Burak Elmas

Mazbatasını alalı 2 gün oldu bu ne acele yahu 😀
Ay sonuna kadar bekleyelim o zaman eleştiririz.
Anlaştığımız oyuncular var, Fatih hoca da tamam derse, 5 günde bitiririz dedi. Herkes Fatih hoca tamam derse kısmını kesiyor diğer kısmı alıyor 😀 Muhtemelen Fatih hoca o isimlere onay vermemiştir.
Umarım bu konuda patlamaz ama bizim anlaştığımız oyuncular vardı ama FT istemedi biraz sürrealist bir yaklaşım olur. Umarım konu oralara gelmez. Ayrıca o görüşmeleri Işıtan Gün'ün yürüttüğü söyleniyordu öyle çok da istenmeyecek isimler olmaması beklenir. Zaten başkan olarak anlaştığın bütün oyuncular veto yerse temel fıkrası gibi bir yerlerde yanlış yaptığın bir şeyler var demektir ama daha da önemlisi şu stad sponsorluğu uluslararası ortadoğulu firma meselesi. Onun ivedilikle açıklanması gerekiyor. Tabi rakamlar da söylenildiği gibi çıkmalı.

Bu Çalhanoğlu meselesinin üzerine nasıl bu kadar çok düşüyor bizim taraftarlar ? Bu adam Avrupa'nın en büyük takımlarından birinin banko ve önemli ilk 11 oyuncusu değil mi ? Bu adam henüz 27 yaşında değil mi, piyasası en az 30M değil mi ? Her sene kim atıyor bu mevzuyu ortaya; milletle dalga geçer gibi...

Bu Çalhanoğlu meselesinin üzerine nasıl bu kadar çok düşüyor bizim taraftarlar ? Bu adam Avrupa'nın en büyük takımlarından birinin banko ve önemli ilk 11 oyuncusu değil mi ? Bu adam henüz 27 yaşında değil mi, piyasası en az 30M değil mi ? Her sene kim atıyor bu mevzuyu ortaya; milletle dalga geçer gibi...

Kimin attığı problem değil de hala yiyen büyük bir kesimin olması daha büyük sıkıntı

Yani ben yıllardır gülerek okuyorum şu haberleri gerçekten yiyen var mı diye. Ciddi ciddi inananlar var mıymış ? Adamın her hafta frikik golünü izleyip hala bize geleceğine inanan varmış demek, vay be. Adam Milan gibi bir devin İbra ile birlikte en önemli oyuncusu. 33-34'den sonra niye gelmesin ?

Yani ben yıllardır gülerek okuyorum şu haberleri gerçekten yiyen var mı diye. Ciddi ciddi inananlar var mıymış ? Adamın her hafta frikik golünü izleyip hala bize geleceğine inanan varmış demek, vay be. Adam Milan gibi bir devin İbra ile birlikte en önemli oyuncusu. 33-34'den sonra niye gelmesin ?

Artık İnter in oyuncusu oldu. Sözleşmesi bitince 33 34 yaşında gelir 😀

Hakan bence çok overrated bir adam. Şutu hariç öyle üst düzey bir özelliğide yok. Preer lige gitmesi bize gelmesinden daha düşük bir ihtimaldi bence, o tempoyla nereye gidiyor.İtalyanlarda para konusunda eli sıkı adamlar verdikleri maaşlara bakarsanız göreceksiz net ücretler çok düşük. Şuan piyasası olmasa seria da bence gelebilirdi bize dünya yıldızı değil bu adam.İnter den sonra da 30 yaşında kesin gelir bize son kontrat için.

Hangisini yönetim hangisini Fatih Terim yaptığını da size göre sene sonu belli olur. Buradan eleştirdiğiniz, laf soktuğunuz bakış açısından hiç bir farkınız yok maalesef.

