2019-2020 Galatasaray Futbol Takımı

İttire kaktıra vatan millet Sakarya ile şampiyon olmaktan bıktım. Adam gibi bi yapılanma ve sisteme geçilmesi lazım artık. Zaten rakip yok ligde, farkı da açmışız şampiyonluk sayılarında iyice. Bundan hazır ortam olamaz. Koy bi sistem bilen yabancı hoca, gönder Selçuk gibi çöpleri, biz de artık deplasmanda Avrupa’da orda burda sinmeyen cesur bi futbol ve her şeyden önemlisi “futbol” oynayalım. Ayrıca hoca niye yardımcılarını Elmander-Drogba-Sneijder üçlüsünden kurmuyor? Dünya tarihine adını yazdırmış süperstar oyuncular bi Türk kulübüne gelmiş. Bi zahmet bir şeyler teklif edin de kulüp bünyesinde yer alsın arkadaş ne vizyonsuz adamlarsınız.

Hasan Şaş ve Ümit Davala zerre bir şey öğrenememiş Fatih Hoca'dan.
Hakikaten böyle bir şeye ihtiyacımız var.
Drogba Sportif Direktör, Sneijder Hocanın yardımcısı olsa ne güzel olur.

İttire kaktıra vatan millet Sakarya ile şampiyon olmaktan bıktım. Adam gibi bi yapılanma ve sisteme geçilmesi lazım artık. Zaten rakip yok ligde, farkı da açmışız şampiyonluk sayılarında iyice. Bundan hazır ortam olamaz. Koy bi sistem bilen yabancı hoca, gönder Selçuk gibi çöpleri, biz de artık deplasmanda Avrupa’da orda burda sinmeyen cesur bi futbol ve her şeyden önemlisi “futbol” oynayalım. Ayrıca hoca niye yardımcılarını Elmander-Drogba-Sneijder üçlüsünden kurmuyor? Dünya tarihine adını yazdırmış süperstar oyuncular bi Türk kulübüne gelmiş. Bi zahmet bir şeyler teklif edin de kulüp bünyesinde yer alsın arkadaş ne vizyonsuz adamlarsınız.

Olmuyor iste kardesim olmuyooor.
Bu takima Italya Milli Takimini calistirmis Prandelli geldi - Olmadi
Inter, City calistirmis Mancini geldi - Olmadi
Bu hocalar taktik, sistem bilmiyormuydu?
Daha Ligin ilk maci nedir bu yangin ya

Ligin ilk maçı da bizim aynı senaryoyu izlediğimiz 100.maç belki de. Biz ligin ilk maçı diye yazmadık, sürekli aynı kanser oyunu görmekten bıktığımız için yazdık. Geçen hafta süper kupayı kazandığımızda da yazdık buraya iğrenç futbol iğrenç oyun diye. Sıkıntı yok ligi yine alırsın kupayı kaldırırsın ben işin o kısmında değilim. Ama Avrupa’da tokadı yer geri gelirsin. Hazırlık maçlarında 4 4 lük yaptılar, ki onlar da sıradan takımlardı.
İyi kötü öyle ya da böyle bi sistem oturtmak zorundasın. Napoli gidip Liverpool PSG grubunda kök söktürüyorsa ben gidip en kek grupta elenmek istemiyorum. 2017 den beri aynı senaryo. Evinde taraftarla es gürle, deplasmanda dualarla mucizelerle şansa bala dön.

Sportif direktör olması şart değil. Tüm dünyada tanınan, vakıfları olan, global ve futbol tarihine geçmiş süperstar bir isim. Karakteriyle, profesyonelliğiyle bile bir çok futbolcumuza çok şey katar. En kötü ihtimal transferde bile etkin rol oynar. Galatasaray’ın bi yüzü olur, dış dünyada bi reklamı bi vitrini olur. 2011-12-13 yıllarında bu işlere önem veriliyordu. Galatasaray’ı dünyaya açmak, tanıtmak reklam yapmak vs için girişimler ve kuruluşlar da olmuştu sanırım hatırlıyorum.

