Fenerbahçe - Galatasaray | 2013-14 EuroLeague Şampiyonu Galatasaray

Senelerdir şampiyonluklarımızın çalınışını mide ağrılarıyla izliyordum. Özellikle geçen seneki hırsızlığı hiç unutamıyordum. Takıma çok güvensem de hayatımda ilk defa bir maçı heyecana dayanamayacağım için izlememe kararı aldım. Böyle ahlaksız, hırsız, yüzsüz bir yönetime ve bu yönetimin arkasında duran taraftara sahip rakibe bu kadar önemli bir maçı kaybetme ihtimali iki gün boyunca içimi kemirdi.

Neyse ki hak ettiğimizi muhteşem oyunla, mücadeleyle aldık. Iki gündür tüm boş vakitlerimi maçı tekrar tekrar izleyerek, tüm forumlardaki yorumları okuyarak geçiriyorum. Senelerdir yapılan hırsızlıkların acısı fazlasıyla çıktı, benim de mide ağrılarım sonunda geçti.
Takımla gurur duyuyorum. Uzun zamandır yaptığı işe, rakibe bu derece saygılı, birbirine bu kadar güvenen, birbirini bu kadar seven oyunculardan kurulu bir takım izlememiştim. Takıma katkı vermekten başka hiç bir şey düşünmeyen, her saniye canını dişine takan, sakatlıklardan aslan gibi dönen oyuncularımız var. Takımından maksimum verim alan, maçın her anında maçı yaşayan, oyuncularını seven, oyuncuları tarafından yere göğe sıgdırılamayan harika bir hocamız var.

Bugün bir arkadaş "bu takım 2005'te gözyaşlarıyla küme düşerken ne şike yaparak, ne siyasete yanaşarak ligde kalmaya çalışmadı" gibi bir şey yazmış. Çok hoşuma gitti. Ben de şunu eklemek istiyorum. Biz böyle insanlar olduğumuz için, içimizde bir kötülük fark etsek herkesten önce cezasını vereceğimiz için, herkese saygılı olduğumuz için, her fırsatta soyunma odası basanların haydutluğuyla gurur duymayacak kadar insan olduğumuz için, kısaca enerjimiz bambaşka olduğu için öyle bir anda Şebnem kaldırıp uzaydan ve el üstünden o üçlüğü gönderdiğinde top tereddüt etmeden giriyor, bu duyguları, başarıları yaşamak hep bize düşüyor.

Uzun oldu, kusura bakmayın. Emeği geçen herkese teşekkürler. Emeği geçmeden, bu takıma gerekli desteği vermeden bu başarıdan prim yapmaya çalışanlar da aptal olmadığımızı bilsinler isterim...

Berrak bir zihinle içimden geçenleri yazmak için doğru zamanı bekliyorum.Başlığı değiştirirken,hemen her harfi yazarken istem dışı hareketlerde bulundum.Euroleague'i kazandık,gerçekten kazandık. :)

Umarım başarıya giden yolculuk kameralar ile ölümsüzleştirilmiştir.

Ekatirinburg yolculuğu, antrenmanlar, maçlardan önce teknik kadro ve oyuncularla yapılan söyleşiler, maçların özetleri, maç öncesi ve sonrası soyunma odası görüntüleri, maç önü konuşmaları, kupayla başlayan yolculuk ve havaalanı...

Umarım GS TV bununla ilgili gerekli materyalleri toplamıştır. Aksi takdirde tası tarağı toplayıp biz bu işi beceremiyoruz diyerek usul usul yol alsınlar.

