Burak Elmas

Sizin kültürünüz iktidar olana şartsız teslimiyet olabilir lakin benim olmaz. Biri açıkça yanlış bilgi veriyorsa kusura bakmasınlar ben o kişilere yalan söylüyorsunuz derim. Burak Elmas kanal kanal dolaşıp "sponsor hazır" diyorsa sizde sormalısınız sponsor nerede diye. Bir avukat çıkıp ulan bunun detaylarını bilen birileri vardır diye düşünmeden bir vergi davasınıı 10 günde halletiklerini ve tahkim ile sorunu da yine aynı sürede halletiklerini söylüyorsa eleştirilir. Bu vergi davalarına giren bir tek kendileri değil.
Ben sizden bilmenizi beklemiyorum ama biliyorum diyen birine hadi bana güvenmiyorsunuz varsa bir yeminli mali müşavir, serbest muhasebeci mali müşavir ya da vergi avukatı tanıdığınız onlara sorun. Vergi davasına girmiş, o mahkemelere dosya taşımış biri olarak izin verin bileyim işleyişi ve inceleme sürelerini.

Rezzan beyin açıklamaları bana da garip gelmişti hatta işin aslını bilen var mı diye soracaktım ama eskiden forumda aktif olan hukukçu olduğunu bildiğim üyeler forumda artık yazmıyor.Birkaç davadan bahsetti hepsini 10 gün içinde bu yönetim halletmiş gibi konuştu .Acaba eski yönetim zamanında başlayan ama Rezzan beyin takip ettiği süreçler mi şimdi tamamlandı öyle bile olsa dezenformasyon olur yaptığı gerçi.Anlattıkları hakkında başka bilgi sahibi olan var mı ?

Sizin kültürünüz iktidar olana şartsız teslimiyet olabilir lakin benim olmaz. Biri açıkça yanlış bilgi veriyorsa kusura bakmasınlar ben o kişilere yalan söylüyorsunuz derim. Burak Elmas kanal kanal dolaşıp "sponsor hazır" diyorsa sizde sormalısınız sponsor nerede diye. Bir avukat çıkıp ulan bunun detaylarını bilen birileri vardır diye düşünmeden bir vergi davasınıı 10 günde halletiklerini ve tahkim ile sorunu da yine aynı sürede halletiklerini söylüyorsa eleştirilir. Bu vergi davalarına giren bir tek kendileri değil.
Ben sizden bilmenizi beklemiyorum ama biliyorum diyen birine hadi bana güvenmiyorsunuz varsa bir yeminli mali müşavir, serbest muhasebeci mali müşavir ya da vergi avukatı tanıdığınız onlara sorun. Vergi davasına girmiş, o mahkemelere dosya taşımış biri olarak izin verin bileyim işleyişi ve inceleme sürelerini.

Yahu niye kayıtsız şartsız olayım.
Adamlar geleli daha 3 hafta olmadı siz 3 yılmış gibi hesap soruyorsunuz.
Ben burda art niyet ararım.
Her şeyin en iyisini de siz biliyorsunuz, takdir edilesi gerçekten...

Yahu niye kayıtsız şartsız olayım.
Adamlar geleli daha 3 hafta olmadı siz 3 yılmış gibi hesap soruyorsunuz.
Ben burda art niyet ararım.
Her şeyin en iyisini de siz biliyorsunuz, takdir edilesi gerçekten...

Muhasebeciyim. Bir avukat vergi davasını 10 günde halletik diyorsa açıkça yalan söylüyordur ve evveliyatı atlıyordur. Deseki bizden önce başlayan bir mücadeleyle bu dava sonuçlandı lafım yok. Bir başkan kanal kanal dolaşıp seçim sonrası için stad isim sponsoru hazır hatta tarihimizin en büyük anlaşması diye ortaya çıkarsa aradan geçen sürede bu hazır sponsor nerede diye sorarım.

