Oyuncu Hareketleri Genel Başlığı (2012-13)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bence Markoishvili daha faydalı bir transfer olacak Şu an 26 yaşında Ve bence Schilb'ten daha faydalı olabilir.

En azından sistemin içinde daha faydalı olabilecek bir isim.

Bu arada bence bu transferle Hawkins'ten umudu kesmek arasında fark var.Markoishvili 2 numarada daha verimli bir isim.Eğer Schilb alınsaydı asıl Hawkins'ten ümidi kesmiş olurduk.Ki %99 Hawkins artık bizle olmayacak zaten şu durum bunu gösteriyor.

Markoishvili hayırlı olsun.

o zaman bu transferle hawkins in yeri tam olarak dolmadı öylemi.

Zaten Hawkins'in rolünü üstlenmesin, rahatsız olunan takımın bireysel performansa bakması değil miydi? Ee işte Arroyo transferi sonrası uzunları kullanmaya başladık, asist sayımız arttı, şimdi daha çok topun dolaştığı bir takıma evriliyoruz böylesi daha iyi değil mi? İstenen bu değil mi?

Bence bu transfer Hawkins'in B numunesinin negatif çıkacağı düşünülerek yapılmış bir transfer, ben de açıkçası bu kanıdayım; ha neden o zaman transfer yapıldı diye sorulacaktır muhtemelen, ben yine de ne olur ne olmaz tedbir diye düşünüyorum.

M.M geldikten sonra pozisyonlar bence daha belirginleşiyor;
1 numarada ARROYO,ENDER,ENGİN,CAN,
2 numarada J.GORDON,GÖKSENİN(iyileşirse),DOĞUKAN,
3 numarada M.MARKOİSHVİLİ,CENK,
4 numarada ERSİN,M.MACVAN,
5 numarada B.N'DONG,FURKAN,SERTAÇ

Ben ERGİN HOCA ve tercihlerine çok güveniyorum...

Markoishvili önemli bir oyuncu. Kağıt üzerinde iyi bir transfer gibi duruyor. Savunmada da hücumda da agresif bir oyuncu. Yeni rolüne ve takım kimyasına uyum sağlayabilirse önemli katkı vereceğini düşünüyorum. Yalnız benim tavsiyem kimse onu Hawkins ile mukayese etmesin. Bu Manu'ya haksızlık olur. Aşırı bir beklenti yaratır. Hawkins'in takıma verdiği sadece basketbolculuk kalitesiyle sınırlı değildi. Coach ile birlikte geçen yıl Beşiktaş'ta bu yıl bizde, takımın direksiyonunda hep onu gördük. Şöyle değerlendirmek lazım, Hawkins'in devre dışı kalmasıyla (şu anki duruma göre) takımın toplam kalitesinde ciddi bir azalma olmuştu. Manu ile birlike bu değer tekrar yükselmiş oldu. Manu, Hawkins'in yaptıklarını yaparak değil, kendi özelliklerini sergileyerek katkı yapacaktır. Benim beklentim bu.

"oynatanguard.blogspot.com" adresinde Markoishvili hakkında çok iyi bir yazı var. Okumanızı tavsiye ederim. Sık sık P&R oyunları oynayacağız. Top hucumda daha fazla dolaşacak bir sisteme yöneliyoruz. Basketbol aklını kullanan bir oyuncuyu kadromuza kattık. Hayırlı Olsun !

Anladığım kadarıyla temiz bir şutör. Ayrıca ''Hawkins'den umudu kestik'' mantığı olamaz. Hawkins'in süreci 1 ay'ı bulabilecek ve dönüp dönmeyeceği kumarını oynama lüksümüz yok. Ortada kalmayalım diye aldık. Faydalı olacağını düşünüyorum. Hayırlı olsun.

"oynatanguard.blogspot.com" adresinde Markoishvili hakkında çok iyi bir yazı var. Okumanızı tavsiye ederim. Sık sık P&R oyunları oynayacağız. Top hucumda daha fazla dolaşacak bir sisteme yöneliyoruz. Basketbol aklını kullanan bir oyuncuyu kadromuza kattık. Hayırlı Olsun !

Güzel yazı olmuş,takipteyim.
Birkaç maçta izlediğim kadarıyla Manuchar Markoishvili transferi yararlı olucak takıma diye dşünüyorum.inş. Hawkins de döner takıma..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...