Oyuncular İdmana Çıkmadı!

Galatasaray Erkek Basketbol Takımımız bugün idman yapmak için salona gelmesine rağmen ödemeler yapılmadığı için idman yapmama kararı aldı. Çağlar Torun'un bilgisine göre yabancı oyunculara bugün saat 5'e kadar ödeme yapılmazsa serbest kalma hakkına sahip olacaklar.

Yazık vallahi. Bir de taraftarlar transfer bekliyordu, daha oyuncuları bile idmana çıkartacak kadar maaşını ödemiyormuşuz. Takımları bu hale geçirmede az-çok kimin emeği varsa Allah'ından bulsun. Başka bir şey demiyorum.

Yönetimin oyunculara ödeme yapmamasına rağmen, ödemeler yapılıyor diye açıklamalar yapması ve haber yaptırması nasıl bir rezilliktir! Yeni ekibin en büyük icraatı eski yönetimin yapmadıklarından dem vurmak!

Az önce şube Yöneticilerimizden Mahmut Recevik ile iletişim kurdum. Sabahtan beri uğraşıyoruz, 5'e kadar bu işi çözeceğiz dedi. Umarım halletmeyi başarırlar. Tek bir oyuncu bile kaybetsek sonradan para denkleştirsek bile lisans hakkımız 1 tane kaldığı için oyuncu alamayız...

Ünal Aysal yönetiminden bu yana biriken sorunlar zirve yaptı. Mustafa Cengiz yönetimi umursamazlıkta diğerlerini aratmıyor, hatta daha da kötü çıktılar.

Bu nasıl bir felaket, Galatasaray nasıl oluyor da art arda bu kadar vizyonsuz isimlerin elinde can çekişiyor. Yazık, çok yazık.

Yabancıları kaybedersek felaket bizi bekler. Düşünmek bile istemiyorum ama bu sorunu halledemezlerse küme düşebiliriz. Daha epey maç var çünkü. Vay yazık Galatasarayıma böyle vizyonsuzların eline düşmüş. Gelen hep gideni aratıyor.

Yönetimin oyunculara ödeme yapmamasına rağmen, ödemeler yapılıyor diye açıklamalar yapması ve haber yaptırması nasıl bir rezilliktir! Yeni ekibin en büyük icraatı eski yönetimin yapmadıklarından dem vurmak!

üstat haber yaptırmayı bırakın kendileri kendi ağızlarıyla canlı yayında söylediler. kadın takımına eurocup rövanşı öncesi o da yabancılara ödeme yapınca erkek takımına da ödeme yapmış gibi hissettiler belki de...

Ödemelerde kaç ay geriden gidildiğini bilen var mı? Hem erkek hem kadın basketbolda?

GS TV'deki o program gerçekten Galatasaray'a dair en utanç verici şeylerden biriydi. Programda yöneticilerin ağzından çıkan tek olumlu cümle ödemelerin yapıldığına dairdi, o da yalan çıktı.

Başkan Mustafa Cengiz ve şube yöneticileri Daçka maçına gelmişti. Taraftarımız da maçın son bölümünde ''yönetim uyuma basketbola sahip çık'' diye hep bir ağızdan tezahürat yapmıştı. Başkanımız da merak etmeyin diye taraftara selamlamıştı....
Bu son yaşananları okuduğumda nedense bu aklıma geldi. Sanırım bu gidişle merak edecek bir şeyimiz de kalmayacak...(!)

Ödemelerde kaç ay geriden gidildiğini bilen var mı? Hem erkek hem kadın basketbolda?

GS TV'deki o program gerçekten Galatasaray'a dair en utanç verici şeylerden biriydi. Programda yöneticilerin ağzından çıkan tek olumlu cümle ödemelerin yapıldığına dairdi, o da yalan çıktı.

en son eylül maaşları ödenmiş ama türklerden özellikle altyapıdan gelenlerde geçen seneden de ödenmeyen maaşlar varmış. bu yönetim de ekim maaşını ödemiş. şimdi kasımı ödeyip rahatlama derdindeler durum bu. ki odeabank'ın önümüzdeki sponsorluk ücretini kırdırıp can topsakal eylül maaşını ödemiş yani hiç maaş ödemeden götürmeye çalışmışlar üstat hürmetler...

en son eylül maaşları ödenmiş ama türklerden özellikle altyapıdan gelenlerde geçen seneden de ödenmeyen maaşlar varmış. bu yönetim de ekim maaşını ödemiş. şimdi kasımı ödeyip rahatlama derdindeler durum bu. ki odeabank'ın önümüzdeki sponsorluk ücretini kırdırıp can topsakal eylül maaşını ödemiş yani hiç maaş ödemeden götürmeye çalışmışlar üstat hürmetler...

