2018/2019 EuroLeague

Haftaya sürprizler ve maçı sallamalar olmazsa, CSKA Baskonia'yı, Efes Milano'yu, Panathinaikos Buducnost'u, Real Madrid Zalgris'i, Fenerbahçe Maccabi'yi, Olympiakos Daçka'yı yener gibi görünüyor. Böyle olursa da:

6 Panathinaikos
7 Olympiakos
8 Baskonia sıralaması oluyor.

Fenerbahçe-Baskonia
Efes-Barcelona
CSKA-Olympiakos
Real Madrid-Panathinaikos eşleşmeleri oluyor.

Haftaya sürprizler ve maçı sallamalar olmazsa, CSKA Baskonia'yı, Efes Milano'yu, Panathinaikos Buducnost'u, Real Madrid Zalgris'i, Fenerbahçe Maccabi'yi, Olympiakos Daçka'yı yener gibi görünüyor. Böyle olursa da:

Sonra herkes usagi seklinde sonlanacak sandim cumleyi :)

Saka bir yana;

Bu Olympiakos ve Panathinaikos Allah icin Playoff yapmasinlar, Boyle igrenc bir sekilde bir zahmet Playoff disinda kalsinlar.

Ben Maccabi’den bi ufak sürpriz gelme ihtimalini düşünüyorum.
De Colo böyle oynamaya devam ederse bi üst turda işleri yaş. Gerçi Olympiakos da bitmiş okeye dönüyor..

Türkiye'nin en başarılı basketbol takımı Efes yıllar sonra ilk defa saha avantajını alıp play-off'lara kalmayı başardı. Ergin hoca bu sene çok formda Barcelonayı rahat geçeceklerdir.

Efes'e bak son üç deplasmanını kazandı. Maccabi, Buducnsot ve Baskonia. Buducnsot dahil hepsi de zor deplasmanlar üstelik. Ergin hocam Efes'in üstünden deplasman fobisini atmaya başladı mı acaba. Ama Barca serisini ortada görüyorum ben, şanslar eşit. Barca da son dönemde formda ve gayet iyi kadrosu var. Ergin hocanın önce Barca'yı sonra Fener'i tokatlamasını çok isterim.

el.png

Play off için tek bilet kaldı. 14 puanlı 4 takımdan bakalım hangisi bileti kapacak?

Perşembe:
20.30 Efes - Milan (Bein Haber)
22.00 Real - Zalgiris (Bein 3)

Cuma:
20.45 Fener - Maccabi (Bein 3)
21.30 Olym - Daçka (Bein 4)

Eşleşmeler belli oldu. Fener ve Cska rahat geçerler ( çok farklı skorlarla bitmez ama temiz 3-0 veya 3-1 olur) , Madrid sakatlarının durumuna bağlı olarak baya zorlanabilir ama yine de geçer diye düşünüyorum. Efes - Barca serisi sonucu en merak edilen seri olacak. İki takım da son dönemde formunu arttırdı. Çok özel bir seri olabilir. Seyir zevki fazla olmayacak ama sağlam mücadele olacak diye düşünüyorum. 1-2 maç çok farklı sayılarla bitebilir çünkü iki takım da bazen oyundan silinip gidebiliyor. Bazı maçlar da kıran kırana geçecek. Efes Barca savunmasına karşı kitlendiğinde çözüme çabuk gidebilirse seriyi geçer. Tıkanıp kalırsa sürpriz de gelebilir. Seri oynamak ile normal sezon farklı olacak. artık sadece bir tek rakip var ve takımların zayıf karınlarına daha fazla yönelinecek.

Keyifli bir normal sezon oldu, tabi 30 maç olunca bazen sıkıyor ama genel olarak iyiydi. Şimdi daha heyecanlı zamanlara geliyoruz. Maçları kaçırmamak lazım.

Fenerbahçe Beko - Zalgiris Kaunas

CSKA Moskova - KIROLBET Baskonia Vitoria

Real Madrid - Panathinaikos OPAP

Anadolu Efes - Barcelona Lassa

Sarunas Jasikevicius'a şapka çıkartıyorum ve önünde eğiliyorum. Real'in özellikle Tavares ile bütün zaaflarını çok iyi kullanıp harikulade bir galibiyet aldı. Umarım güçleri Opet'e de yeter ve Final Four yaparlar.

