BSL 20. Hafta | Galatasaray Odeabank 84-78 Eskişehir Basket

17/18 Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 20. haftasında rakip Eskişehir Basket.

Play-off'a kalma yolunda oldukça kritik olan maç 10 Mart Cumartesi saat 15:15'te başlayacak ve beIN Sports 3'ten canlı yayınlanacak.

Ligde takımımız 7 galibiyet ve 12 mağlubiyet ile 11. sırada yer alırken, rakibimiz Eskişehir Basket ise 10 galibiyet ve 9 mağlubiyet alarak 8. sıradan play-off potasına tutunmuş vaziyette.

*Rakibimiz oynadığı son 6 maçta da yenildi.

Kadınlar günü haftasına özel, kadın taraftarlarımızın ve 0-12 yaş çocukların ücretsiz girebileceği bu kritik maça bütün taraftarlarımızı bekliyor, #YenilmezArmada'ya başarılar diliyoruz.

Sorunları bir kenara bırakıp 40 dakika boyunca sahaya odaklandığımızda bizim için çok kritik bir maç. Birazdan salona doğru yola çıkacağım. Bugün maçı 7+ ile kazanırsak çok daha güzel olacak. Son topa kadar arkadaşlar!

Kadın baskette İrem Naz,
Erkek baskette Ege..

İki yerlimizide hiç sevmiyorum..

Yahu Ege savunma ribaundu alamıyorsun..Aldıgın ribaundu veriyorsun sayı yiyoruz..

0 bile değilsin kardesim..

Bravo aslanlar son hucumda iyi savunduk 6 farkla önde girdik..İkinci ceyregin son bölümlerinde iyi oynadık farkın 6 ile 8 arası olması adaletli olurdu..

Daçka bu kadrodaki Eskisehir'i yürüyerek yendi kupada..Bizimde yürüyerek olmasada en azından rahat yenmemiz lazım..

Öte yandan Eskisehir 2018'e girdigimizden beri mac kazanamamıs..

Bu arada top Duncan'ın eline gelmeden önce hakemlerin gözü önünde Ege sakatlık geçiriyordu.Hakemlerin oyunu durdurması gerekmez miydi ?

Kadın baskette İrem Naz,
Erkek baskette Ege..

İki yerlimizide hiç sevmiyorum..

Yahu Ege savunma ribaundu alamıyorsun..Aldıgın ribaundu veriyorsun sayı yiyoruz..

0 bile değilsin kardesim..

Yerlilere para verileceğine yabancıların parasını zamanında ödesek sıkıntı olmayacak ama gelin görün ki sanki bu branş futbol yahut sutopu da yerliler daha ucuz sanılıyor hürmetler...

Bugün çok önemli bir zafer elde ettik. Hakemler rezaletlerdi. Birçok defa yanlış kararlar verdikleri için +7 yapamadık ama sorun yok. Maçın başında salonda bulunan Hakan Üstünberk'e sonunda ise Ömer Cansever'e destek tezahüratı vardı. Cansever'e ultrAslan desteği çok enteresan geldi.

Oktay hocam'ın saha kenarında ki hırsı tarif edilemez. Bizim için önemli bir şans. Ona ve takımıza sonsuz destek vermeye devam edelim.

Bugün çok önemli bir zafer elde ettik. Hakemler rezaletlerdi. Birçok defa yanlış kararlar verdikleri için +7 yapamadık ama sorun yok. Maçın başında salonda bulunan Hakan Üstünberk'e sonunda ise Ömer Cansever'e destek tezahüratı vardı. Cansever'e ultrAslan desteği çok enteresan geldi.

Oktay hocam'ın saha kenarında ki hırsı tarif edilemez. Bizim için önemli bir şans. Ona ve takımıza sonsuz destek vermeye devam edelim.

Ee üstat birileri de Can Topsakal'ın yerini doldursun değil mi :) hürmeler...

nOpz3l.jpg

“Maç planladığımız gibi gitti”

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 20. hafta maçında Eskişehir Basket’i evinde 84-78 mağlup eden Galatasaray Odeabank’ta koçumuz Oktay Mahmuti ve oyuncularımızdan Alex Renfroe karşılaşmanın ardından basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Oktay Mahmuti:

“Maç planladığımız gibi gitti. Maçın başında gergindik, bu da akıcılığımıza engel oldu. Farkı açınca biraz konsantrasyon düşüklüğü biraz da kötü müdafaa farkın azalmasına neden oldu. 6 sayının üstünde bir galibiyet almak istiyorduk ama ikili averajda eşit noktadayız, genel averajda ise rakibimizden daha iyiyiz. Süreç ne gösterecek bakacağız. Her maç her top ligimizde çok çetin geçiyor ve çok değerli. Bu ay oynayacağımız Büyükçekmece, Trabzon ve Giresun maçlarına konsantre olacağız.