Geçmiş yıllardaki büyük bütçelerle yaşanan kötü sezonların ardından, bütçe daralmasına gidilen bu sezon başında biri çıkıp "bu takım Euroleague şampiyonu olacak" dese herhalde en iyi ihtimalle tebessümle karşılanırdı. Aslında dikkat ederseniz bu hikaye çok da yabancı değil. Erkeklerde Olymapiakos olağanüstü bütçelerle başarısız olduktan sonra, bütçe daralamasına gidip takımın başına Ivkovic'i getirerek iki yıl üst üste EL şampiyonu oldular. Çünkü şampiyon olmak için zenginlik yeterli değildir. Bir yıldızınız varsa, doğru parçaları biraraya getirip, tek vücut gibi hareket etmek, sabır ve inançla mücadele göstermek şampiyonluk yolunu açar. Bu sene Alba ve Sancho gibi Avrupa'nın elit oyuncularının yanına doğru oyuncular eklendi, Işıl uzun yıllardır kendisinden beklenen olgun oyunu oynamaya başladı ve bütün bunları biraraya getiren, sistem oturtan koç Ekrem Memnun büyük fark yarattı.

Olağanüstü bir başarı bu. Yatırımların devamı gelsin, en başarılı şubemize Ünal Aysal desteğini çekmesin. Saçma sapağan futbolculara ödenen ve çöpe giden paraların yarısına hem Erkek, hem de Kadın takımlarımız Euroleague şampiyonluğuna oynar. Nitekim beş sene içinde iki Avrupa kupası kazanmıştır Kadın takımımız.

Geçmiş yıllardaki büyük bütçelerle yaşanan kötü sezonların ardından, bütçe daralmasına gidilen bu sezon başında biri çıkıp "bu takım Euroleague şampiyonu olacak" dese herhalde en iyi ihtimalle tebessümle karşılanırdı. Aslında dikkat ederseniz bu hikaye çok da yabancı değil. Erkeklerde Olymapiakos olağanüstü bütçelerle başarısız olduktan sonra, bütçe daralamasına gidip takımın başına Ivkovic'i getirerek iki yıl üst üste EL şampiyonu oldular. Çünkü şampiyon olmak için zenginlik yeterli değildir. Bir yıldızınız varsa, doğru parçaları biraraya getirip, tek vücut gibi hareket etmek, sabır ve inançla mücadele göstermek şampiyonluk yolunu açar. Bu sene Alba ve Sancho gibi Avrupa'nın elit oyuncularının yanına doğru oyuncular eklendi, Işıl uzun yıllardır kendisinden beklenen olgun oyunu oynamaya başladı ve bütün bunları biraraya getiren, sistem oturtan koç Ekrem Memnun büyük fark yarattı.

Olağanüstü bir başarı bu. Yatırımların devamı gelsin, en başarılı şubemize Ünal Aysal desteğini çekmesin. Saçma sapağan futbolculara ödenen ve çöpe giden paraların yarısına hem Erkek, hem de Kadın takımlarımız Euroleague şampiyonluğuna oynar. Nitekim beş sene içinde iki Avrupa kupası kazanmıştır Kadın takımımız.

En can alıcı nokta, adı futbolcu olan bir sürü kabir azabı ıvır zıvır.......

Futbolda şampiyon olsak bu sevincin ancak %10'u sevinirim.

Bu çok büyük bir iş. İmkansızı başardı kızlar. Sen git bu kupayı alabilmek için takım kur, dünya para harca, GS Ekaterinburgu yendi diye sevin, sonra kaybet! O yüzden kudurdular fena. Öyle bir geçirdik ki ne yapacaklarını şaşırdılar.Artık biz değil onlar kapatsın şubeyi!
Artık istedikleri kadar şampiyon olsunlar,kupalar kazansınlar bunu içlerinden çıkaramazlar. Elinize sağlık aslan kızlar.

Aynen Kadıköy'de kaldırdığımız şampiyonluk kupasında olduğu gibi bu kupanın acısını da asla çıkaramayacaklar içlerinden. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Saygılar.

Hala etkisindeyim şampiyonluğun. Her sabah kalktığımda biz euroleague şampiyonu olduk rüya değildi de mi? Diye soruyorum. Ben hayatımda birçok şampiyonluk belgeseli izledim, yaşadım ancak bu kadar emek, mücadele, ruh olanını görmemiştim. Helal olsun kızlara. Tüylerim hala diken diken. Teşekkürler Aslan yürekli kızlar...

