BSL 1. Hafta | Galatasaray 70-73 Anadolu Efes

18/19 Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde sezonu derbiyle açıyoruz!

Galatasarayımız, Pazar günü saat 15.15'te Sinan Erdem Spor Salonu'nda Anadolu Efes'i konuk ediyor. Maç Tivibu Spor'dan şifresiz canlı yayınlanacak.

Biletler için; https://www.galatasaray.org/haber/basketbol/erkek-basketbol/anadolu-efes-maci-biletleri-satista/40440

2 gün önce lig şampiyonu Fenerbahçe'yi yenerek Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı müzesine götüren rakibimiz Anadolu Efes bu sezon için sağlam transferler yaptı.

Geçen sezonki kadroyu neredeyse tamamen yenileyen rakibimiz, ligimizde daha önce oynayan James Anderson, Adrien Moerman, Brock Motum gibi isimlerin yanı sıra 2 sezon önce takımımızda forma giyen Tibor Pleiss'i de kadrosuna kattı. Ayrıca Shane Larkin, Rodrigue Beaubois, Sertaç Şanlı gibi tanıdık isimleri de kadrolarına eklediklerini söyleyelim.

EuroCup'a galibiyetle başlayan Yenilmez Armada'ya bu zorlu maratonun ilk maçında başarılar diliyoruz. Umarız geçen sezonlardan farklı, son topa kadar savaşan mücadeleci bir takım izleyeceğiz.

Efes belli ki bişeyler katmış kendine, yol katetmiş. Bizim gibi küllerinden toparlanan takım için çok da kolay bi maç olmayacak ama sezonun gidişatı adına da önemli bi sınav olacak. Yerli kuralı nedeniyle bi avantajımız olacak gibi bakalım. Heyecanla bekliyoruz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Efes belli ki bişeyler katmış kendine, yol katetmiş. Bizim gibi küllerinden toparlanan takım için çok da kolay bi maç olmayacak ama sezonun gidişatı adına da önemli bi sınav olacak. Yerli kuralı nedeniyle bi avantajımız olacak gibi bakalım. Heyecanla bekliyoruz.

Bana göre yeni kural bizim için değil en iyi yerlilere sahip olan Anadolu Efes için avantaj oldu. Düşük fiyatlara alınacak potansiyelli yabancılarla bizden yüksek bütçeli takımlara kafa tutacak kadro kurulabilir. Ama işin içine yabancı sınırı girdiğinde zaten az sayıda olan kaliteli yerlileri toplayan takımları uzun serilerde geçmek çok zor. Anadolu Efes maçı bizim için zor maç, izlerken keyif veren bir takım olduğumuzu düşünüyorum, galibiyet için umutluyum.

Sezon başı olduğu için iki takımda yeni bir ekip maç iki tarafada gelebilir yenilsek bile daha maça 2 gün var ve heycanlanıyoruz daha 30-40 gün önce bir takım bile kurulacağından şüpheliydik bu kadroda emeği geçen herkese teşekkürler özellikle Ertuğrul hocaya yeni bir heyecan yeni bir düzen bu maç Arapovicin baya iyi savunma yapacağını düsünüyorum Hayes ve Z.Auguste beklenen katkıyı verir ama Harrisondan +18 sayılık katkı alırsak maçı kazanırız. Bu arada maçı dar rotasyonda oynamak en iyisi olur Ege Arar'a filan gerek yok ya Arapovic Zach gerekirse Caner Erdeniz 2 dakikalığına pivot oynar kısa beş filan deneriz. UZUN ZAMAN SONRA HEYECAN BAŞARILAR YENİLMEZ ARMADA barem ne olursa olsun 1/1 vereceğim güvenimiz tam.

Efes’in lig rotasyonu Larkin/Beabouis-Micic/Simon-Anderson/Moerman/Dunston şeklinde olacak gibi görünüyor. Fenerbahçe maçında çok sert göründüler savunmada özellikle doğuş da işin içine girince. Zor maç üstüne Marko da dışarda kalacak. Maçın bizim için kritik eşleşmesi Zach-Dunston. Andorra maçında Stevic-Diagne pek bir şey üretemedi ama her anlamds daha tecrübeli bir takımla oynayacağız. Ben takımın maçın içinde kalarak mesaj vereceğini düşünüyorum. Maçım saati de çoğunluk için iyi görünüyor.Bu maçtan istediğimizi alırsak takım için daha gür ses çıkarabileceğimizi düşünüyorum. Andorra maçından daha kalabalık olmak ümidiyle

Ataman CB kupası rotasyonundan feragat etmezse işimiz zor. Hücum üretkenliği tartışılır ama Doğuş-Micic-Metecan-Moerman-Dunston rotasyonunun ligde ritmini bozamayacağı takım yok. Moerman yerine Motum'u falan tercih ederse bizim işimize gelir. Dunston'ın süresinden kısıp Sertaç'a süre vermesi de onların savunmasını mutlaka olumsuz etkileyecektir. Dunston kendi adamını geçtim, yardım savunmasıyla da müthiş arıza çıkardı hafta içi.

