EL 4. Hafta | Union Olimpija 70 - 79 Galatasaray MP

Hazır bayram varken şu maç için nevizade yapabilir miyiz?Euroleague'de en kilit maçlardan birine çıkıyoruz zira...

Çekindiğim iki nokta var;

1- Reboundlar ve pota altı. Ratko Varda 2.13, Robert Rothbart 2.17 boyunda. Umarım bu azmanlardan Rebound kapabiliriz.
2- Pick & Roll hücumlarımıza ve Lakovic-Shumpert'in dış atışlarına iyi önlem alırlarsa bir C planımız var mı? Unics ve Siena hatta Prokom Pick & Roll hücumlarımızı etkisiz hale getirmişlerdi. Prokom Lakovic'e önlem alamayınca onları yenmiştik. Ama Unics ve Siena Lakovic'i iyi kitleyince yenilgi de kaçınılmaz olmuştu.

En önemli maçımız Kazan maçıydı, kazanmamız gerekiyordu olmadı, önümüze bakmalıyız. Kötü oynadğımızı sezonu erken açtğmızdan dolayı şuanda formsuz olduğumuza ben de katılyıroum ama şu maçı kazanmak hem takım için hem de gruptaki sıralamamız için çok önemli. Kazan'ın Prokom deplasmanında takılabileceğini de düşünüyorum. Ama ne olursa olsun bu maçı öyle veya böyle almalyıız, rakip hakkında fazla bilgim olmadığından bir şey diyemeyeceğim ama yenebilecek güçte olduğumuzu biliyorum diyelim. Takıma, Mahmuti'ye güvenim sonsuz.

ZAFERLER SENİN RUHUNDA VAR

Takımdaki durgunluğun bitmesi gereken bir hafta. Olimpija macı gruptan cıkma macı. Efes macıda ligde ki liderlik macı.

Bu mac umarım kazanmak için tekrar tekrar uğraşmadığımız bir mac olur. Farkı bir kere acıp orda bitirelim.

Ben kazanacağımızı düşünüyorum.Kazan takımından bile 2 gömlek üstün ve potansiyelli bir takımız biz.Kadromuzda 4-5 tane üst düzey oyuncu var.Olimpija'nın tek bir yıldızı yok.Yenilirsek ancak kendi kendimizi yenmiş oluruz Kazan maçında olduğu gibi.Doğru rotasyon,galibiyete inanmak,mücadele bu maçın formülü;farklı dahi kazanabiliriz bunları yaparsak.

beyler formsuzluğu ve bazı oyuncuları uyumsuzluğu atlatması durumunda gruptan 3. çıkacağımıza eminim. ayrıca olimpijanın pota altı gücü bana göre hiç yok. cılız oyuncular. ratko varda çok vasat bir oyun oynuyor. izlediğim kadarıyla olimpijanın kısalarına baskı yaptığımızda kolay kazanacağımız bir maç. ilerisi için şu çok önemli. savunmada alan paylaşımı orta ve uzun mesafeli şut yüzdemiz. cevher-ender-tutku-lakovicin oyunda olduğu zaman katkı vermesi özellikle tutku ve lakovicin tutkunun asist lakovicin sayı yönünden ağırlık koyması. 4 numaralarımız üzerinden oynanan tüm oyunlar rahat pozisyonla sonuçlanıyor. bu sorunu da çözersek ilerisi için çok daha iyi yerlere geliriz. ama olimpija maçına gelirse maçı başa baş götürmemeiz gerekiyor en kötü 3.çeyrekte farkı çift hanelere çıkartmamız lazım ki bunu çok rahat yapabiliriz

Artık bu konuya çok değinmek istemiyorum ama Zaza oynuyorsa sıkıntı olmaz pota altında.Bu maç kilit maç yenersek 3. lük gelecektir yenilirsek bence 4. lük çekişmesi bile olabilir grubu geçemeyebiliriz bile öyle bir maç.Bizim amacımız Prokom ve Union'u her iki maçtada yenmek olmalıydı ilki geldi ikincisi yolda :).Özellikle Kadro olarak üstünlüğümüz var artık çarşamba gecesi saat 20.00 ı bekliyorum inşallah kazanıp derin bir ohh çekme vakti geldi çünkü önümüzde Efes ve Barcelona maçları var.O maçlar için bir moral galibiyeti şart ve o maçta bu.

