Burak Elmas

"Burak Elmas araziyi kötüleyip 400 ile 600 milyon lira arasında kırdırıp hem sıcak para sokmayı hem de bb anlaşmasının ilk taksidini buradan ödemek için yol yapıyor." - :)

Bildiğim kadarıyla Burak Elmas'ın bahsettiği tehlike gerçek. Çünkü Mustafa Cengiz döneminde de aynısı söylenmişti. Dursun Özbek gelir gelmeden bir teminat mektubunu kırdırmıştı 500 milyon tl'likti 360 milyona yaptı bu işi. Şimdi senin gelecek gelirin gitti. Buradan ne kadar kazanılacak belli değil.
Projenin tamamı 2 milyar tl gelir getirirse bize verilecek pay belli o 500 milyon tl'yi kurtamıyor.

Bildiğim kadarıyla Burak Elmas'ın bahsettiği tehlike gerçek. Çünkü Mustafa Cengiz döneminde de aynısı söylenmişti. Dursun Özbek gelir gelmeden bir teminat mektubunu kırdırmıştı 500 milyon tl'likti 360 milyona yaptı bu işi. Şimdi senin gelecek gelirin gitti. Buradan ne kadar kazanılacak belli değil.
Projenin tamamı 2 milyar tl gelir getirirse bize verilecek pay belli o 500 milyon tl'yi kurtamıyor.

O zaman yaptığı iş doğru mudur yani Murat bey? Endişe edilecek, korkulacak bir şey yok yani dimi?

Sonuç itibarı ile yakin zamanda yapılan en faydalı operasyon Ozbek'in çek kirdirmasidir.O zaman 90milyon $ üstü kasaya girmişti. Çekin vadesi sanırım 5 yıldı ve beklense idi 35-40 milyon $ anca kasaya girerdi.Bilerek mi yaptı, bu durumu ongördu mu bilmiyorum ama sonuç iyi oldu.

Sonuç itibarı ile yakin zamanda yapılan en faydalı operasyon Ozbek'in çek kirdirmasidir.O zaman 90milyon $ üstü kasaya girmişti. Çekin vadesi sanırım 5 yıldı ve beklense idi 35-40 milyon $ anca kasaya girerdi.Bilerek mi yaptı, bu durumu ongördu mu bilmiyorum ama sonuç iyi oldu.

Baştan aşağı yanlış bir işti. Ayrıca devlet kurumu ileri vadeli çek vermez, teminat mektubu verdi ve Dursun bunu Yaşar Faktoring'e kırdırdı. Sonuç iyi olmadı kulüp 1 yıl Avrupa cezası aldı ve borçları daha da büyüdü. Neyse Tayyip boşuna 2018 Haziran seçimleri öncesi kameralar önünde yapacak çok işimiz var yine aday ol demişti.

Burak Elmas'ın bugüne kadar yaptıkları ve Dursun Özbek'i kullanarak saraya yanaşmasına bakarsak geçmiş olsun.

Fatih Altaylı ile o program boşuna yapılmadı. Mart ayındaki Mali Genel kurul için üyelere yönelik yapıldı.

Misal dün divan neden Zoom'dan yapıldı zerre anlamadım?

Baştan aşağı yanlış bir işti. Ayrıca devlet kurumu ileri vadeli çek vermez, teminat mektubu verdi ve Dursun bunu Yaşar Faktoring'e kırdırdı. Sonuç iyi olmadı kulüp 1 yıl Avrupa cezası aldı ve borçları daha da büyüdü. Neyse Tayyip boşuna 2018 Haziran seçimleri öncesi kameralar önünde yapacak çok işimiz var yine aday ol demişti.

Burak Elmas'ın bugüne kadar yaptıkları ve Dursun Özbek'i kullanarak saraya yanaşmasına bakarsak geçmiş olsun.

Fatih Altaylı ile o program boşuna yapılmadı. Mart ayındaki Mali Genel kurul için üyelere yönelik yapıldı.

Misal dün divan neden Zoom'dan yapıldı zerre anlamadım?
Ben yapılan işi değil, sonucunda kasaya giren para için doğru iş dedim.Yoksa bu yiyici zihniyetin her hangi bir kurumuyla is yapılması taraftarı değilim

Sağlam destekçilerinden birinden öğrendiğimiz kadarıyla bol keseden sıktığı vaatleri dışında bahsettiği 40 milyon dolarlık kasa kolaylığını da sağlayamamış hatta pek yanından da geçemiyormuş. Bir insan nasıl böyle kolay yalan söyler nasıl böyle kendini rezil eder anlamış değilim. Azılı destekçilerinden biri bile artık diyor ki kusura bakmasın ama başkan da artık söz verdiği 40 milyon dolarlık kasa kolaylığını kasaya sokacak ve gerekli transferleri bitirecek diyor.

Adam Erden Timur olmasa don alabilecek durumda değil. Neyine güvenerek başkan olmuş kim bilir:) Gülüyorum bu adamın ağlanacak haline.

Şimdi de şöyle bir dedikodu çıkartılmış büyük ihtimalle yönetim kaynaklı. Güya Burak’a bankalar birliği anlaşmasını yanlış anlatmışlar kasa kolaylığı yapılırsa ancak 7 sene sonra geri alabilecekmiş ve öyle olduğu için bu yönetim 40 milyon dolar kasa kolaylığını yapamıyormuş:) ben inanmadım böyle olduğuna öyleyse bile bunu başkana yanlış anlatmışlar kısmı filan bence hikaye ama diğer taraftan 40 milyon dolar toplayabilecek bir ekibi çevresi vs varsa kendi adına sevinirim ama bana pek gerçekçi gelmiyor. 7 yıl sonra alabilecekse bile bence öyle bir 40 milyon dolar yok:))

Şimdi de şöyle bir dedikodu çıkartılmış büyük ihtimalle yönetim kaynaklı. Güya Burak’a bankalar birliği anlaşmasını yanlış anlatmışlar kasa kolaylığı yapılırsa ancak 7 sene sonra geri alabilecekmiş ve öyle olduğu için bu yönetim 40 milyon dolar kasa kolaylığını yapamıyormuş:) ben inanmadım böyle olduğuna öyleyse bile bunu başkana yanlış anlatmışlar kısmı filan bence hikaye ama diğer taraftan 40 milyon dolar toplayabilecek bir ekibi çevresi vs varsa kendi adına sevinirim ama bana pek gerçekçi gelmiyor. 7 yıl sonra alabilecekse bile bence öyle bir 40 milyon dolar yok:))
Bu ek olarak bende bankalar birliği anlaşması nedeniyle kiralık sözleşmelerde zorunlu satın alma koyamıyorsun şeklinde. Bir söz vardır dereyi görmeden paçaları sıvama diye bankalar birliği anlaşması şartlarını bilmeden şu kadar kasaya transfer paraları hazır demeyeceksin. Eğer dediğiniz gibi bir durum varsa başkan olunca böyle dedik ama gelince bu şekilde bulduk diye o zaman tepki çekmezdi belki.

Geçtim diğer adayları hamamcioglu bile seçilse idi bu durumda olmazdık adam en azından yalan konuşmuyordu tüm branşlar bitmiş durumda geçtim futbolu idare eder durumda olan tek branş basketbol erkek takımımız ümit vaadi acısından voleybol bayan takımımız bayan basketbol takımımız avrupadan eleniyor ligde 8 sırada ki bu gidişle playoff dışı kalacak futbolu zaten söylemiyorum

Soylentiler dogruysa 6m bonservis ve 1m maas filan diyorlar. Biz ne verdik de olmadi, holosko + 2m filan mi dedik?