Muhasebeciyim. Bir avukat vergi davasını 10 günde halletik diyorsa açıkça yalan söylüyordur ve evveliyatı atlıyordur. Deseki bizden önce başlayan bir mücadeleyle bu dava sonuçlandı lafım yok. Bir başkan kanal kanal dolaşıp seçim sonrası için stad isim sponsoru hazır hatta tarihimizin en büyük anlaşması diye ortaya çıkarsa aradan geçen sürede bu hazır sponsor nerede diye sorarım.
Hazır sponsor pek de hazır değilmiş gibi duruyor buradan bakınca:) bu vaatler bu kadar kolay satın alındığı sürece ve böyle körü körüne destekleyenler de oldukça bu vaatler bitmez. Önemli olan vaat vermek değil gerçekleştirmektir. Umarım gerçekleşir ama rakamlar bahsedildiği gibi 100-110 milyon dolar çıkmazsa asıl cümbüş o zaman kopar:) Serdar Ali çelikler geçen hafta üç adayla görüşüyorlarmış sponsorluk konusunda dedi. Burada da ciddiye alınmaması gereken adamlar filan denildi ama senin başkanın bu adamın arkadaşı. Senin hocan bodrumda evinde ağırlıyor bu adamı. Yani ciddiye alınacaktır.

arkadaşlar kimseyi gözümüz kapalı bir şekilde desteklemeyelim. Gerçekleri görmek önemli. Elbette yeni geldiler kredileri var ama böyle giderse o kredi çok çabuk biter. TR’de anlamadığım şekilde iktidar olana sonsuz BİAT kültürü var. Burak elması şimdi pohpohlayan kesim terimle ters düştüğünde anında satacaklar.bunlar doğru şeyler değil bu biat kültüründen dolayı FT ile de devam edilmemesi taraftarıydım. Garip bir kısır döngü içerisinde takılıyoruz. Ki bunu FT’yi seven bir insan olarak söylüyorum. Fakat sevmek ile biat etmek başka şeyler. Babam dahil kimseye biat etmem.

Hazır sponsor pek de hazır değilmiş gibi duruyor buradan bakınca:) bu vaatler bu kadar kolay satın alındığı sürece ve böyle körü körüne destekleyenler de oldukça bu vaatler bitmez. Önemli olan vaat vermek değil gerçekleştirmektir. Umarım gerçekleşir ama rakamlar bahsedildiği gibi 100-110 milyon dolar çıkmazsa asıl cümbüş o zaman kopar:) Serdar Ali çelikler geçen hafta üç adayla görüşüyorlarmış sponsorluk konusunda dedi. Burada da ciddiye alınmaması gereken adamlar filan denildi ama senin başkanın bu adamın arkadaşı. Senin hocan bodrumda evinde ağırlıyor bu adamı. Yani ciddiye alınacaktır.

arkadaşlar kimseyi gözümüz kapalı bir şekilde desteklemeyelim. Gerçekleri görmek önemli. Elbette yeni geldiler kredileri var ama böyle giderse o kredi çok çabuk biter. TR’de anlamadığım şekilde iktidar olana sonsuz BİAT kültürü var. Burak elması şimdi pohpohlayan kesim terimle ters düştüğünde anında satacaklar.bunlar doğru şeyler değil bu biat kültüründen dolayı FT ile de devam edilmemesi taraftarıydım. Garip bir kısır döngü içerisinde takılıyoruz. Ki bunu FT’yi seven bir insan olarak söylüyorum. Fakat sevmek ile biat etmek başka şeyler. Babam dahil kimseye biat etmem.
SAÇ'ın hayatının tamamı palavra. Kendisi Bodrum'da yaşıyor Terim biliyorsunuz işi yoksa hep orada gazetecidir diye konuk etmiştir. Burak Elmas'la da arkadaş falan olduğunu sanmıyorum bir kez bir ortamda bulunmuşlardır bir konuşmuştur artık hep arkadaşız diye anlatır. SAÇ tam Zübük gibi biriyle bir görüntü vermişse onu tepe tepe kullanıyor.
Ali Koç'la da samimiydi, konuşuyorduk diye sayıklıyordu, habertürk yayınında halini gördük.

(Belhanda) Muslera Feghouli Falcao Babel bu 4 oyuncunun yıllık maaş toplamı 15m euro toplam limitin 1/3 . Talipleri yok gibi. 1 sene sonra sözleşmeleri bitiyor Paulinho gibi yüksek maaşlı hatalı transferler yapılmazsa seneye KAP açıklamaları geri dönmeli mazeretleri kalmıyor.

Akbaba ya çok takılmamak lazım öncelikle şu transfer ücretlerini bazen $ bazen euro bazen TL cinsinden bahsetmekten vazgeçelim algı yapmak mıdır maksat anlamıyorum. TL uluslararası bir para birimi değildir. Genelde sözleşmelerimiz euro cinsinden. Yerli oyuncu kontratları TL cinsinden bile olsa euroya çevirip mukayese etmek doğrusu. Akbabanın aldığı tahminen 700 bin euro.

