KBL 20. Hafta | BOTAŞ 79-72 Galatasaray

Kadınlar Basketbol Ligi'nde 20. Hafta!

BOTAŞ -
Galatasaray

Tarih: 10 Mart Cumartesi
Saat: 14:00
Salon: Ankara Spor Salonu
Yayın: TRT Spor

Sarayın Sultanları, Kadınlar Basketbol Ligi'nin 20. haftasında deplasmanda BOTAŞ ile karşılaşıyor. EuroCup Women'da Spar Citylift Girona'yı deplasmanda mağlup ederek yarı finale yükselen ekibimiz ligde çıkışa geçmek istiyor. Play-Off sıralamasına girebilmek için mutlak galibiyet gerekiyor. Sarayın Sultanları, Kadınlar Basketbol Ligi'nde oynadığı 19 karşılaşmada 9 galibiyet, 10 mağlubiyet ile 9. sırada yer alıyor.

Antrenörlüğünü Aydın Uğuz'un yaptığı BOTAŞ, Kadınlar Basketbol Ligi'nde oynadığı 19 karşılaşmada 12 galibiyet, 7 mağlubiyet ile 5. sırada bulunuyor. Chelsea Gray, Frida Eldebrink, Elif Emirtekin, Maryia Papova, Nevin Vatansever ve Kiah Stokes ön plana çıkan oyuncuları.

Sarayın Sultanları'na BOTAŞ deplasmanında başarılar diliyorum...

Son düzenleme:
Oha sonunda beklediğim maç yarınmış. Tabii Ankara'da oturduğumuz için senede birkaç kez anca görebiliyoruz takımımızı... Ama Quigley'in olmaması kötü oldu. Dünya gözüyle izleyemeyeceğim yine :(

Şuna bak rezillik üstüne rezillik. Bir huzurlu gün olmayacak şu şubede heralde. Parasını vermezsen bugün bir oyuncu çıkmaz yarın bigün de takım komple çıkmaz sahaya. Yıllardır bizde para sıkıntısı var ama bu seneki kadar daralmamış bunalmamıştık hiç.

Üstatlar daha iyi bilir ama galiba Allie Quigley sözleşmesine istanbul dışı türkiye deplasman maçlarına isterse gider diye madde ekletmiş can topsakal, ömer yalçınkaya ve müge erdem de bunu marina maljkovic'in zaten jefferson da sakat kabul edin telkinleriyle kabul etmiş diye biliyorum. Yani yeni bir şey değil zaten istanbul dışı toplamda galatasaray'ın 2017-2018 sezonunda 8 deplasmanı vardı.

20.haftaya kadar ki istanbul dışı deplasmanlarımız sırasıyla; bornova izmir-hatay bş-çukurova mersin-agü kayseri-aski adana-ogm ankara-mersin bş ve botaş ankara idi.

Bunlardan botaş maçı her ne kadar oynanmamış olsa da allie quigley kadroda yok ve adana aski maçını oynamadan 0-20 hükmen galip bitirdik. Şimdi kalan 7 istanbul dışı deplasmanda oynayıp oynamadığına bakalı quigley'nin ve bir istatistik çıkaralım. 8 deplasman maçı üzerinden değerlendirilmek üzere;

1) bornova izmir desplasmanı: oynadı
2) hatay deplasmanı: oynamadı
3) çukurova mersin deplasmanı: oynamadı
4) agü kayseri deplasmanı: oynadı
5) ogm ankara deplasmanı: oynadı
6) mersin deplasmanı: oynamadı
7) botaş ankara deplasmanı: oynamadı

Oynayabileceği (sakatlık açıklamasının geçerli olmadığı noel tatilini evinde geçirmesi ki bu da sözleşmede var diye biliyorum hemen ertesi kritik avrupa maçına çıkması yahut dönüşünde şimdi olduğu gibi ankaraya gitmemesi v.s. sözleşmesindeki maddeleri doğrular nitelikte tüm bu sebeplerden dolayı herhangi bir sakatlık açıklaması gelmeden aylar geçti abd'deyken) 7 maçtan 3'ünde oynadı ki bu %42.85'tir.

