Voleybol | Massimo Barbolini ile Röportaj İçin Soru Alımı

Galatasaray ve Milli Takımın antrenörlüğünü yapan Massimo Barbolini ile röportaj yapıyoruz. Sorularını bekliyoruz.

Burak öncelikle tebrik ediyorum seni.Reşat hoca dan sonra Massimo ile de röportaj,güzel başarı.

Geçen sene takımın en çok manşette sıkıntı yaşadığını biliyoruz.Ama bu sene manşette biraz daha iyi olacağız gibi duruyor.O kötü manşetlere rağmen Lo Bianco iyi paslarla en azından hedef maçlarda(fener maçları,CL için) bize önemli sayılar kazanılmasında çok katkısı oldu.

Bu sene hedefimiz CL de başarı ve lig de şampiyonluksa(en azından eczacı,vakıfla yarışabilmekse) blok ta da çok iyi olmamız gerektiğini düşünüyorum.

Kısacası blok yapabilen,defans ta da iyi olan bir takım olabilecek miyiz?Buna uygun transferler düşünülüyor mu?

Geçen sezon başarı anlamında vasatın üstünde olduğumuzu düşünüyorum,nasıl yukarıya yeterince diş geçiremediysek aşağının da bize rakip olamamasında gerek mental gerekse oyun olarak görece yükselişimiz temel etken oldu.Şampiyonlar Ligi için kritik olan derbileri ama iyi oynayarak ama çok kötü oynarken mental anlamda düşmeyerek kazandık.Bu bağlamda sezon için teşekkür ediyorum.
Erkek voleybolda ortayı iyi kullanabilen takımların fazlasıyla öne çıktığını,bunun bir yenilik olduğunu görüyoruz.Bu bağlamda kadın voleybolda ortaların önemi erkeklerdeki kadar artıyor mu?Konuşulan yerli-yabancı tüm isimlerin alındığını varsayarak bilhassa lig özelinde ortadan yana endişe etmeli miyiz?

Ek olarak Milli Takım'daki göreviniz sezon öncesi hazırlığı ne ölçüde baltalar?Zira planlanandan geç oturan pek çok kulüp takımı görüyoruz antrenörlerin Milli Takım mesaisinden ötürü.

Öncelikle röportaj için teşekkürler

Sezon sonunda yaşadığımız form düşüklüğünü neye bağlıyor onu merak ediyorum

Bu yılki takım oluşturulurken en öncelik verdiği şey neydi?(defans, blok, manşet, yoksa bu yıl ki gibi hücum mu)?

Milli Takım hakkında ne düşünüyor? Milli Takımımızın en iyi olduğu yanı neresi? (Orta oyuncular mı, smaçör, pasör, p. çaprazı, libero)?

Milli Takım geçtiğimiz yıl ki gibi çift libero mu oynayacak? Yoksa tek liberoya mı güvenecek İtalyan Milli Takımı'nda ki gibi?

Röportaj için teşekkürler...

Öncelikle teşekkür ederim.Hocamıza sorar mısınız?Hem milli takım hem de GsD. antrenörü olarak yabancı sınırlaması için ne düşünüyor ve yabancı sayısı ona göre kaç olmalı?Geçen yıl takım manşette büyük sıkıntı çekti bu yıl yapılan transferleri nasıl değerlendiriyor.sayın Barbolini takımda ki genç oyuncuların penformansından memnun mu ve onlara yeterince şans verdiğini düşünüyor mu?Altyapıdan takip ettiği, gelecekte ümitli olduğu gençler var mı?Voleybolda milli takımların yazın çok fazla maç yaptığı hepimizce malum bu durum oyuncular için avantaj mı yoksa dezavantaj mı doğuruyor?kendisi bu konuda ne düşünüyor? Son olarak kulüp tribüne daha fazla taraftar çekmek için ne yapmalı, yönetim bir halkla ilişkiler faaliyetinde bulunamaz mı?

Soru: Takım bu sene şampiyon olacak kapasitede mi? Bunun için gerekli transferler yapıldı mı?

Galatasaray için şampiyonluk dışında her sıralama başarısızlıktır, bunu biliyor mu?

Röportaj için teşekkürler.

Soru: Geride bıraktığımız sezonda, sene başı ŞL grup maçları oynarken ve sonrasında Top Volley turnuvasında takım olarak çok iyi bir performans sergiledik. Lakin sonraki periyotta bunun üstüne koyamadık. Hatta biraz geriye gittik. Bunun sebepleri nelerdi?

Milli takımın temelini oluşturan sporcuların çoğunluğu Vakıfbank ve Eczacıbaşında; bu yabancı sınırlamasında, bu takımlardan oyuncu koparamadan ligde şampiyonluk şansımız nedir?

Teşekkürler...