Diğer bir nokta 2 ve üzeri yıllı TL kontratlarında enflasyon ve gelecekti euro kurunu hesaba katmak lazım. Oyuncuya sabit yada yıllık yüzde 10 artışı TL taahhüdü veriyorsun. TL her gün eriyor. 2021-2022 için aralık sonundaki kuru baz almak gerek. Gerçek enflasyon yüzde 20 'nin üstündeyken TL bazında verdiğin zam aslında indirime denk geliyor. Velhasıl alparslan akbaba aytaç vb için verilen ücretler euro bazında azalan karakterli ve bütçe büyüklüğüne göre gayet makul ücretler.

Bizi batıran Belhanda ve Feghouli ye bonservis vs bütün maliyetler dahil 4 yıl için 20m luk bonservis geliri elde edilemeyen transferler.

Beşiktaş bizim Gedson'a teklif yapmıştı. Ama artık eski pasif yönetimimiz yok çok şükür. Yeni yönetimimizde hemen Ghezzal ile ilgili girişimde bulundu. Artık oyunu kuralına göre oynayan bir yönetimimiz var😎

Yönetim, Başkan, oyuncu herkes eleştirilmeli. Eleştiriliyor da. Ama sorun ben sadece eleştireceğim kafasıyla ya da ön yargı ile olaya baktığında çıkıyor. O zaman kusura bakmayın eleştiriler mantıktan çıkıyor saçmalaşıyor. Bu eleştiri burası için taraftarın geneli için geçerli.
Tam tersi ne olursa olsun sadece savurum yoluyla da yola çıkınca da yine aynı durum yaşanıyor.

Burak Elmas ve yönetimi 3 hafta olmuş göreve geleli. Bu süreçte kulübün iletişim yönünde attığı adımlar, Anladığım kadarıyla dışarıya haber sızmaması ve basketbol için atılan adımlar güzel.

Kap bildirimleri için aldıkları karar kötü.

Transfer ile ilgili açıklamaları olduğu için onu biraz daha beklemekte fayda var. Söyledikleri sponsor için de bu hafta ses çıkmazsa zaten en büyük eksiyi alırlar.

Beşiktaş bizim Gedson'a teklif yapmıştı. Ama artık eski pasif yönetimimiz yok çok şükür. Yeni yönetimimizde hemen Ghezzal ile ilgili girişimde bulundu. Artık oyunu kuralına göre oynayan bir yönetimimiz var😎

Olay tam olarak böyle ise yani hem iki olayda doğru ise hem de arasında bir eş/yakın zamanlılık değil de bir neden sonuç ilişkisi varsa bu pek de olumlu bir durum değil sanki ama …

Sayın başkan basketbol şubesini kapat bence,3 senelik görev süreni tamamlayıp tekrar aday olursan seçim vaadi olarak şubeyi tekrar açmayı ve EL'de A lisans hedefini koy,yine seçilirsin.

Senin seçilmeni istememe rağmen sana güvenmediğimi seçildikten sonra bile yazmıştım.

Listenin zayıf olduğunu yazmıştım,demek ki başkan yönetim listesi kadar güçlü oluyormuş bir kez daha ortaya çıktı.

Güvenmediğim için rahatım,en azından ders çıkarmışım diyorum

Mustafa Cengiz ikinci kez seçildiğinde ne hissettiysem bugün itibariyle aynı şeyi hissediyorum.

O gün ne zaman gelir bilmiyorum ama bu işin sonunda nasıl M.Cengiz'in gitmesi için nasıl dua ettiyse bu taraftar senin gitmen içinde edecek.

Bu sefer istifa demiyorum,zaman içinde istifa diyenlerin sayısındaki artışı izleyeceğim

YK Basın Sözcüsü Remzi Sanver: "KAP bildirimi yapmamamızı eleştirenleri saygıyla karşılıyoruz. Tüm rakiplerimiz bunu paylaşmıyorken bu bizim rekabet gücümüzü ciddi bir şekilde kırıyor. Transfer dönemi bitince tüm mali bilgiler Başkan Burak Elmas tarafından açıklanacak.