Sonuç olarak görünen o ki kızılması gereken kadromuzun en kıymetli ismi değil ona bu hakkı tanıyarak takım içi dengeleri bozan idari ve teknik kadrodur. Hatta yönetimin bile suçu yoktur ki kendileri öğrenince şaşırıp biraz da bu gibi sebeplerden ötürü yabancı oyunculara karşı menfi açıklamalarda bulumuşlardır. Her taşın altından Can Topsakal çıkmaya devam ediyor. O yüzden ne şaşıralım ne de dünyaca ünlü oyuncumuza kızalım...hürmetler...

Üstatlar daha iyi bilir ama galiba Allie Quigley sözleşmesine istanbul dışı türkiye deplasman maçlarına isterse gider diye madde ekletmiş can topsakal, ömer yalçınkaya ve müge erdem de bunu marina maljkovic'in zaten jefferson da sakat kabul edin telkinleriyle kabul etmiş diye biliyorum. Yani yeni bir şey değil zaten istanbul dışı toplamda galatasaray'ın 2017-2018 sezonunda 8 deplasmanı vardı.

20.haftaya kadar ki istanbul dışı deplasmanlarımız sırasıyla; bornova izmir-hatay bş-çukurova mersin-agü kayseri-aski adana-ogm ankara-mersin bş ve botaş ankara idi.

Bunlardan botaş maçı her ne kadar oynanmamış olsa da allie quigley kadroda yok ve adana aski maçını oynamadan 0-20 hükmen galip bitirdik. Şimdi kalan 7 istanbul dışı deplasmanda oynayıp oynamadığına bakalı quigley'nin ve bir istatistik çıkaralım. 8 deplasman maçı üzerinden değerlendirilmek üzere;

1) bornova izmir desplasmanı: oynadı
2) hatay deplasmanı: oynamadı
3) çukurova mersin deplasmanı: oynamadı
4) agü kayseri deplasmanı: oynadı
5) ogm ankara deplasmanı: oynadı
6) mersin deplasmanı: oynamadı
7) botaş ankara deplasmanı: oynamadı

Oynayabileceği (sakatlık açıklamasının geçerli olmadığı noel tatilini evinde geçirmesi ki bu da sözleşmede var diye biliyorum hemen ertesi kritik avrupa maçına çıkması yahut dönüşünde şimdi olduğu gibi ankaraya gitmemesi v.s. sözleşmesindeki maddeleri doğrular nitelikte tüm bu sebeplerden dolayı herhangi bir sakatlık açıklaması gelmeden aylar geçti abd'deyken) 7 maçtan 3'ünde oynadı ki bu %42.85'tir.

Sonuç olarak görünen o ki kızılması gereken kadromuzun en kıymetli ismi değil ona bu hakkı tanıyarak takım içi dengeleri bozan idari ve teknik kadrodur. Hatta yönetimin bile suçu yoktur ki kendileri öğrenince şaşırıp biraz da bu gibi sebeplerden ötürü yabancı oyunculara karşı menfi açıklamalarda bulumuşlardır. Her taşın altından Can Topsakal çıkmaya devam ediyor. O yüzden ne şaşıralım ne de dünyaca ünlü oyuncumuza kızalım...hürmetler...

Galatasaray'dan gitmek isteyen gitmiştir. Kalmak isteyen de kalmıştır. Quigley'in cehenneme kadar yolu var açıkçası. Geldiğinden beri top oynadığı maç bir elin parmak sayısını geçmemiştir. Benim bildiğim takımda en yüksek maaş alan ve diğer oyunculara göre ödemede öncelikli olan bir oyuncu. Yani diğer oyuncular 5 kuruş para almamışken bu oyuncumuz maaşının yarısını almıştır en azından. Hal böyleyken, Eurocup'da zorlu ve takımca inançlı bir şekilde yarı finale çıktıktan sonra deplasmana gitmemesi skandaldır. Gitsin YDÜ'ye mi yoksa Kursk'a mı gidiyor bizden uzak olsun. Böyle kendisine yıldız denilen oyuncular yerine Epoupa gibi tekmeye kafa atan oyuncuları görmeyi tercih ederim.

