Yahoo Basketball Fantasy 17/18

Öncelikle selamlar herkese. Gelenekselleşmış olan oyunu bu sene de oynarız diye umuyorum. Listede geçen seneki oyunculara öncelik verilecek ancak yeni katılmak isteyenler de konuya yazabilir.
Açıkçası lige katılım kriterimiz herşeyden evvel oyunu takip ve sene boyu düzenli olarak kadro kurmak üzerine. O yüzden oyuna katılmak isteyenler lutfen bu ricamizi da dikkate alsınlar. Ligin kaç takım olacağı, kimlerin bu sene de oynayacağı gibi konular çok taze. Bilgiler geldikçe konuyu editlerim.

Son düzenleme:
Kralına Badem Suyu
1.(12)DeMarcus Cousins (NO - PF,C)
2.(17)Damian Lillard (Por - PG)
3.(40)Al Horford (Bos - PF,C)
4.(45)DeAndre Jordan (LAC - C)
5.(68)Gorgui Dieng (Min - PF,C)
6.(73)Gary Harris (Den - SG,SF)
7.(96)Ryan Anderson (Hou - PF,C)
8.(101)Evan Fournier (Orl - SG,SF)
9.(124)Marcus Morris (Bos - SF,PF)
10.(129)Jordan Clarkson (LAL - PG,SG)
11.(152)Patty Mills (SA - PG)
12.(157)Jahlil Okafor (Phi - C)
13.(180)Will Barton (Den - SG,SF)
14.(185)Cody Zeller (Cha - PF,C)
15.(208)Jameer Nelson (Den - PG)

Bu sene ciddi olarak diğer takımlara ikincilik yarışında başarılar dilerim.

[h=2]Buğday Birası[/h][FONT=&quot]
RoundPickPlayerPosition
1.(13)Hassan WhitesideC
2.(16)Blake GriffinPF,C
3.(41)Jeff TeaguePG
4.(44)Harrison BarnesSF,PF
5.(69)Malcolm BrogdonPG,SG
6.(72)Danilo GallinariSF,PF
7.(97)Dion WaitersSG,SF
8.(100)Milos TeodosicPG,SG
9.(125)Dewayne DedmonC
10.(128)Thon MakerPF,C
11.(153)Norman PowellSG,SF
12.(156)Emmanuel MudiayPG
13.(181)DeMarre CarrollSF,PF
14.(184)Denzel ValentineSG,SF
15.(209)Joffrey LauvergnePF,C
[/FONT]

Blok dışında tüm kategorilerde tepeye oynayacak kadro oldu.Brogdon'dan ve Maker'dan sürpriz çıkış bekliyorum.

Seçimler yapılmış haberimiz yok:) Tarih-saat verirsiniz diye bekliyordum bende. 8-10 senedir oynamadığım oyuna gireyim dedim ama kaçırdım. Neyse bir "yalnız kovboy" takımı kurarız yinede:)

Curry Soslu Tavuk

RoundPickPlayerPosition
1.(1)Russell WestbrookPG
2.(28)C.J. McCollumPG,SG
3.(29)Marc GasolC
4.(56)Dennis SchroderPG
5.(57)Ben SimmonsPG,SF,PF
6.(84)Aaron GordonSF,PF
7.(85)Pau GasolPF,C
8.(112)Zach RandolphPF,C
9.(113)Tim Hardaway Jr.SG,SF
10.(140)Michael Kidd-GilchristSF
11.(141)Nicolas BatumSG,SF
12.(168)Skal LabissierePF,C
13.(169)John CollinsPF,C
14.(196)Ish SmithPG
15.(197)Cory JosephPG

Üstüste 3. sene, 1. sıra seçimi yine bana geldi :). Biraz akıl karışıklığı yaşatsada özellikle geçen sezondan sonra Westbrook reisi seçmemek ayıp olurdu. Kısalar konusunda takımımdan oldukça memnunum, uzunlarda ise veteran abilerimiz arada sıkıntı çıkarabilecek olsalarda üstesinden gelebiliriz diye düşünüyorum. Gasol kardeşlerin özellikle performansı ve devamlılığı önemli, ayırmak istemedim kardeşleri. 141. sıradan Batum riski oldukça alınabilecek bir riskti. Batum'un iyi dönüşü ve Ben Simmons'ın katkısı sıralamamızı belirler gibi. Aaron Gordon'un çılgın bir sezon geçireceğini düşünüyorum. Bakalım neler olacak, hedef şampiyonluk.

Bu arada genel olarak keyifli ve süprizli bir draft oldu. Çok net bir şampiyonluk adayı göremiyorum. Herkeste neredeyse arıza çıkaracak birkaç oyuncu mevcut. Kimsenin takibi bırakmadığı bir lig olur umarım.

Draftın başında ve sonunda bulunabildim maalesef ama yahoo fena adamlar seçmemiş benim için. Genel olarak herkes memnun halinden dengeli kadrolar oldu. Sadece uzunlarda büyük sıkıntım var ama diğer yerlerden kapatacağız umarım.

Son düzenleme:
Sezonu 1. bitiren Veysel Baran Kaya'yı buradan da kutlamış olalım. Ek olarak seneye biraz daha farklı ve geniş çaplı bir format düşünüyoruz. Format konusu biraz daha netleştiğinde buraya da yazarız. Ayrıca bu sene ligi takip eden , uğraşan bütün takım sahiplerine de hem forum hem de kendi adıma çok teşekkür ediyorum :)