Futbolda hemen başarılı olmak istiyoruz. Diğer yandan zaten sıkıntılı olan mali konularda daha da bozacak adımlarla Galatasaray’ın geleceğini ipotek almaya hakkımız yok. Bir yandan her konuda ve transferlerde şeffaflığı savunuyoruz. Diğer yandan ülkemizdeki spor sisteminin bütünün şeffaf olmadığı noktalarda Galatasaray’a zarar vermeyecek bir dikkati göstermek zorundayız.

Sayın Başkanımız Burak Elmas ile birlikte değerli teknik direktörümüz Fatih Terim’in ortak çalışmalarıyla transfer süreci yürütülüyor. Mali tablomuzu bozacak hamlelerle Galatasaray’ın geleceğini ipotek altına almaya hakkımız yok."

İyi de EH da tam olarak mali tablomuzu bozacak bla bla dediği için istenmemiş değil miydi bu yönetim mali tabloyu bozmadan harcamalar yapmayı sağlayacak kaynaklar bulacağız mesajı vermedi mı ? Şimdi daha iki hafta geçmeden para yok iddialı transfer yok olayına hazırlamaya başlamışlar kamuoyunu . Futbol pek umrumda değil de insanları kandırmak hoş değil ayrıca futbol öyle olursa basketbolda yandı gülüm keten helva

Şimdi Üstadı Azamın açıklamalarının tamamını izledim de 15’da konuşmuş ama yukarıdaki yazılı alıntıdakiler dışında pek birşey söylememiş aslında. Taylan konusu gibi hasass konularda belagat konuşturmak işlevsel olabilir de mali durum nanay biraz daha sabır ama sabrın sonunda kısa vadede sportif anlamda tam olarak birşey de vaad etmiyoruz ve artık şeffaflık yok çünkü Fenerde BjKde de şaffaflık yok mesajı vermek
için o kadar ağdalı cümlelere uzun uzun konuşmaya gerek var mı bilemedim . Ayrıca EH’dan rahatsız olanlar ne için rahatsız oldular ise aslında Remzi beyde onun birkaç sürüm üst versiyonu var bence ,EH’da olan doz beni rahatsız etmiyordu ama Remzi beydeki doz benim için bile için için rahatsız edici mesela ,tam olarak anlatmak zor ama..

Benim hissettiğim bu arkadaşlar profesyonel anlamda olduklarından çok daha hazır görünmüş ayrıca profesyonel anlamda çözüm bulamazlarsa cepten verip çözüm bulma potansiyelleri de pek yok .Bakalım neler olacak .Ha bir de ilk toplatıdan sonra bir de profesyonel sözcü olacak denmişti bu kadar hazır aylardır çalışan yönetim onu bile atamadı henüz

Açıklamalarda 2 tane önemli konu vardı. Birincisi genel kurulların Ağustos ayı içinde yapılması diğeri de sözleşme detaylarının transfer sezonu sonunda açıklanacak olması.

Seçim zamanı bol keseden salla; “şöyle hazırız, böyle süperiz, hemen halledeceğiz vs.”

İş icraâte gelince; “vay efendim biraz sabır, aslında biz öyle dememiştik vs.”

Eleştirdiklerinizden bir farkınız olsun. Bıktık yahu.
Aynen öyle seçim öncesi ve sonrası konuşmalarını yan yana getir. Katıla katıla güler herkes. Konuşarak vaat vererek kulüp yönetilemediğini herkes bir kez daha anlamış oldu bence

Seçim zamanı bol keseden salla; “şöyle hazırız, böyle süperiz, hemen halledeceğiz vs.”

İş icraâte gelince; “vay efendim biraz sabır, aslında biz öyle dememiştik vs.”

Eleştirdiklerinizden bir farkınız olsun. Bıktık yahu.

Sözlerine aynen katılıyorum. Ancak seçimlerde Yiğit Şardan dışında kulübün mali yapısını yapılacak ödemeleri ne kadar olduğunu bilen yoktu Metin Öztürk, Eşref Hamamcıoğlu ve mevcut başkan Burak Elmas üçüde sadece A.Albayrak'ın 300 milyon tl si olan gelmesin sözünü söylüyorlardı. Bu “vay efendim biraz sabır, aslında biz öyle dememiştik vs.” sözüne gelince bu ülkemizde sadece spor da seçim yapılan tüm kurumlar da aynıdır. Bir de aklıma takılan birşey var madem transfer tahtamız kapalıydı Aytaç ve Alparslan transferleri nasıl yapıldı.