2022-2023 Galatasaray Futbol Takımı

Keyif veriyoruz,domine ediyoruz,rakip kimmis tanimiyoruz.Bu takim 2011-2013 arasi takimdan bile cok daha iyi ve cok daha guven veriyor.
Kaptanimiz Muslera’nin da umarim ciddi bir problemi yoktur.Son 12 macin en kotu olayi oldu bizim icin.

Doktor bir akrabama sordum. Sağ ayak 2. ve 3. parmak metatarsal kemiklerde darbeye bağlı kırık tespit edilmiş. En az 1 ay yok sanırım.

Şimdi kritik nokta şu. Okan'a güvenir misin yoksa yabancı bir kaleci mi alırsın?

Ben Okan'a güvenirim. Yerli kontanjanonda da elimizi rahatlatır...

Doktor bir akrabama sordum. Sağ ayak 2. ve 3. parmak metatarsal kemiklerde darbeye bağlı kırık tespit edilmiş. En az 1 ay yok sanırım.

Şimdi kritik nokta şu. Okan'a güvenir misin yoksa yabancı bir kaleci mi alırsın?

Ben Okan'a güvenirim. Yerli kontanjanonda da elimizi rahatlatır...
Zaniolo geliyor gibi gozukuyor.Onun disinda ya bir orta saha alacagiz ya da kaleci..Muslera’nin olmayacagi sure onemli ve bu surede bizim fiksturumuz.Okanla idare edebilecegimiz bir fikstur mevcutsa zerre dusunmeye gerek yok.Haftaya Antep deplasmani sonra iceride Kasimpasa..Bakalim zor bir karar olacak bizim icin.Muslera’nin sakatligi son zamanlardaki takimimiz icin nazarlik olsun diyelim..

Eğer bir transfere gerçekten 20 milyon euro para verilecekse bu hakkımızı İcardi'den yana kullanalım bence. Muazzam bir adam.
Direk 20 verilmez zaten 10-12 verirsin geri kalanı bonus olur. İcardi için webster kuralı olduğu söyleniyor ve bedelsiz gelebilme durumu varmış.
Kural açıklaması bu Nihat;
FIFA'nın oyuncuların sözleşmelerini feshetme konusundaki kurallarından biri de Webster kuralı... Bu kurala göre; 28 yaşından önce sözleşme imzalayan herhangi bir oyuncu, bu imzadan üç yıl sonra sözleşmesini feshetme hakkında sahip. Oyuncunun yaşı 28 ya da daha büyükse bu sınır iki yıla indirilir.

Muslera'nın durumu çok kritik varlığı bile takıma güven veriyor. Söylediği gibi bir ay olmayacaksa bunun kararını vermek çok zor olacak tam ligin kopma aşamasındayız. Zaniolo transferi ise enteresan nasıl bu paralara çıkabildik.Min Jae transferi gibi düşünülebilir belki ama iki kere çaprazı kopmuş bir oyuncu bu endişelendirici yoksa acayip bir yetenek. Neyse değecek bir risk gibi Epl 'de top 6 takımlarına satılabilecek bir oyuncu. Zaniolo olmazsa da Zakharyan ismi çıktı onu daha çok isterim aslında Kvara tarzı bir oyuncu çıkarsa şaşırmam.

1 ay olacaksa mecbur yedek kalecine güveneceksin, ki 6-9 puan farkla da öndesin, takımın da çok iyi durumda. Zaten bu adam yedek kaleci değil mi ? Oynamayacaksa niye aldın ? Neden para ödüyorsun ? Böyle bir komedi olabilir mi...
İnâki Penâ neden kiralanmıyor o zaman ? Lastik gibi kaleciydi maşallah. Damağımızda kaldı.

Zaniolo çok iyi oyuncu FM'de bile alamıyorsun gelmiyor Galatasaray'a parasını da versen. Fakat konuşulan rakamları biz nasıl vericez orası garip geldi

Muslera icin 3-4 hafta yok deniyor.Eger oyleyse yeni bir kaleci transferine gerek yok.Sezonu kapatmis falan olsa o zaman dusunulurdu zaten.
3-4 hafta Okan idare edemeyecekse biz bu cocugu gecen sezon Giresun’a neden kiralik verdik,neden devre arasi geri donsun diye bircok kisi tarafindan yangin yapildi ve neden bu sene yedek kalecimiz olarak guvendik ?

Muslera icin 3-4 hafta yok deniyor.Eger oyleyse yeni bir kaleci transferine gerek yok.Sezonu kapatmis falan olsa o zaman dusunulurdu zaten.
3-4 hafta Okan idare edemeyecekse biz bu cocugu gecen sezon Giresun’a neden kiralik verdik,neden devre arasi geri donsun diye bircok kisi tarafindan yangin yapildi ve neden bu sene yedek kalecimiz olarak guvendik ?

Bende Okan'a güvenirdim. Hem yerli kuralında elini rahatlatır. Okan, Abdülkerim ve Kerem üçlüsü ile oynarsın. Çokta güzel olur.

Bu arada hep hakemleri elestirdik burada ama bugunku macin hakemi Halil Umut Meler’in hakkini vermek lazim.Son yillarda gordugum en temiz hakem yonetimini sergiledi.Var’a ihtiyac duymadan kendinden emin sekilde caldigi penalti,pozisyonlara yakinligi,sacma sapan kartina basvurmamasi benim takdirimi kazandi.Umarim boyle devam eder.Bir tek biraz fazla uzatma verdi gibi geldi bana.Sonucta Muslera’nin sakatligi haric oyun cok durmadi.12 dakika bir tik abartili gibiydi..

Muslera sanirim Max 2 hafta olmaz.

Kaan dün gercekten dün çok kritik müdahelelerde bulundu.Adama eleştiriler yapiliyorda bu eleştireler bence saçma Adam Almanya,İtalya,Milli takımlarda
Çok ciddi maç seviyesi TSL çok üstünde maçlara çıktı.Kaanin Oyun akli,Bölge kapamasi,Tecrübesi bu ligde oynatir

Daha imzalar atilmamis. Belki almaktan vazgecebilirler ligin durumuna göre.

Bana kalsa alirim ligler tatil edilse bile, cünkü bu firsat bir daha gelmez.
Fabrizio Romano Twitter'da: "Release clause will be around €35m for Nicolò Zaniolo deal — and it would be valid in the summer. 🟡🔴 #Gala Zaniolo will travel to Istanbul tomorrow as revealed earlier, still waiting to sign the contracts ⤵️🇹🇷" / Twitter Bitti büyük ihtimalle. yarın gelebilirmiş istanbul'a. Bütün italya basını da haberi geçmeyi başladı.

Biliyorum, anlasma tamam ama imzalar atilmamis kulüp tarafindan sözlesme daha gönderilmemis imzalamak icin.