Selçuk'u oynatmak filan tamam ama Seri'ye top dağıttırıp Selçuk'u box-to-box oynatmak nedir yahu? Tam tersi olsa bir nebze anlaşılır. Hele ki bir de elinde tek iyi yapabildiği iş dönen topları karşılamak ve box-to-box oynamak olan Donk varken...

Sürekli Beşiktaş'ın feda dediği, Fenerbahçe'nin şike davası geçirdiği veya rekor düzeyde düşük puanlarla şampiyon olacağımız sezonlar olacağının, CL'de kek grupların geleceğinin garantisi yok. Olsa bile herkes skor taraftarı olmak zorunda değil, bu oyunu keyif almak için izleyen, takımını iyi oynarken görmek isteyenler de olabilir. Ben mesela bu takımı en son Mancini döneminde derli toplu oynarken hatırlıyorum. Adam takımı ligde alt sıralardan ve CL'de Real Madrid'den 5 yemişken aldı ve CL'de hiç rencide olduğumuz maç olmadan Juve'yi geçerek, ligde de 2. sıraya tırmanarak bitirmeyi başardı. Keşke kendi takımını kurduğunu da görebilseydik. Demek ki vizyoner bir başkan ve iyi bir hocayla bir şeyler olabiliyormuş. Fatih Hoca'nın da artıları yok değil ama eksilerini de törpüleyecek hamleleri yapabilmesi lazım. Gerekirse kulübeye iyi bir koç getirsin ama bu takım şu koşulda bunu oynuyor diyebilelim. Geride altı adamımız var, en ayağı top yapamayan Luyindama bile ortalamanın üzerinde sayılır ama Denizli karşısında orta sahayı pasla geçemediğimiz periyotlar oldu.

Selçuk'u oynatmak filan tamam ama Seri'ye top dağıttırıp Selçuk'u box-to-box oynatmak nedir yahu? Tam tersi olsa bir nebze anlaşılır. Hele ki bir de elinde tek iyi yapabildiği iş dönen topları karşılamak ve box-to-box oynamak olan Donk varken...

Sürekli Beşiktaş'ın feda dediği, Fenerbahçe'nin şike davası geçirdiği veya rekor düzeyde düşük puanlarla şampiyon olacağımız sezonlar olacağının, CL'de kek grupların geleceğinin garantisi yok. Olsa bile herkes skor taraftarı olmak zorunda değil, bu oyunu keyif almak için izleyen, takımını iyi oynarken görmek isteyenler de olabilir. Ben mesela bu takımı en son Mancini döneminde derli toplu oynarken hatırlıyorum. Adam takımı ligde alt sıralardan ve CL'de Real Madrid'den 5 yemişken aldı ve CL'de hiç rencide olduğumuz maç olmadan Juve'yi geçerek, ligde de 2. sıraya tırmanarak bitirmeyi başardı. Keşke kendi takımını kurduğunu da görebilseydik. Demek ki vizyoner bir başkan ve iyi bir hocayla bir şeyler olabiliyormuş. Fatih Hoca'nın da artıları yok değil ama eksilerini de törpüleyecek hamleleri yapabilmesi lazım. Gerekirse kulübeye iyi bir koç getirsin ama bu takım şu koşulda bunu oynuyor diyebilelim. Geride altı adamımız var, en ayağı top yapamayan Luyindama bile ortalamanın üzerinde sayılır ama Denizli karşısında orta sahayı pasla geçemediğimiz periyotlar oldu.

