KBL 20. Hafta | BOTAŞ 79-72 Galatasaray

Davis playoff oynamamak için bilerek sattı maçı. Sezonu bitirmesine izin vermeden hemen kovmak elzem.

Ginatare geldiğinden beri en iyi maçını cıkardı.

Son bölümde Botaş maçı vermek için elinden geleni yaptı ama biz ikramları geri çevirdik.

Bu arada Botaş'ın Ankara'ya taşındığını yeni öğrendim. :(

Kenarda ağlamaklı gözlerle sahaya bakan Kobryn o haliyle bile Davis'ten daha çok katkı verdi... Dili damağına yapışan 35 sayı atıp beşleyene kadar sahadan çıkmayan Gigi'den, 3 katı ebatlarda Gray ile göğüs göğüse çarpışan Epoupa'dan falan utanır insan şu ruhunu veremeyen kızı sahada tutmaya... Kan davalısı Özge'yi bile sahaya sürdü gerçi o da acayip oldu...

4 sene aradan sonra kadın basketbol takımımızın maçını canlı izledim. Naçizane maçta gördüklerimi paylaşayım;

Quigley'in olmayışı takımı çok etkiledi özellikle 3 sayılık ve orta mesafede sıkıntı yarattı. Pota altımız yol geçen hanı gibi. Petro iyi hücumcu belki ama savunması kötü. Botaş orayı çok iyi değerlendirdi gerek Chelsea Gray gerekse Kiah Stokes ile. Kaela Davis söylendiği kadar kötüymüş. Bir tane şut sokamaz mı bir insan ya hem de skorer diye alıyoruz seni, ikinci yarıda iki tane boş şut kaçırdı ki tam momentumu almışken onları atması gerekiyordu dönüşte sayı yedik zaten. Onun dışında kayda değer bir şey yoktu. Sıradan bir maçtı, favori olan kazandı.

Takımın moralini kötü gördüm yalnız, ilk yarı sonunda ve maç sonunda taraftar olarak yanımıza çağırdık ama direkt soyunma odasına gittiler.

Hiç bir oyuncu deplasman maçlarına gitmem diye bir madde ekletecek kadar kendini bir kulüpten büyük göremez, hiç bir kulüp de böyle bir saçmalığa imza atmaz.

Galatasary gibi Türkiye'ye basketi getirmiş ve her branşında avrupa şampiyonu olmuş, dünya şampiyonlukları bulunan bir yenilmez armada'da ömer yalçınkaya-müge erdem gibi kişiler aylık 15-30 milyar skalasında maaş almaz ve bu kadar skandala rağmen hala görevde kalamaz kaç yönetim gördüler inanın bilmiyorum üstat ama artık kovulmaları gerek...Her ne kadar kimse can topsakal kadar kötü yönetici olamasa da kontenjanın dolu olup olmadığını bilmek, hatırlatmak, uyarmak kimin görevidir? Menajerler bunu bile yapmaktan acizken her yurt dışı deplasmanında en güzel nerede karın doyurulur, nerede masaj yaptırılır bunları hatmetmişken ve tüm masrafları galatasaray'a fatura ederken Quigley'nin kiralık evinin aidat borcunu da bir zahmet ödesinler yahut sözleşmeye koymasınlar, hürmetler üstat...

Sonuçta Quigley'de olsaydı kadro kaliteleri bizden üstün. Bizde ne stokes gibi çevik bir 5 var ne gray gibi bir bitirici guard ne eldebrink hatta gönderdiğimiz papova'nın bile muadili yok şu an elimizde. Yerlileri de bizimkilerden üstün ve genç. Elif ve Kübra'nın 5'te biri olamaz sittin sene geçse de irem naz.

Bugünkü maçın ilk yarısında çok tuhaf bir olay oldu. Bilmem daha önce karşılaşıyor musunuz bu tip olaylara ama ben ilk defa karşılaştım. Devrede taraftarların arasında kavga çıktı. Sebep de bir taraftarın kulağında küpe olmasıydı. Adamı tekme tokat dövdüler sonra da maçtan çıkarttılar. Tam da önümde oldu kavga. Yahu bir insan eğer kendine yakıştırıyorsa ve size zararı yoksa istediğini yapsın. Dövme mi yapıyor, küpe mi takıyor yapsın ağa bunu problem etmek cidden çomarlık örneğidir. Maalesef bu barzolar Galatasaray taraftarı arasında çok var. Haliyle Türk insanının da çoğu öyle.

Bugünkü maçın ilk yarısında çok tuhaf bir olay oldu. Bilmem daha önce karşılaşıyor musunuz bu tip olaylara ama ben ilk defa karşılaştım. Devrede taraftarların arasında kavga çıktı. Sebep de bir taraftarın kulağında küpe olmasıydı. Adamı tekme tokat dövdüler sonra da maçtan çıkarttılar. Tam da önümde oldu kavga. Yahu bir insan eğer kendine yakıştırıyorsa ve size zararı yoksa istediğini yapsın. Dövme mi yapıyor, küpe mi takıyor yapsın ağa bunu problem etmek cidden çomarlık örneğidir. Maalesef bu barzolar Galatasaray taraftarı arasında çok var. Haliyle Türk insanının da çoğu öyle.