Başa baş oynamamız yeterli. Takım Andorra maçında oyunun iki tarafında da bize umut verdi, bu umudu muhafaza etmemiz en önemlisi. Kazanırsak elbette ballı kaymaklı olur :)

Çok fark yemeden başa baş oynanılacak bir maç beni mutlu edecektir.
Geçen senenin aksine bu sene takımı özlüyorum.
Umarım yine hem hücumda hem de savunmada bizi mutlu edecek bir maç olur.

Cok zor mac tabii ki.
Efes bu sene Eurolig'de dahi iddiali olabilecek bir kadro kurdu.
Fakat biz de bu sene ligi ilk 4'te bitirebilecegimizi gosterdik haftaici Andorra macinda.
Ben de bircok arkadas gibi galibiyetten ziyade macin icinde kalabilecek bir takim gormek istiyorum.
Bu asamada benim icin gayet yeterli olacak Efes ile basabas oynamamiz.

Biraz erken havaya girdiğimizi düşünenlerdenim. Andorra maçından hareket edip sezonun geneli için olumlama yapmak biraz erken geliyor bana. Efes maçı ve hemen sonrasında deplasman performansımız bize ne durumda olduğumuzu daha net gösterecektir. Takımımız gelişime açık ve sportif anlamda aç oyunculardan kurulu özellikle yabancılarımız. Bu durum umut veriyor. Efes maçında başa baş götürebilecek bir oyun istiyorum umarım sahada bu oyunu izleriz.

Cok zor mac degil cok cok cok zor mac esasen. Bu mac bizim icin olcu de degil ayrica , Eger bir kiyaslama yapacak olursak, rakip Harlemden bozma oyuncular toplulugu gibi. Sadece Nigel Hayes ve Zach performansinin tek basina yetmesi imkansiz. Tai Webster, Harrison, Klobucar, Can Kormaz ve Goksenin de maksimum iyi oynamalari halinde supriz bir sonuca imza atabiliriz.

Basarilar takimimiza. Yenebilirsek mukemmel bir olay olur benim acimdan. Cunku kafamda imkansizlastirmisim. Pesin hukum iyi bir sey degil ama rakibin rotasyonu bizimkiyle kiyas goturmeyecek derecede orantisiz.

Cok zor mac degil cok cok cok zor mac esasen. Bu mac bizim icin olcu de degil ayrica , Eger bir kiyaslama yapacak olursak, rakip Harlemden bozma oyuncular toplulugu gibi. Sadece Nigel Hayes ve Zach performansinin tek basina yetmesi imkansiz. Tai Webster, Harrison, Klobucar, Can Kormaz ve Goksenin de maksimum iyi oynamalari halinde supriz bir sonuca imza atabiliriz.

Basarilar takimimiza. Yenebilirsek mukemmel bir olay olur benim acimdan. Cunku kafamda imkansizlastirmisim. Pesin hukum iyi bir sey degil ama rakibin rotasyonu bizimkiyle kiyas goturmeyecek derecede orantisiz.

Galatasaray’ın oynadığı her maç hedef maçtır. Hoca da takım da her maça bunun bilincinde çıkar. Evet rakip güçlü ama bu yenilmeyecekleri anlamına gelmiyor. Takım çıkacak ve son topa kadsr savaşacak

Efes bu sene doğru bir planlama ile iyi bir Euroleague takımı kurdu. Maçın içinde kalmak istiyorsak çok az hata yapmak zorundayız. Biletler gayet uygun, pazar günü için güzel bir Galatasaray fırsatı, salonda olacağız.

Tai ' nin başarısız bireysel şut denemeleriyle biten bir ilk yarı . Hayes gibi adamın bire birleri oynaması gerekirken 7 top kullanan Tai ve 2 top kullanan Hayes . Maça girmesi ve takıma kazandırılması amaçlanıyor olabilir ama yaptığı top kayıpları ve şaçma tercihleri yüzünden geride kapattığımız bir ilk yarı .

Savunmamız maça döndürdü bizi ama çok basit hatalar yapıyoruz hücumda. Akıcı hucumlar yapamıyoruz coğunluk bireysel zorlamalar.

Hücumda bi tık daha düzene girersek fark atarız. Savunmada enerjimiz yüksek, hücumda da yüksek ama tercihler biraz dağınık oluyor.
Her şeye rağmen böyle koşan mücadele eden, karakter koyan takımı çok özlemişim. Maçtan ve oynanan oyundan mutluyum.

Biraz takım halinde hücum etmeliyiz,maçı kazanmak için şansımızın olmasını istiyorsak.
Hücumda özgüven sorunumuz mu var anlayamadım.

Efes'e bakıyorum onlarda şu anda düşük skorda sayılırlar.Fakat kaç tane boş üçlük denediler,kaç kere pota altına girdiler sayamadım bile.
Bizse ya top kaybı yapıyoruz ya da zorlama bir şuta kalıyoruz.