Galatasaray | 11 Haziran 2022 Seçimli Genel Kurulu

Yeni başkanımız kim olmalı ?

• Kullanılan toplam oy
    45
  • Anket kapatılmış .
Umarım önce basketbol şubesi, sonra da genel olarak kulüp açısından hayırlısı olur. İki başkan adayı var, biri narsist, diğeriyse kifayetsiz. Ülkenin genel olarak iklimi başkan yönelimli olduğu için ben Dursun Özbek'in başkan olacağı bir liste Dream Team bile olsa destekleyesim gelmiyor. Geçen seçim adaylar zayıf olduğu ve Yiğit Şardan'ın adaylığının aceleye getirildiği belli olduğu için Eşref Hamamcıoğlu'nun ehven-i şer olduğunu düşünmüştüm. Gerçekten de Burak Elmas o koltuğu dolduramadı ve bir yıl sonra yine aynı yere geldik. Geçen seçimde olduğumdan daha ümitli değilim.

Herhangi birine kolayca narsist diyememeliyiz bence kibirli vs neyse de

Herhangi birine kolayca narsist diyememeliyiz bence kibirli vs neyse de

Narsizm ifadesini seçme sebebim Eşref Bey'in daha çok "Benim vaat vermeme gerek yok, listemin referansı benim." modunda gezmesi. Kibirli insan başarılarını ve başaracaklarını anlatır, övünür ama Eşref Hamamcıoğlu vakasında bu durum çok yukarılara kaymış. Projeleri bile müşahhaslaştırmaya gerek yok gibisinden hep genel konuşuyor. Olumsuz anlamda kullanmadım o kelimeyi. Hatta geçenlerde Dursun Özbek cephesinin 2015'te olduğu gibi borcu kapatacağız söylemine cevap verirken bankalar birliği anlaşması ve Mustafa Cengiz'in o konudaki başarısına atıf yapması çok hoşuma gitti. Nihayet biri çıkıp dedi ki, bir buçuk milyar bulup borcu kapatacağına o parayı enflasyonun %70 olduğu ülkede değerlendir, %12 faiz ve belli miktar anapara ödemesi yapıp kalanıyla yatırım yap.

Eşref bey realist görünüyor ,Dursun bey 9 milyar paradan bahsediyor.Benim hatirladigim ilk başkan Ali Uras'dan bu isimlere,çok yazık.
Dursun Bey 9 milyar paradan bahsederken...
Denetim raporundan cikan para bu Dursun Baskan 30m Dolar vericem cebimden dedi.Temmuz Sonunda ödencek 25m dolari ödemez ise ozaman zaten Yönetim listesi dagilir.

Dursun Baskan Kazancak diye düsündugumden Temmuz sonu ola hayır ola.

3200 Max oy kullanilir.
1800 Dursun Baskan
1400 Eşref bey

Asil konu bu zaten. Bu dediginiz olumsuz senaryo gerceklesirse, yuksekten ucanlara al ceketini git diyecegiz. Sonra basa doneriz zaten.

Narsizm ifadesini seçme sebebim Eşref Bey'in daha çok "Benim vaat vermeme gerek yok, listemin referansı benim." modunda gezmesi. Kibirli insan başarılarını ve başaracaklarını anlatır, övünür ama Eşref Hamamcıoğlu vakasında bu durum çok yukarılara kaymış. Projeleri bile müşahhaslaştırmaya gerek yok gibisinden hep genel konuşuyor. Olumsuz anlamda kullanmadım o kelimeyi. Hatta geçenlerde Dursun Özbek cephesinin 2015'te olduğu gibi borcu kapatacağız söylemine cevap verirken bankalar birliği anlaşması ve Mustafa Cengiz'in o konudaki başarısına atıf yapması çok hoşuma gitti. Nihayet biri çıkıp dedi ki, bir buçuk milyar bulup borcu kapatacağına o parayı enflasyonun %70 olduğu ülkede değerlendir, %12 faiz ve belli miktar anapara ödemesi yapıp kalanıyla yatırım yap.

Sizin niyetinizin olumsuz olmadığınin farkındayım da kelime dolayısı ile kavramın yaptığı son derece karmaşık ve pek de olumlu olmayan birçok çağrışım var.Profesyonel zemin dışında kullanmamak daha Uygun bence hatta stigma içerdiği için mezkûr zeminde de kullanmasından imtina edenler de çok.
Bu arada tek neden bu olmayabilir ama bu seçimde süreç ne kadar projelere listeye göre tercihten uzaklaşır ise şansı o kadar artacak biraz da o yüzden o toplardan iyice uzaklaşti sanki.Secilirse tepki oylari ile seçilecek Dursun Özbek'e tepki, seçimin ertelemesi sürecine tepki bir de ne kadar gerçeğe Uygun bilmiyorum siyasal müdahale, iddialarına, tepki vs

Dursun Bey 9 milyar paradan bahsederken...
Denetim raporundan cikan para bu Dursun Baskan 30m Dolar vericem cebimden dedi.Temmuz Sonunda ödencek 25m dolari ödemez ise ozaman zaten Yönetim listesi dagilir.

Dursun Baskan Kazancak diye düsündugumden Temmuz sonu ola hayır ola.