Teşekkür ederim.

David Pick alacaklar ödendi yazdı şimdi, bakalım, umarım doğrudur.

Bugün akşam 6 idmanını oyuncularımız boykot etmişler. Takıma Cuma ve bugün toplam 400 bin dolar civarı ödeme yapılmış fakat bugün yerli oyuncular neden 2 maaş değil de 1 ay ödendi deyip idmanı boykot etmişler. Sorun yarına çözülecek inşallah.

Erkeklerdede son bikac gun durum iyi degilmis. Oyuncular moralsizmis. Bu maci hep onde goturup kazancagimizi beklemiyodum dedi. Mahmudi baya iyi etki yapiyomus herseye ramen. Onun etkisiyle bisekilde oynuyomus oyuncular. Turklerin maislarda buyuk sikinti varmis ona ragmen cok ses cikarmadan mucadele ediyolarmis. Erkeklerde playofa kalacagimizdan umutlu ama kizlarda takim bu havada devam ederse daha geriye bile dusebiliriz kendilerini toparlarlarsa playof olur dedi. Insalah iki takimda girer playofa.
Ne diyosak o V.8749120635
Daha gelirgelmez deplasmandaki darusafaka yurocup macindan once soyunmaodasinda beyler odeme yapcak para yok kusura bakmayin demisler. Bunuda marifet gibi kendileri soylemisler sagda soldada bana iletildi. Ogunden beri olumu gosterip sitmaya razi ede ede devam ediyordu sube. 1 hafta once soledigim gibi artik doruga ulasti problem ve oyuncular biz kazanip nerdeyse dusme potasindan playof potasina girdik odemelerimizi artik yapin diye haber gonderdiler olmayinca bu yolu sectiler. Yonetim odemeler yarin yada engec cuma elinizde haberini yollamis. Olay simdilik beklemede ama buyumeden cozulcek.

Haftasonu kesinlikle kazanmamız gereken, lig standartına baktığımızda kısmen zayıf bir rakiple oynayacağız ve play off için (ya da üzülerek söylüyorum yönetim hedefine göre maalesef küme düşmemek için) mücadale ettiğimiz takımlara karşı avantaj sağlamaya çabalayacağız; şu uğraşılan konulara bakın ....

Geçmiş yönetim kastedilerek; "Enkaz devraldık" , "Borç batağına girmişiz" , "Halimiz içler acısı" gibi söylemler klübü biryerlere getirmiyor maalesef. Yok şöyle oldu, yok böyle oldu gibi uzayıp giden şikayetler artık kalıplaşmış bahaneler olmaktan öteye geçemiyor.

Ocak ayındaki seçimi tabiri caizse "Çekirdek çıtlaya çıtlaya kazanacaklarını" düşünüp buna inanan Dursun Özbek yönetimi devam edeceklerini planlıyorlardı; bu plan dahilinde klübün yeni yönetim tarafından lanse edilen hale gelmiş olması açıkçası pek mantıklı durmuyor. Dursun Özbek yönetimi devam etseydi, özellikle basketbolda aynı problemler yaşanacak mıydı, yaşansaydı da kimi ya da kimleri günah keçisi ilan edip işin içinden çıkabileceklerdi bilemiyorum ...

Mustafa Cengiz yönetimi
tarafından, bu konularda sanki biraz fazla komplo teorisi yapılıyor diye düşünüyorum.

Oyuncular tadını kaçırdı artık bu işin. Kulübün durumu belli, ellerinden geldiğince ödeme yapılıyor zaten. Aç ya da açıkta mı kaldınız?

Niye tadini kaciriyorlarmis. Adamlar zaten iki uc ay geriden maas aliyorlar ve hala odenmiyorsa idmana cikmauarak cok da iyi yapiyorlar. Hobi amacli spor yapan insanlar değill bunlar profesyonel bir meslek icra ediyorlar. Elin amerikalisi litvanyalisi burafa keyfine de mi calisiyor. Bu klubun yoneticerinin oyuncu alacaklarini odemeden sokağa bile cikacak yuzlerinin olmamasi lazim. Gelgelelim piskinlik umursamazlik tavan yapmis durumda.Adamin serbest kalmasin diye bir ay maasini oduyorlar bir ay sonra gene kazan kaldirilana kadar benzer durum yasaniyor. Terbiyesizlik oyuncularda değil yoneticilerde.

Sorun yarım saat evvel halloldu. Tüm oyunculara sadece Mart ayı ödenmemiş vaziyete geldi son durum. Dursun Özbek yönetimini kutlamak lazım Cumartesi günü. Ocak'a kadar neredeyse 1 maaş ödeme ile getirmeyi nasıl başardılarsa pes! :)