Burak Elmas

Burak Elmas kredisini su kisa surede bitirmeye basladi. Ne buyuk umutlarla geldi ama yaptiklari ve yapamadiklari Galatasaraya yakismamaya basladi. Sponsor hala aciklanmadi, soz verdigi transferler zamaninda olmadi, basketbol takiminin butcesi, murat ozyer hamlesi derken, en son olarak da mehir vakfinin ziyareti cikti ortaya. Ben de daha once soyledigim gibi Esref Hamamcioglu, Metin Ozturk ve Burak Elmas arasindaydim baskan adaylari arasinda ama diger adaylara sanki biraz haksizlik yapildi gibi. Ayni sekilde bu kadar vaat ve populizmin altini dolduramazsan sikinti yasarsin.

Son düzenleme:
Ne abarttınız yahu?
Çoğu kişi bu Vakfı daha 1 saat önce öğrendi.
Eminim Burak Elmas bile şimdi öğrendi.
Bir arkadaşı sayesinde kurumsal değil kişisel bir ziyaret olmuş.
O şahıslar daha sonra haber vermeden vakıf ziyareti gibi lanse etmiş.
Abartılacak bir şey yok yani.
Başka bahane bulun...

Ne abarttınız yahu?
Çoğu kişi bu Vakfı daha 1 saat önce öğrendi.
Eminim Burak Elmas bile şimdi öğrendi.
Bir arkadaşı sayesinde kurumsal değil kişisel bir ziyaret olmuş.
O şahıslar daha sonra haber vermeden vakıf ziyareti gibi lanse etmiş.
Abartılacak bir şey yok yani.
Başka bahane bulun...

Sizin anlattığınız gibi ise çifte skandal daha da beter bir durum. Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşunun başındaki kişi vakfın adından nasıl bir vakıf olduğunu anlamıyor, ne olduğunu bilmediği bir vakıfla görüşmeyi kabul edip, kabul ettikten sonra bile araştırma gereği duymuyor. Böyle bir "oyuna" gelen insan kurtlar sofrasında kulübün haklarını nasıl koruyacak. Ayrıca bahane değil gerekçe ve korkarım yenileri de gelmeye devam edecek aramaya falan gerek yok yani

Screenshot_20210710_145421.jpg
Eleştirilecek yanları var. Sponsorlar, transferler, murat özyer vs. Ama bu öyle bir mesele değil. Mal bulmuş mağrib gibi herkes üşüştü. Burak Elmas'a şeriatçı bir başkan diyecekler olursa da şaşırmam...

IMG_20210710_145915.jpg

Burak Elmas budur..
Çok yakın bir arkadaşının ricası üzerine görüştüğü 2 kişinin gbt'sini tutmadığı için özür dileyecek değil.
Heee keşke olmasaydı ama bundan ötürü de dar ağacına asılacak değil.
Transferlerin ve sponsorların açıklanmamasından ötürü verilmiş aşırı tepkiler bunlar. Bu tip tepkileri anlayışla karşılıyorum.
Ama birde seçim sonucu bazılarının canını çok yakmış. Ondan böyle olanlar az da değil. Hala unutmayanlar var 😀Eee ona da yapacak bir şey yok. Seçim akşamından sonra şimdi de bir bardak soğuk su içmelerini tavsiye ediyorum😅

Arkadaşlar hemen yüklenmeyelim yönetime. Belki de sponsor dedikleri Mehir Vakfı’dır. Stadın adı Mehir Arena olur, maçlara da “genç bekâr kalmasın” pankartıyla çıkarız.

O değil de umarım Süleyman Soylu ile fotoğrafı falan yoktur Burak Elmas’ın.

Emlak AŞ üyesi yani Elmasın ekibinden biri zaten vakıfla iltisaklıymış.Görüşmeyi organize eden de o zaten. Vakıfla iltisaklı olduğunu bilmiyor idi isen artık öğrendin derhal neden görevden almıyorsun. Vakıfla bağlantılı olması sorun değil diyelim e vakıf üyelerini iş adamı diye tanıtıp sonraki sürecin gelişmesine neden olduğu ve seni ciddi şekilde zor durumda bıraktığı için neden direkt görevden almıyorsun.Madem "kandırıldın" Olayla ilgili tüm olasılık kombinasyonları ciddi şekilde skandal. Muhtemelen kimlerle görüştüğünü de en azından üç aşağı beş yukarı biliyordu derneğin adını bilip bilmemesi çok önemli değil. Derneğin tam adı da mehir derneği değil zaten.

