulübün başkanı. Yalan mı doğru mu bilinmez ama Canaydın'ın verdiği destek sözlerini bu sezondan itibaren tutması lazım. Avrupa'da başarı için bu şart.

Herkese ve herşeye rağmen şampiyon takım.Her türlü olumsuzluğa rağmen.

Utan Canaydın utan.

Verdiğin sözlerin arkasında dur , duramayacaksan konuşmayacaksın.

Bence de yapmaları gerekeni yaptılar..Sonuçta Galatasaray duruşu denen birşey var..Kupa alıp başkana gelmiyoruz demek yakışmazdı oyuncularımıza..Onlar kupayı aldılar gittiler..Onda da birazcık duygu varsa utanmıştır zaten..E utanmıyorsa yazık!

Sevgili Takım Arkadaşlarım,

Bu şekilde başlamamın sebebi artık sizin de takımımızın bir parçası olmanızdandır.Sevincimizi sizlerle yaşadık binlerce kat çoğaldı üzüntümüzü sizlerle paylaştık binlerce kat azaldı.

İçimiz dışımız her zaman bir oldu.Kurulduğumuz günden bu güne armamız,formamız ve taraftarımız için savaşacağız dedik ve aslanlar gibi savaştık.

Binlerce sıkıntı çektik ama içimize ağladık, asla işimize,kulübümüze ve taraftarımıza ihanet etmedik.

Gazetelerle ,dedikodularla ve takımımızı parçalama planlarıyla bizi bitirmek isteyen takımları oyunumuzla ve inancımızla sahaya gömdük.

Kurulduğumuz sezon maçlarımız başladığında 1-2 seyirci ile oynarken taraftarımıza hiç sitem etmedik.Biz mücadelemizle ve sabırla bir gün taraftarımızın gözbebeği olacağımızı çok iyi biliyorduk.

Galatasaray formasını giydiğimiz andan itibaren 102 senelik bir kültürün parçası olduğumuz bilincindeydik ve hep ona göre davrandık.

Ve Muhteşem bir Şampiyonluğu bileğimizin yüreğimizin hakkıyla elde ettik.Bu Şampiyonluğumuzu maçlarımıza gelen gelmeyen ama birgün mutlaka gelecek olan milyonlarca Galatasaray Taraftarına armağan ediyoruz.

Sevgili Yavuz Abimize ,herşeyimize, Kupamızı engelliler için Türkiyenin hatta Avrupanın en büyük işler yapan ,Yavuz abinin Kurucusu ve Başkanı olduğu TESYEV vakfında vermek istedik.O vakıf sayesinde modern spor sandalyeleriyle oynadığımızı ,binlerce YTL değerindeki protezlerle yürüdüğümüzü ve TESYEV bursuyla eğitim aldığımızı çok iyi biliyorduk.

Yıllar önce Yavuz Kocaömer Abimizin kurduğu bu vakfın engelli sporuna ve eğitimine vakfettiği milyonlarca dolarlık yatırımlar ,sizinde yakından takip ettiğiniz gibi artık kendini göstermeye başlamıştır.Daha 5-6 yıl önce 10 u geçmeyen takım sayısı günümüzde 60 ları geçmiştir.Milli Takımımız Avrupanın ilk 10 takımı arasına girmiştir ve yine kurucusu olduğu Galatasarayımız daha 2. yılında Süper Lig Şampiyonluğunu elde etmiştir.

Kupamızı Yavuz abimize götürdüğümüzde hepimizi tebrik etmiş,doğuştan Galatasaraylılığı ve herzaman ki vakur tavrıyla Kupanın Galatasaray Kültürüne yakışır bir şekilde Başkanımız Özhan Canaydın'a gitmesi için bize talimat vermiştir.

Dün Başkanımızı ziyaret ederek Kupamızı kendisine götürdük ve son derece iyi karşılandık sonrasında da Kalamış tesislerindeki açılışa davet edildik.Orda da muhteşem bir şekilde davetlilere tanıtıldık.

