Daryl Macon

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımız, yeni sezon transfer çalışmaları kapsamında Birleşik Amerikalı guard Daryl Macon ile bir yıllık sözleşme imzaladı.

2018 yılında girdiği NBA draftlarında hiç bir takım tarafından seçilmemesine rağmen daha sonra Dallas Mavericks'ten kontrat almayı başaran Macon geçirdiği ilk sezonun ardından 2019-2020 sezonunda ise kısa süreli sözleşme ile Miami Heat'ten kontrat aldı. Miami formasıyla 4 maçta 3.5 dakika ortalama sahada kalan Daryl Macon, sezonun kalan kısmında G-League takımlarından Sioux Falls Skyforce formasıyla tamamladı. Burada 16'sı ilk beşte olmak üzere 35 maça çıkan ve maç başına 28.4 dakika sahada kalan Macon bu karşılaşmalarda 17 sayı - 4.2 ribaund - 4.8 asist ortalamalarıyla dikkat çeken bir performansa imza attı.

Darly Macon'a hoş geldin diyor, sağlıklı ve başarılı bir yıl geçirmesini diliyoruz.
Hem kendisi için hem kulübümüz için hayırlı olsun...

Son düzenleme:
Avrupa'ya göstereceği uyum gidişimizi belirler. Pişmesi için süre lazım ve bu süreyi idare edebilecek bir kısa rotasyonumuz var.

Eric Mc. Benzettim iceri girdiginde rakip savunmacidan topu kacirmasi.

Cesaretli iceriye penetresi felan...Avrupaya uyum saglar ise elimizde cok tutamayiz

Hayırlı olsun, faydalı olacağa benzer. G-League ortalamaları gayet iyi. Kısa süre Dallas ve Miami'de de oynamış. Umarım oyun kurucu sıkıntısını giderir.

Çok fazla bildiğimiz bir oyuncu değil ama, G league'deki bazı maçlarını izledim ve NBA'de çıktığı ve en fazla süre alıp, sayı, asist, ribaund kategorilerinde kariyer zirvesini yaptığı Memphis maçına baktım.
Puanlarım şöyle:

Şut 7/10
Pas 7/10
Top kontrolü 8/10
Çabukluk 8/10
Dribling 8/10
Saha görüşü 7/10
Savunma 7/10

Mevcut kadrodaki oyuncu yapılanmasına uygun. Çabuk uyum sağlamasını ve sağlıklı kalmasını dilerim. Başarılar Darly!..

Hayırlı olsun ama ben de herkes gibi oyuna yön verebilen birini bekliyordum. Tabi iyi bir pg bulmak kolay değil, hele ki bu bütçeyle ancak bir umut işte...

Hayırlı olsun. Hiç bilmediğimiz bir adam. Tam bir kapalı kutu. İnşallah uyum sağlar ekibe. Hamilton ile uyumu çok önemli. Kısa rotasyonu tamanlandı heralde. Merakla bekliyorum nasıl bir takım çıkacak ortaya. Hocaya da güveniyorum bu tür transferlerde başarılı olduğunu kanıtladı iki senedir.

Potansiyeli var ama çaylak olduğu için riskli bir transfer. Kağıt üstünde Hamilton ve Hunter ile birbirlerini büyük ölçüde tamamlıyorlar gibi. Savunmada ne kadar ayakta kalabileceği belirleyici faktörlerden biri olacak. Sayı potansiyeli yüksek ama Avrupa'da çoğu zaman bu kadar boş kalmayacak. Buna vereceği reaksiyon ve gelişimi de uyum sağlama açısından önemli. Son 2 yılda koçun ve kulübün gelen oyuncuların çoğunu geliştirip oyunlarını üste taşıdığı aşikar. Umarım Macon da bu kervana katılır.

Daryl Macon'dan biraz bahsedecek olursak hücumunun en öne çıkan özelliği şutları. Hareketli ve hareketsiz halde şut atabiliyor. Bunun yanında kendi şutunu yaratma konusunda da çok başarılı. Driblingi kesip orta mesafeden attığı pull-up şutları etkili bir silahı. Delicilik konusunda da gayet hızlı bir ilk adımı olduğunu söyleyebiliriz ve pota çevresinde teması almasına rağmen pozisyonu iyi bitirebiliyor. Yarı sahada oyunu yönlendirme konusunda henüz daha ham ama gelişime açık olduğunu ekleyeyim. Uzunla p&r oynayabilir. Takımın yönlendiricilerinden biri olacak ama ana yönlendirici olmasını beklemesin kimse.

Son düzenleme:
Daryl Macon'dan biraz bahsedecek olursak hücumunun en öne çıkan özelliği şutları. Hareketli ve hareketsiz halde şut atabiliyor. Bunun yanında kendi şutunu yaratma konusunda da çok başarılı. Driblingi kesip orta mesafeden attığı pull-up şutları etkili bir silahı. Delicilik konusunda da gayet hızlı bir ilk adımı olduğunu söyleyebiliriz ve pota çevresinde teması almasına rağmen pozisyonu iyi bitirebiliyor. Yarı sahada oyunu yönlendirme konusunda henüz daha ham ama gelişime açık olduğunu ekleyeyim. Uzunla p&r oynayabilir. Takımın yönlendiricilerinden biri olacak ama ana yönlendirici olmasını beklemesin kimse.
Hamilton izlediğim bir oyuncu değil fakat duyduğuma göre savunması iyi bir kısaymış. Macon ile birlikte birbirlerini tamamlarlar fakat Macon'u Barış ile birlikte kullanacaksak kısa savunmasında sıkıntı yaşayabiliriz.

JR Smith'in Denver dönemlerini andırıyor tarzı videolardan izlediğim kadarıyla. Potansiyeli belli bir oyuncu, hayırlı uğurlu olsun.

Oyuncu ile ilgili yaklaşık 10-12 video izledim kısa özetler halinde. Herşeyden önce oyunu aklı ile oynayan bir oyuncu. Rakip savunmanın boş anını iyi kolluyor pozisyonlarda. Ayrıca içeri penetrelerinde savunmacısını ya faule mecbur bırakıyor ya da basketle bitiriyor pozisyonu. Ayrıca şutu da temiz. İlk Amerika dışı deneyiminde adaptasyon sorununu yaşamazsa bu sene en faydalı oyuncularımızdan biri olacaktır diye düşünüyorum. Bazı arkadaşlarımız Mc Collum' a benzetmiş. Ben + dış şutu daha iyi diyorum. Hayırlı uğurlu olsun takımımıza.