Kavgayı kaçırmışım ama Botaş'ı adanadan ankaraya taşırsan olacağı bu :)

p6k71m.png

Davids geldiginde WNBAden uclukcu aldik diyolardi. Baktilar ortada bisey yok ilkkez avrupada oynuyor parada alamiyor kafasi karisik diye kotu oynuyor diye aciklamalar yapti Malkovic. Zaten orda belliydi bilerek oynamadigi. Allah verede su ispanyollarla yarifinal serisinde oynayacagi tutsa izlenip piyasa yaparim diye dusunsede su turu gecsek sonrasi zaten onsuzda olur. Bu takim yarifinalde Litle sakatken Ekayi eledi finalde yuksek butceli Feneri hayal kirikligina ugratti. Hemde amerikanlari o seneye kadar kucuk takimlarin buyuk oyuncusu Zelous ve ilkkez avrupaya gelen Bone ile. Kenetlenince basari gelir. Takimdaki diger 11 kisinin arasinda 2 maclik bi kisilik degisimine ugrasa yeter. Sonra ilk ucakla postalanmali.

Galatasary gibi Türkiye'ye basketi getirmiş ve her branşında avrupa şampiyonu olmuş, dünya şampiyonlukları bulunan bir yenilmez armada'da ömer yalçınkaya-müge erdem gibi kişiler aylık 15-30 milyar skalasında maaş almaz ve bu kadar skandala rağmen hala görevde kalamaz kaç yönetim gördüler inanın bilmiyorum üstat ama artık kovulmaları gerek...Her ne kadar kimse can topsakal kadar kötü yönetici olamasa da kontenjanın dolu olup olmadığını bilmek, hatırlatmak, uyarmak kimin görevidir? Menajerler bunu bile yapmaktan acizken her yurt dışı deplasmanında en güzel nerede karın doyurulur, nerede masaj yaptırılır bunları hatmetmişken ve tüm masrafları galatasaray'a fatura ederken Quigley'nin kiralık evinin aidat borcunu da bir zahmet ödesinler yahut sözleşmeye koymasınlar, hürmetler üstat...
Daha oncede yazmistim. Omerin Topsakalin her dedigine evet diyerek hep suyuna giderek gorevde kaldigi uyarma hatirlatma gibi seylerde pek bulunmadigi tamam. Deplasmandaki sahsi giderlerini kulube fatura ettigide tamam. Bunlar kabul edilemez seyler. Bu konuda yazdiklarin bozuk saat misali tesadufen dogru seyler.

Gel gelelim Muge hanima. 15bin mais aldigi dogru degil. Maisi 10binin altinda. Muge hanimin oyunculugundan beri kulube hizmet suresi 30 yila yakindir. Manegerligide 10 yilin ustundedir. Her yil duzenli mais artisi olsa primleri icin kulube dava acsa dedigin gibi 15bini bulurdu. Diger buyuk kuluplerde mevkidaslari 2 kati civari kazaniyor.

Bicok oyuncunun kirasi aidatlari faturalari sozlesmeler geregi kulup tarafindan zamaninda odenmeli. Ama bu cogu zaman zamaninda olmuyor ve gecikiyo. Bu noktada devreye Muge hanim ve erkeklerdede Cem giriyor. Tamamen kendi kisisel iliskileriyle yeri geldiginde aylarca alacaklilarin beklemesini sagliyorlar. 2 kira odenmezse evden atacak emlakcilar Muge hanim ve Cemin hatrina bekliyor. Sitelerde aidat gecikince hemen dava acip faiz isleten akilli yoneticiler yine sadece bu iki ismin hatrina aidatlari gec aliyor. Yeri geliyor temizlikci bile para almadigi icin temizlige gitmiyorda bu insanlar cebinden temizlik malzemesi alip ev temizliyor.

Muge hanimin kulube maddi katkilari cok fazla. Gorevde oldugu surece 100un uzerinde deplasmanin masraflarini tamamen kendi kisisel iliskileriyle cesitli kurumlara odetmis ve boylece yuklu bi paranin kulubun kasasinda kalmasini saglamistir. Yurolig oynadigimiz gecmis senelerde zorunlu canli yayinin mac basina 10bin liraya yaklasan masrafini kulup odeyemezken cesitli kismi sponsorlar bularak karsilatmistir.

En onemliside gecen sene tamamen ve tamamen kendi cabalariyla mektebim okullarindan 1 milyonluk sponsor bulmustur. Is resmiyete dokulup sponsorluk gorusmelerini kulup devralinca kulup ilgisiz davranmis ve 1 milyonu kucumseyerek yukseltilmesini istemis neticede Mugenin buldugu siponsoru kacirmistir.

Insanlari 15bin mais aliyor diye yanlis bilgi verip kulube buldugu siponsorlarla kulubun kasasinda kalmasini sagladigi belkide milyona yaklasan tutarlari hice sayip sanki kulube maddi zarar yaratiyormus gibi gostermeye calismakta senin gibi forumdan yalan soyledigi icin atilan birine yakisirdi. Muge hanimin manevi yonden yaptigi katkilara girmiyorum bile.