Cok kritik bir mac..Bu maci nasil izleyecegim bilmiyorum.. Umarim bastan farki acariz da son dakikalarda 7-8 sayi civari fark ile bu maci aliriz..UNICS Kazan deplasmanina Moskova'dan cikarma yapacak 22 Galatasarayli taraftardan birisi olarak bu maci aldik mi ondan sonra intikamimizi tribunde bizler! sahada Galatasarayli basketbolcular ve teknik ekip hepimiz catir catir alacagiz..Kazan mini bir Panathinaikos vari seyirci gorecek tahminen Kazanda yasayan Turkleride hesaba katarsak 150-200 civari..(Maytap,Korna,Mesale!) Bu takim icin deger... Haydi Oktay hoca ve aslanlari yenin su bizden 4-5 gomlek asagidaki takimi Unionu..Her sey kac kere Euroleague'de mucadele ettin degil,oyuncu kalitenle olculuyor..Ben inaniyorum bu maci alacagimiza.

Takım malesef kötü bir yerde düşüşe geçti ve 4-5 maçtır bu kötü oyun devam ediyor, skordan bağımsız düşüncem bu. Kazan maçını kaybetmemek lazımdı içerde ama artık burdan sonrası hata kaldırmaz. Bu maçı almak zorundayız. Umarım yeniden ayağa kalkacağımız maç olur.

Aynı saatte bayanlarında maçı var İstanbul'da umarım bu deplasmandan galibiyetle döneriz dönmemiz lazım.Kolay olmayacak 40 dakika savunma direncini göstermemiz lazım Kazan ve Prokom maçlarında 1-2 dakika oyundan düşünce neler olduğunu gördük,zor maç ama alır geliriz.Bu arada Zaza oynayabilecek duruma geldi mi?

GS-EFES maçının konusunda aynı anda açılması gerektiğine inanıyorum, siteye giren insanlar bu maçıda görüp farketmeli.

Biletleride şuan satışta.

union deplasmanı çok tehlikelidir. oldukça yüksek sayı atma potansiyelleri var. geçen sene ilk maçta efesi 90-95 yenmişlerdi
Geçen sene EL'in süpriz takımıydı Union. Top 16'da Barca lı Macabi li şansız bi kura çektiler ama top 8 için yinede sonuna kadar savaştılar olmadı.Ama
geçen seneki kadrosunda Sami Udrih,Shermandini,Illievski,William Gregory takımdan ayrıldı.Yerine yapılan takviyeler ise yetersiz kaldı.
Herşeye rağmen bir balkan takımyıla deplasmanda oynuyorsanız favori evsahibidir.Formsuz olabiliriz ama raydan çıktığımızı düşünmüyorum.Yani hem hücumda hem savunmada sisteme bağlı oynamaya çalışıyoruz yinede.Sadece savunma serliğini kaybettiğimizi düşünüyorum son maçlarda.İnşallah bu maçla beraber savunmada geçen sezonki görüntümüze döner bu zor maçı alırız.

nachbar ilgileniyorlarmıs koçları açıkladı bu maçta oynamaz ama rövansta sıkıntı yaratabilir 4 numaraya göre sutu çok iyi ve ayakları hızlı sıkıntı olabilir yani

Geçen yılki kadroları büyük oranda dağıldı.En önemli oyuncularından Kenny Gregory,Vlado İlievski.Kevin Pinkney(Aliağa'da şu an),Saso Ozbolt gibi oyuncuları gitti.Jagodnikte sakat olduğu için bize karşı oynayamayacak.Şu anki duruma göre yorum yapacak olursak

Danny Green:En Önemli skor opsiyonları olarak göze çarpıyor.
Damir Markota:Yıllardır patlama yapamayan Hırvat Pf.Nba geçmişide oldu kısa süreliğine.Hala patlaması bekleniyor
Ratko Varda:Onu ülkemizde Beşiktaş günlerinden hatırlıyoruz ama o zamanki halinden eser yok.O dönem ligin en iyi uzunuydu bence

Bence gerçek oyunumuzu gösterirsek bize rakip olacak bir rakip değil.Lakovicte kendi ülkesinin takımına karşı oynayacak.Onun için de ilginç bir maç olacak

Nachbarı keşke biz alabilsek ya Songailanın yerine :) Ben bu maçın çok çok zor olacağını düşünüyorum ama kazan yenilgisinin telafisi için mutlaka kazanılmalı .