Mancini dedigim adam zaten kalicakti ama Ünal Aysaldan 60 Milyon Euro Transfer bütcesi istedi sezon sonu.
Bu arada Mancinili devre arasi transfer dönemimde 19 Milyon Euro harcadik. Devre Arasi transferlerin bazilarini sayiyorum simdi sana...
Burdisso, Ontivero, Koray Günter, Izet Hajrovic, Salih Dursun, Umut Gündogan
Fatih Terim devre arasinda Ndiayeyi kaybetmis ama Donkla Sampiyon yapmistir bizi.
Ozan Kabakin gitmesini veto etmis ama Yönetim göndermistir.
Belhanda, Feghouli gibi sorunlu oyunculari idare etmistirki bunlar onun transferi degil

Muslera

Linnes-Luyi-Donk-Nagatomo

Nzonzi

Emre-Feghouli-Seri-Babel

Falcao

Konya maçı 11'miz...

Diagne, Belhanda, Mariano ve Yunus'u bir şekilde satmak lazım..

Abdürrahim Albayrak, Falcao'yu almaya gideceğine uluslararası birisi yapsın bu işi.

Bende Abdürrahim'den çok memnun değilim ama Drogba senede kaç oyuncu izliyor, bu yöneticilik işlerinden anlar mı... Sportif direktörlük dediğimiz şey sadece büyük isim olmakla olmuyor. Kulübün reklam yüzü olsun derseniz anlarım da diğer türlüsü çok afaki.

Olmuyor iste kardesim olmuyooor.
Bu takima Italya Milli Takimini calistirmis Prandelli geldi - Olmadi
Inter, City calistirmis Mancini geldi - Olmadi
Bu hocalar taktik, sistem bilmiyormuydu?
Daha Ligin ilk maci nedir bu yangin ya

Takımın düzeleceğinden şüphem yok da yabancı hoca ilk mağlubiyetinde asar kesilir bizde. O yüzden yabancı hocanın başarılı olması mümkün değil. Prandelli'yi ayrı bir yerde tutuyorum da Madrid-Juve'li gruptan çıktıktan sonra Şubat ayında Mancini istifa çekiyordu tribün. Takım tempo yapamıyor, bu gidişle çözüleceğini de sanmıyorum. Yine 69-70 puanla şampiyon olup, ŞL'de nal toplayacaksak ne anladım bu kadar transferden. Hala Seri 6 numara, Selçuk 90 dk oynuyor.

Mancini dedigim adam zaten kalicakti ama Ünal Aysaldan 60 Milyon Euro Transfer bütcesi istedi sezon sonu.
Bu arada Mancinili devre arasi transfer dönemimde 19 Milyon Euro harcadik. Devre Arasi transferlerin bazilarini sayiyorum simdi sana...
Burdisso, Ontivero, Koray Günter, Izet Hajrovic, Salih Dursun, Umut Gündogan
Fatih Terim devre arasinda Ndiayeyi kaybetmis ama Donkla Sampiyon yapmistir bizi.
Ozan Kabakin gitmesini veto etmis ama Yönetim göndermistir.
Belhanda, Feghouli gibi sorunlu oyunculari idare etmistirki bunlar onun transferi degil

Belhanda ve Feghouli geçen sene bu takımı şampiyon yaptı, onun transferi değil ama şu an takımın en iyi iki oyuncusu. Hoca kendi de söyledi zaten Belhanda'ya teklif geldi gitmek istemesine rağmen satmadık diye. Sanki bu adamlar para alıp yatıyormuş gibi konuşuyorsunuz adamlar ikinci yarı sırtladı takımı şampiyon yaptı geçen sene.

Takımın düzeleceğinden şüphem yok da yabancı hoca ilk mağlubiyetinde asar kesilir bizde. O yüzden yabancı hocanın başarılı olması mümkün değil. Prandelli'yi ayrı bir yerde tutuyorum da Madrid-Juve'li gruptan çıktıktan sonra Şubat ayında Mancini istifa çekiyordu tribün. Takım tempo yapamıyor, bu gidişle çözüleceğini de sanmıyorum. Yine 69-70 puanla şampiyon olup, ŞL'de nal toplayacaksak ne anladım bu kadar transferden. Hala Seri 6 numara, Selçuk 90 dk oynuyor.