Göksenin'i şu ana kadar tam saha baskıda kullanamadık. Bunun nedeni pozisyonunda oynamamasıydı bugün Emir'i kullanınca Göksenin'i de kendi pozisyonunda kullanma şansımız oldu ve böylece tam saha baskı yaptı. Bu bizim adımıza önemli bir parametre ve sezonun kalan bölümünde bunu kullanacağız diye düşünüyorum."

Alex Renfroe:

“Bugün koçumuzun bize verdiği oyun planını sahaya doğru şekilde yansıttık. Hücumda topu çok iyi dolaştırdık ve boş atışları bulup cezalandırdık. Üçüncü çeyreklerde sezon boyunca sıkıntı yaşadık, bugün ise en iyi oynadığımız çeyrekti. Bunu görmek güzeldi. Son çeyrekte altı sayıdan daha farklı kazanmak istiyorduk ama bunu başaramadık, bu konuda biraz üzgünüm diyebilirim. Çok önemli bir galibiyet aldık, takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Üç sayı çizgisinin gerisinden gösterdiğim performansta da onların emeği vardı, çoğu boş şutlardı. Bugün iyi bir ritme girdim ve şutları soktum. Şimdi sıradaki maça odaklanmamız gerekiyor. Takım olarak iyi bir durumdayız, bunu sıradaki maça taşımamız gerekiyor.”

Ömer Cansever'e ne için destek vermişler..? destek verilecek bir şey yaptı da haberimiz mi yok..?

Altı sayıya düşürtmeyebilirdik farkı, ikili averajı alabileceğimiz bir maçtı... Son bölümde hücumda gereksiz bir durağanlık yaşadık. Ligi Eskişehir'le aynı galibiyet sayısında bitirirsek, üst sırayı genel averajı iyi olan alacak. (Şu anlık 17 sayılık bir avantajımız var orada)

Renfroe bugün Galatasaray'daki kariyer maçını oynadı.

Bir uzun transferi yapabilseydik kesinlikle play-off yapardık. Ah yönetim ah...

Tebrikler takıma ve Oktay hocaya.

Altı sayıya düşürtmeyebilirdik farkı, ikili averajı alabileceğimiz bir maçtı... Son bölümde hücumda gereksiz bir durağanlık yaşadık. Ligi Eskişehir'le aynı galibiyet sayısında bitirirsek, üst sırayı genel averajı iyi olan alacak. (Şu anlık 17 sayılık bir avantajımız var orada)

Renfroe bugün Galatasaray'daki kariyer maçını oynadı.

Bir uzun transferi yapabilseydik kesinlikle play-off yapardık. Ah yönetim ah...

Tebrikler takıma ve Oktay hocaya.
Defalarca söyledik, transfer yapmamak ihanettir dedik. ki çin ligi de bitmişken iyi bir oyuncu getirme şansımız da yüksek olurdu ama Ömer Cansever efendi yerlilerden ve galatasaraylılardan oluşan bir takım kurmak istiyormuş:) Benim ona teklifim bu takımı taraftarın içinden kursun, çok daha az maliyetli olacaktır. Önemli olan maliyet ne de olsa, büyük düşünmek ya da vizyon değil:)

Ömer Cansever'e ne için destek vermişler..? destek verilecek bir şey yaptı da haberimiz mi yok..?

Üstat Ömer Bey rahmetli Edip Cansever'in oğlu olarak liselilerce çok sevilir o da can topsakal gibi lise baskette oynadı ama aleyhine propaganda yapılmasın diye liseli olduğunu pek dile getirmiyor. Anlaşılan o ki basketbol yöneticilerinin içinden Ömer Bey yeni Can Topsakal ile taraftar arasındaki diyalogtan sorumlu tutulmuş dolayısıyla ultraslan ile de...hürmetler renktaş...