Taraftar dediğin kesimin büyük çoğunluğunu gözünde büyütme. Kimisi Galatasaray'ın maçından başkasını izlemez, kimisi futbolu hiç doğru düzgün izlemeden sadece transfer haberleriyle taraftarlığını hisseder vs. Büyük kitleler bundan ibaret. Dün Aziz bile be dedi ne Salih Dursun'u senin RAMOS'u, MARCELO'yu, BENZEMA'yı falan getirmen gerek demedi mi? Kafalar böyle çalışıyor ve bu kafalar başkan bile oluyor. Transfer edilen her oyuncunun ilk 11 için alınmadığını bilmeyen, oyuncunun alacağı maaşı ve kulübün maddi durumunu ya da kadro yapılanmasını bilmeyen, üst seviye oyuncuların büyük çoğunluğunun yakın zamanda gelecek parayı bile kariyerinin çok çok önüne koymayacağını bilmeyen, kendi kulübünü dünyanın en büyük kulübü ve kendi ülkesini-ki burada aranan ülkeden çok lig seviyesidir- dünyanın en imrenilen ülkesi sanan veya hisseden zihniyet dolu.

Son düzenleme:
Umarım bu konuda patlamaz ama bizim anlaştığımız oyuncular vardı ama FT istemedi biraz sürrealist bir yaklaşım olur. Umarım konu oralara gelmez. Ayrıca o görüşmeleri Işıtan Gün'ün yürüttüğü söyleniyordu öyle çok da istenmeyecek isimler olmaması beklenir. Zaten başkan olarak anlaştığın bütün oyuncular veto yerse temel fıkrası gibi bir yerlerde yanlış yaptığın bir şeyler var demektir ama daha da önemlisi şu stad sponsorluğu uluslararası ortadoğulu firma meselesi. Onun ivedilikle açıklanması gerekiyor. Tabi rakamlar da söylenildiği gibi çıkmalı.

Niye sürrealist olsun yahu. Başkan kendisi dedi görüşmedik henüz kendisi ile. Ama isterse anlaştığımız oyuncuları 5 günde, onun listesini de 10 günde bitiririz dedi. Şimdi mesela sol bek için Fatih Hocanın ekibi Moreno yu bitirmiş, sanırım Işıtan Bey de George Bello yu. Şimdi Fatih hoca Moreno yu isterse Bello gelmedi diye 5 gün demesi yalan mı olacak? Katılmıyorum pek bu konuda size...

Son düzenleme:
Doğrudan yönetimden değilse bile teknik heyetten uyarı bile almıştır diye düşünüyorum. Bazı konularda bu yönetim ile önceki arasındaki fark ancak kozmetik düzeyde diye düşünüyordum ,şimdiye kadar emareler de bu yönde.

Yarından itibaren seçildikten sonra 10. gününü doldurmuş oluyor. Ambalaj vaatler söylemler güzel ama işin eylem kısmında aynı tutarlılığı çok net görebildiğimizi düşünmüyorum. Bizim anlaştığımız oyuncuları 5 gün içerisinde hocanın istediği oyuncuları 10 gün içerisinde açıklayabilecek durumdayız diyorsan onu yapacaksın. Bir Galatasaray başkanı ağzından çıkan şeyleri gerçekleştirmek durumundadır eğer gerçekleştiremeyecekse de söylememelidir. Biz daha önce bu tarz şeyleri çok gördük o yüzden de yeni yönetimden bu tarz şeyler görmek onlar için çok önemli dezavantaj. 5 gün 10 gün meselesinden transfer yapmak için ödenmesi gereken 600 milyon tl var söylemlerine geçiyorsan orada inandırıcılığını ciddi ölçüde kaybedersin.

Diğer önemli nokta ise bahsedilen stad ve forma sponsorluğu meselesi. Seçildiğimiz gün açıklayabilecek durumdayız diyorsan taraftar bunu görmek ister ve bence de ilk 10 gün içerisinde bir zahmet açıklanmalıydı. Yiğit Şardan artık bu paralar yok böyle anlaşmaları yapmak altı ay sürer. Hangi sıfatla görüşüyorlar bilmiyorum ama bu tarz sponsorluklar artık çok zor dediğinde linç ediliyordu. Şu ana kadar tersi bir durum da görmedik. Umarım sorun sadece açıklanmaması ya da geç açıklanmasıdır. Umarım bu tarz bahsedildiği gibi 100-110 milyon dolar gelir getirecek bir sponsorluk anlaşması gerçekten vardır.