Muhabir: “Ne kadar mutlusunuz?”

Saras Jasikevicius: “Mutluyum. Sadece havalı ve sakin antrenör rolünü oynamaya çalışıyorum.”

M: “Şimdiden Fenerbahçe eşleşmesini düşünüyor musunuz?”

SJ: “Bu akşam Madrid’de nasıl bir kutlama yapacağımız haricinde hiçbir şey düşünmüyorum.”

Jasikevicius tam örnek bir büyük koç olma yolunda ilerlerken Pianigiani elindeki imkanları hiç etme serüvenine devam ediyor.

Yeniden yapılanmış, kadroyu neredeyse tamamen değiştirmiş ve üzerinde büyük baskı olan bir takıma göre sezonu 20 galibiyetle tamamlamak, hele de Madrid Barça Oly maçlarını mucizevi verdiklerini düşününce çok iyi bir performans. O yüzden tebrikler Efes’e.
Barça maçına gelirsek, bende Ergin hoca 2014’teki Arroyo ya da Bonsu’ydu sanırım sakatlandığı o 3-0 lık seriyi unutmamıştır, rövanş için bilenmiştir. Ayrıca F4 e kapağı attığı takdirde çorap söküğünü getirmek isteyecektir. O yüzden ayrı motivasyonla oynayacaktır.
Zalgiris kadar Baskonia’nın da hakkını teslim etmek lazım. En kritik anda Shengelia’yı kaybettiler. Bi ara iyice düştüler ama savaşa savaşa, 30+ dakika oynayan oyuncularla 7.bitirmeyi başardılar.
Zalgiris iyi oynayacaktır, kafa kafaya da gidecektir ama basketbolda “nefesin yetmemesi” diye bir şey var. Ne kadar karşı taraftan üstün oynasan da tavanın belli olduğu için karşı taraf kaliteyle, oyuncu ismiyle maçı kazanıyor. Obradovic 3-1 geçer gibi.
Merak ettiğim diğer konu da son 2 ayda formunu yükselten Pana ve artık yokları oynayan De Colo’nun liderliğinde CSKA serisinin nasıl biteceği..

Yeniden yapılanmış, kadroyu neredeyse tamamen değiştirmiş ve üzerinde büyük baskı olan bir takıma göre sezonu 20 galibiyetle tamamlamak, hele de Madrid Barça Oly maçlarını mucizevi verdiklerini düşününce çok iyi bir performans. O yüzden tebrikler Efes’e.
Barça maçına gelirsek, bende Ergin hoca 2014’teki Arroyo ya da Bonsu’ydu sanırım sakatlandığı o 3-0 lık seriyi unutmamıştır, rövanş için bilenmiştir. Ayrıca F4 e kapağı attığı takdirde çorap söküğünü getirmek isteyecektir. O yüzden ayrı motivasyonla oynayacaktır.
Zalgiris kadar Baskonia’nın da hakkını teslim etmek lazım. En kritik anda Shengelia’yı kaybettiler. Bi ara iyice düştüler ama savaşa savaşa, 30+ dakika oynayan oyuncularla 7.bitirmeyi başardılar.
Zalgiris iyi oynayacaktır, kafa kafaya da gidecektir ama basketbolda “nefesin yetmemesi” diye bir şey var. Ne kadar karşı taraftan üstün oynasan da tavanın belli olduğu için karşı taraf kaliteyle, oyuncu ismiyle maçı kazanıyor. Obradovic 3-1 geçer gibi.
Merak ettiğim diğer konu da son 2 ayda formunu yükselten Pana ve artık yokları oynayan De Colo’nun liderliğinde CSKA serisinin nasıl biteceği..

Cska ile Baskonia ; Real ile Pao eşleşti.

Çok pardon biliyordum da bi an gayriihtiyari öyle otomatik gitmiş kafamda eşleşme 😄 Real rahat geçer de CSKA, özellikle De Colo böyle oynarsa işi zor gibi.

Bu form durumları devam ederse Zalgiris bekoyu tokatlar. Brandon Davies ilk maç gelsin diye duvarları yumrukluyordur. :D

Sezon güzel oldu özellikle play off çekişmesinin son haftaya kadar sürmesi iyi oldu.

Tahminlerim

Fb-zalgris 3-1
Cska-baskonia 3-1
Real-pana 3-0
Efes-Barça 3-2