Belhanda ve Feghouli geçen sene bu takımı şampiyon yaptı, onun transferi değil ama şu an takımın en iyi iki oyuncusu. Hoca kendi de söyledi zaten Belhanda'ya teklif geldi gitmek istemesine rağmen satmadık diye. Sanki bu adamlar para alıp yatıyormuş gibi konuşuyorsunuz adamlar ikinci yarı sırtladı takımı şampiyon yaptı geçen sene.

Öyle diyorsunda Fatih Hocadan önce Belhandaninda ve Feghoulinda performansi cok düsüktü...Tudor Zamani
Fatih Hoca bu aciklamayi taraftardan cok elestiri geldiginde yapti, Futbolcunun arkasinda durmak icin onu kaybetmemek icin
Evet bu ikisinin cok faydasi olmustur ama Fernando Regesi, Onjekuruyu son haftalarda Marianoyu unutmamak lazim

Maçı izlerken üzülüyorum.

Seri'yi çıkartıyor, Ahmet'i alıyor, Selçuk'u tutuyor, penaltıyı gol kralına attırmıyor, gol ihtiyacı varken Jagneyi çıkarıyor...
Say say bitmez.

EElimizdeki forveti piyasaya pazarlamaya çalışıyoruz; adam bireysel çabasıyla penaltı yaptırmış, o penaltıyı o adama attıracaksın; tabi ki sadece o kazandırdığı için değil; birincisi bu takımın en iyi penaltı atıcısı olması, ikincisi penaltıyı yaptıranı ödüllendirmek, üçüncüsü de "gol atan adamı daha kolay satarsın" ama siz gidin Selçuğa attırın...

Sistem yok; keyif yok; Avrupa'da yine hüsran...

Onyekuruyu alamadın, peki Rodriguez neden alınmaz? Sen çizgide Babel'i mi kullanacaksın; yaşını ilerde olan adam ne kadar sprinter olabilir!

İİnsan vallahi sıkılıyor.

Avrupa yakınlarına bak, bir de bize...

Bu takım geçen sezon ikinci yarı 1 deplasman kaybetmiş ama kimse fikstüre bakmadan inanmaz muhtemelen bu bilgiye. Neden, çünkü iyi oynadığımız hiç bir maç yok. Şansa, mucizeyle kazanılmış maçlar veya puanlar. Yukatel bilmem neyden 2 yiyip gol atamayan takımın yarın Trabzon’dan yine deplasmanda 4-5 yemesi muhtemel.
Ben 2 haftada bir “yine deplasman...” demekten usandım iki yıldır. Millet Real Madrid deplasmanında bile sinmeyen sisteme sahip, biz kendimiz ligin Real Madridiyiz ama her Anadolu deplasmanı hüsran, rezillik. Ve evet bu ülkede sistem, yabancı antrenör gibi kavramlar 3 büyüklerde çok zor. Adamın geldiğinde yaptığı ilk iş Selçuk’u yedeğe almak oldu, iyi de oldu ama sonrası malum..

Diagne ve Belhanda yı satmayı beceremeyen yönetim Linnes ve Mariano'dan birini satmayı düşünüyor.
Linnes belki daha çok para eder 7-8 e satarız ama bence gitmesi gereken Mariano.
Artık yaşı geldi ve dinamizmini kaybetti.
Deplasmanlarda ki oyunu için yorum dahi yapmak istemiyorum.
Linnes hem devamlılığı daha iyi olan hemde sol bekte de oynayabilen bir oyuncu olduğu için Linnes kalmalı.
Nagatomo olmadığı zamanlarda Linnes giderse Ömer Bayram ve Emre Taşdemir'e kalmış olacağız ki bunu düşünmek bile istemiyorum.
Bu yüzden Mariano'yu elveda demek lazım.
Ayrıca yedek birde golcü lazım. Tüm sezon Falcao ile gitmez çünkü. Bu yüzden Kostas ve Ozornwafor'a da bir an önce yol vermek lazım.