Ve son olarak Sinan Abimiz ,Sinan Kalpakçıoğlu.Türkiyedeki en önemli spor yöneticisi.2.Lig dahil hiç bir maçımızda bizi yanlız bırakmayan tüm sporcularımızın Sinan Babası.Anlatacak çok şey var onun hakkında ama yaşadığım son olayı anlattığımda,bizim onun için onun da bizim için ne anlama geldiğini çok iyi anlayacaksınız.

Çok önemli bir toplantısı sebebiyle yurt dışında olmasından dolayı final musabakalarına gelememişti.Şampiyonluk yemeğimizi verdiğimiz akşam 21:30 da uçaktan inip ,zaman kaybetmeden yanımıza geldi ve ondan sonra tüm takım "alemin kralı geliyor" tezahuratları ve gözyaşları içinde Sinan Beye sarıldı.

Sinan Bey yanıma geldiğinde oda gözyaşlarını tutamayarak bana "Bana Bu takım kadar içten ve sevgiyle sıkı sıkı sarılan çok az insan var"demiştir.Başka söze gerek yok sanırım.

2 yıl içerisinde böyle büyük bir aile olduk ve bu ailenin git gide büyüyeceğini biliyoruz.

Emeği geçen herkeze teşekkür ediyorum.

Nice Şampiyonluklara,

R.Sedat İNCESU

Re:

Onur Yavuz' Alıntı:
Semih insanlar bazen istemediği şeyleri de yapmak zorunda kalabilir. Eğer takım başkanı ve yönetimi protesto etseydi Canaydın´ın takımı dağıtmayacağı ne malumdu. Muhtemelen Sedat Hoca yüreğine taş basıp gitti o törene.

abicim haklısın ama şöyle bişey var ki sene boyunca sen hiç bişey yapma, bi defa bile maça gelme, bu çocukların antrenman yapmasına engel ol, benzin paralarını bile verme, ondan sonra sampiyonluk al karşına bu kupa için çok emek verdik de. hiç samimi değil. ben bunu sindiremiyorum içime. bu başarı onun başarısı değil hatta ona inat kazanılmış bi şampiyonluk ama adam bu başarıyı kendi üstüne almayı söyliycek kadar yüzsüzlük yapıyo..

sedat hocam,

mactan sonra gelip elinizi sıkıp tebik ettim ama tekrar tekrar teşekkürler bu şampiyonluk için. çeşitli sebeplerden dolayı sadece 4-5 defa yanınızda olabildim ama bu şampiyonluk için verdiğinizi emekleri (takım olarak) çok çok iyi biliyorum. böyle yürekten oynayan bi takımı böyle aslan yürekli oyuncuları gördükçe gözlerim doluyo gercekten. o hırs o inanç ve en sonunda son kornayla birlikteki şampiyonluk sevinci görülmeye değerdi. bütün aslanların maç içindeki hadi maç bitsin de artık şampiyonluk gelsin kucaklaşalım taraftarla heyecanı bütün maç belli oluyodu. emeklerinin karşılığını da en güzel şekilde aldılar..

bu klübe, bu formaya, bu renklere layık olduğunuz için size ve bütün takıma tekrar teşekkür ederim. hayatımın en anlamlı şampiyonluklarından birini yaşadım..

Kalamış gecesinde de gördük ki GALATASARAY armasını bu kadar güzel taşıyan az sayıda insan var... Sedat hoca ve takımı gibi... İyi ki varsınız...

Sedat hocamıza ve takımımıza bir kez daha sonsuz teşekkürler. Yavuz Kocaömer'e, Sinan Kalpakçıoğlu'na sonsuz teşekkürler. Bu büyük başarıda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. İnşallah devamı ve daha fazlası da gelecektir.

Bu arada Canaydın bu olaydan sonra yerin dibine girmek yerine yalan söylüyorsun. Sen başkanı olduğun klübün tekerlekli sandalye takımının maçlarına 1 kez dahi gitme, onlar kupayı senin ayağına getirsinler. Ayıp be ayıp! Utan kendinden Canaydın. Utanmıyorsan bile bari yalan söylemeye devam etme. "İşleri çok yoğunmuş." Pehhhhh... Koca bir yalan...