Oyuncularda kabahat yok , her sene aynı rezillik , yönetimler değişiyor yönetme şekli değişmiyor, kadın dünyanın bir ucundan para kazanmak için gelmiş anlaşma imzalamış sen de belli miktarı taahhüt edip kontrat yapmışsın , imzasına sahip çıkmayan kulüp maalesef üstelik her yıl tekrarlanıyor bu kaçıncı,Whalen,Lloyd,Bone vs.vs

Oyuncularda kabahat yok , her sene aynı rezillik , yönetimler değişiyor yönetme şekli değişmiyor, kadın dünyanın bir ucundan para kazanmak için gelmiş anlaşma imzalamış sen de belli miktarı taahhüt edip kontrat yapmışsın , imzasına sahip çıkmayan kulüp maalesef üstelik her yıl tekrarlanıyor bu kaçıncı,Whalen,Lloyd,Bone vs.vs

Kupa finalinde prim sözü verip kupa kazanıldıktan sonra utanmadan şifahen heyecanla söyledim ortada yazılı bir şey yok deyip alba torrens'in gidişini aklamak v.s.. :) hürmetler üstat...

Dün sabah Avenida'yı nasıl yeneriz hesabındaydık, öğleden sonra Quigley'in sözleşmesinde ne kapitülasyon vardır diye tartışıyoruz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hiç bir oyuncu deplasman maçlarına gitmem diye bir madde ekletecek kadar kendini bir kulüpten büyük göremez, hiç bir kulüp de böyle bir saçmalığa imza atmaz.

Hiç bir oyuncu deplasman maçlarına gitmem diye bir madde ekletecek kadar kendini bir kulüpten büyük göremez, hiç bir kulüp de böyle bir saçmalığa imza atmaz.

Ben de kulübün böyle bir şeye imza attığını sanmıyorum. Ayrıca burada oyuncu yüzde yüz haklıdır. Sen oyuncunun parasını vermezsen o da maça çıkmaz. Senin yapman gereken sözleşmede üstlendiğin parayı vermek onun yapması gereken de sözleşmede imzaladığı üzere kulüp için maçlara çıkmak. Sen yükümlüğünü yapmazsan o da yapmaz. Parasını vereceksin arkadaş oyuncunun.

Şaka gibiyiz hâkikaten, şu an için tek gerçek yeni gelen yönetiminde amatör şubeler pek umrunda değil. Kadınlar voleybol da şampiyonlar ligi dörtlü final ev sahipliğini 200 bin € vermemek için Romanya takımına kaptırdık. Baskette ne halt ettiğimiz ortada. Maçı izliyorum bu davis bizim takım ile kafa olarak tamamen kopmuş. Parasal sorunlar maalesef sonumuz olacak gibi. Takım iyi mücadele ediyor ama kadro kapasitesi belli, önceki iki maç çok efor sarfettiler. Zor kazanırız gibi duruyor, 9 sayı fark ile botaş önde.

Davis bilinçli olarak rezil oynuyor, ikinci devre oynatmasın Tuğba çok faydalı oynuyor, o oynasın. Bu kadar bariz sabote ediyorsan deplasmana sen de gelmeseydin !

Sinirden delirmek üzereyim. Bu kadar açık bir şekilde takımını sabote eden bir oyuncu görmedim. hemen devre arasında kovun gitsin şu amerikalıyı!

Jelena klasik rezil haline döndü.
Işıl ve Gintare ile direnmeye çalışıyoruz.