3200 Max oy kullanilir.
1800 Dursun Baskan
1400 Eşref bey

O civarda oy çıkarsa EH alır sanki ama

Eşref bey realist görünüyor ,Dursun bey 9 milyar paradan bahsediyor.Benim hatirladigim ilk başkan Ali Uras'dan bu isimlere,çok yazık.
Realist görünmüyor aslında seçilirse yönetebilecek gücü yok nakit akışını bile sağlayabileceğini sanmıyorum. Dolayısıyla seçilirse mecburen her anlamda küçülmeye gidecek.
Dursun Özbek'i normal şartlarda beğenmem benim için ideal bir başkan adayı da değil fakat açık söylemek gerekirse bence iyi bir liste oluşturulmuş. Dolayısıyla seçilecektir. birkaç ay içerisinde ödenmesi gereken 30-35 milyon euroluk bir ödeme var deniyor. kendisi bunu kasa kolaylığı yaparak halledeceğini söylüyor. Eşref H nasıl ödeyecek mesela ben merak ediyorum. Ünal Aysal verecek mi kendisine böyle bir meblağ? ya da İnan Kıraç mı destek olacak? Gerçi İnan Kıraç yaptığı açıklamayla golü de attı o tarafa. Dolayısıyla seçileceğini sanmıyorum ama eğer seçilirse işi çok zor Eşref başkanın.

Dursun Özbek 2015 yılında da benzer vaatlerle gelmişti. Kasa kolaylığı için başkan seçiyorsak hepimize geçmiş olsun. Parası olan üç aylık nakit akışı sağlayıp kulübün 3 senesini alır götürür. Yiğit Şardan kulübü icraya verdi de Dursun Özbek vermedi mi acaba? Geçen seçim Şardan'a karşı çıkanların temel motivasyonu kulübü icraya vermesi olmuştu. Adam on defa açıklama yaptıysa da kimse ikna olmadı.

Dursun Özbek'in geçmişinde rakiplere fırsat tanımadan baskın seçimle oldubitti denemek, sayım işlemleri devam etmeden genel kurulu terk etmek, iki defa aynı rakibe yenilmek gibi durumlar da var ki bu konuda tek rakibi Yıldırım Demirören'dir. Türkiye'de her şey olursun, bir tek rezil olmazsın. Dursun Özbek bunu iyi fark etmiş. Yine de o kadar gömdük ama kazanırsa da başkanımız olacak, başarılı olur umarım.

Kasa kolaylığı yapmak istemiyor olmasa EH'nin kasa kolaylığı yapabilecek serveti olmadığından emin misiniz ?

Yine de kesin konuşmak zor değil mi Özbek'in rahmetli başkana kaybettiği ilk seçimde de Özbek kesin alır deniyordu sanki

Ayni kisi Belhanda Soso Gomis Mariano Fernandao bunlari alan kisi son 2 Sampiyonlugun mimarı olan kadronunda kurucusu.

Furkan sana acik bisi diyim sevmedigin insanlara bel alti vurup karalama çaban var sonrada ben öyle demistim boyle etmistim

En yakin örnek Ekrem Memnun savundun savundun ne oldu . Sonrasinda ben gitsin demistim dedin.

Gecmis gecmisde kaldi Fatih Hoca gitmeli dedin,aynı argüman ile Ekrem Hocayi savundun.

Dursun Baskan çok hatalar yapti kendiside hatalarimin farkindayim dedi.

Geçmisteki hatalari yapmicam dedi.

Faruk Süren, Ünal Aysal yada Baska daha güçlü biri ciktida biz illa Özbek gelsin demiyoruz.

Olaylari manipule etmeyin yahu...Suanki Baskan adaylari icinde en güçlu ekip Özbekde evet Listeyi yönetebilirse inanilmaz iyi listesi var

Belhanda'yı 10 milyon dolar bonservis ve yıllık 4 milyon euro net maaşa almak beceri değildir keza kariyeri boyunca kendisi için bonservis ödenmemiş Süfyan'a bonservis ödemekte keza bonservis ödediğimiz futbolcuya bir de imza parası vermekte başarı değil.
Nice başkanı Belhanda için biz bu paraları veremeyiz demişti. Özellikle maaş konusunda. Bir de aldığımız Avrupa cezasından bahsetseniz. Hem men hem de 15 milyon avro tazminat cezası almıştık ve bunun 9 milyon avrosu hemen kesilmişti.

Dursun Özbek her hangi bir şeyden ders çıkarmamıştır.

Belhanda'yı 10 milyon dolar bonservis ve yıllık 4 milyon euro net maaşa almak beceri değildir keza kariyeri boyunca kendisi için bonservis ödenmemiş Süfyan'a bonservis ödemekte keza bonservis ödediğimiz futbolcuya bir de imza parası vermekte başarı değil.
Nice başkanı Belhanda için biz bu paraları veremeyiz demişti. Özellikle maaş konusunda. Bir de aldığımız Avrupa cezasından bahsetseniz. Hem men hem de 15 milyon avro tazminat cezası almıştık ve bunun 9 milyon avrosu hemen kesilmişti.

Dursun Özbek her hangi bir şeyden ders çıkarmamıştır.
Ilk once yazdigin rakamlar dogru olmadigi icin geri kalani okumaya gerek duymadim tesekkurler

Ilk once yazdigin rakamlar dogru olmadigi icin geri kalani okumaya gerek duymadim tesekkurler
Yazdığım bedellerden hangisi yanlış? pardon bonservisi dolar değil euro'ymuş.