EL 4. Hafta | Union Olimpija 70 - 79 Galatasaray MP

Bu galibiyetin zamanlaması çok iyi oldu..Antrapoza giren bunakların ve Galatasaray taraftarlığı kisvesi altında sistematik olarak Oktay Mahmuti ye geçirmeye başlayan insanlarda inşallah mesajı almıştır

Bu galibiyetin zamanlaması çok iyi oldu..Antrapoza giren bunakların ve Galatasaray taraftarlığı kisvesi altında sistematik olarak Oktay Mahmuti ye geçirmeye başlayan insanlarda inşallah mesajı almıştır

Olimpija maçı ile kimseye mesaj falan verilmez. Ancak Barcelona veya Siena'yı içeride veyahutta Kazan'ı deplasmanda yenersek Oktay Hoca sağlam bir mesaj atmış olur. :D

Jaka hariç takım iyiydi de bir adam olağanüstüydü.Furkan ALDEMİR ! Ribaund,blok,top çalma,sayı hepsini yaptı aslan parçası.Standart bir şut yüzdesine sahip olursa eğer çok iyi yerlere geleceğine inanıyorum.Ömer Aşık'tan da iyi olacak bence Furkan.

Bana kalirsa Oktay hoca maclara Cevher ile baslamali..Songalia yukaridaki arkadasin dedigi gibi NBA rolunde 10 dakika sure almali.. Ayrica Cevher'in potansiyelini kullanmasi daha dogrusu sure almasi halinde Turk Nowitski olacagindan hic suphem yok..

Bu takımın Lakovic'e ihtiyacı olmadığını gördük bir kez daha. Prokom'u yendiğimizde herkes "Lakovic kazandırdı", "Lakovic olmadan bir hiçiz", "Galatasaray'ın Lakovic'e ihtiyacı var" gibi; Galatasaray'ı küçük düşürücü laflar ettiler. Yalnız o kişiler bu takımın daha öncesinde, Prokom'dan daha güçlü bir takım olan Fenerbahçe'yi Lakovic'in takımı baltaladığı maçta yendiğini ve Lakovic'in yokları oynadığı lig maçlarında art arda galibiyetler aldığını göremediler sanırım. Kazan karşısında maçı kaybettiren ve Siena karşısında yine yokları oynayan Lakovic'i de fark edemediler. Şimdi de çıkmışlar, "rakip çok iyi tanıyordu ve çok iyi önlem aldı" gibi komik bir bahanenin arkasına sığınıyorlar. Şunu sormak lazım, "ya ne yapacaklardı?". Evet rakip Lakovic'i mi bekleyecekti sayı atsın diye? Tabii ki önlem alacaklar. Önlem aldılar diye sayı atamıyorsa, bir skorerin en önemli özelliği olan "kendi şutunu yaratma" konusunda eksikleri var demektir.

Ayrıca "Euroleague tecrübesi" diye yeri göğü inlettiğimize de değmedi sanırım. Prokom maçı haricinde bakarsak, takımın en kötüsü bile olabilir. Bunun aksine "Euroleague tecrübesi" olmayan bir Furkan Aldemir bize maçı getiriyor. Hem de daha zor bir rakibe karşı, daha iyi bir performansla. Euroleague tecrübesi diye bir şey yok yani. İyi oyuncu, kötü oyuncu var.

Olimpija maçı ile kimseye mesaj falan verilmez. Ancak Barcelona veya Siena'yı içeride veyahutta Kazan'ı deplasmanda yenersek Oktay Hoca sağlam bir mesaj atmış olur. :D

Haklısınız Galatasaray her sene yendiği için bu tip takımları bu galibiyetlerin bir önemi yoktu unuttum..Daha önceki senelerde cskaya barcelonaya kafa tuttuk bu sene de ezmeliyiz onları

Anadolu Efes maçı öncesi çok büyük moral ve özgüven oldu. İyi takımlarla iyi maçlar yapmaya alıştık. Bu açı takip edemedim fakat görünüşe göre Furkan Aldemir çok iyi oynamış. Top 16 için müthiş galibiyet tebrikler CİMBOM !

Garip bir hal aldık, evinde feriştahı gelse tanımayan senelerin tecrübesi ile oynayan F4 adayı Siena'dan fark yiyince, Erdemir'den fark yemiş gibi davranıyoruz. Ardından da kadro kalitesi bizim seviyemizde olmasa da Euroleague ismi bizden önde duran Olimpija'jı deplasmanda, bir Euroleague maçında yendiğimizde de küçümsüyoruz.

Benim şahsen garibime gidiyor. Adımız Galatasaray, ve mücadele verdiğimiz her branş ve organizasyonda amaç en iyisini yapmaktır. Ama biri bizi dürtüp, ilk kez Euroleague'de oynadığımızı hatırlatsa iyi olur.