Şu ana kadar gerçekleşen olumlu şey ise NEF sponsorluğu ama sağda solda bütçe maksimum 3 milyon euro olur gibi şeyler görüyorum. 3 milyon euroluk bir bütçe için böyle bir sponsorluğa gerek yok. 2-3 milyon euroluk bütçeleri Mustafa Cengiz de ayarlardı. Eşref Hamamcıoğlu da. Yaratılan havaya sinerjiye uymayan şeyler bunlar. Tamam yapılanma önemli Turgay Zeytingöz hamlesi de oldukça önemli ama 3 milyon euroluk bir bütçe aldatmaca olur. İyi bir yapılanma kuruyoruz bir iş ortaklığı yapacaz hedefimiz eurolig diyorsan bu yapıda NEF'in sponsorluk desteği minimum 5 milyon euro olmalıdır. Bunun altında kalan rakamlar yalnızca göz boyamakolur yalnızca ambalaj olur. Sözün özü 3 milyon euroluk bir bütçe için bu kadar tatavaya gerek yok. Yönetimlerde kim olursa olsun Galatasaray zaten bu bütçeyi koyar. Böyle bir yapılanmaya gidiyorsan amacın organizasyonu bir yerden bir yere taşımak olmalıdır. Onun için de dişe dokunur bir bütçe ve yatırım gereklidir kimse kusura bakmasın.

Mazbatayı aldıktan 10 gün sonrası bu cuma oluyor. NEF'in vereceği para ile ilgili herhangi bir rakam çıkmazken 2,3 milyon euro deyip algı yapılmasına da karşıyım. Ali Koç 3 senede onca başarısızlığa rağmen bu kadar eleştirilmedi. Bizim taraftarımız yangın çıkarıp 1 haftalık yönetime baskı yapıyor. Gerçekten anlamıyorum...

3 milyon euro oyuncu maaş bütçesi ise (oyuncu toplam maliyet değil maaş) ilk aşamada yeterli bence dolar bile olsa yeterli ama oyuncu toplam maliyet bütçesi ise az , toplam şube bütçesi ise fiyasko

Mazbatayı aldıktan 10 gün sonrası bu cuma oluyor. NEF'in vereceği para ile ilgili herhangi bir rakam çıkmazken 2,3 milyon euro deyip algı yapılmasına da karşıyım. Ali Koç 3 senede onca başarısızlığa rağmen bu kadar eleştirilmedi. Bizim taraftarımız yangın çıkarıp 1 haftalık yönetime baskı yapıyor. Gerçekten anlamıyorum...

Anlamayacak birşey yok ki temelde sportif büyüme ve başarı vaadi ve güçlü iddası ile geldi kendi kendine kısa süreler verdi (10 günde transfer bitecek) söylemlere paralel olarak icraat bekleniyor.Kimse eleştirmeye haklı çıkmaya da istekli değil bir Turgay Zeytingöz ismi çıktı diye EH’ci ben dahil bayram ettik ama somut birşeyler görmek istiyoruz

Şu 3M olayını ben de anlamadım. Herkes tutturmuş bi 3M. Bu bir duyum mu yoksa akım mı ? Benim tahminim bu adam icraatlerini temmuz ayında ortaya koyacak. Asıl merak ettiğim; her şey yerine getirilip de başarı gelmezse taraftar idam sehpasına kimi koyacak.
Ali Koç meselesine gelirsek; ona 2018'de seçildikten 2 ay sonra istifa tagleri açıldı bile. Bugün yolda görseler yüzüne tükürür FB taraftarı, güya bugün teknik direktörü kesin duyuracaktı. Oyaladıkça oyalıyor taraftarı. Ama adam Ali Koç olduğu için kongrede kimse çıkıp cephe alamıyor. Ağır eleştirenler oldu geçen gün ama aday da olmadığından tek başına aldı seçimi.