Biz rüyada mıyız acaba falan diyoruz da bazı Fenerliler de bu şampiyonluğun büyüklüğünü, önemini kavrayamamış olsa gerek, bizim bu sevincimizi, futbolda onlar şampiyon oldukları için kendimizi avuttuğumuz, tutunduğumuz bir dal olarak görüyorlar :D Zaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa (Işıl Alben style)

Ha bir de lig şampiyonluğu daha önemliymiş (evet lig şampiyonluğu önemli tabi) ama Avrupa'nın 1 numaralı kupasından bahsediyoruz, yıllardır almak için çabaladığınız, geçen sene kıyısından döndüğünüz için bu sene daha fazla yatırım yaptığınız kupa ve o kupa dar rotasyonu ile, yönetimi ve taraftarı tarafından yalnız bırakılmış, maaşlarını doğru düzgün alamamış, kimsenin şans tanımadığı üstelik en büyük rakibinizin müzesinde, hem de sizi yenerek kazanılmış. Bence burada kendini avutan, tutunacak dal arayan birileri varsa sanırım onlar sizsiniz.

Evet futbol takımımızın da şampiyon olmasını çok isterdik, şampiyon olup da 4. yıldızı takmayı ama kendi adıma konuşmak gerekirse şu Avrupa şampiyonluğu, futboldaki şampiyonluktan çok daha değerli benim için..

Truva filminde bir sahne var.
İtaka kralı Aşil'e diyor ki bu dünyanın gördüğü en büyük savaş olacak ve bu savaşa katılanlar asla unutulmayacak.
Bizim savaşımızda böyle birşeydi.Bu oyuncular bu koç asla unutulmayacak hatta bizler bile bu maçın başlığı altında yorum yazdığımız için yıllar sonra bile burdakileri okuyup bu günleri hatırlayacağız.

Şimdi arabada giderken düşünüyorum da bu takım Ekaterinburg'u, hem de evinde hem de yarı finalde! Hayal mi gördük rüyamıydı?Candice, Diana, Gruda, Dominguez, Nolan, Ann, Jacobsen.... Şaka mı bu? Bu olayı ciddi şekilde bir idrak etmek gerekiyor. :):)(y)(y)

Şimdi arabada giderken düşünüyorum da bu takım Ekaterinburg'u, hem de evinde hem de yarı finalde! Hayal mi gördük rüyamıydı?Candice, Diana, Gruda, Dominguez, Nolan, Ann, Jacobsen.... Şaka mı bu? Bu olayı ciddi şekilde bir idrak etmek gerekiyor. :):)(y)(y)

Galatasaray kadın basketbolunun yapı taşlarından, yenilgiyi kabul etmeyen isyankar ruhu ile Galatasaraylılar'ın kalbinde taht kurmuş sayın Mihriban Oğuz'a saygı ve sevgilerimizle (y)

Galatasaray bunu hep yapıyor. Kadıköy'de kendi evinizde kupa kaldırdı, şimdi de Euroleague! Ne yaparsanız yapın bu kupanın acısını hiç çıkaramayacaksınız içinizden. İşte bu yüzden bütün kudurmanız :)

Nerdeyse her gün bir Eka maçını bir Fener maçını izliyorum. Hadi Feneri neyse tek maçlık finallerde yeniyoruz ama bu Ekaterinburg'u kendi sahasında hemde Sancho sakatlanmışken nasıl yendik kafam hala basmıyor :)

Edit: Şu an Ekaterinburg Rusya ligi final maçı oynuyor ve Ann Wauters, Sylvia Dominguez, Anete Jacobsene'i kadroya almamışlar. Öyle bir takım işte :)

Cezam yüzünden yazamamıştım, İnanılmaz bir zafer, inanılmaz!!!!