Burak Elmas'a yöneltilen eleştiriler özgül ağırlığı olmadığından dolayı ortaya bir duruş koyamadığı yönünde. Mehir Vakfı ziyareti, Veysel Karani mahallesinde kurban kestirdikten sonra bir partinin milletvekili ve belediye başkanıyla kenti-Siirt- gezmesi, bazı politikacıların tebriklerine dönerken diğerlerine dönmeyişi gibi örnekler üzerinden bu algı oluştu. Doğrudur yanlıştır bilemem ama hep vaatleriyle öne çıkmış, başkan adaylarının ortak yayınında da hitabet konusunda bazı adayların gerisinde kalmıştı. Başkan olarak medya önünde konuşmaya filan alışacak ama MC'yi kulübün hakkını iyi savunamadın diye eleştiren birinin çok daha sağlam durması gerekiyor.

Burak Elmas'ın kurban kestirmesi

Emlak AŞ üyesi yani Elmasın ekibinden biri zaten vakıfla iltisaklıymış.Görüşmeyi organize eden de o zaten. Vakıfla iltisaklı olduğunu bilmiyor idi isen artık öğrendin derhal neden görevden almıyorsun. Vakıfla bağlantılı olması sorun değil diyelim e vakıf üyelerini iş adamı diye tanıtıp sonraki sürecin gelişmesine neden olduğu ve seni ciddi şekilde zor durumda bıraktığı için neden direkt görevden almıyorsun.Madem "kandırıldın" Olayla ilgili tüm olasılık kombinasyonları ciddi şekilde skandal. Muhtemelen kimlerle görüştüğünü de en azından üç aşağı beş yukarı biliyordu derneğin adını bilip bilmemesi çok önemli değil. Derneğin tam adı da mehir derneği değil zaten.
Emlak AŞ’ye atadığı ya da atayacağı SK adlı kişi vakfın gönüllüsüymüş sanırım.ekipçe uzun süredir çalıştıkları için başkanın bilmemesi diye bir durum olduğunu sanmıyorum.

Şu dönemde olumsuz görüşleirm hep oldu lakin İstanbul Valisini ziyaret etmesini eleştirmem en nihayetinde devlet erkanını ziyaret bir âdet olmuş. Benim için zerre problem değil. Lakin bir çok arkadaş hatırlatmış Ekrem İmamoğlu'nun tebriğine neden dönmüyorsun? İBB ile işin olmayacak mı?

Şu dönemde olumsuz görüşleirm hep oldu lakin İstanbul Valisini ziyaret etmesini eleştirmem en nihayetinde devlet erkanını ziyaret bir âdet olmuş. Benim için zerre problem değil. Lakin bir çok arkadaş hatırlatmış Ekrem İmamoğlu'nun tebriğine neden dönmüyorsun? İBB ile işin olmayacak mı?
Bence hepsine dönmese daha doğru olurdu yoksa valiliği ziyaret etmek 1 ordu komutanını ziyaret etmek hep oluyor mc de bunu yapıyordu sonuçta o yanlışı anlamış olmasi onemli gerisi onemli degil bence

Emlak AŞ’ye atadığı ya da atayacağı SK adlı kişi vakfın gönüllüsüymüş sanırım.ekipçe uzun süredir çalıştıkları için başkanın bilmemesi diye bir durum olduğunu sanmıyorum.

Biliyordur tabi beyefendiyi de yanındakileri de illa yakalarında mehir vakfı rozeti olması gerekmiyor da koskoca kulüp başkan adına açıklama yapınca açıklanan hikayeyi doğru kabul etsek bile başka türlü skandal demek istedim.

Bu arada yukarıda çok yakın arkadaşının ricasıyla görüştüğü iki kişi filan denmiş işte o çok yakın arkadaş zaten mehir gönüllüsüymüş. Kendisi de başkanın yakın çalışma ekibinde. Böyle bir durum tr’deki hangi kulüpte olsa yankı bulur tepki görür ama bence bu tarz aklama açıklamalarına da gerek yok.